Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2022., 20:00   #63391
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Davno se to moglo riješiti...

Smrt na cestama, mladi vozači, brzi auti, alkohol i brzina, većina subotom.

Nema problema, kazna za alkohol preko 1 promil, prva 5000kn, druga 100k kn i oduzimanje auta.

Ili još bolje, umjesto 100k kuna, uzimanje vozačke doživotno.

Nisi za promet? Ok, odjebi iz prometa i neću te više nikada vidjeti.

Da se to riješiti, samo nije nikome u cilju.

Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama. Koje služe ničemu osim eventualno strancima i neznancima uzeti 500kn da se malo napuni državna blagajna. Kleli su se u nove kamere, pojas, mobiteli... Osobno ne znam ni jednu osobu koja je dobila kaznu zbog pojasa ili mobitela a da je snimana tom kamerom.

Godine kako prolaze, auti su sve "pametniji", vozači sve lošiji i lošiji. Znam voziti po većim gradovima, stojim na semaforu, rekao bi da svaki šofer drugi koji spada u dobnu skupinu 20-40, kada stane vadi mobitel i jednostavno onako bez cilja palcem skrola kroz jednu od popularnih društvenih mreža... Jer, jebiga, tih 38 sekundi od semafora do semafora, nikad ne znaš tko je dobio dijete, išao na skijanje ili se slikao s Lidijom Bakšiš... Isti ti ljudi će jednog dana udariti nečije djete na pješačkom koje je samo išlo u školu ili s frendovima u kino. I onda će se moj rodni grad dobiti još jednog stanara iza rešetaka, ne ovog što je vozio, već oca djeteta koje se sada bori za život...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.09.2022. u 20:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 20:17   #63392
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama.
Potpis.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: nepalac. 27.09.2022. u 05:43.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 20:18   #63393
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
BMW/Mercedes/Audi služe kao clickbait. I to je činjenica. Na stranu sad crna statistika koliko prometnih s kobnim/težim posljedicama je uzrokovano tom nesretnom trojkom, ali brand u naslovu članka je isključivo rezerviran za BWM/Mercedes/Audi. Neki dan je na portalu osvanuo članak (preuzet s reddita) kako netko u crvenom Cliu vozi po nogostupu i zaobilazi kolonu. Naravno, naslov je bio u stilu "nećete vjerovati...". Dok je onaj balavac koristio zaustavnu na Pelješkom mostu, naravno da je bio BMW u naslovu. Jer to "pali" ekipu u komentarima "krkan, *član određene stranke", balkanac i sl..".

Ja osobno svaki dan viđam rejsere i krkanluk u prometu te svaki proizvođač ima svojih bisera. Majstor s Daciom mi blica i ide u pretjecanje na prijevoju, svaka druga 147-ica koju vidim ima auspuh promjera zolje i čađe da stražnja svjetla imaju prirodni tint. A da ne pričam o "sovama" koje se čuju kod mijenjanja brzine. I ti su najhrabriji kad imaju curu pored sebe, pa da ispadnu frajeri kako su brži od bemveja na cesti.

Naravno, da ne ispadne da branim bmw vozače, uvjerio sam se puno puta da određena skupina ima grdi problem s tim (npr. jedan direktor na sastanku je morao suptilno u svaku petu rečenicu ubaciti koji auto vozi). Sve je to dick measuring, čiji je jači/skuplji. I da je *Hyundai* (umetni bilo koji drugi brand) po defaultu skuplji/jači/atraktivniji sponzama, bmw više ne bi bio toliko popularan u naslovu
Par puta su me pitali zašto nisam izabrao neki drugi auto. Odgovor je jednostavan, bmw mi se još uvijek sviđa kao brand koji je nekad imao predivne primjerke u dizajnu i motorizaciji (E24, E30, E34, E46, E39, E38). Sad su malo odlutali, ali još uvijek imaju lijepih primjeraka


