Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2024., 15:55   #2761
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nisam baš pratio ovu temu, da li komentiramo samo paketiće sa aliexpressa ili i proizvode?
ako da -
koja je fora sa onim "buy 3 items" deal-ovima? pojave se povremeno, i onda mogu birati između neke predefinirane liste stvari i nema uopće polja za search.
i na koju foru se stvari unutra na toj listi pojavljuju?
pred par mjeseci sam kupio wifi door senzore - ispostavilo se da su sranje. i pred neki dan mi je na toj listi nudio zigbee door senzore kao da je znao da su ovi prvi sranje - pa sam naručio zigbee model.
i sad vezano za "proizvod" - koji domet imaju te zigbee iot gluparije? ako bacim gateway u garažu, hoće li mi lovit zigbee 2 kata iznad npr? jer bi stavio gateway u garažu da mi "lovi" 2 objekta - i kuću i garažu. mislim da ću i neki zigbee timer za vodu pokušat nabavit pa da mi ga ulovi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 15:02   #2762
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Jel ima netko iskustva sa paketima koji su poslani putem chronoposta? Paket putuje iz francuske, poslan je 28.03. ali od 29.03. nema uopće update-a na trackingu. Piše samo da je u tranzitu. Već sam dobio kupon od AE jer je prošlo više od 5 dana za kojih garantiraju dostavu.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 15:15   #2763
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nisam baš pratio ovu temu, da li komentiramo samo paketiće sa aliexpressa ili i proizvode?
ako da -
koja je fora sa onim "buy 3 items" deal-ovima? pojave se povremeno, i onda mogu birati između neke predefinirane liste stvari i nema uopće polja za search.
i na koju foru se stvari unutra na toj listi pojavljuju?
pred par mjeseci sam kupio wifi door senzore - ispostavilo se da su sranje. i pred neki dan mi je na toj listi nudio zigbee door senzore kao da je znao da su ovi prvi sranje - pa sam naručio zigbee model.
i sad vezano za "proizvod" - koji domet imaju te zigbee iot gluparije? ako bacim gateway u garažu, hoće li mi lovit zigbee 2 kata iznad npr? jer bi stavio gateway u garažu da mi "lovi" 2 objekta - i kuću i garažu. mislim da ću i neki zigbee timer za vodu pokušat nabavit pa da mi ga ulovi.


Nisam siguran da će ti loviti 2 kata višlje, ali možeš na svaki kat staviti zigbee koordinator/hub, a to je prektički svaki zigbee uređaj koji nije na baterije, tako da možeš daisy chainat zigbee uređaje. Skoro svaki zigbee uređaj koji se napaja iz struje je i zigbee repeater.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 19:23   #2764
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
za 8 usd koliko me koštao gateway, rađe kupim još jednog
ma mislio sam da možda radi taj zigbee na 868mhz, ali koliko čitam - ne baš. barem ne ovi kineski.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 13:58   #2765
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
šta se dešava s aliexpressom? jedno 3-4 zadnje pošiljke po 5-6€, uopće nisu došle/niti nema naznake da će doći... otvorim dispute, riješi se negativno i uopće mi više ne da mogućnost da otvorim case, nego da se javim direktno selleru u inbox, javljam se kinezima, a kinezi napola ludi, šalju mi tracking brojeve i ganjaju me u stilu "jesi bio u svom poštanskom uredu pitati, tamo je zapelo"... na tr. br. stoji da je negdje zapelo, nemam pojma ni di ni šta (parcel arrived in post office) i to je to... možda gornje pitanje nije 'gdje je zapelo s aliexpressom' - nego 'gdje je zapelo s poštom'? ... poslao sam pošti mail, ali još uvijek odgovor nije stigo (mislim da se radi o potkapaciranosti radne snage i da nitko ne želi raditi u HP pa zato da ne isporučuju china paketiće)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 14:00   #2766
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Ne znam evo meni dolaze kroz 10 dana max 15 u zadnje vrijeme, baš sam htio napisati kako je trenutno odlična situacija.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 14:40   #2767
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
šta se dešava s aliexpressom? jedno 3-4 zadnje pošiljke po 5-6€, uopće nisu došle/niti nema naznake da će doći... otvorim dispute, riješi se negativno i uopće mi više ne da mogućnost da otvorim case, nego da se javim direktno selleru u inbox, javljam se kinezima, a kinezi napola ludi, šalju mi tracking brojeve i ganjaju me u stilu "jesi bio u svom poštanskom uredu pitati, tamo je zapelo"... na tr. br. stoji da je negdje zapelo, nemam pojma ni di ni šta (parcel arrived in post office) i to je to... možda gornje pitanje nije 'gdje je zapelo s aliexpressom' - nego 'gdje je zapelo s poštom'? ... poslao sam pošti mail, ali još uvijek odgovor nije stigo (mislim da se radi o potkapaciranosti radne snage i da nitko ne želi raditi u HP pa zato da ne isporučuju china paketiće)
čim tako govore znači da oni imaju onfo da je u destin.country i više nemaš nikakva prava.
tak je meni bilo sa 2 Cainao pošiljke
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 15:22   #2768
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
treba izbjegavati taj cainao? kako da namjerno "naciljam" da mi dolaze (kao šta ponekad znaju) - sa overseasom?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 15:28   #2769
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Rekli smo već stoput. Aliexpress Standard Shipping ili Cainiao s trackingom su Overseas. Aliexpress Saver ili bilo koja opcija Cainiao bez trackinga su mali paketi iz Mađarske koji stižu HP-om. Ostalo (baterije, tekućine i slično) kako ti se pogodi, zna biti Overseas, zna biti obična pošta.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 13:37   #2770
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Sve uredno dolazi OSom, nema nikakvih problema sa Alije, uvijek, ali uvijek, i zapamti ovo, nije do proizvoda do korisnika je
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 16:09   #2771
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ovrseasom uvijek dolazi, poštom nikada
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 17:08   #2772
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ovrseasom uvijek dolazi, poštom nikada
Dok se meni u zadnje tri godine od pedesetak malih pošiljaka "poštom" izgubila samo jedna, negdje u vrijeme kad je cijela priča s IOSS-om i malim paketima iz Mađarske tek počela. Dakle nije "nikada", samo su rokovi vrlo nepredvidivi i nije uvijek krivica naše pošte iako Cainiao tvrdi da pošiljka čeka baš u mom poštanskom uredu.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 20:04   #2773
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ja isto neman niti jedan izgubljen paket, ali postom po cca 2 miseca bez problema dok se pojavi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 20:08   #2774
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Meni do sada nikada nije stekalo otkako narucujem preko alija, u zadnje vrijeme, jako losa situacija
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 20:17   #2775
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Meni aliexp bas super zadnjih miseci, ocito ih stiskla konkurencija (Temu), svi paketi uredno unutar 2 tjedna dosli
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 21:20   #2776
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Meni 2 paketa vec 3 mjeseca putuju tj stoje u HR.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 21:51   #2777
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Meni aliexp bas super zadnjih miseci, ocito ih stiskla konkurencija (Temu), svi paketi uredno unutar 2 tjedna dosli

