Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2012., 21:49   #1321
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Kompletna zajednica NWa se ne slaže s tobom gdje upravo na takvom dopuštanju zilijon skillova u jednom liku su napravili tolku kompleksnost da se kompletan D2 i D1 zajedno mogu pokriti ušima.

Iskreno, nakona ovoliko čitanja kmečenja za stablom, nekako imam osjećaj da ću uzeti i napisati addon za D3 u kojem mogućnost tih stabala dajem. Jedino što mi treba je layout koji će ti zabraniti izabirati nešto ako izabereš nešto drugo.
Ograničiti ću ti i poglupiti igru al ćeš dobiti freaking stablo ako ti je do tog vražjeg stabla.

Sve su ti rekli kolege D1viry i klem.

Ako ti pod kompleksnost smatraš kompletni skill inventar koji češ dobiti, onda ti ni neznaš za dotični pojam.

Sve češ dobiti na pladnju, i ako nešto ne bude išlo sa jednom kombinacijom skillova samo češ prebaciti na drugi i nastaviti dalje.


Samo dok se sjetim dvojke kad sam na Hell Act I došao sa spellcaster/support Druidom pa sam niz prvog sela naletio na Fallen Shamana lightning enchanted i imune to magic koji me je u par sekundi natamburao k'o beba zvečku. Drugi puta sam dobro razmislio kako ću ga riješit i iz koje daljine, a dok nije pao prošlo je o-ho-ho.

Da ne pričam o nočnim morama sa raise/curse Necrom na Hell Act II kad naletiš na Scarabe koji su cold enchanted/imune to physical.

Nije se samo tako prebaciti na druge skillove i oplesti k'o Maksim po diviziji.
Što si imao-imao si i sa tim si morao prelaziti
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 00:56   #1322
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Sta god sam igrao prije bilo je trenutaka kad bi zapeo i cinilo mi se nemogucim da cu prec, ali kad bi presao, sreca do neba, hvalio se frendovima u skoli U danasnjih generacija, nedaj boze da igra negdje zapne ili da se moras VRACAT NATRAG, odmah se uninstalla i whinea. Samo moje malo OTopicarenje
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 02:01   #1323
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mislim da je suštinski problem ovdje taj da se Diablo 3 sagledava kroz prizmu Diablo 2. Možda bi bilo bolje da se malo odmakne od dvojke i trojku pokuša sagledati kao neki nastavak serijala ali opet novu igru.
Problem je i u tome, dakako, što je D2 postavio letvicu visoko, i to ohoho, te da se stvorio malo preveliki hype oko trojke. Da se razumijemo, prvi sam koji čeka D3 već par godina.
Što sad, drvo skilova je meni zakon, ali i ovo s runama nije baš skroz loše. Gledajte to ovako, a što da su napravili polu-konzolašku platformu kao recimo Skyrim? Ili nedaj bože neku težu glupost. Mislim ono, možda se treba malo odvojiti od te dvojke, i prihvatiti neke nove stvari. Meni je najvažnije da igra ima "ono nešto" što brutalno krati vrijeme, a to ima.
I da, što se bočica tiče, podržavam CD
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 11:01   #1324
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Sve su ti rekli kolege D1viry i klem.

Ako ti pod kompleksnost smatraš kompletni skill inventar koji češ dobiti, onda ti ni neznaš za dotični pojam.

Sve češ dobiti na pladnju, i ako nešto ne bude išlo sa jednom kombinacijom skillova samo češ prebaciti na drugi i nastaviti dalje.


Samo dok se sjetim dvojke kad sam na Hell Act I došao sa spellcaster/support Druidom pa sam niz prvog sela naletio na Fallen Shamana lightning enchanted i imune to magic koji me je u par sekundi natamburao k'o beba zvečku. Drugi puta sam dobro razmislio kako ću ga riješit i iz koje daljine, a dok nije pao prošlo je o-ho-ho.

Da ne pričam o nočnim morama sa raise/curse Necrom na Hell Act II kad naletiš na Scarabe koji su cold enchanted/imune to physical.

Nije se samo tako prebaciti na druge skillove i oplesti k'o Maksim po diviziji.
Što si imao-imao si i sa tim si morao prelaziti
I onda si otišao na internet, pogledao koji build je simpa, prepisao ga i nastavio ownati.

Iznimno komplicirano
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 12:26   #1325
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
I onda si otišao na internet, pogledao koji build je simpa, prepisao ga i nastavio ownati.

Iznimno komplicirano

Jea, rajt.

