Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2011., 23:51   #151
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Najvjerojatnije ću ostaviti samo donju stranicu od kutije za kućište. Stražnju i lijevu ću izbaciti, a isto tako bi mogao i sa ovom ladicom gore.
Najradije bi i ja držao komp negdje pokraj kućišta, ali nema mjesta. Desno je regal, a s lijeve strane nema mjesta jer je odmah kraj stola prozor. Također, uz bočnu lijevu stranu stola je radijator, tako da ta strana otpada.

EDIT: Imate li možda kakvu ideju za stavit kučište na stol, a da ne izgleda nakaradno xD
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 12:55   #152
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Neznam, ako gledaš stalno u kućište i stalno ga otvaraš onda ti nije pametno stavljat dolje di ti je teže za pristupiti. Po meni je najbolje stavit na stol, al onda bi moro mijenjat konstrukciju stola što je opet dupli poso. Ovo si dobro dizajniro, a ako tu dolje misliš stavit kućište di piše 450 mm, stavi ga, samo što ja nebi stavio ovu ljevu stranicu da mogu otvarat bočnu stranu na kućištu. A i kućište najbrže skuplja prašinu bliže poda, zato je najbolje što se tiče prašine što više imat kućište. Ova skroz iza stranica mislim da je šuplja? Nisi valjda cijeli stol zabarikadiro da nema iza pristupa? Sve štima inače.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2011., 13:14   #153
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Da, ali nekako imam osjećaj da bi kućište uzelo previše mjesta na stolu. + što će se zujanje čuti dosta jače.

E da je ovako nešto za napravit
http://www.youtube.com/watch?v=lgXovwTjyyQ
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 13:46   #154
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
zašto se ogranicavas na tower kucista?

uzmes neko desktop/htpc i puknes ga u regalić
ovak je recimo kod mene

monitor vise nije na zvucniku, to je bilo samo kojih mjesec dana dok sam cekal da stigne produzni DVI
planiral sam također raditi svoj stol, ali nedostatak para i vremena radi svoje...

Zadnje izmijenjeno od: domis. 08.04.2011. u 13:51.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 00:09   #155
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Neznam zašto 99% pc stolova u ponudi ima ladicu za tipkovnicu tako tijesnu da nema mjesta kraj nje ni za malu podlogu za miša? Uglavnom da ne duljim frend mi je radio novi krevet i ostalo mi je počitavo iverice 2,5 cm za napravit pc-stol. Moja filozofija je da ak je to stol za pc,onda nikakve police i ladice po njemu i tako sam se odlučio za ovaj model: http://3.bp.blogspot.com/_j9_wSUKfvf...00/s+hrast.jpg
Kad bude gotov stavljam sliku...


Zadnje izmijenjeno od: Godfather0501. 13.12.2011. u 00:41.
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 08:30   #156
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pozdrav,

zna li možda netko ima li u ZG neka firma koja se bavi izradom "ovakvih" stolova.

Pohrani.comPohrani.comPohrani.com

Ova ekipa je iz labina. Čine se pro ali bi radije ZG (ako je moguće) čisto radi brzine i troškova dostave.

Inače ovi iz labina su: http://www.cmensa.com/index.php

Ne reklamiram da ne bi mislili.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 09:09   #157
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
bilo koji stolar ti to moze napravit!i jos mozes birat boju koju ti hoces! posto radim u toj struci,svakodnevno radim takve komade i deblje i vece koji postaju stolovi,ormari,kuhinje itd...hoces da ti budu zaobljeni coskovi radijusima ili neki drugi dizajn gornje plohe,sve je izvedivo...nadji nekog stolara dobrog nek ti napravi to...mogu ti i preporuciti neke koji su dobri i s kojima sam dobar ako hoces..
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 12:21   #158
DRT
Premium
Moj komp
 
DRT's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: ZGB
Postovi: 87
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
bilo koji stolar ti to moze napravit!i jos mozes birat boju koju ti hoces! posto radim u toj struci,svakodnevno radim takve komade i deblje i vece koji postaju stolovi,ormari,kuhinje itd...hoces da ti budu zaobljeni coskovi radijusima ili neki drugi dizajn gornje plohe,sve je izvedivo...nadji nekog stolara dobrog nek ti napravi to...mogu ti i preporuciti neke koji su dobri i s kojima sam dobar ako hoces..
Moze i meni preporuka nekog dobrog stolara, ovdje il na PM, hvala
DRT je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 13:53   #159
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hamm, ovaj stol mi se čini nekvalitetan, odnosno da se ispravim, ove police neće dugo, ostatak stola mi se čini u redu.

Ono što vidjeh je mnogo kerefeka što ljudi žele, komplikacija, umijesto da si naprave jednostavan i kvalitetan stol. Zaista dugo nisam vidio, barem na našim prostorima stol koji bi bio odličan za računalo.

Zatim, razumijem Vas sve, imate problem sa prostorom, osobno, radije ubit u sobi koji metar kvadratni, pa čak i da soba izgleda manje, gdje se opet proširi ogledalima i nekim drugim bijelim namještajem, policama itd..., stol po mojoj mjeri ima da je velik, jednostavan i kvalitetan - čvrst. Dobro, to sam ja, sve za PC, samo da mi on ima svoje mjesto i ja kad sjednem da se osjećam carevski.

