Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2012., 07:29   #31
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Lightbulb

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
to da, patriot je najvise izbirljiv...meni na dvije ploče am3 nije htjeo raditi...
....

Ovdje je popis svih memorija koje podržava ploča ASRock 990FX Extreme3
(preneseno sa službene stranice)

Coldkiller Dali se na tome popisu nalazi i tvoja vrsta memorije?
Vaan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 08:26   #32
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ma nema veze taj popis ništa! ako mu radi,znaci da je podrzana...nemre biti nepodrzana pa da radi a stvara probleme...meni se samo dogadjalo da jednostavno nece ju prepoznati i nece dici sliku...ako radi i memtest ne izbacuje errore onda nije do memorije

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Kako je Vaan rekao, provjeri da ti ploča ne dodiruje negdje kučište, da si sve dobro postavio.
opet hocu da meni malo to pojasnite moja svaka ploča dodiruje kučište kako se pravilno ploča postavlja?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 08:45   #33
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
opet hocu da meni malo to pojasnite moja svaka ploča dodiruje kučište kako se pravilno ploča postavlja?
Pa mislim da je jednostavnije ustanoviti ako ti na pitanje odgovoris sam sebi kako se postavlja pa cemo mi vidjeti dali je to ispravan nacin i ukazati ti na tvoje kompetentne postupke pri instaliravanju komponente u kuciste?
ako memorija radi onda radi ako ne radi onda ne radi ako nije na popisu moze raditi i stvarati probleme ako je na popisu moze raditi i ne stvarati probleme ? Ti nevjerujes u informacije koje su upisane u sluzbenoj stranici?
Vaan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 09:40   #34
coldkiller
Registered User
Moj komp
 
coldkiller's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Kak sam napisal ranije moje memorije NEMA na službenom popisu podržane memorije! Pa ajmo sad ispočetka da objasnim problem jer vrlo vjerojatno ne čitaju svi od početka, pa da nebi bilo zabuna:
Računalo je kupljeno u 7 mjesecu ove godine, komponente sam slagal sam i prilikom slaganja očigledno nisam kupil podržanu memoriju. Nakon pažljivog sastavljanja i instalacije Windows-a 7 64-bit Ultimate edition moje računalo prvog dana se ne smrzava, čemu je razlog pretpostavljam učestalo restartanje windowsa zbog instalacije različitih programa (od CAD-softwera, unistalera, video playera...). Cjelo vrijeme windows update je pokrenut i obavlja svoj posel. Nakon par dana kada je sve instalirano račnalo se nakon nekog vremena (nekad sat, nekad 2, nekad 10) smrzne (slika se smrzne a na kučištu led dioda koja pokazuje aktivnost harda prestane svjetlit) i to dok sam u nekom web pregledniku (nakon analize u mojoj glavi došel sam do zaključka da je i največa vjerojatnost da se to desi u pregledniku jer sam 80% vremena na netu). Polako me to počinje iritirati pa počinjem tražiti razloge na internetu, niko nema pojma, tj. bilo je takvih slučajeva ali su preokupirani na softwar-e i flash(jer se u večini slučajeva komp smrzne na youtubeu kaj je opet razlog stalnog gledanja filmića), nisu u stanju popraviti problem, pa ja tako 27.10.2012. godine pridružujem se ovom forumu da postavim pitanje i dobivam dobre odgovore pa radim sljedeće: Skinem Hirena tri dana vrtim sve moguće testove i sve je super, no komp se i dalje ruši, iduće instaliram Advanced System Optimizer updatam sve moguće drivere očistim regisrtrye i dalje se barem jednom dnevno sruši, popizdim pa srušim i windowse dignem ih na novo, ovaj i dalje po svom. U subotu 22.12.2012. čistim komp saugam pračinu i dođem do memorije, zvadim ju van i vidim na njoj zlatni papirić na kojem piše neki broj, pa odem na net i dožem do zaključka da svaki proizvođač ima "deset milijona" različitih memorija tobože istog imena ali mu se ovi brojevi ralikuju, pa odem do AsRockove stranice najdem svoju ploču i vidim da nema moje memorije na Memory Support Listi, pa odem do foruma i to postam. Na netu nalazim da komp može raditi s nepodržanom memorijom ali zbog nepotoune kompatibilnosti može dovesti do smrzavanja računala. Pošto vidim da neke kopka grafička jučer sam napravil sljedeće, nakon dugo vremena zbog ovih blagdana, uzeo sam si 8 sati vremena i igral igricu Splinter Cell Convicted na full rezoluviji i svim detaljima na maximumu i komp nije niti jedamput se smrznul, dakle nije mi logično da je onda problem u grafičkoj kartici. Taj zaključak vučem iz iskustva s prošlim kompom koji je imal problem s grafičkom karticom pri kojem se smrzavanje desilo prilikom igranja igrica. Stoga sam danas odlučil kupit memoriju koja je na Support listi pa vidjet. Kupil budem sljedeće http://www.kingston.com/dataSheets/KHX1600C9D3K2_8G.pdf jer je to jedino kaj ima na našem tržištu tolkog kapaciteta. Nakon kaj u instaliram i malo vidim situaciju javim vam.
Dio gdje sam rekel da mi komp bloka nakon inserta USB Sticka, našel sam na nekoj stranici da je kod nekih kučišta problem elektricitet i da ako se prstom prođe po utoru prije inserta neče se zblokirat i to je zbilja istina, od kad to radim niti jedan jedini put se nije smrzo.

P.S.
Ovaj dio s matičnom nije mi jasan jer je matična ušerafljena na mjesta predviđena za to u Zalman Z9 PLUS kučištu.

SVIMA SRETNI BLAGDANI!!
coldkiller je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 11:31   #35
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Jebateled, trebao ovo pročitati! Dok pišeš, nakon par redova ostavi jedan prazan.

Ima li možda pod pločom viška distancera?

Izvadi sve komponente na stol, pospoji, i onda vidi kak radi.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 12:19   #36
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
i posudi od nekog neku drugu memoriju a ti njemu posudi svoju pa onda s njegovom testira...jer kupovati novu a bez da se to prvo provjeri nema logike...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 18:14   #37
coldkiller
Registered User
Moj komp
 
coldkiller's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Ovak mi je spojena matična. To sam prvi put radil i mislim da je ok kad komp dela

http://upload.slike.com/?v=edLIN.png

ftp://174.142.97.10/manual/qig/990FX...3_multiQIG.pdf
coldkiller je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na