U doba kad sam ja igrao Diablo, interneta nisam imao ni na obzoru

A i svaki char što sam igrao je bio moj build i stavljao sam skill pontove tamo gdje sam ja htio a ne di je pisalo da je dobro.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 12:38   #1326
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
to što ti nisi imao internet a neki jesu, jebiga
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 13:32   #1327
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Dečki, nemojte sad pričati o raspoloživim buildovima. Nisi mogao otići na net i nać build prvu godinu/dvije. Nije sve bilo u početku kao što je sad. Diablo je doživio više od 12 verzija i puno se mijenjalo, pa i buildovi. Naravno da je u početku bilo buildova, al to je bilo onako "neprovjereno" .
Nek daju izbor otključavanja, a ne da svi imaju sve.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 14:07   #1328
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Znači bolje je imati iluziju "vlastitog" izbora koji se ionako na kraju svede na 5-10 "pravih",
nego gomilu pravih izbora "serviranih na pladnju" a za čiju uporabljivost nije potrebno potrošiti
više vremena na njihovo otkrivanje nego na stvarno igranje igre.
gg
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 16:09   #1329
BELIAL
Premium
Moj komp
 
BELIAL's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Smrc sluzbeno gotova beta sada ostaje 2 tjedna cekanja koja bi trebalo provest u hibernaciji

Igrao D2 godinama od patcha 1.00 do patcha 1.13 s raznim razinama ovisnosti (1.09 i 1.10 najvise na karambi pa battle.netu, uglavnom SC makar na neki period i HC) i jos uvijek mi je najdraza / najbolja MP igra koju sam igrao makar sam uz dotu proveo isto toliko ako ne i duze vremena, Diablo 1 preso al tada jos nazalost bio premlad da shvatim puno savrsenstvo Diablo svijeta pa eto da se malo ispisem o D3

igra ima i losih i dobrih strana po onom sto se vidi iz bete / blue postova

lose:

nema jebeni group chat... ovo je smijesno i neoprostivo za igru kojoj je kao focus co-op, ok ima party chat al to je samo s ostale 3 osobe u tvojoj igri, cak diablo 2 je imao /f m, nije da je potreban neki guild / clan sistem (makar bi bilo lijepo) al ono da ne mogu dodati /f m je glupost … neka bar podrze steam overlay kada su sami nesposobni napravit

chat kanali izvan igre su smjesni, em te automatski ne stavi u kanal (kao sto je d2 recimo stavio u cro) di mozes upoznat ljude, em ima limit od 100 ljudi (d2 je imao 20 ak se dobro sjecam al kada se 1 popunio napravio je automatski -2 sa istim imenom i ljude slao tamo)

RMAH ... za blizz logican potez i za neke ljude u deluzijama sa obogacivanjem naizgled dobri, al ono kineska vojska ce uskoro unistit te deluzije, znam da bi i inace ljudi kupovali za prave pare iteme al u puno manjem broju i sa puno vecim rizicima

automatska dodjela atributa ... logika za ovo im je uzasna, "idemo drzati malu djecicu za rukice da slucajno ne bi zeznuli i onda se plakali" ... ajme na sto je doso ovaj svijet kada se nemres zeznut i /ili napravit "savrsenog" lika za sebe ako znas sto radis, mogli su bar stavit neku kvacicu "svijestan sam da ak ne ulazem nista u str i dex necu moci nosit neke iteme i blockat" tak da mi koji nismo polu retardirani bar imamo izbora

lvl 60 max malo tuzno sto ce svi i njihova baka bit lvl 60, lvl 99 je ipak bio nekakav psihopatski cilj u d2, nisi trebao doci do njega za "savrsen build" al ono ne bi ni skodilo par atributa simo, dodatni skill tamo, a i znacilo je bezbroj sati cow / baal runova sto ti opet da nes za radit uvijek, i propucavanje ak si crko na 96+ lvlu (osim ak si HC onda ti svejedno koj si lvl bio)

party od 4 ljudi mogli su bar stavit limit na 5 ak ne na 8 tak da jedan od svake klase bude u igri (dok ne dode expanzija bar, a otom potom)

Hackovi ko got je igrao d2 imalo na battle netu zna da je to vjerovanto igra sa najvise exploita / hackova u povijesti igra i tuzno je za vidjeti da vec postoje MH / botovi za D3, mogu se samo toplo nadati da ce warden raditi svoj posao i da ce se banati svakodnevno a ne u valovima svaki mjesec / 6 mjeseci kada ce se onima koji su botali vec isplatit kupiti novi cd-key zbog zaradenog novca, makar pesimista u meni misli da ce bit bas tako jer em sto ce blizz dobivati 1.25$ od svakog itema koji botovi nadu, em ce dobit 60$ kada banani ljudi kupe novu kopiju igre, tako da "win / win" za njih, cini se kao da banaju ljude i stite postene igrace a samo pune svoje depove

dobro:

craftajne ovaj blacksmit savrseno dode, uvijek se moze imat dobra oprema za taj lvl, bar sudeci po beti bit ce zanimljivo vidjet kako ce funkcionirati na Hell / Inferno, a i jeweler izgleda dobro

Inferno definitivno zvuci zanimljivo i nadam se da ce biti sve sto blizz govori da ce bit makar cu se vjerovanto plakati kada ga predem u manje od tjedan dana

prica / lore makar nije fokus jedva cekam vidjet sto su pripremili i zakon sto su povezali napokon sva 3 djela, book of cain preporucujem procitati svakom ko se naziva fanom Diablo serijala i drago mi je da cu napokon moci ubit inspiraciju za nick, nadam se da ce bit tezak fajt, i vecina knjiga / scrolova u igri je zanimljiva za procitat

easter eggs uvijek je zakon osjecaj nostalgije kada nades black mushroom / od warriva tijelo / den of the fallen, nadam se da ce ih bit jos puno u igri

