Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2021., 20:42   #56041
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Octavia = Golf
Passat = Superb

Vozio sva 4, sad vozim Passata B8. Posao je takav da se dosta putuje pa dobijem auto od firme za 24h usage. Uz to, neki kolege biraju Audije (A3, A4), pa sam se i u njima vozio. Jedini pandan Passatu je Superb.

Cura je nakon što je prvi put sjela kao suvozač u Passat pitala "Zašto mi sjedimo ovoliko udaljeni?

Kužim zašto puno ljudi izjednačuje Octaviu i Passata, jer su uglavnom promatrači koji vide ta auta na ulici, ali se nikad nisu vozili u oba.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 20:45   #56042
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Pozdrav, ekipa.
Ima nekih savjeta za neiskusnog vozača(položio prije 6 godina, vozio možda 30h od tada sa starcima) oko kupnje automobila.

Trebat će mi za posao uskoro pa si razmišljam dali možda bolje uzet automatik, ili da uzmem normalni ali da ima bar parking senzore i hill assist (jer me divni instruktor tome učio na auto koji ima taj hill assist pa pojma nemam s ručnom kretat).

Gledao ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/auti/opel-as...oglas-34769527
https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n...oglas-34996497

Auto naravno bi trebao biti za duže staze i za familiju(žena, deca nadam se) prikladan
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2021., 20:51   #56043
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Pozdrav, ekipa.
Ima nekih savjeta za neiskusnog vozača(položio prije 6 godina, vozio možda 30h od tada sa starcima) oko kupnje automobila.

Trebat će mi za posao uskoro pa si razmišljam dali možda bolje uzet automatik, ili da uzmem normalni ali da ima bar parking senzore i hill assist (jer me divni instruktor tome učio na auto koji ima taj hill assist pa pojma nemam s ručnom kretat).

Gledao ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/auti/opel-as...oglas-34769527
https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n...oglas-34996497

Auto naravno bi trebao biti za duže staze i za familiju(žena, deca nadam se) prikladan
A da se rastegneš i kupiš novi?
https://www.dacia.hr/paleta-vozila/n...E&gclsrc=aw.ds
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 20:55   #56044
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Rekao je da želi voziti obitelj jednog dana.

https://www.whatcar.com/news/dacia-s...ro-ncap/n22910
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 21:08   #56045
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Bitno je pročitati tekst.

Explaining its rating, Euro NCAP said that while the Sandero’s radar-only automatic emergency braking system can detect other vehicles and avoid collisions with them, it doesn’t prevent crashes with pedestrians or cyclists.

Euro NCAP also criticised the Sandero for not being available with active lane-keeping assistance. However, it stated that the level of crash protection provided by the Sandero is respectable, with it at a level where the car would have scored four stars overall if it were not for the shortcomings elsewhere.

Ne branim daciu niti bi ju kupio, ali čisto da se zna da je većinu izgubio zbog sustava raznih, a ne same karoserije.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 21:11   #56046
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Slažem se, primjeni to na sebe.

Citiraj:
Thatcham Research, which carries out tests on behalf of Euro NCAP in the UK, was more critical, pointing to a risk of injury to front seat occupants’ knees, femurs and chest in the event of a frontal impact.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 21:12   #56047
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 21:25   #56048
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Koliko misliš putovati u sklopu posla (km/mjesečno)?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 22:02   #56049
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Slažem se, primjeni to na sebe.
Poanta je da bi vozilo dobilo 4 zvjezdice da se ne gledaju assisti. Za budget auto koliko para toliko muzike. Vjerojatno će na redizajnu riješiti ovaj dio koji si quoteao. Neki još manji auti tipa ignis, i10 su toliko poskupili da nisu konkurenti sanderu. Ovaj i10 je gore prošao od tog sandera za vozača u predjelu prsa.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 22:06   #56050
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako imas rupu izmedju nogu da.
Opal sam sa stolca

