Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2022., 09:57   #811
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
i jos bi dodao, takvi uvijek licemjerno traže da se izuješ kad ulaziš u njihovu štalu
Ha ha. Da. Baš to. Prvi put sam ih pogledao i pogledom im rekao "Je li vi to mene zaje**vate?".
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 09:59   #812
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam ti tražio duuuugo, već sam 6-7 godina u VŽ.

Nisam ništ pametno našao što mi je bilo budžetu. U međuvremenu kupio stan, dao kaparu i upao mi posao iz snova, i sad mi je malo žao.

Ali svojevremeno, tamo 2016. kada sam počeo tražiti, plaće su bile kakve su bile, budžet je bio ograničen.

Ali da, čisto referenca. Stan se u mojoj zgradi prodaje za 650k EUR.

Sad frend baš radi kuću, dosta sam s njim oko toga od prvog dana, pomažem itd.

Zemlja oko 20k (Hrašćica), temelji oko 12k, kuća sama 65k (montažna, nije visoki rohbau, samo rohbau), garaža oko 10k, namještanje oko 30k.

To je bez priključaka, papirlogije itd. S tim da je kuća iz Bosne naručena. Znači kuća će opet biti oko 130k.


Znam.

Al za tu lovu sigurno nebih kupio stan u jednom Vž ni da je 400m2 za zlatnim pločicama.

Frend je gradio montažnu, al sad ima 7-8 godina, 80m2, ispalo ga sve zajedno, od temelja, kuće i komplet uređenja 500 000kn.

To je sad puta 2 bar faktor cijene

Ja sam od 2015 tražio stan po Vž, gledali smo i kuće.
Za 50-60 000 eu od parcela s kućama po Vž, sve je bilo za poravnati do temelja i sve ispočetka. Iako se prodavalo da treba malo urediti ili renovirati.

Na kraju uzeo starogradnju, sve rasturio do temelja i uredio. Tada me tih 61m2 koštao 42000eu. Sada su po 60-70 000eu ti stanovi.

Prošle godine sam našao vikend zemljište na super poziciji za dobru cijenu. Nakon skoro 10 godina cccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:02   #813
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni je i dalje bizarnost kako je dozvoljeno o stambenoj zgradi imati poslovni prostor tipa zubarska ili zubotehnicka radnja. Ako i naletis na nekog koji ce postivati popodnevni odmor (a realno ne jebe ih to, jer imaju svoje radno vrijeme), ti kao sustanar cijeli dan moras uzivati u kakofoniji njihovih aparata.
Kod mene u zgradi su zubar i frizer, posto su prizemlju u bas poslovnim prostorima, nema nekih problema, ne znam kako bi bilo da su usred zgrade.

Moja zgrada je okish sto se tice izolacije (izgleda), jako rijetko cujem susjede odozgora osim kad je valjda neka utiakmica, lik se zadere (valjda kad padne gol) kao da ga je neko priklao, mislim da ga se cuje par katova okolo.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:08   #814
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Znam.

Al za tu lovu sigurno nebih kupio stan u jednom Vž ni da je 400m2 za zlatnim pločicama.

Frend je gradio montažnu, al sad ima 7-8 godina, 80m2, ispalo ga sve zajedno, od temelja, kuće i komplet uređenja 500 000kn.

To je sad puta 2 bar faktor cijene

Ja sam od 2015 tražio stan po Vž, gledali smo i kuće.
Za 50-60 000 eu od parcela s kućama po Vž, sve je bilo za poravnati do temelja i sve ispočetka. Iako se prodavalo da treba malo urediti ili renovirati.

Na kraju uzeo starogradnju, sve rasturio do temelja i uredio. Tada me tih 61m2 koštao 42000eu. Sada su po 60-70 000eu ti stanovi.

Prošle godine sam našao vikend zemljište na super poziciji za dobru cijenu. Nakon skoro 10 godina cccc...
Nisam ja mogao starogranju naći za ispod 1000EUR/kvadrat. A htio sam bar 65 kvadrata ako ne i više (plus bacio matematiku renovacije + režije na 20 godina), nikako mi se nije isplatilo. Sad sam na 600kn režija cijeli mjesec, što je stvarno super.

Na kraju imao štelu s marlexom, radio im neki video i dobio stvarno dobru cijenu, tako da me novogradnja nije ispala nešto previše više od starogradnje + rondanje.

Ali da, spiskao sam u namještaj dosta, nisam očekivao da neću kuhinju ispod 40k moći napraviti, ormari po mjeri, sav namještaj po mjeri itd.

Ali nije mi žao ni lipe. Žao mi je samo situacije s susjedom. Ali riješiti će se valjda....

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Kod mene u zgradi su zubar i frizer, posto su prizemlju u bas poslovnim prostorima, nema nekih problema, ne znam kako bi bilo da su usred zgrade.

Moja zgrada je okish sto se tice izolacije (izgleda), jako rijetko cujem susjede odozgora osim kad je valjda neka utiakmica, lik se zadere (valjda kad padne gol) kao da ga je neko priklao, mislim da ga se cuje par katova okolo.
Kod mene normalan stan, prizemlje (moja zgrada nema poslovne), ljudi salon za masažu imaju. I još k tome, svi prozoro polijepljeni onom folijom srebrnom s reklamom samog salona.

Na 3. katu, ljudi uzeli stan, napravili od njega welness stan, đakuzi, stakleni zidovi, vodeni krevet, i rentaju po 800kn po danu.

Ima svega.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 08.07.2022. u 10:16.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:45   #815
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moze li preporuka agencije preko koje ste kupili stan ili kontakt firme koja gradi nove stanove. Htio bih se raspitati i vidjeti kako sto funkcionira i kupio bih stan ove ili iduce godine.

Lokacija ZG.

Hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 08.07.2022. u 11:00.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:51   #816
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Moze li preporuka agencije preko koje ste kupili stan ili kontakt firme koja gradi nove stanove. Htio bih se raspitati i vidjeti kako sto funkcionira i kupio bih stan ove ili iduce godine.

Lokacija ZG.

Hvala unaprijed
Zagreb ili?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:51   #817
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Mali cekic za cavlice i lagano lupkaj po zidu uspred noci, ali njezno (sto njeznije to je vise iritantno)
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:53   #818
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Moze li preporuka agencije preko koje ste kupili stan ili kontakt firme koja gradi nove stanove. Htio bih se raspitati i vidjeti kako sto funkcionira i kupio bih stan ove ili iduce godine.

Lokacija ZG.

Hvala unaprijed


https://www.pionir.hr/
https://dis-grupa.hr/
https://www.vmdgrupa.hr/
https://www.mesic-com.hr/en/home-en/


Ima ih još, a ako imaš lovu, agencije odje*i, idi direkt.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:56   #819
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Na 3. katu, ljudi uzeli stan, napravili od njega welness stan, đakuzi, stakleni zidovi, vodeni krevet, i rentaju po 800kn po danu.

Ima svega.
Wellness stan... how cute
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:59   #820
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Wellness stan... how cute
https://www.booking.com/hotel/hr/wel...activeTab=main

Vidi macana
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 11:03   #821
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
E to to hvala kolega.

TomG je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 11:25   #822
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prekrasan je, iskreno očekivao sam nešto drugo, zato sam i napisao "how cute" jer si ga nazvao wellness stanom... ovaj si možda fakat brije na wellness i vidim da ima goste strance... dobro, ovi na koje ja ciljam, sigurno ne ostavljaju recenzije
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 11:26   #823
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da, vidjeh da se prodaju mjesta u garažama po 15000 eu.
Pogledajte si malo njuškalo, pa u Rijeci garaže. Čisto onako, zezancije radi.
Ovo gore je đabe cijena. Za 15 000€ ovdje, pogotovo u mom susjedstvu, sad bi je uzeo.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 11:34   #824
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Parkirno mjestu u garaži je većinom 50% cijene kvadrata stana.

Ne garaža, parkirno mjesto.

Znači, kvadrat je 1900EUR (stana), garažnog mjesta je 950EUR.

Naša garažna mjesta su bila 12.5 kvadrata, pa računaj.

Isto vrijedi i za spremišta. Moja su 2.5 i 3.5 kvadrata.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 12:33   #825