AH kolko got mrzio RM dio AH, to je nesto sto je masno falilo u d2

shared stash aleluja, nema vise svako malo nekog gnjavit da ti mula

gameplay ima "ono nesto", preso sam betu bar 100 puta tijekom 18 patcheva sto je bilo i igro istih 30 min vise nego sto sam igrao neke pune igre, tak da ono sto drugo tu reci?

nephelam valor sistem, kolko got meph runnova napravio drago mi da ce rare / uniq mobovi bacat najbolji loot i davati bonus za bolji loot od bosa ako se kolju

neutralno:

achivments / banner sistem dobro nekom za e-peen i guess, mene osobno nikad nisu previse zanimali

klase i dobro i lose, bilo bi glupo da su sve iste ko iz d2, al opet steta sto se nece moci zaigrat meni najdrazi drujo i po cool faktoru necro > wd, paladin > monk al eto bar DH > amazon

skill sistem ovo cekam da vidim na sta ce licit na lvl 60, teoretski zvuci dobro sa "milijunima kombinacija" al sanse su da ce bit ko svaki drugi skill sistem sa 1-2 „dobra“ bilda kaj ce svi koristit i par kombinacija za ljude kojima je dosadno u zivotu pa vole experimentirati (tipa mele sorka, fire bear druid, song barb itd) tak da isto sranje drugo pakovanje bez potrebe za radit novog lika sto moze bit i dobro i lose, skillova ima vise nego u d2 sto je uvijek dobro

nema pvp na launch malo smijesno s obzirom da je igra u izradi s raznim stupnjevima posvecenosti zadnjih 11 godina, al ako dodaju do kada dodem 60 i prodem inferno s nekim postenim gearom doci ce mi na isto jer tak i tak se ne bi prije toga upustao u pvp, a ak dodaju tipa krajem godine onda jedan fundamentalno veliki minus

mercanerys bili su korisni u d2 sa freeze il nekom drugom aurom i bilo je smijesno kada su 1 sutali nekog drugog igraca, al ono nije da su neophodni bili, daleko od toga, d3 ih ima samo u sp, tako da sumnjam da cu ih ikad imati prilike koristit / vidjet njihovu "pricu" u svijetu al ljepo za nekog ko ce samo sp prat i guess

kustomizacija likova aj bar se da izabrat dali si musko il zensko, iako ne velicina / faca likova direktno, ionako ce svi isto izgledati u armor setovima (osim boje jel)

art "controversy" ne bi se bunio da je malo tamnije / vise gothic, al dok got ima raskomadanih tijela na zidu kojima vise utrobe (sto ima) i dok je igra M iliti 17+ ne bunim se da je PG13 onda bi popizdio vjerojatno, al zato jedva cekam i molim se za secret pony lvl

always online / no lan tak it ak cu igrat iskljucivo MP tak da meni svejedno, jedini razlog zasto bi neko za ovo mogo prigovarati je priatizacija jer ono ak mi u ovoj predivnoj drzavi amo dsl na vecini mjesta … tamo di nemaju ima vecih problema od toga sto je d3 always online.. kuzim zas ovo nebi imalo smisla dok si bio na 32 modemu i placao internet po minuti al sad...

no mods... nikad nisam previse igrao modove makar probao neke kao sto su median, steta za one kojima je gust tak nes

grafika nista posebno, ali diablo igre se nikad nisu igrale zbog grafike, i u neku ruku mi je drago sto ne moram kupovat novi komp da mogu igrat

Sigurno sam jos nes zaboravio al tak i tak sam daleko previse napiso

TL;DR ver Usprkos svemu losem sto se moze rec o D3, igra definitivno ima „ono nesto“ i kupuje se prvi dana kada izade, ali da li to znaci mjesec 2 zabave ili godine i godine zabave ce samo vrijeme pokazati, makar se ja bojim da je ovo prvo

P.S. ima tu mozda nekog iz starih losih BSP dana ?
BELIAL je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 16:12   #1330
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
jel ovdje isto zlo uzelo formu glavnog lika? NAime kad je umlatio diabla u Tristramu tj u katakombama , glavnik lik je postao opsjednut i pojavljuje se kao dark wanderer u dvojci.
Sad nigdje ne mogu naći info o scenariju u trećem djelu? Dal je hero iz dvojke opsjednut s vragom? Ili je u priči sasvim nova forma ultimativnog zla (diabla)? Ili nema nikakve poveznice? Jer mislim "bili smo u paklu" u dvojci , a dublje razine nema? Ili? Dal je stari Cain još uvijek tu?
  Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 16:19   #1331
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 16:22   #1332
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma mega
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 17:16   #1333
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Inferno definitivno zvuci zanimljivo i nadam se da ce biti sve sto blizz govori da ce bit makar cu se vjerovanto plakati kada ga predem u manje od tjedan dana
nitko od dev teama jos nije presao inferno, pa mi eto to daje neku nadu da ce biti prejebeno
a mozda su oni nubovi i neznaju igrat .. hmm ... vidit cemo
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 18:21   #1334
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote