Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2022., 10:08   #211
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pitaj ljude koji imaju 10/1. U danasnje vrijeme 10/1 bi trebali zakonom zabraniti. Ovako ljudima preostaje biti na milost države, ht-a i inih ili imati ružnu optiku iz Rune

Možemo imati i lijepu optiku iz RUNE, uredno provučenu kroz postojeće DTK podzemne kanale- zdence (HT dozvoljava), sa zadovoljnim svim korisnicima (svi sretni i zadovoljni), ali se onda cijena projekta penje do cca 3x, (manji bonusi i dobit za investitore) a možemo i neimati više RUNE optike, kad nađemo tko je gurač ovoga rasula što se radi u PGŽ-Upravi...
blek je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 10:14   #212
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
A što im HT toliko uzima za provlačenje kroz njihove kanale da im se isplati stupove zakopavati?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2022., 10:27   #213
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A što im HT toliko uzima za provlačenje kroz njihove kanale da im se isplati stupove zakopavati?

Ne znam, nisam vidio ugovor između te dvije tvrtke, sigurno nije ni javan... A stup im je najeftinija opcija, za dtk imaš kanale na glavnoj ulici, sve drugo moraš plaćati sat bagera i pomoćnika bageriste, tj. iskop po PS-u što je naravno punooo skuplje, od stupa, alke i pvc ormarića, a jeftinu žicu (kabel sa optičkim nitima + sajla)... provlačiš gdje ti srce želi, i gdje smiješ i gdje nesmiješ, bez svih predmetnih dozvola....


A to što oni nagrde okoliš, pa kad dođe gost želi nižu cijenu, jer ne gleda more nego kablove, nikom ništa....
blek je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 10:32   #214
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ma čemu uopće optika u last mile ako ne ide. Pa neka naprave fttc (fttn), nek iskoriste postojeći bakar u zgradama. Opet će ih svi uzeti ako im ponude 50-100 mbit na bakru. Reach tehnologije bi bio drastično poboljšan ako im se već neda kako spada provlačiti kablove.

P. S. Nitko njima nije rekao kopaj. Nego su im na Viskovu rekli gdje je podzemno vuci podzemno. Isto tako i privatni vlasnik iz mog primjera. Već postoji buzir ali provlačenje kroz buzir je sporije malo od nategnutog kabela izmedju dva stupa i neće oni uopće buzire uzeti u obzir.

P. P. S. Hrvatska fuserska posla as usual.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 13:33   #215
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ma čemu uopće optika u last mile ako ne ide. Pa neka naprave fttc (fttn), nek iskoriste postojeći bakar u zgradama. Opet će ih svi uzeti ako im ponude 50-100 mbit na bakru. Reach tehnologije bi bio drastično poboljšan ako im se već neda kako spada provlačiti kablove.

P. S. Nitko njima nije rekao kopaj. Nego su im na Viskovu rekli gdje je podzemno vuci podzemno. Isto tako i privatni vlasnik ibom vremena, prekid od z mog primjera. Već postoji buzir ali provlačenje kroz buzir je sporije malo od nategnutog kabela izmedju dva stupa i neće oni uopće buzire uzeti u obzir.

P. P. S. Hrvatska fuserska posla as usual.

Sent using Tapatalk

Kako sam već napisao, u Rumunjskoj, podzemno dovuku do razvodnog stupa, pa onda šibaju razvodnih kablova, do kuća/zgrada, koliko optičkih niti na tom razvodnom stupu ima (pa ljudi, osobito stranci to slikaju i sprdaju se od toga), naš Rune Crow je evoluirao za stepenicu više, te oni uz DTK šaht postave svoj FFTX ormarić, pa onda još vuku napajne kablove do razvodnih stupova, u krugu od 300-500m preko tuđih zemljišta, omeđi ljudima cijelo zemljište, nikom ništa, samo da je jeftinija investicija.... Da vuku podzemno do razvodnog stupa, ajde-de, iako ni THT, baš neda da se prčka po njihovim bužirima DTK-zdenac - Razvodni stup, jer su isti već prepunjeni, manji fi od glavnog voda, nagrizeni zubom vremena, možebitni prekidi kod nekog drugog iskopa, nego zahtjevaju od investitora iskop i ugradnju vlastitog bužira po PS-u...

