Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.10.2014., 18:30   #841
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
A neam pojma, u svakom skoro pise da se reflesa kompet..
rak21 je offline  
Staro 28.10.2014., 18:46   #842
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
A to normalno da piše, u slučaju problema da se zna da nije do dirty flash. Većina napiše i da se problem prijavljuje samo uz stock kernel. Nandroid backup, dirty flash, pa vidi, ako imaš problema ili vratiš na staro ili clean flash..
Edit: sjećam se jedino kad se na Samsung prelazilo na novu bazu da je trebao clean, inače sve ok
schetz je offline  
Staro 28.10.2014., 18:48   #843
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Jel ima koji rom za g2 da podrzava ota update poput cyanogena? Tlaka mi je sve iznova podesavati cim izade novija verzija..
Flashaj zadnji mahdi rom i mirne glave koristi G2.
kasko je offline  
Staro 28.10.2014., 20:05   #844
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I?
U čemu je problem?
Smije li biti i onih sa pozitivnim iskustvima, ili je u redu na ovom forumu samo ako si pljuvački nastrojen, nebitno prema čemu?
Pa valjda je logično da ako vucaram punjač svaki dan po torbi, punim mob svakodnevno svagdje, preštekavam ga stalno, ne pazim kako motam kabel, da mogu iznijeti i pozitivno iskustvo da taj kabel nije tako low budget kvalitete....


Problem je u tebi jer mislis da je super kvaliteta jer se tebi nije desilo. To se ljudi bune nije bitno glavno da tebi radi pa nije toliko lose. Iznesi pozitivno iskustvo,forum jest za to,ali ja sam napisao da g i g2 ima problema s kablovima i to kratko. Ocito moram u detalje objasnjavati davati linkove itd,jer ovdje ne mozes nesto napisati bez tisucu linkova i dokaza kao na sudu. Ok,tebi radi super,vjerojatno je lg-ov kabel jako kvalitetan.





Next case.



Ima li netko problema s g3 vip i pucanje veze prilikom razgovora?
spawn je offline  
Staro 29.10.2014., 01:34   #845
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Problem je u tebi jer mislis da je super kvaliteta jer se tebi nije desilo.
Ne, problema nema, nego ih ti stvaraš upravo, sa jednostranim gledanjem na stvari
Ja nigdje nisam napisao da je super kvaliteta, ne nameći svoje teze onom što nije napisano, nego samo da nije tako crno kako ti pokušavaš isteoretizirati.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To se ljudi bune nije bitno glavno da tebi radi pa nije toliko lose. Iznesi pozitivno iskustvo,forum jest za to,ali ja sam napisao da g i g2 ima problema s kablovima i to kratko.
Koji ljudi, gdje, eto, ja poznam 30 ljudi sa lg mobitelima, od toga je skoro 10ak g2-ki i nikom nije otišao kabel od punjača. I?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ocito moram u detalje objasnjavati davati linkove itd,jer ovdje ne mozes nesto napisati bez tisucu linkova i dokaza kao na sudu.
Jasno da moraš/trebaš (mora se samo jedno u ljudskom životu), po istoj toj tvojoj teoriji ja mogu napisati bez pokrića i obrazloženja da je htc smeće od firme, da radi odvratno nekvalitetne mobitele i još manje kvalitetne punjače, jer svaki htc koji sam imao je krepao (matična, digitizer, itd.), i na dva su punjači samo prestali puniti odjednom. Ali pričam o svom osobnom iskustvu, koje naravno može biti vidno drukčije kod nekog drugog, bez linkova ili pristojnog i detaljnog obrazloženja, to su nekom sa strane samo puste priče. Nadam se da je sad jasnije. Uz.ebao si se bzvz oko gluposti.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ok,tebi radi super,vjerojatno je lg-ov kabel jako kvalitetan.

