Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2008., 09:44   #511
BELIAL
Premium
Moj komp
 
BELIAL's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
hvala na brzom odgovoru, idem probat, molit se, pa javim dal je uspjelo
BELIAL je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 10:43   #512
RS2000
ThinkPad Hunter
Moj komp
 
RS2000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Probaj zamjenit kabel ili uštekat na drugi sata kanal ako ih imaš više, podaci vjerojatno NISU izgubljeni, moguće da se dogodila samo neka greška u očitavanju...
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
RS2000 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 15:18   #513
BELIAL
Premium
Moj komp
 
BELIAL's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
probo zamjenit sata kabel i utor nije pomoglo, nije bas ni GetDataBack, al zato Recover My Files uglavnom je
BELIAL je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 07:25   #514
Critical Error
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGB
Postovi: 29
Vrisno HDD

Dakle radi se o IBM 46gb HD (2001) koji je koristio samo za pohranjivanje download-ovanih filmova i gluposti sa interneta, radio je posljednih god dana bez prestanka, od kad imam FLAT, i šta god se skidalo skidalo se na taj HDD.
Nisam mislio da će trajat viječno s obzirom da ja neprekidno radio ali eto, nisam na vrijeme posnimo i napravio BACKUP svih podataka sa HDD-a tako da me sad zainima dali se šta da izvest da iskopam ikako išta iz tog HDD-a više te da li se to uopće isplati.
Disk pri radu ispušta nekakav zvuk koji do sad nisam imao prilike čuti a zvući kao da nešto grebe u njemu. 3 put zagrebe, 2 sec pauze, 3 put zagrebe i tak stalno. Da li su to simptomi da hard je zbilja vrisno ili nešto drugo?
Critical Error je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 08:01   #515
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Critical Error Pregled postova
Dakle radi se o IBM 46gb HD (2001) koji je koristio samo za pohranjivanje download-ovanih filmova i gluposti sa interneta, radio je posljednih god dana bez prestanka, od kad imam FLAT, i šta god se skidalo skidalo se na taj HDD. Nisam mislio da će trajat viječno s obzirom da ja neprekidno radio ali eto, nisam na vrijeme posnimo i napravio BACKUP svih podataka sa HDD-a tako da me sad zainima dali se šta da izvest da iskopam ikako išta iz tog HDD-a više te da li se to uopće isplati.
Buduci da pitas za intervenciju u vlastitom aranzmanu. Ako podaci vec nisu koruptirani onda je najbolje da ga davis u sto jednostavnijem okruzenju.

Najbolja stvar za tebe : RecoverSoft Data Rescue. Mali elegantan boot ciji image ces baciti na CD.

Buduci da nije SATA, nije ni potrebno da je obavezno zadnja verzija. Pripremi samo neki slobodan disk, USB vanjski ce odlicno posluziti. Neznam za sve verzije, ali moja ima i mrezno slanje. Uglavnom, on ce dati brzi preliminarni uvid i odma ponuditi prebacivanje svega sto moze rekreirati i spasiti.

Nemora biti crno, ako nije koruptirao podatke ili usput pokupio i sektora. Te bi aktivnosti trebale previse motoristike koju on vise nema za bacanje.

Citiraj:
Autor Critical Error Pregled postova
Disk pri radu ispušta nekakav zvuk koji do sad nisam imao prilike čuti a zvući kao da nešto grebe u njemu. 3 put zagrebe, 2 sec pauze, 3 put zagrebe i tak stalno. Da li su to simptomi da hard je zbilja vrisno ili nešto drugo?
Znaci da te polagano pozdravlja. Sati, dani,... ?

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 23:37   #516
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Filesystem problem

Da probam skratiti pricu. Petljao sam sa diskovima jer je na drugom racunalu disk kilavio. Uspio nekako syebati boot, BCD, something. Uglavnom, dva diska imam, nije se htio os vise bootati, pa morao instalirati iznova Vistu na sekundarni disk (na glavnom su mi svi fajlovi ovo-ono, bili su os-evi prije) jer drugo nije palilo.
Nakon instalacije (na "sekundarni" disk, jel) windowsi vise ne prepoznaju onaj glavni, uci u njega ne mogu nego veli da ga moram prvo formatirati.
Disk management veli da je filesystem RAW, prepoznaje njegovu velicinu i free prostor, ali ne mogu do podataka.

Ima li tko ideju za rjesavanje problema? Ne moram reci koliko je gadno kad odu svi podaci sa diska
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2008., 00:36   #517
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
mislim da trebas popraviti MBR, i/ili pustiti da neki recovery alat ucini svoje (recimo ja sam koristio Active@ Recovery... no imas masu koji dobro rade svoj posao)
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2008., 09:57   #518
nikola8
RiDe Or DiE-O.G.
Moj komp
 
nikola8's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: cakovec
Postovi: 319
recovery data ili partition program???

ovako trebam neki jako dobar recovery program,naime stvar je sljedeca,izbrisao disk i formatirao ga.probao sam razne programe da vratim filove(5000pjesama itd)ali kad vratim sve filove i zelim ih susat sve je izmjesano,neka pjesma pocinje od sredine itd.ili naziv i pjesma se ne poklapaju uopce.
recimo kad povratim slike u jpg formatu,nemogu ih uopce otvorit itd..
probao 20 programa-recover my files itd.al ne pomaze
pa ako neko mozda je imao slicni problem i rjesio ga zamolio bih kako?
ili ako neko zna neki drugi dobar program da probam?
ako treba vise informacija samo recite...
bitno mi je jako...bio bih zahvalan.
nikola8 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 23:00   #519
easysurfer
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Molim pomoć: spašavanje podataka

Laptop je HP 6710b.