Kod mene isto, jedina promjena što više uopće ne dostavljaju doma nego na OEX shop a nije da me vozači ne znaju, kad su me zvali uvijek im rekao ako nema nikog doma šutni pred vrata vojelom ili škaricama
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 09:41   #2778
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
jedina promjena što više uopće ne dostavljaju doma nego na OEX shop

Mislim da je ovo stvarno stvar lokacije.
Evo ZGB, zapadni dio, i ja sam dobio par SMSova da će možda biti ostavljeno u OEX shopu, ali sve su mi dostavili doma. Jedino me zamoli da dođem ispred ulaza zgrade.
Tako da, nije svugdje isto čini mi se.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 10:32   #2779
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Meni je sve stiglo doma, i to unutar tjedan dana iz Mađarske. Iznenađenje na kvadrat kada je lik svaki dan počeo dovoziti paketiće
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 23:00   #2780
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
znači preostaje jedna jedina mogućnost, rate'ati sellera, pustiti negativnu ocjenu i napisati da item nije nikada došao te da seller ne nudi nikakvo konkrento rješenje (jbg, nekad se to tako davno radilo na ebayu dok je još bio "in", prije nekoliko godina...)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 16:25   #2781
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
znači preostaje jedna jedina mogućnost, rate'ati sellera, pustiti negativnu ocjenu i napisati da item nije nikada došao te da seller ne nudi nikakvo konkrento rješenje (jbg, nekad se to tako davno radilo na ebayu dok je još bio "in", prije nekoliko godina...)
Ja imam sličan problem sa Tentrustom. Naručio mobitel koji putuje iz francuske, trebao je doći za 5 dana prošlo je više od 2 tjedna još ga nema. Tracking i dalje pokazuje da je još uvijek u francuskoj (chronopost). Pitam sellera on veli strpi se špica je. Prošlo još tjedan dana, opet ništa. Kontaktirao chronopost oni nemaju pojma di je paket. Poslali mi mail da uputim prigovor pošiljatelju. Javim se sa tim mailom Tentrustu oni mi vele da nemaju ništa sa dostavom da se obratim Aliexu za refund. Isti dan sam naručio 3 maske za mobitel iz kine i one su došle prije 2 dana.
Tak da ne znam kaj da delam dal da još čekam ili kaj. Stisao sam negativan review selleru i nisam jedini. Većina ima isti problem ili item nije poslan ili ne dolazi. Score im se srušio u 2 tjedna za 7 posto. Ne znam jel to zbog rasrodaje prije Usrksa pa im je sad jam ili ne znam kaj se događa. Uglavnom ostao sam bez para, mobitela i promo popusta od 120€.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 12:56   #2782
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
evo mali update;
Nakon što sam uputio AE zahtjev za povrat novca, dobio sam generički odgovor da se strpim jer je paket još u tranzitu ali su mi napisali da će mi se javit za 2 dana dok provjere. Danas provjerim tracking number i gle čuda izgubljeni paket je u jednom danu stigao u HR nakon što je 20 dana čamio u nekom francuskom gradu. Ovih dana očekujem dostavu DPD-a na vrata.

Tak da od seller ne očekujte ništa. On čim vam proda (pošalje) dalje ga nije briga za ništa. Sve morate rješavat preko AE.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 13:46   #2783
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U zadnje sam vrijeme naručio hrpu pi**arija sa AE i sve je stiglo. Čak sam bio ugodno iznenađen brzinom dolaska.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 15:06   #2784
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnje sam vrijeme naručio hrpu pi**arija sa AE i sve je stiglo. Čak sam bio ugodno iznenađen brzinom dolaska.

Također, meni sve u roku 10-ak dana dolazi.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2024., 22:25   #2785
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
meni malo kasnije ali došlo 28.3 naručeno danas došlo overseasom iako mislio da će poštom s obzirom na tracking number UC004168616HU
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2024., 09:02   #2786
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnje sam vrijeme naručio hrpu pi**arija sa AE i sve je stiglo. Čak sam bio ugodno iznenađen brzinom dolaska.
Pa i meni su stigle maske za mobitel rekordno brzo. Naručene 28.03. iz kine a stigle 10.04.. Dok je mobitel naručen isti dan još nije stigao a putuje iz Francuske
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:57   #2787
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel vam bio aliexpres standard shipping pa je sve stiglo ili neki drugi?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na