Strašan si postao....
Da, radi mi super, valjda vidim razliku nakon 400 punjenja njega i npr ex htc-a di je krepao punjač nakon 100 punjenja i di je kabel bio ko od flispapira.
Kako rekoh, iznosim svoje iskustvo korištenja dotičnog punjača i kabela LG mobitela koji je btw dio teme, a to što se tebi ne sviđa totalno suprotno mišljenje od tvog, ne mogu ti pomoći. Drugi put obrazloži svoje teze, jer mlaćenje prazne slame nikom ne pomaže, kao niti dizanje rogova jer je netko napisao suprotno iskustvo.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 30.10.2014., 13:10   #846
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ja sam kupovao sony kabele na ebay UK. Daleko najbolja kvaliteta od onih koje sam probao. Deblji su naravno.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
+1
Najbolji kablovi su Sony i HTC, iz vlastitog iskustva. Kupio od svakih po par komada još pred godinu dana. Svi su u heavy duty upotrebi i nema problema.
Može neki link za te kvalitetne kabele sa ebay uk??
__________________

.
mbed je offline  
Staro 30.10.2014., 13:22   #847
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
Može neki link za te kvalitetne kabele sa ebay uk??
ebay history je dizaster sada..

a nisam doma da provjerim da li je to točno taj kabel..

ali 99% sam siguran da je http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-So...item5d4f0242fe

i od tog sellera sam kupovao..
schetz je offline  
Staro 30.10.2014., 15:19   #848
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
ebay history je dizaster sada..

a nisam doma da provjerim da li je to točno taj kabel..

ali 99% sam siguran da je http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-So...item5d4f0242fe

i od tog sellera sam kupovao..
hvala
__________________

.
mbed je offline  
Staro 30.10.2014., 19:56   #849
MarkoZD115
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 180
Vlasnici Nexusa 5, jeste isprobali 5.0 B17/16 Rom-ove na XDA (modificirane pre release verzije)?

Ja jesam i nazalost mi je jako laggy, nadam se da official verzija nece biti takva..
__________________
Sony Xperia Z3/HTC One M8
MarkoZD115 je offline  
Staro 30.10.2014., 19:59   #850
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Isprobao i nije mi bila laggy.
Vratio se nazad na Mahdi jer mije falilo opcija.
Juice je offline  
Staro 31.10.2014., 15:33   #851
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 391
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Ekipa koje je najbolje kućište za LG G3 i di ga mogu najjeftinije naručiti? Hvala na odgovorima

Gledao sam ovo kućište, samo bih ga kupio negdje di se ne mora preko paypala plaćati, zna možda neko neku stranicu di bi ga ovako (normalnim plaćanjem preko kartice direktno) mogao naručiti?
Ja ti preporučujem da ga uzmeš iz njihovog e-bay storea.

Zanemari paypal, tamo je na akciji, dostava je brza a kvaliteta casea je zbija odlična.

Koristim ga par mjeseci i jako sam zadovoljan.
tuna3 je offline  
Staro 31.10.2014., 19:33   #852
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
RECENZIJA LG L90 DUAL D410




Evo mali update, i dalje sam vrlo zadovoljan uređajem, a da mi ne bude žao što nisam napravio SS kad mi je baterija izdržala 72 sata u komadu, evo novih SS sa malo više sati rada



I dalje ostaje onaj problem da ne vidite cijeli graf, niti SOT, pa možete reć da je mobitel ležao u mraku negdje, ali imam dva broja unutra, službeni stalno koristim kako sam i ranije naveo, tako da nije baš spavao.
p.s. Neka Vas ne buni ovaj gromić u bateriji na prvom SS - stavio sam ga puniti, jer mi je taman kad sam ga htio SS-at krepao

Vidim da sam dužan još GPS i video... Bude



UPDATE_2:



Hvala kolegi L31 koji je otkrio kako vidjeti SOT (iako bih se dao rezati gdje sam najtanji da sam upravo to pokušavao napraviti, no dobro)

Pa evo SS od prije par dana:



p.s. Potrebno je samo kliknuti na ikonu Zaslona na drugom screenshotu.


-->
LG L90 DUAL D410

Nakon nepunih 10tak dana druženja...
Cilj mi je bio naći neki dobar mobitel do 1500 kuna, dual sim, fluidan i sa solidnom kamerom, i da nije cigla - svi mi tražimo neki best buy kad kupujemo mobitel. Meni se izbor suzio na Motorolu Moto G(1) dual SIM ili LG G2 mini dual, no kako ih nisam mogao nabaviti, odlučio sam se za ovaj.
Mobitel je kupljen preko oglasnika, dva dana nakon što je kupljen u Tele2. Jedan utor je zaključan na Tele2, a drugi otključan za sve mreže.

