Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2009., 20:14   #1
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
(riješeno) AMD 6400+ High temp?

pozdrav. u nedjelju sam kupio amd 6400+ (windsor) i kad sam ga stavio u komp i upalio u idealu mi je temp oko 50-55, a kad je u loadu, pogotovo kad igram igrice temp bude od 60 pa cak i do 72-73. na njemu je TT Blue orb II. kad je ispod njega bio 5000+ i jos kloknut na 3,0 GHz temp nije isla iznad 40 nikad!!!! dali je to njegova normalna radna temp ili ne? Ako ko ima kaki savjet!


Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 21:27   #2
saber_tooth
Old School
Moj komp
 
saber_tooth's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SB
Postovi: 384
Pa probaj malo ocistiti kuler, staviti novu pastu..
saber_tooth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 21:45   #3
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
jesi li napravio CLR_CMOS??? izvadi bateriju iz maticne ploce na nekih pola sata jer maticna zna divljat sa voltazama ako to ne napravis...znam ja po svom iskustvu...uglavnom,tvoja maticna jos uvijek ima postavke od starog procesora...nije samo izvaditi kuler i promijeniti pastu itd...
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 00:44   #4
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
Citiraj:
Autor SnakePriest Pregled postova
jesi li napravio CLR_CMOS??? izvadi bateriju iz maticne ploce na nekih pola sata jer maticna zna divljat sa voltazama ako to ne napravis...znam ja po svom iskustvu...uglavnom,tvoja maticna jos uvijek ima postavke od starog procesora...nije samo izvaditi kuler i promijeniti pastu itd...



Rijesio sam problem. sad je temp oko 40-45. morat cu provjerit njegove cloac sposobnosti.


pozzzzzz
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 19:25   #5
my_name
Premium
Moj komp
 
my_name's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Poreč
Postovi: 54
Imam isti procesor i nije bilo problema do nekidan... temperatura je bila 40-60. Max sto sam vidio je bilo do 80, al evo danas stavim kompresirat neku mjuzu i nakon 10ak min bacim oko na everest kad ono,čudo, temp 103 stupnja???? cpu1-87, cpu2-90, a cpu 103 stupnja!!!! wtf???

Do kojih temperatura moze ic taj procesor a da ne vrisne????
my_name je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 22:19   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,403
Da stvarno radi na 100°C, već bi vrisnuo ili bi bio u debelom throttlingu...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 10:54   #7
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor my_name Pregled postova
Imam isti procesor i nije bilo problema do nekidan... temperatura je bila 40-60. Max sto sam vidio je bilo do 80, al evo danas stavim kompresirat neku mjuzu i nakon 10ak min bacim oko na everest kad ono,čudo, temp 103 stupnja???? cpu1-87, cpu2-90, a cpu 103 stupnja!!!! wtf???

Do kojih temperatura moze ic taj procesor a da ne vrisne????
Da nisu mozda krivo ocitane temperature!?

Koji je najbolji program za nadgledat tempereture? Imam isti proc pa da vidim kako se ponasa nakon par sati igranja.

OT

Dali imate ukljucen Cool'n'Quiet?

Nisam nikada to imao ukljuceno i ne znam uopce kako to funkcionira!?
Znaci, smanji taktove proca i voltazu kada recimo surfam netom i automatski smanjuje brzinu venta na procu, a kada pocnem igrat opet se taktovi vrate na normalu!?
Jesam dobro skuzio ili......
Vidim da mi MBO ima tu opciju pa ne znam kako ce mi se komp uopce ponasat kada to ukljucim i dali je to uopce korisno.
Dali se to uopce isplati radi buke ili cega vec...!?

Izvinjavam se na OT.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 11:06   #8
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
najbolji nprogram ti je Everest Ultimate,ali i on zna srati,najtocnije podatke ti daje sami BIOS.ali ja sam imao BIOS koji je imao bug i pokazivao je 85 stupnjeva na procu a cooler je prakticki hladan.takvo sranje sam imao na MSI-ovoj ploci pa sam bio prisiljen flashat BIOS.ja Cool and Quiet nemam ukljucen jer mi zna stekati u igricama zbog njega,to ti je najbolje ako samo surfas internetom a ne igras igrice.da,on automatski podize voltazu,sto je vece opterecenje njemu se povecava mnozitelj i frekvencija.
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 11:22   #9
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
ja sam imao isti problem kad sam prešao sa 4200+ na 5000+BE, u cpu-z mi je ocitavao oko 70C i rješilo se slučajno debilnim načinom; naime taman sam morao formatirati disk i kak sam lupio friške win gle čuda počele su se pokazivati normalne temperature
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 11:42   #10
ivan232
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
cpu-z ne ocitava temperaturu... kod am2 AMDa se zna desit da senzor poblesavi.
ivan232 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2009., 11:53   #11
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
pardon, core temp sam mislio...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 00:03   #12
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
pardon, core temp sam mislio...
temp nemoze nikako ici na 103, jer se meni kad je dolazola do 72-73 odmah izbacivao iz igrica i zastekavao windows.

stavio sam novu pastu, cijelo kuciste rastavio, ocistio i sastavio, digo novi windows (Borg xp v6.0 64Bit) i digao cpu na 3.4ghz i sad mi temp 40, a kad je u loadu 55 . samo sam morao iskljucit od 4 venta 2, jer sa svima njima mi nemoze napajanje radit kako treba, mislim da je red za jace!!!!



pozzzzzzzzzzzzzzzzzz
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 22:01   #13
my_name
Premium
Moj komp
 
my_name's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Poreč
Postovi: 54
evo danas sam u vemulju uzeo AC Freezer64 pro. Ubo ga na proc i nastimao si Cool & Quiet. Temp se vrte od 30-33 stupnja u idle,nastimao sam si pojacavanje venta na 45 stupnjeva i taman na 63 pocne puhat ko lud... Ne prelazi 66 pri maltretiranju! Ja prezadovoljan!!! E da, ventilatore kucista sam poiskljucivao tako da nema propuha u kucistu (manja buka)!!!!
Inace Freezer je za sada zadovoljio a za cjenu od 160ak kuna je predobar....
Sta se mene tice ja sam rjesio problem...
Hvala svima koji su mi pomogli u postovima iznad,na drugom PF i deckima koji su mi pisali na PM!!!

Citiraj:
Autor Damir Kelic x Pregled postova
temp nemoze nikako ici na 103, jer se meni kad je dolazola do 72-73 odmah izbacivao iz igrica i zastekavao windows.

stavio sam novu pastu, cijelo kuciste rastavio, ocistio i sastavio, digo novi windows (Borg xp v6.0 64Bit) i digao cpu na 3.4ghz i sad mi temp 40, a kad je u loadu 55 . samo sam morao iskljucit od 4 venta 2, jer sa svima njima mi nemoze napajanje radit kako treba, mislim da je red za jace!!!!



pozzzzzzzzzzzzzzzzzz
Frende! Neznam dal moze ili ne al ja sam dotaknuo cjev od hladnjaka i nisam uspjeo 2 sekunde drzat i sprzio se, tako da je temp bila jebena...mozda ne 103 stupnja kako je pokazao everest al nije bila ni puno manja...Uglavnom ja sam rjesio svoj problem i nemam vise volje se prepucavat oko temperatura!!!!!Pozzz...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 15.04.2009. u 22:27.
my_name je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na