Zadnje izmijenjeno od: blek. 26.04.2022. u 13:40.
blek je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 20:11   #216
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Svi vuku po stupovima, u Rijeci na Mlaki vuku optiku po stupovima, na Jarunu kod placa je optika po stupovima.

A da je postojao bužir od stupa do zgrade, siguran sam da bi se dalo dogovoriti sa instalaterima iz RUNE-a da im provuku optiku kroz bužir.

Uzeo sam RUNE za vikendicu. Uz kuću su dvije vrste supova - stari drveni sa bakrom od T-coma i novi betonski sa strujom i javnom rasvjetom. Optiku vuku po novim betonskim. Instalacija je 650kn i ONT je u cijeni.

Ne očekujem da za 650 kn dođe bager, prokopa cestu, položi DTK kanal, i onda to fino zatrpa i asfalitra.

Za instalatere RUNE-a koji su meni došli svaka preporuka, dečki su uredni, pristojni i potrudili su se. Meni su i odradili par sitnica koje nisu ni trebali.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 21:52   #217
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Da se dalo dogovoriti frend bi imao optiku. Covijek u novom više stambenom objektu, došao HT I spojio bakar preko ormarića kroz buzir u kuću. Dvije godine nakon Rune rekao ne možemo mi tako mi ćemo sa stupa na fasadu. Možda je HT vukao sa daljeg stupa, možda je HT jednostavno po ps-u a ovi su fuseri. Nisam išao gledati ali znam da je HT mogao, a ovi nisu...

Gdje su telekomunikacijski stupovi na mlaci, sta industrijska? No nije bitno čak ni gdje, poanta je ako ima dtk onda se tim putem ide. Ako nema dtk ide se zrakom i to je ok.

P.s. Možda je baš do deckiju koji rade za rune. Što jedan podizvodjac odradi drugome se neda. Provlačenje ne radi 3T nego podizvodjaci, veliki broj njih.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 22:32   #218
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Svi vuku po stupovima, u Rijeci na Mlaki vuku optiku po stupovima
Di to vuku, meni nitko ništa ne nudi, barem za sada.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 22:45   #219
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ajd barem sada pise u roku 3g

nisam se nadao optici u mom selu

neka vuku kako god samo da se maknem s barka
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 12:06   #220
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mlaka - čini mi se da sam vidio da vuku po stupovima u Potpinjol ulici
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2022., 21:57   #221
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Projekt nazvan RUNE, valjda zbog RURALNIH krajeva u kojoj se standardi komunalne infrastrukture, povijesno i ekonomski ne implementiraju ni blizu kao što to postoji u URBANIM sredinama, a kamoli kako bi to preferirala pravila DOBRE struke u nekim nama dragim germanskim državama (ovo je digresija na bužir, DTK ormarić jednog odnosno drugog providera fizičke infrastrukure).

Znači, prije 4-5 godina nije bilo sjajno jer smo doslovce bili van svakih planova (prvenstveno) HT-a, a sad radimo 'nitpicking' jer se privod izvodi preko stupova.
🤷*♂️

Pa nije optika obvezna, ako iznajmljuješ nekretninu i hoćeš privod ispod zemlje, evo ostani na bakru ili zijevaj na najbliži 4G/5G toranj. Ne treba optika svakome.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 22:12   #222
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
U redu je kako rade ali mi nije jasno u Opatiji, Nova cesta i okolne ulice. Na svaki stup rasvjete je ogromni namot kabela u krugu (kao 10 namotaja i bijela kutija). Estetski ne ispada toliko lijepo za turistički grad i glavnu cestu.
To je više rješenje za Matulje, Veli Brgud itd. U urbanim i turističkim gradovima se treba više potruditi.
Ali i to što oni ne rade ne radi nitko i ne bi ni imali optiku da nema njih.
U Rijeci, Banderovo i Frana Kresnika ul je bilo ovaj kvartal spajanje korisnika (kuća) na optiku.
Koriste se zračni kabeli i dijelom podzemno(do stupova) ali nema 50 namotaja na stupovima, kabeli su visoko i ljudi bi pomislili da je od hepa.
Estetski ljepše a isto zračno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 22:14   #223
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Da, ideja je bilo da se optikom dođe u ruralne krajeve... samo što su kod nas "ruralni" krajevi Kostrena i Trsat.

