Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2023., 12:54   #1561
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Baš gledam jedan item i na DE 120€, a na IT ~100€. Čitam vaša iskustava s amazon.it i mislim si jel se isplati riskirati za 20€ razlike
Ma nije da su u banani, i osobno se za stvari jeftinije od 200-300€ ne bi stresira sa kojeg amazona naručujem, ali za bilo šta skuplje, koristim isključivo .de

npr. desi se da ne pošalju item 2-3-4 tjedna... onda kontaktiram support, i u roku 5min dobijem ekspresnu dostavu DHL-om na njihov trošak. Nešto poželim vratiti nakon 2 tjedna jer mi se ne sviđa... preko web-a ispunim formular, isprintam, odem u poštu i pošaljem (sve na trošak amazona)

Probao sam dobiti brži shipping nakon što mi nikako nisu slali proizvod preko .it, i dobio sam ekspresnu odbijenicu i morao sam doplatiti 50€ da mi konačno pošalju proizvod koji sam ulovio na popustu
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 15:04   #1562
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Naručio 3 stvari s amazon.de, i jedna stvar mi ne odgovara.
Jučer poslijepodne odnijeo u poštu da vratim.
3 sata nakon što sam ostavio u pošti stiže e-mail od amazona da su izdali refund i da će novci uskoro biti na kartici, danas ujutro vraćene pare.

Ne znam kako je moguće da je tako brzo već riješeno i da li je to uopće stiglo u DE ili im Pošta samo dojavi da je sve ok s povratom, ali ovo je vrh usluga.
A kako ide s poštarinom kod povrata, tko to plaća i ako ti plaćaš, koliko si platio?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 15:07   #1563
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Nisam ništa platio, samo sam predao paket u poštu i dobio potvrdu sa tracking brojem, znači povrat je besplatan i u većini slučajeva imaš 30 dana da vratiš artikl.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 15:09   #1564
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
A kako ide s poštarinom kod povrata, tko to plaća i ako ti plaćaš, koliko si platio?
amazon.de - pokreneš postupak povrata, nakon toga ti amazon generira tracking broj i barkod koji isprintaš i sa njime odeš na poštu i oni samo preuzmu paket. Amazon plaća povrat, čak su mi uz proizvod refundirali i poštarinu koju sam platio kod narudžbe.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 16:29   #1565
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Imam problem sa isporukom artikala koji su bili na akciji: naime naručio sam 2 artikla (miš i pametni sat) skoro prije dva mjeseca. Kako artikli nisu bili poslani (oba iz DE) niti nakon nekoliko tjedana, kontaktirao sam support preko chat-a i prva dva puta su mi nudili isprike uz popust za neugodnost, oba puta tražili da se strpim još 2-3 dana,...naravno da ništa nije bilo poslano pa sam i treći put pitao, da bih dobio odg. kako je najbolje da otkažem narudžbu i ponovo naručim jer imaju "tehnički problem" sa slanjem. Na moj upit znači li to da će mi pokriti razliku u cijeni, dobio sam odg. da seller nije Amazon i da oni tu ne mogu ništa.
Ipak, poslali su mi poruku da će mi za miš (jeftiniji od dva itema) podmiriti razliku, no za sat- neće.
Govorimo ukupno o cifri preko 500 EUR narudžbe, koja je skočila u međuvremenu za oko 70-80EUR, sto mi je neprihvatljivo.
Imaju li oni to pravo samo tako me odj* nakon svog ovog zavlačenja, ili postoji neko rješenje?
Je li tko bio u sličnoj situaciji?
Iz komunikacije sam shvatio da im je jako bitno da ja povučem narudžbu (što još nisam učinio dok ne pitam vas za mišljenje), pa mi to nekako sve skupa smrdi na APP metodu da me skinu sa neke stvari.
Eto.
Hvala!
Edit: I da, artikli su na stanju, nije do toga...samo su sada skuplji. Amazon.de, ako išta znači...

Edit2: @xlr hvala na pomoći. Moj problem je što seller nije Amazon, tako da...