Specifikacije uređaja:
Mreža:
2G: GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
3G: HSDPA 900/1900/ 2100 - SIM 1 & SIM2
Dimenzije: 131.6 x 66 x 9.7 mm
Težina: 125 g (4.41 oz)
Ekran: IPS LCD kapacitivni touchscreen, 16M colors; 540 x 960 pixels, 4.7 inches (~234 ppi)
Zaštita: Gorilla Glass 2
Utor za memorijsku karticu: microSD, do 32 GB
Unutarnja memorija: 8 GB
Povezivost:
Bluetooth v4.0
Infrared port
USB microUSB v2.0
Kamera: Stražnja 8 MP, autofokus, LED bljeskalica; Prednja VGA
OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Chipset Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400
CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPU Adreno 305
RAM: 1GB
Baterija: Li-Po 2540 mAh
Ostalo:
FM radio
GPS

Kutija je standardna - mobitel, punjač, USB kabel i slušalice.

DIZAJN:
Na prvi pogled, mobitel izgleda lijepo i privlačno, a budući ekran zauzima veliki dio prednje strane mobitela te zbog uskog obruba oko njega, mobitel izgleda manje nego što zaista je.
Poklopac je plastičan, no zbog hrapavosti daje osjećaj čvrstine i ugodan je za držanje.
S desne strane mobitela se nalazi tipka za paljenje/gašenje (kako mobitela, tako i ekrana), a s lijeve tipka za stišavanje i pojačavanje tona (VOL). Donja strana na sredini ima microUSB utor za punjenje, a gornja 3.5 milimetarski jack za slušalice.
Ispod poklopca je prostor za bateriju s kojom mobitel i dalje nekako ostaje lagan, propisana na 2540 mAh, a toliko i ima. Iznad baterije se nalazi utor za microSD karticu, te dva utora za miniSIM kartice, koji se nalaze jedan iznad drugog. Obje kartice su miniSIM, dakle standardne veličine.



EKRAN:
Prvo što me ugodno iznenadilo, a čega sam se prvotno najviše bojao je ekran. Ugodne boje, oštrina, detalji... Sve je tu. Da, vidio sam ljepše, ali s obzirom na 234 ppi-ja, zaista odlično! Druga dobra stvar je svjetlina. Držim ga na 45% i zaista nemam potrebe za većom svjetlinom, osim kada izađem van na direktno sunce. Vidljivost pod kutevima je dobra, a i netko je ranije rekao, ne vidim smisla u dobroj vidljivost pod kutem od 10%, tko tako gleda u mobitel?
Zanimljivost s kojom se prvi put susrećem je tzv. "knock knock" ili "knock on", tj. dva puta brzo kucnuti po ekranu i mobitel se probudi, kao da ste mu stisnuli tipku za paljenje. Stvarno je super i više desnu stranu mobitela uopće ne koristim.
Još jedna dobra stvar je "knock code" - zaštita za ulazak u mobitel kao zamjena za lozinku, pin i uzorak. Radi se o tome da je ekran podijeljen u četiri kvardata, kao koordinatni sustav. Oni to zovu "quad" zaslon. Sami odabitere uzorak, tj. neki redoslijed odabira pojedinog polja, te kasnije kada je mobitel zaključan, tapkanjem po ugašenom ekranu tog uzorka, otključavate mobitel. (Ne to radit kad ste pijani )
Kapacitivne tipke se nalaze ispod ekrana i to redom tipka za povratak, home tipka, tipka postavki za dio izbornika u kojem ste trenutno pozicionirani i na kraju tipka za promjenu SIM kartice. Tipke nisu osvijetljene, ali se brzo nauči gdje je koja, makar bi bilo lijepo da svijetle u mraku.
Veliki plus bi bio da su negdje stavili notification light, ali bilo bi dobro i da ja ne plačem toliko, jer sam dao samo 1300 kuna za ovaj mobitel...



PERFORMANSE:
Kad sam pročitao Snapdragon 400 s Adrenom 305, 1.2 GHz quad core, bilo mi je lakše prilikom kupovine mobitela i nisam se razočarao u brzini i fluidnosti. Sve radi bez greške, brzo, bez zastajkivanja. Igrice baš i ne igram, pa ne mogu bacit neku kritiku. Za sada mi nije još niti jednom otkazao poslušnost ili da sam ga morao čekati da mi nešto otvori i meni je to dovoljno za sreću.
Bacio sam SS AnTuTu benchmark testa. Meni ne znači puno, ako netko voli, neka gleda.