Jebiga, ocito bi mnogi na pitanje kakav auto voze rekli da voze crveni auto.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2021., 22:11   #56051
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Ne bi dobio 4 zvjezdice na britanskom tržištu, sljedeća izjava dovoljno govori :


Citiraj:
But it appears Dacia has made a clear decision not to prioritise safety, exposing occupants and other road users to increased risk.
Dakle stvar je potpuno jasna, OCCUPANTS su izloženi povećanom riziku i to nema veze sa assistima. Potpuno nebitno je li taj zaključak donio Britanac ili Nijemac ili Hrvat. Naravno da je koliko para, toliko muzike, i nitko ne očekuje rezultat Volva XC90.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 22:55   #56052
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jebiga, ocito bi mnogi na pitanje kakav auto voze rekli da voze crveni auto.
Zapravo, po tebi bi trebali odgovoriti: "ja vozim auto na toj i toj platformi koji ima toliki medjuosovinski razmak"
Nema veze sto se 10-15 auta se izradi na jednoj platformi.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:00   #56053
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko misliš putovati u sklopu posla (km/mjesečno)?
Mislim da je benzinac jedino isplativ uz plin. To kazem kao vlasnik benzinca koji je promijenio misljenje.

Ako si racunas 1.5-2l manje potrosnje na 100km, to ti je usteda na 10kkm150-200l x10.5kn/l = 1575-2100kn.
Koliko skuplje moze bit odrzavanje ekvivalentnog dizelasa? Ispravite me ako nesto previdjam.

Sto se tice automatika mislim da se ne trebas s tim zamarati. Kako prelazis km tako ce ti manevrivanje s kupulngom bit sve prirodnije. Cak i ako nikad ne krenes pod rucnom, nakon par tisuca km ces dobit filing za kuplung i nece te to zamarati. To je jedna od onih stvari koje pocetniku izgledaju komplicirano, a zapravo se relativno brzo usvoje. Sve to pod pretpostavkom da ne panicaris za volanom, i naravno da ne moras treci dan voznje krenuti pod 10% nagiba, a iza tebe tele u dostavljackom kombiju na 30cm. S obzirom da si iz zagreba, nemaj brige. Ako se ipak odlucis za automatika imas vise tipova, ima tu ljudi koji se kuze al mislim da ti ovaj (i vecina ?) citorena ima tu losiju klasu automatskih mjenjaca pa se raspitaj oko toga.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:13   #56054
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako imas rupu izmedju nogu da.
Oplakah

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Zapravo, po tebi bi trebali odgovoriti: "ja vozim auto na toj i toj platformi koji ima toliki medjuosovinski razmak"
Nema veze sto se 10-15 auta se izradi na jednoj platformi.
A gle, većini ljudi (bez rupe ) je jasno o čemu se priča i znaju da postoje klase vozila. Osim tebi. To što ti sad pokušavaš izmišljat toplu i negirat postojanje istih je samo tvoj problem. Slobodno uvjeravaj ljude da je Dacia Sandero viša srednja klasa kao i Audi A6, jer svi znamo da samo trolaš...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:16   #56055
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Kako se ovaj lik uopće tolerira ovoliko dugo? Apsolutno svaki post mu je namijenjen izazivanju tenzija.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:24   #56056
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A gle, većini ljudi (bez rupe ) je jasno o čemu se priča i znaju da postoje klase vozila.
Da, postoje, a u tim klasama 300 razlicitih modela, ali nema veze, sve cemo ih svrstati pod iste, jer su na istoj platformi pa su to isti auti.

Citiraj:
Slobodno uvjeravaj ljude da je Dacia Sandero viša srednja klasa kao i Audi A6, jer svi znamo da samo trolaš...
Glup ti je primjer..
Na Golf platformi su i VW Atlas i VW Touran... pa ti autu svejedno nemaju nikakve veze s golfom sto se tice izgleda, prostora, svrhe i ciljane publike...
Škoda Scala je na platformi Pola, jedan je mali gradski, a drugi skoro pa karavan.
Ali nema veze, isto je to sve... i ista su klasa.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:32   #56057
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Tko spominje platforme, tu se cijelo vrijeme priča o KLASAMA vozila, nikakvim platformama. Znaš li ti uopće o čemu se radi?

