Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 11:43   #1
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
Unhappy BSOD pri instalaciji ATI drivera

Pozdrav svima,

Imam poteškoća tijekom instalacije ATI drivera na Windows 8.1. Poukšao sam sa zadnje dvije bete 13.11 i sa zadnjim službenim driverima 13.9 te je sa svima isti problem.
Napravio sam uninstall starih drivera, sa Drive Fusion-om sam također obrisao sve zaostatke od AMD-ovih drivera.
Međutim tijekom instalacije samih drivera za grafičku pojavi se BSOD sa idućom porukom:
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED atikmpag.sys

Nakon toga se Windowsi ne mogu niti podići jer se non stop pojavljuje BSOD za atikmpag.sys. Tako da onda moram otići u safe mode i tamo obrisati sve zaostatke od AMD drivera.
Tada Windowsi instaliraju neki svoj Microsoft Basic Display Adapter. Nakon toga više uopće ne mogu napraviti instalaciju bilo kojih ATI drivera niti preko instalacije koju skinem sa neta, niti preko Windows Updatea.
Htio bih ovo riješiti ako je ikako moguće bez nove instalacije Windowsa.
Komp je ovaj pod moje računalo.
Windowsi su originalni.

Hvala na pomoći.
plavi83 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 13:05   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
System restore na taj dan prije problema?
Probaj samo normalno obrisati drivere putem uninstalla i staviti nove.
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2013., 13:50   #3
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
System restore nemam
ali i da imam i dalje se pojavljuje problem pri instalaciji novih drivera...a brisanje drivera sam pokusao na sve moguce nacine kojih sam se sjetio...ali nakon toga instalacija uvijek zavrsi BSOD-om...
plavi83 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 14:05   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Sorry na upadu u temu, ali i meni se ovo dešava na jednom laptopu. Nekoliko puta instalirao nove windoze (sedmica), nekoliko različitih diskova promijenio i još mi ne šalje ni sliku na display, ponekad.
Budući da sam primjetio artefakte u biosu, smatram da je grafa dobila.
Instalirao sam i nekoliko verzija drivera, svaki put na friške winse, ali problem ostaje.

Ako netko ima prijedlog, isprobati ću.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 14:05   #5
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Jel ti napisana tvoja grafa na popisima zadnjih drivera? Ako je nema na popisu ježi ga moraš ostati na starijem driveru.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 14:35   #6
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Jel ti napisana tvoja grafa na popisima zadnjih drivera? Ako je nema na popisu ježi ga moraš ostati na starijem driveru.
Ako pitaš mene, onda je. Radi se o Gigabyte 7970 grafulji.
No sada je problem da ne mogu niti jedne drivere instalirati, koju god da verziju probam.
plavi83 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 14:46   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
da mene pitaš, taj driver fusion je previše toga pobrisao po registry-u i sistemu i sad se windowsi tj driveri ruše. Masa ljudi samo instalira nove preko starih i nikakvih problema nema. S druge strane, korisnici koji "čiste" često operativni sustav od starih drivera, nepotrebnih aplikacija, servisa ili nećeg trećeg, obicno uhebu stvar
Tako sam i ja koristio winxp manager dok mi jednog dana jednostavno registry nije bio coruptan. Previše se toga izbrisalo i urušilo se
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 15:08   #8
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Sorry na upadu u temu, ali i meni se ovo dešava na jednom laptopu. Nekoliko puta instalirao nove windoze (sedmica), nekoliko različitih diskova promijenio i još mi ne šalje ni sliku na display, ponekad.
Budući da sam primjetio artefakte u biosu, smatram da je grafa dobila.
Instalirao sam i nekoliko verzija drivera, svaki put na friške winse, ali problem ostaje.

Ako netko ima prijedlog, isprobati ću.
To se i meni dogodilo na nekoliko različitih grafi. Jednostavno dok nisu instalirani driveri nema BSOD-a dok instaliraš drivere od grafe odmah BSOD i na žalost u pitanju su bile grafičke tj. bile su defektne.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 16:27   #9
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
da mene pitaš, taj driver fusion je previše toga pobrisao po registry-u i sistemu i sad se windowsi tj driveri ruše. Masa ljudi samo instalira nove preko starih i nikakvih problema nema. S druge strane, korisnici koji "čiste" često operativni sustav od starih drivera, nepotrebnih aplikacija, servisa ili nećeg trećeg, obicno uhebu stvar
Tako sam i ja koristio winxp manager dok mi jednog dana jednostavno registry nije bio coruptan. Previše se toga izbrisalo i urušilo se
Slazem se u potpunosti. Meni se slicno desavalo sa 5870 i od tad ne koristim nikakve driver sweepere i sl..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 08:28   #10
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
Sada sam na kraju napravio čistu instalaciju Windowsa 8.1 i driveri su se instalirali bez ikakvih poteškoća i BSOD-a...od sada više ne koristim driver sweepere...
plavi83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2013., 10:51   #11
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Aj super da ti je grafa ispravna
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 12:23   #12
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja sam sve svoje stare drivere za grafulje micao sa uninstall.....i uvijek je sve radilo tip top....neznam zakaj ekipa forca te driver sweepere.....jer se zna desiti da ostanu smeca nakon toga valjda....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 14:10   #13
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja nisam uninstall drivera napravio vec godinama i nemam nikakvih problema. Ne vidim razloga zasto bi to trebao radit. Cak sam zbog toga nekoc imao problema tako da sam morao vracat te drivere nazad da bi mogao stavit nove.
Nvidia exp je meni super. Uplim komp, pise ima novi driver, hoces install, da i bok. Ne znam dal je AMD izbacio svoju varijantu ali ak bu radila ko ova, topla preporuka.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 14:27   #14
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
je izbacio je i ati to....izleti notification i mozes samo lupiti install.....

Ma ja kad mjenjam karticu onda piknem uninstall drivera i shut down....nakon sljedeceg boota sa novom grafuljom install novih drivera i to mi uvijek pali....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na