Šalu na stranu, po meni je ovo odličan projekt... dobio sam optiku u selu u kojem van sezone živi 20 ljudi.

Preko ljeta je internet preko mobilnih mreža kompletno u klincu, a bakar je tako dobro napravljen da susjed ima aDSL vezu od 4mbit-a kad ne puše bura... i bakar je preko stupova.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 22:23   #224
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
@Ag008
Taj namot kabela, šlinga, ti je složena na svakom stupu jer se stup tako priprema za privod na najbliže kuće. Znači, taj namot može ostati takav dokle god 1-3 najbliže kuće ne zatraže priključak. Čim se takav jedan budući pretplatnik pojavi, taj namot se ovije oko plastičnog okvira (tzv.dron) koji nosi kutiju za razvod. U toj kutiji se segementiraju 64 vlakna po jednoj trasi tako da izdvoje X niti za svakog pretplatnika (označavaju ih po bojama). HT koristi malo drugačiji tip kučišta i nema taj namot.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 22:29   #225
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25

Za HT su ruralni krajevi bili i ostali svi rubni riječki kvartovi i ona naselja koja zbog nakaradnog zakona iz 1993. Rijeku svode na sadašnje granice.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 23:50   #226
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 36
Evo kod mene u Ravnoj Gori ( pravi ruralni kraj po bilo kojim kriterijima ) koliko sam uspio pohvatat , sve šta su razvlaćili je pod zemljom, osim onih ormarića , jedan je 50 metara od moje kuće
Šta će i kako će kad dođe do spajanja , to neznam, nadam se da ću doznat šta prije
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 12:31   #227
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ne očekujem da za 650 kn dođe bager, prokopa cestu, položi DTK kanal, i onda to fino zatrpa i asfalitra.
Po riječima montera koji su mi spajali optiku dobiju novaca od EU dovoljno da naprave priključak besplatno ali ga ipak naplačuju jer ljudi ne bi cijenili to što dobiju kad ne bi nešto platili.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 13:09   #228
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Da, ideja je bilo da se optikom dođe u ruralne krajeve... samo što su kod nas "ruralni" krajevi Kostrena i Trsat.

Šalu na stranu, po meni je ovo odličan projekt... dobio sam optiku u selu u kojem van sezone živi 20 ljudi.

Preko ljeta je internet preko mobilnih mreža kompletno u klincu, a bakar je tako dobro napravljen da susjed ima aDSL vezu od 4mbit-a kad ne puše bura... i bakar je preko stupova.