Što se tiče aplikacija koje su došle sa mobitelom, zaista nema puno smeća, više manje par googleovih aplikacija koje se lako uklone i to je to. Ovo je što sam dobio s njim:



Ono s čime bih bio zadovoljniji su brze postavke koje su smještene u jednoj traci i ne mogu se lijepo razvući na cijeli ekran pa da samo poklikate što vam (ne)treba, već treba tražiti po traci. Doduše, traci se mogu dodavati i micati sa njih brze postavke, pa se da urediti.



U gornjem desnom uglu je kotačić koji je pokazatelj na standardne postavke, a tu ima zaista svega:



Zvučnik se nalazi na stražnjoj strani u lijevom uglu i zaista je glasan, tako da se može koristiti za reprodukciju glazbe ili ako želite slušati radio, ubacite slušalice i poslužit će i više nego dobro. Zvonjava je također glasna, može biti i preglasna, zaista ima potencijala. E da, kad smo kod zvona, izbor zvukova zvona i notifikacija je užasan. Tu si morate sam nešto iskopati.

TIPKOVNICA:
Ponuđen je hrvatski jezik, a unos se vrši putem LG tipkovnice, koja se ne razlikuje previše od google-ove, i podržava hrvatski jezik.



GPS nisam koristio, biti će u updateanoj priči.
WiFi radi uredno, signal je dobar, brzo hvata mreže, sve 5.

Mobitel je dual sim kako sam već spomenuo. Dvije standardne SIM kartice, birate jednu kojoj ćete trošiti podatkovni promet, ali nema veze u koji utor ste ju stavili. Samostalno određujete želite li data-u preko SIM1 ili SIM2, a još bolja stvar je da iz oba utora može 3G! Meni to doduše ne znači ništa, jer rijetko surfam, pa radi uštede baterije uvijek imam ograničeno na 2G.
Dual-sim stand-by koncept vjerujem da znate svi, a zadnju desnu kapacitivnu tipku ispod ekrana koristite samo da bi odabrali karticu s koje želite uputiti poziv ili poslati poruku.

KAMERA:
Neću filozofirati, jer nisam neki stručnjak, rađe pogledam slike pa kažem jel mi to ok ili je slabo, pa eto narode par slika:



Jedna u potpunom mraku:



Video nisam snimao, bude i toga...
Prednja kamera je VGA, znači, nema selfija

BATERIJA:
Nakon mučenja sa iPhone 4 (punjenje svaki dan) i Samsung G S4 mini (punjenje svakih dan i pol), došlo je vrijeme da budem miran bar 2 i pol dana.
Nemam dugo mobitel kod sebe, ali samo neka tako ostane.
Do sada sam najduže izgurao 72 sata na jednom punjenju (ostalo još 5% baterije) i žao mi je što nisam screenshotao to.
Ne mučim previše mobitel, ne igram igrice i rijetko surfam (do pola sata dnevno), no imam otprilike 30tak poziva, što odlaznih, što dolaznih, dobrih sat - dva vibera, hangoutsa i messengera, te konstantnu sinkronizaciju 4 maila (s time da jedan dobiva oko 50 mailova dnevno, drugi između 150 i 200, ostali do 20).
Uglavnom, poprilično sam zadovoljan baterijom! knock knock

Ono što je bezveze, graf je jako izdužen i ne mogu vidjeti u jednom okviru život baterije od skidanja s punjača, već bih morao ići raditi screenshotove po 6 sati unatrag (za 72 sata - 12 SS-ova...) i još veća glupost, SOT mi piše samo za posljednja 3 sata. Možda ću morati neku aplikaciju nabacit koja će mi to ljepše ispisati.

Vratimo se bateriji. Ono što veseli je, baterija se gotovo ne prazni u stanju mirovanja. Tijekom noći kroz 8 - 10 sati spavanja, baterija se isprazni 2%, tako da u stanju mirovanja zaista može izdržati.