Nevjerojatno da to ne shvaćaš, ili shvaćaš, ali trollaš i dalje. U svakom slučaju, treba ovo s moderatorima riješiti.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:43   #56058
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Tko spominje platforme, tu se cijelo vrijeme priča o KLASAMA vozila, nikakvim platformama. Znaš li ti uopće o čemu se radi?
Od pocetka se spominju platforme, i ustanovili smo da su octavia i golf na istoj platformi sto i jesu i da imaju isti razmak.
To niti ne sporim niti tvrdim drugacije, to su cinjenice i tehnicki podaci.
Upadas ko padobranac u temu i pravis se pametan nepotrebno.

Samo isticem da su fizicki totalno drugaciji auti bez obzira sto su ista klasa.
Logicno mi je da netko tko kupuje Golf 7 ujedno gleda i Audi A3 ili Mazdu 3 ili Volva V40, jer su slicni auti.
Octavia je drugacija i slicnija je passatu, samo se o tome radi.

Citiraj:
Nevjerojatno da to ne shvaćaš, ili shvaćaš, ali trollaš i dalje. U svakom slučaju, treba ovo s moderatorima riješiti.
Eto ti ces to rijesit, daj idi spavat, imas ignore ako ti se nesto ne svidja.
majketi na forumu ne smijes vise ni reci da je octavia slicna passatu, zamisli svetogrdja radi par cm razlike u svemu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:43   #56059
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Zapravo, po tebi bi trebali odgovoriti: "ja vozim auto na toj i toj platformi koji ima toliki medjuosovinski razmak"
Nema veze sto se 10-15 auta se izradi na jednoj platformi.
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
.
Na octaviji se nista ne vidi niti ima ikakve veze s drugim kracim autom.
Jedino sto se vidi je da je to limuzina slicna passatu.
Po dobrom starom obicaju pises pizdarije i mlatis praznu slamu. Po tebi su onda ovo dva ista auta jer eto izgledaju isto/slicno.


11320207 2495-126

BTW tko je sjeo straga u Octaviu pa onda u Passata sigurno nece rec da su to isti auti. A to sto ti ili ne znas ili te ne zanima nesto je tvoj problem i ne mjenja neke cinjenice ma koliko se tebi cinile cudne ill nelogicne.

Prevjesima se kupuje ukupna duljina vozila i to ponajvise na prtljaznom prostoru. Prostor unutar kabine je predodreden drugim specofikacijama sasije. A to kakvu ima masku, branike i farove nema veze time koliko auto ima prostora niti u koju klasu spada. Platforma na kojoj se bazira je ono sto geometrijski predodrrduje neke stavke.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:52   #56060
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
BTW tko je sjeo straga u Octaviu pa onda u Passata sigurno nece rec da su to isti auti.
fizicki slicni, po svom obliku karoserije, ne isti, nemaju isto mjesta, ne ovo ne ono, nemoj imputirat nesto sto nitko ne tvrdi.
Ovo s bmw-om isto ne kuzim u cemu je fora, nemoj stalno pisati "po tebi je onda..." jer to nije po meni.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 23:53   #56061
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Od pocetka se spominju platforme, i ustanovili smo da su octavia i golf na istoj platformi sto i jesu i da imaju isti razmak.
To niti ne sporim niti tvrdim drugacije, to su cinjenice i tehnicki podaci.
Upadas ko padobranac u temu i pravis se pametan nepotrebno.

Samo isticem da su fizicki totalno drugaciji auti bez obzira sto su ista klasa.
Logicno mi je da netko tko kupuje Golf 7 ujedno gleda i Audi A3 ili Mazdu 3 ili Volva V40, jer su slicni auti.
Octavia je drugacija i slicnija je passatu, samo se o tome radi.

