Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2024., 09:47   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Moonlight & Sunshine: vlastito streaming igranje

Otvaram temu za streaming igranje putem Moonlight / Sunshine aplikacija

O čemu se radi:
Moonlight / Sunshine su aplikacije za streemanje i igranje igara koje se vrte na nekom drugom uređaju. Radi na principu streemanja kao na nVidia Shield uređajima. Npr. Sunshine server se pokrene na PC računalu u radnoj sobi a Moonlight klijent se pokrene na mobitelu i potom se putem mobitela mogu igrati igre koje se vrte na PC-u u radnoj sobi. Ista stvar vrijedi i povezanost putem i interneta, npr. dok ste na moru, na mobitelu možete igrati igre koje se vrte na vašem kućnom računalu.

Koja je razlika između Moonlighta i Sunshine-a?
Moonlight je originalna patforma, prvobitno podržana samo na nVidia GPU. Sunshine je fork koji podržava sve GPU, dakle i AMD. Za igranje trebate oboje, razlika je u tome što Sunshine instalirate na serveru za igranje a Moonlight klijent na uređaju na kojem će te se igrati

Koji uređaji podržavaju takav način igranja?
Svi uređaji na kojima i inače možete gledati streaming servise i za koje postoji Moonlight aplikacija. Osobno sam probao na: Galaxy S10 (android), TV LG G3 (webOS), Nintendo Wii U

Kakvo računalo je potrebno kao server za streemanje?
AMD: > HD 7730
NVIDIA: > GTX 745

Kakakv je osjećaj igranja?
Fluidnost ovisi o brzini mreže preko koje uređaji komuniciraju. Na mojoj kućnoj mreži gdje su uređaji spojeni 1GBps LAN vezom i WiFi5 brzinom, igranje je vrlo fluidno iako nije trenutno kao da se igra na samom računalu koje vrti igru, no daleko od toga da nije ugodno.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 22.01.2024. u 09:56.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 09:54   #2
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Evo moj setup:


PC u radnoj sobi vrti Sunshine server. Podešeno mu je buđenje putem wake-on-lan.
CPU: AMD A8 5600K
VGA: AMD RX 580
RAM: 16GB
- spojen LAN kabelm na router

Igram se na Samsung S10 na koji sam spojio Gen Game S3 gamepad. Sama aplikacija Moonlight na andoridu ima ugrađen wake-on-lan buđenje uparenog računala, dakle samo pokrenem aplikaciju i probudim računalo putem lan-a i deri
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2024., 10:40   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Koristim vec dugo vremena, Realme GT master, komp i mob na wifi 6, skroz dobro radi za sp igre, ima taj mini delay al za sp je kroz ok.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na