Po meni također odličan projekt za ruralne krajeve, ali u gradovima kao što su Rijeka, Kostrena osobito turistička mjesta, Opatija, Crikvenica, Rovinj, Poreč, Krk itd. se nikako ne bi smjelo dozvoliti polaganje optičke mreže na ovaj način.... Ili možda da i na Korzo ili ispred zgrade Županije posadimo stupove, kako bi ljudi aka korisnici imali brzi internet uz minimalan trošak investicije i maksimalnu dobit investitora, i onoga koji tom istom investitoru prešutno dozvoljava da radi to što radi!!!! Naravno bez ovjerene (valjane) projektne dokumentacije od nadležnih tjela itd.... Da su tako radili H1, Optima itd. (tj. bilo im je dozvoljeno tako raditi) nikada propali ne bi!!!!
blek je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 15:14   #229
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Vidim da mnogi baljezgaju o kabelima na stupovima, pa svi bakreni vodovi od HT idu po stupovima i ići će i dalje. Svi ostali operatori koji uvode optiku idu samo po urbanim dijelovima čak ni tamo. Pogledajte malo na Hakomu plan izgradnje optike pa čete vidjeti da nema Rune projekta u neke krajeve optika ne bi došla nikada. Ja sam imao prije optike Ht 20/4 pa onda došao vectorig 70/30 i počeli problemi s internetom i MaxTv . I mnogi imaju i dan danas problema mada su im smanjili brzinu još uvijek im puca brzina i šteka MaxTv. Za iste novce kao kod HT imam optiku 500/250 i IPTV na dva TV i nemam nikakvih problema sve leti. To neki dan kad je grmilo i sijevalo, radi sve a prije iskapčaj da preko bakra ne dođe vrag. Toliko o kablovima na STUPOVIMA. I još da dodam Rune je privatna grupacija. Za kraj kome treba optika taj će je i uvesti ili čekati 5G. Lp
Da palo mi napamet pa i struja ide po stupovima a možda će i voda u budućnosti!
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 15:20   #230
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
samo nek meni tkoma vec jednom ponudi rune optiku na cavlima pa nek ide kuda oce jer ovih jadnih 20mbit-a bakra koji mi pucaju 100 puta na dan mi lagano idu na krasni k.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 16:29   #231
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor blek Pregled postova
Kako sam već napisao, u Rumunjskoj, podzemno dovuku do razvodnog stupa, pa onda šibaju razvodnih kablova, do kuća/zgrada, koliko optičkih niti na tom razvodnom stupu ima (pa ljudi, osobito stranci to slikaju i sprdaju se od toga), naš Rune Crow je evoluirao za stepenicu više, te oni uz DTK šaht postave svoj FFTX ormarić, pa onda još vuku napajne kablove do razvodnih stupova, u krugu od 300-500m preko tuđih zemljišta, omeđi ljudima cijelo zemljište, nikom ništa, samo da je jeftinija investicija.... Da vuku podzemno do razvodnog stupa, ajde-de, iako ni THT, baš neda da se prčka po njihovim bužirima DTK-zdenac - Razvodni stup, jer su isti već prepunjeni, manji fi od glavnog voda, nagrizeni zubom vremena, možebitni prekidi kod nekog drugog iskopa, nego zahtjevaju od investitora iskop i ugradnju vlastitog bužira po PS-u...
Ali je zato u Rumunja 10gbit optika 10 eura mjesečno, ili koliko je već 50 leva po današnjem tečaju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 17:10   #232
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
samo nek meni tkoma vec jednom ponudi rune optiku na cavlima pa nek ide kuda oce jer ovih jadnih 20mbit-a bakra koji mi pucaju 100 puta na dan mi lagano idu na krasni k.
Neće ići . Ništa od tcuma, nisu oni badave gradili FTCC ormariće po Čavlima i Jelenju. Čak ni A1 neće. Najbolje što je dosada ponudio na svojoj optici je bivša Teletina. Trio za 209 kuna 1000/500, TV na tri uređaja istovremeno + telefon. Kad bi bar on došao. Ali meni svejedno 2g Fiberneta i ja zadovoljan. To neki dan A1 me zove jer sam neke usluge spajao u mozaik, pitaju me koji internet imam kažem Rune a oni što je to. Usput nude mi kućni 5G sa 1T prometa na Čavlima, nisam ni pitao za cijenu. Evo tko neće optiku može 5G, samo mislim da je malo prometa. Kad sam imao 70/30 potrošnja se kretala od 800 giga pa preko 1T. Kad sam imao 20/4 nikada nije prešlo 500 giga a sve se isto radilo, veća brzina veći promet. Na Fibernetu imam 20T pa me briga. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 17:28   #233
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ici ce ici, bez brige inace ce im korisnici otici. ja prvi. AFAIK testiraju vec.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 17:58   #234
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
To zdrava logika nalaže, zato su se pomaknuli na našem području.
Bilo bi to već ranije riješeno da RUNE nije zapeo u implementaciji (kasne jedno 15 mjeseci u odnosu na projektni plan) i jako su loše plasirali komunikacijsku kampanju.
Za Rune optiku jako malo ljudi zna i to je prednost za HT koji kupuje vrijeme zapišavajući teren po onim dijelovima županije gdje RUNE još nije ispostavio namjeru gradnje. RUNE neće širiti mrežu na one segmente naselja gdje HT već ima barem dio svoje mreže (primar ili sekundar, nebitno) i tu postaje problem - HT i RUNE ovise o istim izvođačima, nema dovoljno ljudi da se pokriju svi pravci, trase i potezi. Zato netko čeka po godinu dana da im se riješ prespoj od 100m.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 18:02   #235
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Neće ići . Ništa od tcuma, nisu oni badave gradili FTCC ormariće po Čavlima i Jelenju. Čak ni A1 neće. Najbolje što je dosada ponudio na svojoj optici je bivša Teletina. Trio za 209 kuna 1000/500, TV na tri uređaja istovremeno + telefon. Kad bi bar on došao. Ali meni svejedno 2g Fiberneta i ja zadovoljan. To neki dan A1 me zove jer sam neke usluge spajao u mozaik, pitaju me koji internet imam kažem Rune a oni što je to. Usput nude mi kućni 5G sa 1T prometa na Čavlima, nisam ni pitao za cijenu. Evo tko neće optiku može 5G, samo mislim da je malo prometa. Kad sam imao 70/30 potrošnja se kretala od 800 giga pa preko 1T. Kad sam imao 20/4 nikada nije prešlo 500 giga a sve se isto radilo, veća brzina veći promet. Na Fibernetu imam 20T pa me briga. Lp.



