Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2024., 09:17   #601
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Kad spominješ news grupe, evo pred kakvih mj mi ih ubili na mobitelu...doduše, mrtve su odavno jer je bilo svega 2-3 posta godišnje zadnjih 7-8g.
Mislim da su provideri pogasili support za njih i to je to.
Kažu interneti i da su forumi jako out, a in je reddit, tiktok i slično.
Reddit je doduše baš OK, nemam account, ali lurkam stalno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 18.04.2024. u 12:49.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 14:17   #602
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 253
Za news grupe je još u 2.mj bila obavijest da će (se) trajno ukinut mogućnost postanja novog sadržaja, no moći će se pristupit arhivi. To sam i naveo u psx temi, malo sam vrtio grupu za PSX u nadi pronalaska nečega kvalitetnog, no ko ni Hacker grupa, nema baš ičega revolucionarnog il značajnog, a i skromno je sudjelovanje.
Mislim da je njihovo doba prestalo još prije bar 15g.

Forumi isto, vrhunac foruma je prijeđen davno, sad pada članstvo i sudjelovanje, a blogove da uopće i ne spominjem.
A sam reddit, tu neznam što bi mislio, nekak se to toliko omasovilo da moraš možda, da parafraziram dio izraza ovog trollera prije desetak postova, roniti u toj septičkoj jami da bi pronašao neki dijamant.

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 18.04.2024. u 14:38.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 21:31   #603
struga987
Registered User
Moj komp
 
struga987's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
Exclamation

Pošto je 02.travnja izašao sken Hackera br.63 (hvala borgy), dali je realno za očekivati da 02.svibnja izađe novi sken
struga987 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 00:49   #604
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
jao nemojte mi o news grupama... sad tek ide overload nostalgije

uzivao sam citat hr.alt.magija gdje je visila neka cudna ekipa, neki kultisti, stovatelji sai babe ako se dobro sjecam, cesto bi se napadali, prozivali... mislim da niste ni bili svjesni da postoji bog koji zivi u zapresicu... jesam li jedini koji je pratio ovu ekipu?
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 12:57   #605
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor OnionKnight Pregled postova
jao nemojte mi o news grupama... sad tek ide overload nostalgije

uzivao sam citat hr.alt.magija gdje je visila neka cudna ekipa, neki kultisti, stovatelji sai babe ako se dobro sjecam, cesto bi se napadali, prozivali... mislim da niste ni bili svjesni da postoji bog koji zivi u zapresicu... jesam li jedini koji je pratio ovu ekipu?
Tko nije dozivio D. Turinu, kao da tada nije ni zivio!

Osobno poznajem i neke kontraaktere te price, jos me strecne slezena od smijeha kada se sjetim…
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2024., 01:44   #606
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tko nije dozivio D. Turinu, kao da tada nije ni zivio!

Osobno poznajem i neke kontraaktere te price, jos me strecne slezena od smijeha kada se sjetim…
ah Danilo
sjecam se kad su ga stickypond krajisnici yebali godinama
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2024., 02:26   #607
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 253
Citiraj:
Autor struga987 Pregled postova
Pošto je 02.travnja izašao sken Hackera br.63 (hvala borgy), dali je realno za očekivati da 02.svibnja izađe novi sken
S obzirom da je moj kolovoški broj gotov već desetak dana, no skupljam energiju da napišem osvrt, vrlo je moguća objava oko tog datuma.

Možda jedino da otvorim patreon za ove nestrpljive koji bi odma pristup
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2024., 13:22   #608
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
S obzirom da je moj kolovoški broj gotov već desetak dana, no skupljam energiju da napišem osvrt, vrlo je moguća objava oko tog datuma.

Možda jedino da otvorim patreon za ove nestrpljive koji bi odma pristup
Nemoj, Nintendo će ti poslat C&D.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2024., 06:42   #609
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tko nije dozivio D. Turinu, kao da tada nije ni zivio!

Osobno poznajem i neke kontraaktere te price, jos me strecne slezena od smijeha kada se sjetim…

Danijel, Enola, to su frika dva, postali po njuzima sve do pola dva!

Baš sam neki dan u NASTUPU NOSTALGIJE bacio pogled da vidim jel su i dalje ludi dijamanti ili sade flance paradajza i uzgajaju pčele, ali nedaj vraže, sad se raspravlja o mučnini uzrokovanoj autoplay funkcijom, gajgerovim brojačima, cijeni zlata i pregrijavanju Thinkpada.

Jebame pas rado bi im došao na pogreb odati poštovanje, they dont make them like they used to.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 27.04.2024. u 07:30.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2024., 15:21   #610
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,987
Uh, Danijel, Zli Zec, felix, pa stikipondovci (molim probajte pogledati prilog Roberta Valdeca o tome bez da se trgate od smijeha, nije čudo da mu je to zapečatilo karijeru), pa onda jedan luđak koji je trenutno asistent na FOI-u . Tko bi rekao da je prošlo već 20 godina od zlatnih dana newsa. Moram priznati da mi nedostaje stari dobri necenzurirani i ne toliko omasovljeni internet
Exy je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 07:17   #611
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 253
Nejdemo baš po redu po mjesecima, ovo je Hacker iz kolovoza 2000. no bolje išta nego ništa!