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 01.06.2023. u 17:06. Razlog: .....
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 23:25   #1566
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
@Iluzionist Ne znam da li je moguće zatražit dostavu na drugu adresu nakon narudžbe, pa da prebaciš dostavu na moju adresu te ti ja ponesem kad budem išao u HR
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 12:39   #1567
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Imam pitanje koje nije vezano samo za amazon, primjerice naručim neki proizvod preko mailboxde adrese, ali billing adresa i podaci su moji, znači li to da je vlasnik tog proizvoda taj s billing adrese, i ukoliko treba ostvariti garanciju to radim preko billing adrese i na nju ću dobiti natrag proizvod, ili ako ne po defaultu onda mogu zatražiti slanje na billing adresu? Znači pričam o slučaju kada trgovina podržava i Hrvatsku za slanje no ja opet odaberem za shipping Njemačku, nije kao u slučaju mindfactory koji šalje samo u Njemačku, ako sam razumljivo objasnio.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Strange. 04.06.2023. u 12:48.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 15:59   #1568
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
koja je procedura ako netko ukrade paket, ili ga ne isporuce. radi se o amazon.de

na stranici od amazona pise dostavljeno, u lokalnoj posti pise dostavljeno.
paket nisam dobio, a bio sam doma 100% jer je bila subota i iznenadila me poruka da ide isporuka u subotu.

narudzba jer isla u dva dijela, ovaj u subotu koji nisam dobio, a pise da je isporuceno, i drugi koji mi stigao danas

u lokalnoj posti me uputili na helpline od HP-a i tamo se nitko ne javlja, a na stranici od amazona nemogu nac za pokrenut nikakav postupak
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 16:20   #1569
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Preskoci postu u potpunosti, javi se amazonu na chat. My account - contact us - odaberi item iz te narudzbe i idi do kraja i opisi situaciju referencirajuci se na broj narudzbe, ne samo jedan item (ako je bilo vise itema u paketu).

Ne znam kakav ce biti outcome, bas me zanima pa ako se sjetis javiti, unaprijed zahvaljujem!

Si dobio mail da je paket na isporuci i broj sofera?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 16:28   #1570
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
javio se na support, i nakon jedne minute rekao da ce mi dati full refund za ta dva predmeta. nije neka velika cifra, 70 eu

da, bio dobio broj sofera i da je isporuka od 11-14. sta je full cudno jer je bila subota, i lokalni dostavljac koji mi danas donio drugi paket, kaze da nije imao dostavu jer je on radio subotu. ali nije isti broj telefona od danas i subote. a dobiti nekoga na telefon nema sanse

sada cekam jos treci dio te iste narudzbe, koja jos nema shipping date
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 17:06   #1571
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Amazon dostave subotom nisu novost, iz nekog razloga ih rade ali ne uvijek (i zeznu mi subotnje jutro, ali oke). Ma dobro je ajde barem su vratili pare!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2023., 13:42   #1572
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
pitanje u vezi mailboxde

kako je stanje s postom koma, ako se ide preko mailboxa, kako ide s reklamacijama ako se izgubi posta? posto je posta primljena na mailbox

neznam vise kojom opcijom je pametnije kupovat, a prime days je iduci tjedan
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2023., 17:56   #1573
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ako se izgubi izmedju mailboxa i tebe - zalis se mailboxu. Imaju neka osiguranja, nisam gledao u dubinu pa baci oko:
https://www.mailboxde.com/croatia.html

Samo pazi kada na prime daysu narucih 5 itema, nema garancije da ce ti na mailbox isporuciti 1 paket sa 5 itema. Lako moguce da ce biti 2+ paketa. Onda mailboxu moras platiti konsolidaciju 13 eura, hendlanje svih paketa par eura po paketu i ambalazu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2023., 18:11   #1574
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
15,5 eura je sad konsolidacija, to, handling i shipping za tri paketa sam platio 56 eura, oni su isto digli cijene.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2023., 18:12   #1575
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Uf to ako ne kupujes neke skuplje stvari pojede sav popust u razlici vata.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2023., 20:54   #1576
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Najcesce da. Treba se spremiti na sve ekstra troskove. Super je za single pakete jer gls je i dalje oko 13 eura, a direkt s amazona dostava je ~10.

Znam da ces profitirati barem na brzini dostave. Paket stigao u mailbox u petak, odmah platio (prije 13h), poslali ga isti dan, dostavljen u utorak. HP bi ga razvlacio bar 3-4 dana vise.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2023., 21:15   #1577
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
meni danas došo paket s njemačkog amazon u subotu naručeno,dobio pruku jučer da će bit dana dostavljen.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2023., 21:53   #1578
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Jel ko kupovao velike kuhinjske uređaje (Sušilicu rublja) tako preko Amazona ili neke druge stranice izvana?
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 13:31   #1579
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
usisivac

Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Jel ko kupovao velike kuhinjske uređaje (Sušilicu rublja) tako preko Amazona ili neke druge stranice izvana?
Ne znam jel ti dovoljno veliko, ali ja sam narucivao usisivac, karcher. Kutija cca 60 x 40 x 80 cm. veliko. doslo uredno kao i bilo sto drugo sto sam narucio.
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 13:33   #1580
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
amazon prime

Pozdrav svima.

