Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2012., 10:45   #4231
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:02   #4232
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
Malo sam u žurbi, pa ne mogu detaljnije tražit, probah upisat u tražilicu, al nisam naša ono šta tražim, a znam da je bilo govora tu...

Šaljem nešto na reklamaciju u Zg, pa ako mi može neko linkat članak zakona gdje piše kako idu troškovi dostave kad se šalje na servis, konkretno onaj dio di kaže da troškove od servisa do kupca snosi servis?
Zakon o obveznim odnosima:

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:21   #4233
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zakon o obveznim odnosima:

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
fala obojici, imate pivo, ako dođete do Trogira
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 11:36   #4234
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Bilo bi dobro da se poslika uređaj, serijski broj, bundle, kopiraj papirologiju, etc...
.
.
.
Dobro opisati kvar, priložiti kopiju popratne papirologije (račun, jamstveni list), zapakirati i poslati (ne obično)

...sve su to potrebne radnje, da se osiguraš, jel
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 08:40   #4235
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
Pozdrav,

Da opet nastavim pricu xD. U Cetvrtak sam pokupio maticnu plocu koja je popravljena. Kako je rekao kolega rendula dobio sam samo produljenje garancije za tih 46 dana. Primjetio sam da su stavili nove iza usb portove, makni su jedan kondenzator iako neznam zakaj i to to. Odmah sam odvrtil mem test, hdtune, everst stability, occt... Te sve je normalno radilo do danas. Upalim komp i paf. Blue screen. Idem restart sve 5 opet blue screen. Sada sam ga nakon vracanja maticne na default upalio iako neznam koliko ce proc, a da opet se ne srusi sistem. Vezano za servis i ovoliko dugo cekanje popravka nisam zadovoljan.
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.


Zadnje izmijenjeno od: Strider. 05.05.2012. u 10:36.
Strider je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 11:42   #4236
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Mali OT. Ako neko zna mozda kakvo je stanje sa reklamacijom/vracanjem patika?
Kupljene su prije 6 dana.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 12:19   #4237
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako su došle poštom, možeš vratiti. Ako si u trgovini kupio osobno, nemaš pravne osnove.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 12:38   #4238
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Kupljene su osobno u trgovini. Nisu uopce bile nosene po vani, jer sam nakon 15min nosenja po doma da mi se noga privikne, da se razgaze primijetio da mi je lijeva patika kod pete veca za razliku od desne. Noga mi malo ispada van osim ako planiram nostiti duple carape na lijevoj nozi da se ispuni praznina xD
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 12:43   #4239
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Kupljene su osobno u trgovini. Nisu uopce bile nosene po vani, jer sam nakon 15min nosenja po doma da mi se noga privikne, da se razgaze primijetio da mi je lijeva patika kod pete veca za razliku od desne. Noga mi malo ispada van osim ako planiram nostiti duple carape na lijevoj nozi da se ispuni praznina xD
Reklamiraj u trgovini. Ne znam kako će riješiti "servis", ali zamjena je obično njima prihvatljivija.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 12:55   #4240
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Sad za kojih sat vremena idem do ducana i nadam se da budu razumni. Hvala na pomoci.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 13:45   #4241
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne zaboravi uzeti račun.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 14:56   #4242
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Kupljene su osobno u trgovini. Nisu uopce bile nosene po vani, jer sam nakon 15min nosenja po doma da mi se noga privikne, da se razgaze primijetio da mi je lijeva patika kod pete veca za razliku od desne. Noga mi malo ispada van osim ako planiram nostiti duple carape na lijevoj nozi da se ispuni praznina xD
OT: Inače je prirodno da je jedno stopalo veće od drugog, moguća razlika pola broja.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 15:26   #4243
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ma znam za to, ali nisam nikad imal problema sa straznjim dijelom patika, uvijek me naprijed tiskalo ili kod rista, jer mi je poviseni.

Inace sad sam se bas vratio iz ducana i narucili su isto takav model pa se nadam da ovaj ima samo gresku, jer su ocito bile zadnje kad sam ih uzeo.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2012., 23:34   #4244
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dok sam za jednog člana tražio nešto u oko mi je upala jedan članak koji bi se mogao primjeniti kod ovakvih situacija kao što je sa Hard diskovima - kad stvar košta više nego na dan kupnje.

Moralno je to sasvim uredu. Vi ste kupili stvar za koju vam je zajamčeno da će vam koristiti određeno vrijeme. To nije ispunjeno, došlo je do raskida i vi sad trpite štetu (nadoplata za kupovinu iste te ili slične stvari) za koju niste krivi (jer niste vi krivi što proizvođać nije napravio stvar koja će trajati koliko je zajamčio) i jer ste platili tu i tu cijenu da ta stvar radi to i to vrijeme.

Pravno isto izgleda ima osnove.
Molim mišljenja.

Citiraj:
VI. NAKNADA ŠTETE U SLUČAJU RASKIDA KUPOPRODAJE

Opće pravilo

Članak 445.

Kad je kupoprodaja raskinuta zbog povrede ugovora od strane jednog ugovaratelja, druga strana ima pravo na naknadu štete koju zbog toga trpi, prema općim pravilima o naknadi štete nastale povredom ugovora.

Kad stvar ima tekuću cijenu

Članak 446.

(1) Kad je kupoprodaja raskinuta zbog povrede ugovora od strane jednog ugovaratelja, a stvar ima tekuću cijenu, druga strana može zahtijevati razliku između cijene određene ugovorom i tekuće cijene na dan raskida ugovora na tržištu mjesta u kojem je posao obavljen.

(2) Ako na tržištu mjesta u kojem je posao obavljen nema tekuće cijene, za izračunavanje visine naknade uzima se u račun tekuća cijena tržišta koje bi ga moglo zamijeniti u danom slučaju, kojoj treba dodati razliku u troškovima prijevoza.


Sad, da li je ne napravljen popravak ili ne izdavanje ispravne stvari neispunjenje obveze? Po meni je, jer kupac ima zakonsko pravo zahtijevati baš to, a prodavač ako vrati novac je ustvari jednostrano raskinuo ugovor. Tako barem ja to vidim.


Citiraj:

3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.

(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.

(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 16.05.2012. u 23:44.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2012., 17:10   #4245
Kermit
Enjoy the Muppet Show!
 
Kermit's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Evo mojeg problema.
Kupio sam zamjenski toner od http://www.primavt.hr/.
Oglas je bio na Njuškalu i pisalo je da je garancija 1g.
Toner je bio neispravan (toner bi sve više zamazivao papir svakim korištenjem), pa sam slao mail, te su poslali zamjenski toner s kojim se događala ista stvar, tak da je očito cijela serija takva...
Nakon toga sam slao mail te su odobrili povrat novca i rekli da im dam broj računa da izvrše uplatu kaj sam ja i napravio.
Uredno sam vratio tonere i svu orginalnu ambalažu. Nakon dužeg vremena čekanja pitam je li došlo do kakvog problema jer novce još uvijek nisu vratili. Opet nakon podužeg vremena i još jednog maila podsjetnika odgovaraju:

"nude mi zamjenu za isti model
ili bilo koji drugi toner po želji
pare mi nedaju"

Očito vlasnik misli na dobavljače.
Sad, kaj mogu napraviti? Neću opet još jedan toner (u međuvemenu je kupljen originalni). Moraju li oni vratiti novce ili ne?
__________________

Kermit je offline   Reply With Quote