Počeli su ovdje neke gimmicke izvoditi, pa je tako uvodnik stavljen na kraj, a Gandalfova kolumna na prve stranice.
Inače konačno je Gand očito došao na svoje, pa piše o LOTRu, a i cijeli broj je na neki način u znaku istoga, s obzirom da kasnije je napravljena kvalitetna i zanimljiva reportaža o dotadašnjim (većinom deficitarnim i primitivnim) LOTR igrama, a pred kraj časopisa u filmovies rubrici se i izvještava o filmu koji se trenutno snima na dalekom Novom Zelandu.
Sve je to dosta važna stvar s obzirom na koji je hype bio oko LOTRa (možda i više čak nego za novu trilogiju Star Warsa i ep.1), a još bitnije je zbog standarda kvalitete (animacija, glazba, monumentalnost) koju je Fellowship Of The Ring postavio taman za novo tisućljeće filmske umjetnosti.
Hackerovci sugeriraju da bi Sean Bean bio puno bolja uloga za Aragorna od Vigga M, slažete li se s tom tvrdnjom ?

Kuriozitetno, unatoč navođenju da su čitatelji ih "iznenadili s količinom pisama", ona su objavljena suprotnom dosadašnjoj praksi na samo jednoj stranici, od koje zapravo fotografije zauzimaju značajan prostor. Netko je poslao razglednicu iz zloglasnog Auschwitza!

U najavama igara, imho značajnija je za Baldurs Gate 2, dakako, iz pera Rukavine. Monkey Island je skoro ponovljena iz jednog od prethodnih brojeva.

E sad recenzije, igra koja simbolično krasi i naslovnicu je Heavy Metal FAKK 2,akcijska 3rd person shooter avantura s prerenderiranom Julie Strain u glavnoj ulozi, kraljicom B il C filmova (koja je nažalost prije koju godinu preminula, navodno od demencije).
Drugi film (HM 2000) nisam gledao (koji je očito vezan za ovu igru nekako,dobio je loše ocjene), no svakome ljubitelju stripova preporučam film Heavy Metal iz 1981. Obavezna lektira, ako već nije pogledan.

Ko preporuka mjeseca, stavljen je Dark Reign 2, 3d RTS koji je uspio puno bolje proći od prethodnika, sjećam se da je recenzija iz nekog Hackera prije par godina bila dosta "Meh", makar kad sam igru par puta kratko probao tih godina ko klinac, bila mi je (tad) impresivna.
Ostatak broja i nema nešto značajnih ni predobro ocijenjenih igara, vidi se da je ljetna suša.

Ono što je zanimljivije i spašava ostatak broja, je opsežna i kreativna reportaža o Multiplayer sceni u RH, na desetak stranica, opisani su čak i "road tripovi" na LAN PARTY natjecanja po različitim gradovima. Stari multiplayer gameri će uživati čitajući ovo.

U helplineu, prohod domaćeg "Poslanika", značajnije, Deus Exa, te Vampire Masquerade, koji je polubezvezan i više ko neki zbir common sense savjeta.

Od važnijeg hardweraja, unatoč što je Hacker PC časopis, bitni trendovi konkurencijski se prate, pa je recenziran Gameboy Color. Spomenuti su i notorni Pokemoni ("What the heck is a Pokemon?"), čija forsirana popularnost će uskoro eksplodirat i posvuda po (još uvijek par godina u zaostatku sa svjetskim trendovima) Hrvatskoj. Nikad me nisu privlačili jer sam bio malo prestar već za njih, a i nisam nikad gotivio budalaste trendove, no pamtim da su se u (tada megapopularnom) Centru Kaptol svake subote održavale razmjene karata sa valjda stotinama klinaca.



Download:

https://www.sendspace.com/file/mydlqx
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 07:23   #612
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,030
Hvala Miki. Ovo je najbolji nacin za jutarnje razbudivanje. Upalim pcekspert i pojavi se novi Hacker :-) Podjseca na vremena kada sam ujutro isao na kiosk i napokon docekao novi broj hehe
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 11:19   #613
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,987
Hvala Miki!
Dobra je ova ideja sa Sean Beanom, Sean Bean Aragorn
U to vrijeme sam imao sto kritika za LotR filmove, nisam naravno mogao znati da je to svojevrstan peak takve filmografije.

Inače moram priznati da sam u to doba već pomalo prelazio na Pc Play, hackeru je dosta pala kvaliteta i Pc Play se činio šareniji i zabavniji, mislim da je to i ondašnja prodaja pokazivala.
I da, onda su počeli Pokemoni kod nas jače, ako se ne varam te 2000. je počela sa emitiranjem Nova TV kod nas i oni su prikazivali Pokemon crtiće. Ja sam već bio u srednjoj pa me nije to toliko zanimalo, ali se sjećam tih pokemon partija u Kaptolu.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:31   #614
struga987
Registered User
Moj komp
 
struga987's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 6
Hvala veliko Miki9, za praznik rada taman novi Hacker, i da nekako sad svi jedva čekamo (i dočekamo) novi broj
Baš ove 2000-te su neka era kad sam najviše kupovao ovaj časopis i da bila je jedna pauza kad su prestali izlaziti neko određeno vrijeme -drama, svaki dan na kiosk: ''Teta jel stiigo novi Hacker?''
struga987 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:38   #615
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,030
Tu je negdje oko 66. broja prestao izlaziti. Mislim da su tada raskrstili sa Janus pressom i nakon par mjeseci cekanja dosao je onaj broj sa pink naslovnicom i Konoko iz igre Oni. Jako otkacena naslovnica Sjecam se da je teta na kiosku vec pizdila koliko puta sam navracao i provjeravao gdje je novi broj
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na