20 TB prometa rokas ? ako sam ja to dobro shvatio ?


Ima tu jedan domaći telekom da tako kažem .. odmah si sumljiv ako pređeš 2-3TB
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 18:24   #236
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
20TB je fair use na Fibernetu.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 19:02   #237
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
20TB je fair use na Fibernetu.
Točno tako. Privatni korisnici 20 a poslovni 5 TB. Bili su spustili i za privatne na 5TB onda sam se malo dopisivao s njima i vratili su na 20 TB. A što se HT tiče već testiraju 6 mjeseci Rune optiku i stalno kruže priče da će uskoro i da su već otkupili Rune optiku. Priče za malu djecu. Zanima me koliko potroši prometa IPTV + HBOmax + Netflix za jedan sat ako tko zna? Znam da su pisali da Eon troši 4GB na sat. Onda je malo 2TB. Šteta da kod Fiberneta ne vidiš kolko si potrošio. LP
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 19:05   #238
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
kakve su sad to fore sa limitima bokte, jel flat il nije lol? sta rune ima limit 20tb? nakog toga ugase ili smanje brzinu?
ja na jadnih 20mbit bakra natucem 500-800gb mjesecno bez problema.

Edit: falila mi 0 jedna

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 28.04.2022. u 19:42.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 19:39   #239
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
kakve su sad to fore sa limitima bokte, jel flat il nije lol? sta rune ima limit 2tb? nakog toga ugase ili smanje brzinu?
ja na jadnih 20mbit bakra natucem 500-800gb mjesecno bez problema.
Napisao je 20tb, ne 2tb.
Ja sam sa 27/4 bakrom isto tu negdje, samo ipak bliže 800gb mjesečno.
Vjerujem da bi se sa optikom dala natuć neka poštena cifra od bar 5tb i vjerujem da je 20 dovljno za normalnog korisnika.

Meni piše da će biti dostupno kroz 3 gladne godine, dotad sam osuđen na ove vrhunske brzine.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 29.04.2022. u 14:14.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 08:44   #240
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Šteta da kod Fiberneta ne vidiš kolko si potrošio. LP
Po tome su ispod standarda etabliranih provajdera ali su zato po cijeni iznad.
Vjerojatno će tako i ostati jer koliko čujem odlaze im zaposletnici zbog internih problema.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na