Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2022., 16:49   #1471
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Zna li netko hoće li Erste uskoro dodati beskontaktno plaćanje u google pay? Visa debit tekući račun. Ili je to "uskoro" u sljedećih par godina?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2022., 09:37   #1472
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Jel to na ZABI prestala radit ona autorizacija preko notifikacije kod online plaćanja?
Zadnjih dana dođe obavijest al kad krene loadat aplikaciju kaže došlo je do greške. I onda treba ulaz iu token u ručno upisivat onaj broj u MAC
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2022., 20:10   #1473
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
meni danas keks pay autorizacija i revolut transakcija prosla bez problema preko mzaba notifikacije.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2022., 19:30   #1474
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Sad sam skužio da mi ZABA uz onaj paket mjesečni (30 kn/mj), skida svaki mjesec 5 kn za neki financijski planer. Po objašnjenju s neta to su grafički prikazi potrošnje. Wtf
Jel moguće da to aktiviraju bez pitanje ili su nekad davno provukli kroz nešto da nisam ni skužio.
Al ono, obraza imat za naplaćivat grafove
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:47   #1475
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
SignErgy aplikacija nije pokrenuta.

Molimo provjerite da li je SignErgy aplikacija instalirana na Vaše računalo te da li joj je dopušten rad prilikom pokretanja e-zaba poslovnog bankarstva.

Kako biste se koristili e-zabom s internetskim preglednicima MS Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox i MS Edge, molimo Vas da s internetske stranice Banke http://www.zaba.hr/home/podrska/programi-za-preuzimanje preuzmete SignErgy aplikaciju i instalirate je na svoje računalo.

Za dodatne informacije i potporu molimo obratite se e-zaba help desku telefonom na broj 0800 5678 / +385 (0)1 3789 100 ili e-mailom na adresu ezaba@unicreditgroup.zaba.hr


Ovo me dočekalo danas ujutro kada sam se pokušao logirati na poslovnu e zabu.
Čisto FYI za pristup e zabi se koristi samo jedno računalo na kojem su disejblani svi updejti jave i slično.


Pokušao deinstalirati to sranje i opet ga instalirati, ne pomaže.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:01   #1476
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
SignErgy aplikacija nije pokrenuta.

Molimo provjerite da li je SignErgy aplikacija instalirana na Vaše računalo te da li joj je dopušten rad prilikom pokretanja e-zaba poslovnog bankarstva.

Kako biste se koristili e-zabom s internetskim preglednicima MS Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox i MS Edge, molimo Vas da s internetske stranice Banke http://www.zaba.hr/home/podrska/programi-za-preuzimanje preuzmete SignErgy aplikaciju i instalirate je na svoje računalo.

Za dodatne informacije i potporu molimo obratite se e-zaba help desku telefonom na broj 0800 5678 / +385 (0)1 3789 100 ili e-mailom na adresu ezaba@unicreditgroup.zaba.hr


Ovo me dočekalo danas ujutro kada sam se pokušao logirati na poslovnu e zabu.
Čisto FYI za pristup e zabi se koristi samo jedno računalo na kojem su disejblani svi updejti jave i slično.


Pokušao deinstalirati to sranje i opet ga instalirati, ne pomaže.
Evo i ja se jebem sa tim već sat vremena, ista stvar. Deinstalirao taj glupi Signergy i Javu, opet instalirao, ništa. Ni Chrome ni Edge. Radilo godinama uredno uz standardno ažuriranje Jave.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:07   #1477
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
jap, i meni isti kiki, na više kompova Očito nešto kod njih.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:08   #1478
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
https://www.zaba.hr/home/o-nama/pote...vno-bankarstvo

skinite i instalirajte novu verziju SignErgy
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:32   #1479
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Sad su ga okačili izgleda, prije pol sata nije bilo Radi, tnx...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:01   #1480
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Sami smo sebi krivi što koristimo banku sa najgorom support službom u državi.

