Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2013., 23:40   #1
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Pomoć oko wirelessa

Pozdrav ljudi, inače nemam baš neko znanje oko umrežavanja pa bih vas molio ako mi možete malo pomoći. Čitao sam par tema ovdje već ali iskreno to je za mene sve više-manje špansko selo...
Preselio sam se iz prizemlja na drugi kat kuće, router ne mogu prebaciti sa sobom na kat jer ga moram ostaviti u prizemlju tako da i roditelji imaju net.
Zato sam mislio jednostavno uzeti neki usb adapter s kojim bi primao signal s prizemlja. E sad, ono šta mene zanima kako bih ja taj signal mogao dalje ''prosljediti'' s kompjutera po svom katu da se na net mogu spajati s mobitelom i laptopom na njega. Ovako mi mobitel jedva hvata signal s prizemlja i vrlo je loš.
To šta meni treba je taj repeater ili mi treba nešto drugo? On funcionira tako da ga stavim kraj tog usb adaptera pa on dalje prosljeđuje signal? Ili se on stavlja kraj routera na prizemlje pa time opet ne bih baš puno dobio?

Ajde molim vas ako nije problem da mi objasnite, jer kako sam već rekao stvarno nemam nekog znanja o mreži.

Zadnje izmijenjeno od: Volume. 13.03.2013. u 00:04.
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 07:01   #2
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Pokušaj sa ovime ja sam to koristio kad sam bio na wifiu i stvarno pojačava signal do 50% a jeftino je.
http://limetrip.blogspot.com/2011/08...fi-signal.html
Vaan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2013., 09:00   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Obzirom da se radi o relaciji prizemlje - 2. kat jedino "pravo" rješenje je da provućeš lan kabel od routera do kompa ili barem do 2. kata.
Ako je problem kroz kuću onda sa vanjske strane po zidu, među temama imaš jednu sa preporukama kako to napraviti.
Po želji / potrebi gore na 2. katu možeš staviti neki AP pa ćeš imati i wireless za lap ili mob.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 09:01   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Baš 50% ne pojačava (govorim iz iskustva). Tebi treba range extender npr. http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10105
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 10:40   #5
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Ja govorim o 50% jer sam sam jedno vrijeme koristio običnu usb wifi antenu na koju sam stavio taj papirnati tanjur preljepljen aluminijskom folijom i sa 10 mi je signal skočio na 60 %, u ovom slučaju on bi mogao pokušati usmjeriti tu kantenu direktno vizualno prema dolje da mu usmjerava signal i mislim da mu je to neusporedivo jeftinije da proba prvo sa tim, pa ako ne uspije naravno da stavi extender ili lan kabel.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.03.2013. u 10:45. Razlog: Netreba quote za post poviše !
Vaan je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 11:13   #6
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Ma iskreno lakše mi je uzeti usb adapter nego provlačiti toliku dužinu kabela kroz cijelu kuću. Njih ima kupiti po 60-70 kn šta mi nije puno.
Ovo za foliju sam naša sličnu šemu na netu ali nije mi puno pomoglo, kvaliteta signala bila malo bolja ali opet to ne radi kako treba.
Bili to funkcioniralo s tim repeaterom, ima ih uzeti za nekih stotinjak kuna koliko sam vidija.
Taj extender je isto šta i repeater ili?
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:56   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Extender pojačava dobiveni signal.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 14:10   #8
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Uzeo sam maloprije ovaj usb adapter, neki tp linkov s atheros čipom i spojio na komp. Signal hvata odlično. Gleda sam i za taj ekstender i najjeftinije šta mogu naći ode u Šibeniku je 300 kn, a ovaj repeater je 130 kn. Prijo u dućanu mi govori da ja mogu uzeti taj repeater i spojiti ga na komp i da će on onda taj signal s usb adaptera prosljediti dalje po stanu.
Jeli to istina, nisam ga još htio uzimati dok ne pitam vas. Ako je to moguće s tim repeaterom rađe bih uzeo njega jer mi je 170kn jeftiniji

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.03.2013. u 22:08.
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 21:27   #9
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Onda zna li tko mogu li riješiti to s repeaterom?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.03.2013. u 22:07.
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 21:57   #10
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Jesi ga objasnio strašno. Barem da si naveo točne uređaje koji su u pitanju
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2013., 22:31   #11
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Kako drugačije da objasnim, samo mi treba odgovor može li taj repeater funkcionirati na način koji mi je reka čovik u dućanu

TL-WN722N
- usb adapter koji sam kupio

Gigaset SX763 - standardni t-comov router

Repeatera ima par komada u ponudi ali nisam zapamtio nazive, pretpostavljam da svaki repeater ima istu svrhu da pojača domet i jačinu signala pa neznam koliko je bitan točan naziv. Što jeftinije to bolje, evo oće npr. ovaj poslužiti?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.03.2013. u 22:06.
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 19:49   #12
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Hoće, ali ja bi za takvu funkciju uzeo nešto sa vanjskom antenom. Gledaj da ima Repeater Mode, po mogućnosti i universal Repeater Mode
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 21:01   #13
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Imaš možda kakav prijedlog?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.03.2013. u 22:06.
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 11:13   #14
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
NHF ali spajati wireless LAN kroz dva kata armiranog betona preko jeftinih USB radija je drek. To će raditi svakako samo ne kako treba.

Ako je tlaka provući UTP kabel ili je to nemoguće riješenje, puno je bolje staviti ethernet powerline adaptere.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 11:35   #15
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
a da se suzdržite od pisanja gluposti? Volume pogledaj malo ostale teme sve već ima odgovoreno http://forum.pcekspert.com/showpost....25&postcount=9
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2013., 11:39   #16
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Imaš možda kakav prijedlog?
Glupo mi je preporučiti ti nešto što nisam koristio. Doma imam Airlive ap5460 v2 i obavlja svoj posao iako se tu i tamo zna smrznuti. Imam puno wireless uređaja pa i to može biti razlog.

Dakle uzmi nešto što ti budžet dopušta, ali da ima urednu vanjsku antenu, DC adapter(ne usb) i obavezno Repeater mode. Kod mene je u prizemlju se555, na prvom katu ap5460 u universal repeater modu. Nemam nikakvih problema sa signalom na drugom katu.

Ovako nešto od tp-linka. U kvarku je 315kn. Nisam ga imao pa ne znam kako se ponaša u stvarnosti.
http://www.tp-link.com.au/products/d...L-WA5110G#spec

http://www.phicomm.com/en/products_d...121&treeId=141
Ovako nešto za 200kn...
Opet nisam imao, koristio tako da...
http://www.tp-link.com/lk/products/d...L-WA701ND#spec
200kn

http://www.edimax.com/en/produce_det...d=24&pl2_id=96
isto 200

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 16.03.2013. u 11:45.
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na