EDIT:
Samo je bilo pitanje vremena

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2398225.aspx
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 26.09.2022. u 20:37.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 21:00   #63394
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
@doctorg

Primjetih slicnu stvar otkako sam se iz Poljske vratio prije nekih 6 godina, od banalnih sitnica (stojis na pruznom prijelazu, rampa spustena, ne bi onaj preko puta ugasio svijetla da mu zivot o tome ovisi) do totalnog bahatluka di onaj koji je kriv jos tebi psuje i prijeti jer si mu blicnuo/zatrubio, a da nisi, vjerovatno bi zavrsilo u sudaru.

Bas se uvukla neka nervoza u promet i svi su tak napeti, kaos.
Ali mislim da je nemoguće nekome dati do znanja da je pogriješio, al kažem svakome se dogodi neki kiks i sve 5, znam i ja zablicat i zatrubit i onda si poslije mislim a čemu, kad vj. druga strana ne razumije i psuje me većinom zašto ja sada blicam/trubnem... odustao sam odavno, jer ne vidim smisao da se nerviram toliko oko stvari koje iovako ionako ne mogu osobno promjeniti i utjecat na njih. Konflikte ne želim i ne mislim se upuštati u rasprave s nekim jer ne znam skim imam posla, a najbolje mi ga je ne imat. Nek ljudi radije idu svojim putem i da ih ne vidim više


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Inače kada u retrovizoru vidim bmw koji daje žmigavce na glas komentiram da je zicer gay za volanom.

Šala ofc.

Ali opet ne može biti slučajnost da fakat gotovo svaki vikend balavurdija gine u prastarim bemburama. Jasno može se dogoditi u svakom automobilu ali jebemu sunce...
Ma stalno moram nadolijevat tu tekućinu za žmigavce, a nije jeftina ta litra

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Velika većina ljudi uopće nije "prisutna" u autima. A da ne pričamo o mobitelima, ako nije u ruci, onda je na koljenima, sjedalu do itd.

Onda lažna sigurnost da noviji/bolji auto nemre sletit s ceste, koči i stane kad treba itd.

A i samo stanje ljudi općenito je zabrinjavajuće, pošto su auti sve više sredstvo raznih ispoljavanja od onih defekatorskih, frustriranih itd.
Ovo je prečesto koliko ljudi koristi mobitel i to mi nikada nije razumljivo ako moj shitbox auto iz 2009 ima bluetooth, zašto ljudi pričaju s mobitelom na uhu ili još gore tipkaju poruke u vožnji (il tipa na semaforu je crveno, odmah se love za mobitel da pročitaju/odgovoraraju na poruke)

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama. Koje služe ničemu osim eventualno strancima i neznancima uzeti 500kn da se malo napuni državna blagajna. Kleli su se u nove kamere, pojas, mobiteli... Osobno ne znam ni jednu osobu koja je dobila kaznu zbog pojasa ili mobitela a da je snimana tom kamerom.

Godine kako prolaze, auti su sve "pametniji", vozači sve lošiji i lošiji. Znam voziti po većim gradovima, stojim na semaforu, rekao bi da svaki šofer drugi koji spada u dobnu skupinu 20-40, kada stane vadi mobitel i jednostavno onako bez cilja palcem skrola kroz jednu od popularnih društvenih mreža... Jer, jebiga, tih 38 sekundi od semafora do semafora, nikad ne znaš tko je dobio dijete, išao na skijanje ili se slikao s Lidijom Bakšiš... Isti ti ljudi će jednog dana udariti nečije djete na pješačkom koje je samo išlo u školu ili s frendovima u kino. I onda će se moj rodni grad dobiti još jednog stanara iza rešetaka, ne ovog što je vozio, već oca djeteta koje se sada bori za život...
Evo komentirali istu stvar, meni je neki zaključak da su ljudi manje prisutni dok voze, preopušteni jer će prije proći nekažnjeno nego kažnjeno, odnosno neće biti ulovljeni u prekršaju bilo kakve težine.
Stranci u vrijeme sezone su isto priča za sebe, doslovno prelaskom granice zaborave na sve i jedva čekaju se dočepati mora i svog godišnjeg ili jednostavno znaju da je vjerojatnost da ih se ulovi je minimalna ili mala.