Stavit ću izlist mojih poziva od jutra, pa čisto da vidite.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:06   #1481
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja se svađam već tjednima reko bih zbog njihovog novog sustava komunikacije sa osobnim bankarom

nemoš ga nazvat, nego sve ide u neki call centar pa te spajaju, al te nikad ne spoje i onda te ženska u call centru pita kao što trebaš

i sad bi ti njoj trebo ispričat 10min korespodenciju i situaciju koju rješavaš sa osobnim bankarom

debilana debilna
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:08   #1482
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ali zato su barem Izvodi poskupili za 50% (sa 8 lp na 12lp) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:10   #1483
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ja i dalje ne razumijem tko vas tjera biti u tom šrotu od banke? Niti jedna nije odlična ali postoje one koje nisu toliko užasne.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:13   #1484
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ja i dalje ne razumijem tko vas tjera biti u tom šrotu od banke? Niti jedna nije odlična ali postoje one koje nisu toliko užasne.



Evo, ja slušam daj prijedlog banke koja je ok?


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ali zato su barem Izvodi poskupili za 50% (sa 8 lp na 12lp) .

I izlazni nalozi sa 2,5 na 3 kune.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:14   #1485
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ja i dalje ne razumijem tko vas tjera biti u tom šrotu od banke? Niti jedna nije odlična ali postoje one koje nisu toliko užasne.


pa baš zato, pitam frendove u PBZ-u, oni isto imaju svoje mušice

jedino sam, po svojoj ekipi, zaključio da je erste okej, pa eto tamo bi možda mogo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:18   #1486
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pa baš zato, pitam frendove u PBZ-u, oni isto imaju svoje mušice

jedino sam, po svojoj ekipi, zaključio da je erste okej, pa eto tamo bi možda mogo



Meni se ERSTE i RBA čine ok.
Evo, ako imaju nekih većih failova ljubazno molim korisnike da ih jave
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:18   #1487
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
I izlazni nalozi sa 2,5 na 3 kune.
Da to sam zaboravio, Nedavno je bilo u potrosackom kodu tip iz Erste banke objasnjava/pravda ta poskupljenja , ono covjek prica......melje bezveze prica bajke kako su im poskupili troskovi "digitlaizacije" pa zato te cijene usluge rastu ali da se korisnici ne brinu jer HNB to kontorlira tj. oni njima objansne ta poskupljenja d anebude neopravdanih i slucno u tom tonu .

Ono daj me nemoj... pa kad je HNB radio ista za korisnike ? Banke su u zanje dvije-tri godine poskupljivale usluge par puta godisnje i to ne za male postotke vec 25%-50% svakih par mjeseci, sto poslovno sto privstno bankarstvo.....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:21   #1488
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da to sam zaboravio, Nedavno je bilo u potrosackom kodu tip iz Erste banke objasnjava/pravda ta poskupljenja , ono covjek prica......melje bezveze prica bajke kako su im poskupili troskovi "digitlaizacije" pa zato te cijene usluge rastu ali da se korisnici ne brinu jer HNB to kontorlira tj. oni njima objansne ta poskupljenja d anebude neopravdanih i slucno u tom tonu .

Ono daj me nemoj... pa kad je HNB radio ista za korisnike ? Banke su u zanje dvije-tri godine poskupljivale usluge par puta godisnje i to ne za male postotke vec 25%-50% svakih par mjeseci, sto poslovno sto privstno bankarstvo.....



Mah, ja ne bi ni skužio da su povisili, nego doslovno zadnjih godinu dana računi za banku su nam cca 200-210 kuna.
Odjednom hop, skočilo na 250 kuna.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:26   #1489
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nemoj gledati poskupljenja, ima ih u svakoj banci, nego u kojoj banci ćeš dobiti podršku i dobrog bankara. Zaba je otisla u klinac odavno, neke poslovnice niti nemaju vise poslovnog bankara nego im dolazi jednom tjedno iz drugog grada. Ako si imao neku zaduznicu i zelis je ponistiti moras se s njima ganjati godinu dana da dodju do tvoje zaduznice, ako ti treba nekakva bankovna garancija do nekog roka, budi siguran da nece postovati rokove itd itd. Da ne pricamo o godisnjim ispunjavanjima obrazaca s kime najvise poslujes, tko ti je dobavljac robe, i koliko posto prodaje i nabave ide preko kojeg dobavljaca. Kad sam zaprijetio da necu davati te podatke jer to nije njihova stvat, rekli su da je to politika banke. Srecom bankovne garancije isticu sad za 3 mjeseca i eto mene letim od njih. Ionako s njima nemam poslovanje vec 2 godine, samo sam stavio minumum troskova na racun za mjesecno placanje dok ne istekne garancija, manje me kostalo nego raditi novu garanciju u drugo banci.
U erste sam vec 2 godine. Nije bajno ali je bar 3 puta bolja banka.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:43   #1490
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Erste je poskupila plaćanja računa za 25lp. Sa 1kn na 1,25kn za plaćanje na račun u istoj banci tj. sa 2kn na 2,25kn za plaćanje na račun druge banke.
Njihov George je dosta ograničena apps, pa ako ti treba neka povijest izvoda ili nešto više, moraš je ulogirati na netbanking.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 12:16   #1491
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,252
Očito su vas štedili dugo ili su druge banke (čak i moja) počele haračiti prije. Već jedno vrijeme moja dere 2.25kn
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 12:17   #1492
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Erste: google pay, apple pay zadnji put sam pitao u Rujnu 2021.g., bit ce... uskoro, valjda do kraja godine. Jeste vidjeli kako je George super i zakon?
Na deviznom dolari i euri, placam nesto u eurima, pretvori mi transakciju u kune po njihovom tecaju pa je pretvori u eure po njihovom tecaju i onda skine eure sa deviznog. Isto i za dolare. Dupla konverzija.
Nemoguce dobiti osobnog bankara. Za podizanje deviza ovisno o podruznici u kojoj podizete mozda morate naruciti devize u riznici. Cak i za 1000 eura. Nisam provjeravao no moguce je da naplacuju naknadu bez maksimuma.

RBA: Nikad vise. Zatvorio racune. Na racunu dovoljno novaca, jedna IT trgovina uopce ne prima njihove kartice online, na POS kasi primaju. Pokusam platiti na licu mjesta - prekoracenje limita. Kojeg limita jbt? Imam dovoljno novaca. Limit po transakciji je iznad iznosa transakcije. Odem u banku, tehnicka greska budu rjesili. Prodje dva dana koliko su me cekale komponente u IT trgovini, pokusam opet, nejde. Odlazim u banku, limit smanjen na iznos nizi od transakcije. Promjenite limit, treba cekati 24 sata za promjenu. Sljedeci dan je subota, znaci bit ce u ponedjeljak u to vrijeme (u 14h).
Prodaja deviza samo do 15h. Funkcionalnost internet bankarstva zaostao u 2006toj godini.

ZABA: Kartice ne rade van drzave. Valjda niste placali na POS-u sa oznakom VISA - nisam znao da takvi postoje. Valjda niste ugurnuli karticu u POS uredjaj nego samo beskontaktno. Probali smo sve. Valjda vam se ostetila kartica. Poslali ste mi dvije iste kartice unatrag mjesec dana i izjavili da se dogodila greska sa prvom karticom. Stavljaju nalog za izdavanje nove kartice, do tad se jebi nemozes do svog novca osim odlaskom u poslovnicu. Naplatili 45 kuna reizdavanje kartice koja je ocigledno imala gresku kad je izdana. Znaci treca ista kartica.
Poslao sam upit banci za razne usluge, nisam dobio odgovor na nista. 8 prigovora i 6 mjeseci kasnije konacno mi se javio direktor/direktorica podruznice na koju sam davao prigovor te shvatio da je jedan od uvjeta za to radno mjesto da moras biti "ljudsko smece".
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 12:29   #1493
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Apple pay radi s erste. Beskontaktno. Google pay beskontaktno ne. Ovo ostalo vjerorojatno ovisi od poslovnice do poslovnice. Zaba je prije 5 godina imala kod nas par odličnih osobnih bankara/bankarica, i privatnih i poslovnih. Svi su otišli u druge banke. Jbg, izvisimo mi korisnici, bilo privatni bilo poslovni.
Erste ima jos jednu sitnicu koja me malo iritira, ne znam jel kod svih banaka isto. Placanje preko neta ne ide instant nego se zna cekat do sat vremena. Osim drzavnih davanja ili transakcija iz Erste u Erste. Ne znam jel to novo od pred 2-3 godine ili je tako oduvijek.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 12:32   #1494
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nemoj gledati poskupljenja, ima ih u svakoj banci, nego u kojoj banci ćeš dobiti podršku i dobrog bankara. Zaba je otisla u klinac odavno, neke poslovnice niti nemaju vise poslovnog bankara nego im dolazi jednom tjedno iz drugog grada. Ako si imao neku zaduznicu i zelis je ponistiti moras se s njima ganjati godinu dana da dodju do tvoje zaduznice, ako ti treba nekakva bankovna garancija do nekog roka, budi siguran da nece postovati rokove itd itd. Da ne pricamo o godisnjim ispunjavanjima obrazaca s kime najvise poslujes, tko ti je dobavljac robe, i koliko posto prodaje i nabave ide preko kojeg dobavljaca. Kad sam zaprijetio da necu davati te podatke jer to nije njihova stvat, rekli su da je to politika banke. Srecom bankovne garancije isticu sad za 3 mjeseca i eto mene letim od njih. Ionako s njima nemam poslovanje vec 2 godine, samo sam stavio minumum troskova na racun za mjesecno placanje dok ne istekne garancija, manje me kostalo nego raditi novu garanciju u drugo banci.
U erste sam vec 2 godine. Nije bajno ali je bar 3 puta bolja banka.

Ovo komentiram jer mi se ucinilo da je račun dosta velik u odnosu na prošle račune, pa sam skužio zašto.
Nama je ZABa bila relativno ok iz razloga što je doslovno preko puta ureda, i osobni bankar je bio preko puta ureda.
Osobnog bankara koji je zadužen za nas je relociralo u špičkovinu, na drugi kraj grada.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 12:40   #1495
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Moja firma je promijenila osobnog bankara 3-4 puta u 3 godine u Zabi. Do 2019 imao sam jednu bankaricu i više manje osim bezbroj papira smo riješavali probleme lagano. Otad sam promijenio 3-4 , sad nema nijedne, dolazi iz Pule jednom tjedno. Sreca pa ne radim nista s njima vec jedno vrijeme dok ne ukinem racun ove godine.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 25.04.2022. u 12:55.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 13:36   #1496
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,252
great9: Da mozda nisi poklikao dobro opcije za karticu? Nisam pratio ali u mzabi ima milijun opcija za svaku karticu, limit po placanju, broj transakcija, bankomati, online, valjda ima i international opcija, vidi.
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 14:27   #1497
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Sad su ga okačili izgleda, prije pol sata nije bilo Radi, tnx...
A bogte
Zadnjih 10 dana visila obavijest na ib-u
+ nekaj sa fininim certom..
Instalirao još prije tjedan dana...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 14:53   #1498
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Mogu li se vidjeti negdje uvjeti kreditiranja (usporedba) kod HR banaka ili bas moram slati nekoga da mi se raspituje?

Uzeo bih kredit na temelju ustedevine, nekretnine ili jamca za kupovinu stana. Takoder ukoliko netko ima savjet ili je prosao slicno molim da mi se javi na pp.

Zivim i radim u Minkenu stan kupujem u Os.

Hvala unaprijed
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 15:02   #1499
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Iz slabog iskustva s Erste i Zabom, ako zelis 100000€ moraš tražit 150000€. Iz obje sam dobio ponudu 30-40% manju nego sam tražio i odbio sam obje. Samo za napomenu, ne objašnjavaju zašto, a uvjete sam imao pozitivne do 200000€. Radije probaj poslat upit u DE pa možda dobiješ dosta bolje uvjete i kamatu
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 15:27   #1500
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Kolega dizao glupi kredit za Auto, gotovinski. I gledali su mu u rikverc koliko je bio na bolovanju. Da je bio više od 3 tjedna na BO odbili bi mu kredit. Našli su mi da 2 tjedna je bio na BO, korona +izolacija. Ovo je totalno friško. Prosli tjedan dizao taj kredit. Cca 80ak tkn.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na