I za kraj ove epizode, dok mi se opet ne prohtje proširiti ovaj tekst s onime što nisam obuhvatio ili ne naletim na nešto novo:

PLUS:
+ Brzina i fluidnost
+ Ekran
+ Cijena
+ Dual SIM (3G obje kartice)
+ Knock Knock i Knock Code
+ Zvučnik
+ Baterija

MINUS:
- neosvijetljene kapacitivne tipke
- nema notifikacijskog svjetla
- brze postavke
- kamere ?


UPDATE_1:



Evo mali update, i dalje sam vrlo zadovoljan uređajem, a da mi ne bude žao što nisam napravio SS kad mi je baterija izdržala 72 sata u komadu, evo novih SS sa malo više sati rada



I dalje ostaje onaj problem da ne vidite cijeli graf, niti SOT, pa možete reć da je mobitel ležao u mraku negdje, ali imam dva broja unutra, službeni stalno koristim kako sam i ranije naveo, tako da nije baš spavao.
p.s. Neka Vas ne buni ovaj gromić u bateriji na prvom SS - stavio sam ga puniti, jer mi je taman kad sam ga htio SS-at krepao

Vidim da sam dužan još GPS i video... Bude



UPDATE_2:



Hvala kolegi L31 koji je otkrio kako vidjeti SOT (iako bih se dao rezati gdje sam najtanji da sam upravo to pokušavao napraviti, no dobro)

Pa evo SS od prije par dana:



p.s. Potrebno je samo kliknuti na ikonu Zaslona na drugom screenshotu.



Zadnje izmijenjeno od: saint_s. 29.12.2014. u 15:24.
saint_s je offline  
Staro 01.11.2014., 08:47   #853
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Spremao sam se ovih dana objavit recenziju doticnog uredjaja al nisam imao vremena pa me kolega preduhitrio
Ako ima ko kakvih pitanja nek slobodno pita
L31 je offline  
Staro 01.11.2014., 10:04   #854
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
@saint_s
Svaka čast na rivju. Ne lošo mobitelo za te pare. Kamera mi se čini OK za taj cjenovni rang.
Brko je offline  
Staro 01.11.2014., 15:09   #855
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@saint_s
Svaka čast na rivju. Ne lošo mobitelo za te pare. Kamera mi se čini OK za taj cjenovni rang.
Hvala Drug, ipak pohvala ima težinu kad ide od tebe

Nadam se da će lega L31 uskoro dovršiti svoju recenziju i dopuniti što meni nedostaje; ipak mi je njegov dobar glas za ovaj mobitel olakšao odabir i kupnju, no imao sam vremena ovaj tjedan pa sam ga malo preduhitrio.
saint_s je offline  
Staro 01.11.2014., 15:30   #856
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 391
Baš sam neki dan frendu preporučio L90. Sad ću mu linkati, odlična recenzija.
tuna3 je offline  
Staro 01.11.2014., 15:53   #857
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Buduci da je kolega saint_s rekao sve o uredjaju i napisao sve kako i je, dodao bih jos par stvari
Iako ne igram igre na mobitelu,isprobao sam 3-4 igre, najzahtjevnije mi se cini dead trigger 2, igra radi bez greske,bez ikakvog zastajkivanja i nije bilo nikakvih problema

Gps sam danas testirao u zatvorenom prostoru, bez wifi/3g,znaci samo s ukljucenom lokacijom i to je izgledalo ovako

Takodjer bih dodao da je baterija odlicna
Izdrzi blizu 45h, viber kroz cijeli dan, malo whats appa, sync 3 maila, facebook, tapatalk, razgovora oko pola sata do sat vremena, cijelo vrijeme 3g, malo wifija, malo surfanja(oko pola sata)
Iako sam imao problema s kracim trajanjem, sanirao sam aplikaciju koja je jela bateriju i sad je opet OK

Svaka aplikacija se ucitava bez zastajkivanja

Tu i tamo mobitel trzne kad se pootvara sve zivo

Na suncu sa 75% svjetline se sve jasno vidi i mobitel se normalno koristi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1414853596331.png‎
Views:	256
Size:	82.7 kB
ID:	14020  

Zadnje izmijenjeno od: L31. 01.11.2014. u 16:04.
L31 je offline  
Staro 03.11.2014., 16:44   #858
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Pozdrav!