Nisu mi jasne ni odluke gdje se ide u prestizanja sa smanjenom ili nikakvom vidljivšću s mindsetom: "a valjda nejde nitko ilitiga APP ako prođe prođe"
pa se moram micat na bankinu ili kočit da mi je božić jer je neko odlučio da mora prestignuti nekog tko vozi 5 manje nego bi on htio pa ga to živcira.

Isto tako nekolicina vozača mi se uredno zalijepi za bunker da mogu vidjeti proizvođača žarulja koje imaju ugrađene, valjda s mišljenjem da ako vozim BMW (opet, sam sam si kriv ) da automatski moram 90 letit kroz neko naseljeno mjesto, ali istodobno ne žele prestići. U svim tim situacijama mi se lakše doslovno isključit na prvoj busnoj, pustit sve kojima "smetam" i nastavit u svom nekom ritmu vožnje.

Neovisno, ljudi izvode gluposti u bilo kojoj marki auta ako se mora primjetiti osim ako se želi nekoga istaknuti, onda se bira.
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 21:30   #63395
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
U svim tim situacijama mi se lakše doslovno isključit na prvoj busnoj, pustit sve kojima "smetam" i nastavit u svom nekom ritmu vožnje.
Točno to i ja napravim. Fakat mi se neda voziti da se netko iza meni zaletava, ili stanem sastrane pa pustim ili usporim na ravnici da me prestigne odma.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 21:36   #63396
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Velika većina ljudi uopće nije "prisutna" u autima. A da ne pričamo o mobitelima, ako nije u ruci, onda je na koljenima, sjedalu do itd.

Onda lažna sigurnost da noviji/bolji auto nemre sletit s ceste, koči i stane kad treba itd.

A i samo stanje ljudi općenito je zabrinjavajuće, pošto su auti sve više sredstvo raznih ispoljavanja od onih defekatorskih, frustriranih itd.
Neki dan se vozim u lijevoj traci iza plave Tesle na Slavonskoj u ZGu prema istoku. Auto naglo koči, drži puno prevelik razmak... a meni je to sve nešto sumnjivo.

Desna traka se oslobodi i ja se ubacim u desnu paralelno s Teslom i imam kaj vidjeti: lik tipka na mobitel s obje ruke i uopće ne gleda cestu! Uživio se u tipkanje kao da mu život ovisi o tome, kao da energično piše neki hate mail, a auto sam vozi. Vozio sam tako paralelno s njim da uopće nije pogledao cestu niti jednom. Vjerojatno nije znao niti gdje je.

I naravno, svi ga obilaze po unutarnjoj i ubacuju mu se ispred, a Tesla naglo koči Ali lik ne diže glavu s mobitela....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 01:40   #63397
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Treba razdvojiti statusnu pozeljnost kroz dekadeni pogled HR, te izvrsnost neke marke, odosno BMW-a, onih koji ga prepoznaju kroz ljubav prema imenu, te onih kojima je defaultni izbor kao simbol pozeljnosti, te uspjesnosti kroz sud drugih. U drugoj kategoriji, ima i onih koji precjenjuju svoje mogucnosti.

Pa je stoga naslov svakako zvucniji ako je u njemu sudionik nesrece BMW, Audi, ili Mercedesa. S istima se moze zvucnije docarati i devastacija, ali i nemar vozaca, jer u istom trenutku, njihovo vlasnistvo ucinit ce ih bahatijima, razmetnijima za zakljucak citaca ili gledatelj vijesti iz rubrike crne kronike.