Eto ti ces to rijesit, daj idi spavat, imas ignore ako ti se nesto ne svidja.
majketi na forumu ne smijes vise ni reci da je octavia slicna passatu, zamisli svetogrdja radi par cm razlike u svemu.
Najbolje onda lokat komplet temu da se ovi neki strunjaci vise ne vrijedjaju, ili ju napravit zatvorenu za vas par mehanicara koji cete medjusobno mjerit medjuosovnski razmak.
Ne spominju se platforme, lik je originalno komentirao članak sa "Kako su Golf i Octavia ista KLASA"?

Ti si onda uletio sa (netočnim) mišljenjem kako su Octavia = Passat, i usput potvrdio svoju neinformiranost sa "nisam baš proučavao..."

Dakle, više ljudi ti je očitalo lekciju, dovoljno za svakoga da shvati, ali ti i dalje trollaš, prebacuješ se odjednom na nekakve platforme jer misliš da to što su Golf i Atlas na istoj platformi nekako daje točnost tvojim postovima. I sad bi svi trebali pričati o platformama iako ih nitko nije spomenuo osim tebe. Jedino što se spominje su KLASE, o čemu si ti višestruko pokazao da nemaš pojma. Ovo malo što Guglaš u hodu te samo zbunjuje, što je više nego očito.

Zato sam napisao, ili si promatrač pa gledaš vozila sa ulice, ili trollaš a ne znaš di udaraš.

I btw, kako znaš što se više ne smije na forumu, koji ti je nick prije bio?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 00:03   #56062
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ti si onda uletio sa (netočnim) mišljenjem kako su Octavia = Passat, i usput potvrdio svoju neinformiranost sa "nisam baš proučavao..."
Nemam ja sta imati misljenje oko cinjenica, cinjenica je da su golf i octavia u istoj klasi i samim time ce biti zajedno u testovima.
Ja sam rekao da je razumljivo zasto se covjek koji je pokrenuo raspravu cudi tome jer ce vecina ljudi misliti da je octavia=passat.
I sam bi prije usporedio ta 2 nego s golfom koji nije limuzina.
Sve ostalo dalje je nepotrebno imputiranje i mudrovanje, kako rekoh, imas ignore ako ti nesto ne pase.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 00:04   #56063
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Ovo s bmw-om isto ne kuzim u cemu je fora, nemoj stalno pisati "po tebi je onda..." jer to nije po meni.
Znam da ne kuzis. To je bio samo primjer i odgovor na tvoju izjavu kako aute klasificiras prema izgledu. .

Citiraj:
nekako mi prvo u oci upadne kako auto izgleda, a ne tehnicki detalji koji me realno nemaju sta dirati ili ne dirati, oni su takvi kakvi jesu.
Citiraj:
drugim rijecima, auti se danas najvise kupuju prema izgledu, zato te kombinacije i prolaze, a ne radi medjuosovinskog razmaka kojeg nitko realno ne gleda.
Pa sam nabacio fotku F10 i F30. Ako te teh podaci ne diraju vec samo kako izgleda, koji odabrati? Ali ok. Kuzim da ljude be zanimaju neke stavke.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 00:31   #56064
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Malo se tu pretjeruje to s klasama sad. Vrlo je to danas mutno postalo koji je auto kakva klasa, pa onda ako ima takvu ili onakvu opremu, nije to više kao prije. A evo, ja nikad ne bi rekao da su Octavia i Golf ista klasa auta. Nikad. Puno prije bi rekao da je to jednostavno jeftinija verzija Passata, malo srezana u nekim pogledima. Al da kažem da je to ista fora kao i Golf, to nema šanse da mi to dvoje bude povezano.

A ako jedno 20% ljudi kad kupuje gleda tehničke podatke, puno sam rekao. I tu mislim na ove stvari osim koliko konja ima, volumen motora i koliko brzina auto ima. Nema boga da više od 20% ljudi gleda to. Ljudi aute biraju većinom prema tome kako im izgledaju farovi, oblik auta, otprilike koliko mjesta ima u gepeku, na stražnjem sjedalu, kakva je unutarnja konzola oku i naravno cijena otprilike.