Planiram kupiti G3. E sad 16GB verzija je dosta jeftinija, a sto me zanima imali zbilja toliki lag i dali je lag zbilja toliko osjetan u odnosu na 32GB verziju od 3GB rama?
zhaccc je offline  
Staro 03.11.2014., 18:48   #859
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja sam imao 16gb verziju, i lag zaista postoji. Sad sve zavisi od osobe do osobe, no mene je poprilicno zivcirao. Nedavno se igrao sa 32gb verzijom, i osim ponekad stvarno sitnog laga, nisam primjetio vece probleme (pokusavao sam raditi sto sam i na svom radio).

Meni osjetno bolji mobitel, sad da li je to sve slucajno ili ne, ne znam. No znam da sam ponovno dosao u napast da kupim g3, ali iskljucivo 32gb verziju bih uzimao ukoliko kupim bas iz gore navedenih razloga.
Mileni je offline  
Staro 03.11.2014., 19:00   #860
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Uzmi 3gb ak mozes. Extra GB i 32gb za instalacije su velke stavke i meni se cini vise future proof. Lag je minimalan i sporadican i samo mi se jednom dogodilo znatno usporavanje zbog neceg a imam G3 od pocetka. Ne "cistim" ga skoro nikad i svega par puta sam ga restartal. Da sad dobim novi, odmah bi ga prebacio na ART jer radi odlicno. Mislim da po perf nema razlike izmedu dve verzije, osim u situacijama gdje extra giga stedi vrijeme ucitavanja..
MAGARAC je offline  
Staro 04.11.2014., 10:04   #861
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Neznam... Jako se dvoumim jer je sad 16 GB na ogromnom snjiženju u t-comu i mogu dobiti tu verziju za skoro 500 kn manje nago 32GB verziju...

Pa ako je razlika zbilja tako drastična isao bi na 32GB verziju.
zhaccc je offline  
Staro 04.11.2014., 10:33   #862
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Idi na 32gb verziju. 500kn je ipak premalena cifra da riskiras, a 16gb provjereno ima laga. Ne samo moj, imam i kolegu sa istim. A imas i ovdje + drugi forumi dosta postova, provjeri i po jubitou usporedbe, itd.
Mileni je offline  
Staro 04.11.2014., 12:18   #863
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
How about custom rom?
Na njemu sumnjam da ima laga. Pogotovo ako je neki aosp rom.
Juice je offline  
Staro 04.11.2014., 12:58   #864
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Ma necu stavljati costum rom.

Može još netko potvrditi o 16/2GB lagu?

Usporedbe i benchmarkovi koje sam vidio na youtubeu pokazuju gotovo nepostojeću razliku u lagu izmedju 32 i 16GB verzije.
zhaccc je offline  
Staro 04.11.2014., 13:01   #865
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Benchmark nije nikakav pokazatelj za lag.
Juice je offline  
Staro 04.11.2014., 13:41   #866
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Benchmark nije nikakav pokazatelj za lag.
Ali usporedba valjda je, zar ne?
zhaccc je offline  
Staro 04.11.2014., 13:43   #867
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Ne vidim kako bi usporedba dva benchmark rezultata pokazala koji mobitel ima lag a koji ne.
Neki moderni benchmarci to valjda
Juice je offline  
Staro 04.11.2014., 15:41   #868
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ne vidim kako bi usporedba dva benchmark rezultata pokazala koji mobitel ima lag a koji ne.
Neki moderni benchmarci to valjda
Ja ne pricam o usporedbi benchmarka, nego 16GB i 32BG model jedan uz drugog i šaltanje po appovima. O toj usporedbi pricam.

Napisao sam usporedbe i benchmarkovi a ne usporedbe benchmarkova.
zhaccc je offline  
Staro 04.11.2014., 15:46   #869
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ne vidim kako i zašto bi 3GB verzija radila bolje od 2GB verzije ako je zauzeće rama isto, tj. osjetno manje od 2GB.
Brko je offline  
Staro 04.11.2014., 16:27   #870
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne vidim kako i zašto bi 3GB verzija radila bolje od 2GB verzije ako je zauzeće rama isto, tj. osjetno manje od 2GB.
Pa da ni ja, samo cujem neke glasine i pokusavam ustvrditi jesu li tocne.
zhaccc je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na