S druge mracne strane, ako zelis listati arhivu Vjesnika, mikrofilmove arhive tiska, NSK-a, ili pitati nekoga tko je u policiji radio 90-tih, neces imati problema potvrditi, da je vecina kamatarskih ubojstava redovito izvrsavana iz BMW-a, od kojih 5 ili 7 najcesce.

Bivsi predsjednik Tudjman je tada dobio blindiranog Mercedesa, ali poklon emigracije 7-ica, svjedno, postao je sluzbeni. Od tada 7-ica je doslovno postala najpozeljniji model kod tadasnjih mocnika, ili onih koji su zeljeli biti vidjeni. Ako ga nisu mogli novog, kupovali su polovnog. Zato je 2000-tih bilo more povoljnih 7-ica po oglasima, bas iz 90-tih. Sjecam se kad mi je poznati iz policije rekao tih godina, da osim ako nije neophodno, da nabrijane 5-ice i 7-mice, po noci gotovo nikad nije zelio zaustavljati. Jer mu je sef rekao, da ne zeli primati pozive, nakon kojih se mora (!) ispricavati, nakon sto je netko jos mocniji isao zvati radi zalbe na kaznu.

Listaj likvidacije 90-tih, a nije ih bilo malo, te nemoj se ograniciti samo na ZG, 5 i 7 su bile gotovo na vrhu piramide. Oduzima li to BMW-u nesto od kvalitete? Naravno da ne, ali Beba ima tu skakljivu povijest pozeljnost iz 90-tih, pa katkad, odzvanja i danas.

Takodjer, dobro se sjecam sto je kod kamatara tad bio standard uspjesnosti. Ako si bio slabiji, vozio si Calibru 4x4, ako si bio bolji, 5 ili 7, bilo je izuzetaka, nekoliko politickih tjelohranitelja (u slobodno vrijeme kamatara) vozilo je SL-a. A vrh kamatara je vozio 8-icu. Dvojac koji je vozio 8-icu po (Beli Manastir rega) poznati su bili po nocnim zaustavljanjima konkurencije, po Savskoj, a jednu epizodu sam vidio tocno na potezu Botanickog.

Lik kamatar koji je imao nekakv otpad, toga policija ni nacrtanog nije voljela zaustavljati kad je prosao u 8-ici.

Eto, da se malo vratimo kroz uzbudljivu auto proslost


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 27.09.2022. u 01:55. Razlog: dodao misao
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 01:47   #63398
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
Pa kad je nesreca sa BMW-om, gotovo uvijek je u pitanju pijani idiot i brzina... Ovima sta ne divljaju i velikoj vecini sta ne drkaju na aute BMW=brz auto, a sve te prometne nesrece to i dokazuju. + da se razumijemo, BMW ima straznji pogon i kad ga das debilu u ruke, puno lakse ce ga razbit...

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Sad mene zanima jel tako i vani po zapadu? Austrija, Njemačka, Engleska... jel murja sjedi u kafićima dok im je smjena?
U irskoj ih nema na cestama, tu sam preko 6 godina, sluzbenim autom na cesti napravio preko 300k km, ni jednom me nisu zaustavili, obiso sam cijelu irsku uzduz i poprijeko i nikad nigdje ne stoje. Ima speed van parkiran uz cestu na nekim dionicama i taj snima brzinu i salje kazne. Jednu kaznu sam dobio za brzinu, vozio 120 po autoputu koji je presao na 100 ogranicenje, a ja nisam usporio, 80 eura kazna bila. Frenda su ulovili na autoputu, 160+ je isao, isto 80 eura kaznu dobio...

Ima i tu idiota po cesti i mladih u jurilicama, ali ocito se pametnije voze u globalu.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 03:44   #63399
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
@Visage


U dalmaciji se sredisnji naslon za ruku naziva "Tuđmanka"
Jer u to doba je bila novost i samo Tuđman to ima
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 05:35   #63400
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426