Zanima me ima li tko Amazon Prime? Kazu da kosta 9E mjesecno i da je dostava besplatna. Kako mi je inace dostava od 10 pa do 20E, onda mi se mozda to isplati. Takodjer kazu da se moze otkazati kada god hocu... Pa mozda uzeti onda kada planiram vise kupovati, pa otkazati i tako svako malo..

ima li netko iskustva s tim?

hvala
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 13:52   #1581
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Dostava je besplatna samo u NJemačku, Austriju, Švicarsku i Luksemburg
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 14:38   #1582
karatas
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Bilje
Postovi: 206
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Dostava je besplatna samo u NJemačku, Austriju, Švicarsku i Luksemburg
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pa morao sam 3-4 linka kliknuti da dodjem do informacije da "free delivery" vrijedi samo za Njemu i Austriju (samo su te drzave pobrojane). Koja navlakusa. Uredno znaju da saljem u HR, ali su mi svjedno objesili free delivery na nos... kaki likovi...

hvala puno!
karatas je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2023., 13:29   #1583
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Pitanje: kupio bi Amazonov proizvod danas na Prime Day (na 30% popusta za Prime members), na adresu u Austriji, prije toga bi se pretplatio na Prime (trial sam već prije iskoristio), mogu li nakon narudžbe otkazati Prime i dobiti refund za neiskorišteno razdoblje (znam da inače to refundiraju) bez da mi s kartice skinu razliku ostvarenu Prime membershipom? Inače sam mislio da ovo uredno prolazi, ali me ovaj dio s Amazonove stranice buni:
"If you signed-up for your Prime membership directly through us, you may cancel your Prime membership any time by visiting Your Account and adjusting your membership settings. If you cancel within 3 business days of signing up for or converting from a free trial to a paid membership, we will refund your full membership fee; provided that we may charge you (or withhold from your refund) the value of Prime benefits used by you and your account during this 3-business day period. If you cancel at any other time, we will refund your full membership fee only if you and your account did not make any eligible purchases or take advantage of Prime benefits since your latest Prime membership charge. If you signed up for your Prime membership through a third party, you may need to contact the third party to cancel your membership or receive any refund under its applicable policies. Prime memberships redeemed through a Prime gift code or promotional code are not refundable."
https://www.amazon.com/gp/help/custo...B9L3YR7LR8J4XP
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2023., 14:55   #1584
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Pa nisu ni oni tako naqivni, naravno da ce ti skinuti razliku u cijeni artikla.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2023., 17:15   #1585
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
već i ta konsolidacija od 15 +još 10 za poštarinu dovodi ekonomsku računicu u pitanje.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2023., 08:29   #1586
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Jel Prime pretplata ide jedna za sve EU amazone ili se za svaki posebno aktivira?
Aktivirao sam trial na DE amazonu radi nekoh shoppinga na prime day.
Jučer kupio nešto na ES amazonu, borim se s translatorom, završim kupovinu kad dolazi email s potvrdom da sam se pretplatio na Prime
E, sad, jesam ja na španjolskom propustio neku kvačicu negdje ili se njima nešto zbrikalo?
Idem sad to otkazati prije nego zaboravim
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2023., 08:35   #1587
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pričekaj da ti pošalju naručeno, a tek onda otkaži Prime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2023., 08:44   #1588
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Znači otkazujem i kod jednih i kod drugih?
Roba iz DE mi je već na putu, a iz ES nije još ni krenula.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 20:11   #1589
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
I u Puli je pocelo - vec nekoliko narudzbi me zovu iz poste i usmjeravaju pakete u postanske urede po izboru. U kratkom chatu, kaze gospodja da nema dostavljaca. Prije ih je bilo ~25, sada ih je 6 ili 8, zaboravio sam tocan broj.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2023., 12:28   #1590
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Istekao rok za dostavu paketa kojega Amazon prikazuje, sad mi stoji poruka da ako ne dođe do nekog datuma da mogu tražiti refund.
Od trackinga (LW...HR) nema ništa nakon izlaska iz Italije i tako već dosta dugo.
Seller je Samsung Store, ali je sold & ship by Amazon.
Da li se tu uopće vidi neki tracking kad ulazi u HR?
Ili da pričekam još koji dan i uzmem refund?
I što ako onda kasnije nekad pošta to isporuči?
Ja ne bi refund nego moj paket od xxx€
c-shadow je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na