Al sve to ide po osjećaju, malo tko gleda sad tehničke podatke o tomu. Ovdje se sad ljudi u temi čude, ali ova tema nije nimalo reprezentativna o tome kako prosječni vozač bira auto, ovdje su ljudi koji gledaju kakav automatski mjenjač ima BMW ili Audi prema liniji ili tko zna čemu, je li ovjes ovakav ili onakav model, kakva je točno serija motora unutra i slično. Ogromna većina ljudi koji kupuju auto o tome nemaju blage veze niti ih to zanima. Sve to ide po osjećaju. I to je osnovni problem ove rasprave, oni koji gledaju aute detaljno jednostavno ne kuže da prosječnog vozača to uopće ne zanima, izuzev toga koliko konja ima pa da povuče kad se stisne gas ili koliko troši.

Kad ljudi vide da je Octavia sedan, vide Passat i to ljudima dođe na istu klasu jer oni tako gledaju na aute. Pogled na to što čini klasu auta se jednostavno razlikuje. Tu u temi su entuzijasti, a prosječna osoba sigurno na aute ne gleda kao entuzijast.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 00:32   #56065
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Nema veze sto se 10-15 auta se izradi na jednoj platformi.
Dijeli li octavija platformu od golfa ili od pasata?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 05:37   #56066
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Nikad nisam gledao Octaviu kao klasu Golfa.
S Passatom nema veze.
Ona je četvrt klase više od Golfa, posebno danas kad može biti poprilično opremljena.
Nekad je to bio samo auto s velikim prtljažnikom i najviše mjesta u kabini

Golf bi onda spadao u nižu srednju klasu koju još nazivaju i kompaktnom klasom


Nekad niše/srednje/više i visoke, danas segmenti danas A/B/C/D itd


Klasu/segment određuje prije svega veličina auta, višu/visoku opremljenost/tehnika

Zadnje izmijenjeno od: lowrider. 09.08.2021. u 05:46.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 07:29   #56067
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
fizicki slicni, po svom obliku karoserije, ne isti, nemaju isto mjesta, ne ovo ne ono, nemoj imputirat nesto sto nitko ne tvrdi.
Ovo s bmw-om isto ne kuzim u cemu je fora, nemoj stalno pisati "po tebi je onda..." jer to nije po meni.
Ocito je da tvoja definicija fizicki slicni se odnosi na estetiku a svima ovdje se odnosi na fizicke mjere relevantnih stvari kao meduosovinski razmak.

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 07:37   #56068
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nikad nisam gledao Octaviu kao klasu Golfa.
S Passatom nema veze.
Ona je četvrt klase više od Golfa, posebno danas kad može biti poprilično opremljena.
Nekad je to bio samo auto s velikim prtljažnikom i najviše mjesta u kabini

Golf bi onda spadao u nižu srednju klasu koju još nazivaju i kompaktnom klasom


Nekad niše/srednje/više i visoke, danas segmenti danas A/B/C/D itd


Klasu/segment određuje prije svega veličina auta, višu/visoku opremljenost/tehnika
To što Octavia ima veće prevjese ne znači da iskače iz golf klase. Prostora unutra nema niš više nego golf a prevjesom je dobijen gigantski gepek. A ak ćemo gledat prtljažnik, po tome i moj 308 SW iskače iz klase i ulazi u kaj, višu? Mošsimislit...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 08:20   #56069
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Dijeli li octavija platformu od golfa ili od pasata?
S oba?

Gledam za svoju O3 https://en.wikipedia.org/wiki/Volksw...p_MQB_platform

Ne znam kak je s O4.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 08:38   #56070
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Mogu ali kaj ni bolje uzet nes sa vise opreme a da je par god staro?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko misliš putovati u sklopu posla (km/mjesečno)?
Ak/kad nas vrate u urede cca 60km na dan minimalno (Samobor - Zagreb centar) znaci minimum 1200km na mjesec + još dućani, bebač doktoru itd
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na