Pogreskom je pomocu HP Recovery aplikacije vraceno pocetno stanje (factory
settings) na disku, znaci c particija, backup particija i OS tools
particija.

Izgubljeno je kolicinski malo podataka, ali su vazni.

Je li moguce ikako pokusati spasiti podatke?

Molim odgovore.
easysurfer je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 16:07   #520
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Barracuda 7200.10 (AAK) 320gb problem

Imam dvije takve u kompjuteru, služe za arhiviranje podataka.
Prije 2 dana je počeo izbacivati disk checking prije svakog starta windowsa, i našao je neke minorne greške koje je popravio, međutim dođe do zadnje faze i onda blokira cijeli komp, tako da sam sada počeo preskakati taj disk check.
Nakon toga normalno uđe u windowse (xp sp2), i normalno prvo što sam pokušao je bilo spasiti podatke dok se još može, kopirat ih na drugi disk, međutim uđem u "my computer", uđem u disk, svi folderi su na mjestu, idem ući u bilo koji folder - i samo se zatvori cijeli explorer, ostane samo wallpaper, i onda se opet sve vrati ali bez prozora. Dakle kada pokušam pristupiti nekom folderu - ne mogu - izbaci. Onda sam pokušao još disk check sa standardnim windowsovim disk checkerom (desni klik na hard - properties - tools - error checking) i dođe do neke faze i kaže da ne može dovršiti disk check. Probao još i sa HD Tune (tamo ne izbaci nijednu grešku, kao da je sve u redu ali vidim da nije) i Seagateovim disk checkerom koji dođe do neke faze i blokira cijeli komp.
Kada sam vidio da to disk checkiranje ne ide, pokušao sam spasiti podatke jednostavno pomoću copy/paste cijelog diska, ali ne ide (počme ali dalje od toga ništa). Pokušao još pomoću windowsovog backup toola, nema efekta (uopće se ne pokrene) i pomoću Paragon disk managera koji u sebi ima backup tool koji je došao do nekih 3.5gb (od 150) i blokirao cijeli komp.

Šta da radim?
Dignut "DOS" preko Windows CD-a, pa pokušat sa chkdsk ?
Ako ni to ne uspije?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 22:59   #521
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
CHKDSK izbaci ovo:

Citiraj:
Deleting corrupt attribute record (80, "")
from file record segment 286.
Deleting corrupt attribute record (144, $I30)
from file record segment 286.
Deleting corrupt file record segment 286.
Ali nikada ne dođe do kraja sa testiranjem, već do nekih 86% i onda resetira kompjuter...
I bilo koja akcija što se tiče diska rezultira blokadom kompa ili resetiranjem, npr. išao sam skenirat disk protiv virusa, i to je resetiralo komp...
Ne mogu pristupiti svojim podacima, a moram ih spasiti nekako...
Probao sam bootat sa windows cd-a, i preko recovery console popraviti hard disk preko chkdsk /p /r, i to rezultira resetiranjem...

Također, ovo sam vidio preko recovery consolea, a to se inače ne vidi iz wondowsa. Pitam se kako je to došlo tamo, a na taj disk nikada nisam instalirao windowse (čini mi se da je ovo djelo Viste):



Ovo što piše "MOJE" su folderi koje sam ja kreirao i samo ti folderi se vide iz Windowsa, a ovo ostalo se ne vidi i ne znam kako je tamo došlo (nije ni trebalo biti)....
Objašnjenje?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 23:05   #522
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ovo sto se ne vidi je hidden i system. Tools-->FOlder Options-->View-->Show hidden files and folders iiskljuci Hide protected operating system files.

Probaj nekakvim Linuxom to povuci, a bilo bi idealno kada bi napravio disk clone na drugi disk i s drugog diska povukao sto se da a po ovome drkao HDD regeneratorom ili cime vec.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 23:05   #523
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Da nije možda neki virusić koji ti radi sve to?
Ako ne onda može biti i fizičko oštečenje no to ćeš saznati jedino tako da probaš reinstal windowsa ali ovdje vidim da ti želiš spasiti podatke.
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 01:22   #524
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Ovo sto se ne vidi je hidden i system. Tools-->FOlder Options-->View-->Show hidden files and folders iiskljuci Hide protected operating system files.

Probaj nekakvim Linuxom to povuci, a bilo bi idealno kada bi napravio disk clone na drugi disk i s drugog diska povukao sto se da a po ovome drkao HDD regeneratorom ili cime vec.
OK ovo za hidden znam, ali se pitam kako je to došlo tamo?
Ovaj "recycler" je koliko ja znam recycle bin od Viste...
Zašto je to sve tamo ako se Vista instalirala na skroz drugi hdd?
A ovo za linux, kako da to probam? Nikad u zivotu nisam instalirao Linux, niti znam koju distribuciju da odaberem za to...

Citiraj:
Autor Black Knight Pregled postova
Da nije možda neki virusić koji ti radi sve to?
Ako ne onda može biti i fizičko oštečenje no to ćeš saznati jedino tako da probaš reinstal windowsa ali ovdje vidim da ti želiš spasiti podatke.
Probao sam skenirat hdd protiv virusa, međutim ne ide (blokira comp i resetira ga)...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 02:26   #525
-IJ-
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ----
Postovi: 107
ne moras se brinut za te datoteke, to ti je normalno - to su sistemsk od windowsa,
"recycler" - na koliko god podjelis HDD window