Nisam stručnjak za drvo, ali ono što sam otkrio iz osobnog iskustva jest sljedeće:
1. Stol po mojoj mjeri ne postoji a da si ga mogu priuštiti, zato živjeli stolari s kojima si mogu napraviti po mjeri i po želji
2. Krevet po mojoj mjeri također ne postoji, stoga živjeli stolari
3. Komoda za TV... ista priča
.
.
.
4. Ormar - E, to već postoji u svim mjerama i cijenama i bojama
5. Kuhinja - I to postoji u svim mjerama i cijenama

Želim reći, da za prve 3 stvari se u svim segmentima isplati, po mom mišljenju uložiti u stolara i napraviti si što želiš.

Jednostavnost prije svega, kao što to ja govorim: Keep It Simple!
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 15:02   #160
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ti na slikama vidiš da stol nije kvalitetan? Daj me nemoj je***i.

Daju pet godina garancije na stol. Čisto sumnjam da bi davali takvu garanciju da rade i prodaju škart stolove.

I di si zabrijao sa kuhnjama, ormarima, komodama itd...tema je "Radni" stol.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2012., 15:07   #161
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Hamm, ovaj stol mi se čini nekvalitetan, odnosno da se ispravim, ove police neće dugo, ostatak stola mi se čini u redu.

Ono što vidjeh je mnogo kerefeka što ljudi žele, komplikacija, umijesto da si naprave jednostavan i kvalitetan stol. Zaista dugo nisam vidio, barem na našim prostorima stol koji bi bio odličan za računalo.

Zatim, razumijem Vas sve, imate problem sa prostorom, osobno, radije ubit u sobi koji metar kvadratni, pa čak i da soba izgleda manje, gdje se opet proširi ogledalima i nekim drugim bijelim namještajem, policama itd..., stol po mojoj mjeri ima da je velik, jednostavan i kvalitetan - čvrst. Dobro, to sam ja, sve za PC, samo da mi on ima svoje mjesto i ja kad sjednem da se osjećam carevski.

Nisam stručnjak za drvo, ali ono što sam otkrio iz osobnog iskustva jest sljedeće:
1. Stol po mojoj mjeri ne postoji a da si ga mogu priuštiti, zato živjeli stolari s kojima si mogu napraviti po mjeri i po želji
2. Krevet po mojoj mjeri također ne postoji, stoga živjeli stolari
3. Komoda za TV... ista priča
.
.
.
4. Ormar - E, to već postoji u svim mjerama i cijenama i bojama
5. Kuhinja - I to postoji u svim mjerama i cijenama

Želim reći, da za prve 3 stvari se u svim segmentima isplati, po mom mišljenju uložiti u stolara i napraviti si što želiš.

Jednostavnost prije svega, kao što to ja govorim: Keep It Simple!
Vidim, jednostavne želje imaš, sasvim

No, moram ipak priznat da se slažem s tobom, stol po mojoj mjeri bilo je izrazito teško naći, i zato mi nije bilo žao skupo ga platit kad sam ga konačno našao, a da zadovoljava sve moje prohtjeve - mjesto za 2 printera, skener, ladica, ormarić, velika radna površina, ladica za tipkovnicu, itd.
Nemam novije fotke, ali evo jedna tek toliko
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 19:53   #162
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hamm, ajde EGO spremi u ormar i ponovno pročitaj moju prvu rečenicu. (Ako je uopće proradio, naime, sad kad čitam malo bolje, nije ziher , sad je malo moj proradio , no...)

Nego, "kolega", da pojasnim, mislio sam samo na policu, naravno ne mora biti slučaj. Imao sam slično napravljenu policu i nije dugo držala, što opet ne mora biti slučaj kod ovog stola. Ako ima 5g gare, onda nemaš brige, također sumnjam da nisu razmišljali o kvalitetnim spojevima.

Nisam nigdje zabrijao, nego sam savjetovao da kod stola, kreveta i komode se kontaktira stolar, jer se s istim napravi neopisivo kvalitetniji proizvod po nižoj cijeni, nego riješenja koja se mogu pronaći u našim shoping centrima.

@Josip
Ako ti zadovoljan, svi zadovoljni
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 24.04.2012. u 20:01.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 09:57   #163
Metropolis
Registered User
 
Metropolis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Labin
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pozdrav,

zna li možda netko ima li u ZG neka firma koja se bavi izradom "ovakvih" stolova.

Pohrani.comPohrani.comPohrani.com

Ova ekipa je iz labina. Čine se pro ali bi radije ZG (ako je moguće) čisto radi brzine i troškova dostave.

Inače ovi iz labina su: http://www.cmensa.com/index.php

Ne reklamiram da ne bi mislili.
Hvala na reklami ....

1. Stolovi se rade u ZG
2. Garancija je 5 godine jer jedini način da "razbijete" ovakav stol je da ga bacite niz stepenice. (debele ploče su ljepljena konstrukcija, metalne cijevi su fi40 sa 1,5mm stjenke) ... itd
3. Kopirat (dat ću ti ja stolara...) ovakav stol je jako teško da ne kažem nemoguće jer stolarija mora imati najkvalitetniju tehnologiju (cnc...); ima djelova za koje su rađeni alati (plastike); ne ulazeći u moralnost kopiranja dizajna

vlasnik cMensa dizajna i stranica
Metropolis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 10:08   #164
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426