Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2021., 09:29   #1951
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Meni za sada ok, sve što koristim. A to je uglavnom podizanje sa različitih bankomata bez naknade.

Topup preko erste ide bez problema.

Ali koja bi bila alternativa ako revolut krene stvarno zafrkavati.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 13:17   #1952
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
A ovisi za što ti točno treba tj. za što si Revolut koristio.
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2021., 13:18   #1953
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
A ovisi za što ti točno treba tj. za što si Revolut koristio.
Pa napisao sam, za podizanje love na bankomatima bez naknade. Sto kod nas sto u EU.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 15:57   #1954
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Samo kratki info, mozda nekom pomogne ako ce putovat (Aug 2021) - podizanje gotovine s bankomata u okolici:

- BiH - bez naknade Sberbanka i Addiko, NLB i RBA trazi proviziju (IIRC 8 maraka)
- CG - samo sam u Prvoj crnogorskoj uspio dici bez provizije, Erste, NLB i jos neka (mislim Alfa) trazili fee
- Albania - probao Intesu, OTP, RBA, Alpha bank, BKT i neka smutljiva "American bank of bla bla", gdje je bio najmanji fee (500 L - pa sam tamo i digo pare odmah), ostali izmedju 800 i 1000. Nisam uspio naci bankomat/banku bez naknade.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 16:12   #1955
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Samo kratki info, mozda nekom pomogne ako ce putovat (Aug 2021) - podizanje gotovine s bankomata u okolici:

- BiH - bez naknade Sberbanka i Addiko, NLB i RBA trazi proviziju (IIRC 8 maraka)
- CG - samo sam u Prvoj crnogorskoj uspio dici bez provizije, Erste, NLB i jos neka (mislim Alfa) trazili fee
- Albania - probao Intesu, OTP, RBA, Alpha bank, BKT i neka smutljiva "American bank of bla bla", gdje je bio najmanji fee (500 L - pa sam tamo i digo pare odmah), ostali izmedju 800 i 1000. Nisam uspio naci bankomat/banku bez naknade.


https://www.dropbox.com/s/ajifjmncda...eATM.xlsx?dl=0

Taj link čuvam pa bacim oko kada trebam negdje putovati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 16:20   #1956
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
https://www.dropbox.com/s/ajifjmncda...eATM.xlsx?dl=0

Taj link čuvam pa bacim oko kada trebam negdje putovati.
Pa sto je ne azurira onda kako spada, jebem li ga, nego ima neki giga-thread na Revolut forumu? Eto recimo za Cg bi bilo dobro da doda info...

E, uglavnom, da, a propos Albanije, taj Credins nisam uspio isprobati u Vlori jerbo jedino taj bankomat nije radio.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 20:10   #1957
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Meni za sada ok, sve što koristim. A to je uglavnom podizanje sa različitih bankomata bez naknade.

Topup preko erste ide bez problema.

Ali koja bi bila alternativa ako revolut krene stvarno zafrkavati.
Curve i/ili (Transfer)Wise

Wise je više sličan Revolutu i ima čak nekih super featurea, pogotovo ako koristiš više valuta odjednom.

minus je kaj ti npr. naplaćuju proviziju za top-up (barem za topup prek kartice), nije ne znam kak puno (tipa 30 lipa na 100kn), ali je bzvz
Možeš i "obični" bankovni transfer napraviti za koji ti neće uzeti fee, ali i je i standardno čekanje 2-3 dana da ti sjedne na Wise račun.

Slanje love je slično, ali ipak 10ak puta lakše na Revolutu, koje je doslovno kao da šalješ nekome preko poruke (nešto tipa Google Paya za Amere, kod nas najsličnije Keks). Dok na Wiseu doslovno moraš od osobe kunski račun dodati da bi im slao kune, dolar račun dodati da bi im slao dolare, euro za euro itd.
Nije opet pre-komplicirano, ali bome da nije tak jednostavno kao na Revolutu.

Curve s druge strane nije nalik nijednoj od ove dvije.
Kod njega doslovno dodaješ svoje kartice (jednu ili više) u wallet i onda ti Curve kartica objedinjuje sve njih sa svojom.

Tipa - imaš kod svoje banke karticu od tekućeg, karticu od deviznog i dvije kreditne (charge i revolving).
Njih sve možeš dodati u Curve - i jednu moraš selektirati u aplikaciji.

Tipa, selektiraš karticu tekućeg i onda kad u trgovini ideš plaćati sa Curve karticom, teretit će ti lovu na tekućem. Vratiš se za 5 minuta nazad u trgovinu, selektiraš revolving, platiš s Curve karticom, teretit će ti revolving karticu.
Isto vrijedi i za dizanje love na bankomatima.

objedinjuješ sve 4 kartice iz banke sa tom jednom od Curvea...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 21:40   #1958
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Nice. Hvala na opširnom pojašnjenju. Ako bude potrebe da otprilike znam šta je šta
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 13:16   #1959
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Vidim da se sve više ljudi žali na Revolut, a ja ga taman mislio otvoriti.
Naime, trebao bih još jednu karticu (Visa ili Mastercard) koju bih koristio kao sekundarnu. S tekućeg bih slao novac na nju i tu karticu koristio za online kupovinu (nekad ne kupujem preko PayPala), kupovinu po dućanima i tome slično tako da karticu od tekućeg niti ne bih nosio sa sobom. Podizanje gotovine u inozemstvu mi možda i nije toliki problem kad to također mogu raditi bez naknade na bankomatima Unicredit grupe.
Koristim nešto malo i KEKS Pay, ali nemam njihovu karticu.

Sad ili Revolut ili KEKS Pay? Što mi je bolja opcija?
Visa za KEKS također traži nešto kao m-token prilikom online kupovine?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 13:26   #1960
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Pusti sta se ljudi zale (ili ih uzmi sa zrnom soli), ti su u manjini. To je kvaka interneta, lakse je nabasat na lose komentare jer oni kojima dobro rade i koriste ga nece nista ni pisati.

Ja koristim revolut za vecinu toga sta si napisao: placanje na internetu i po aplikacijama, kupovina u ducanu, inozemstvu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2021., 13:33   #1961
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Da, i ja vidim da se ljudi žale na Revolut ali meni je za moje potrebe super opcija.
Povezao sam karticu sa Google pay tako da mobitelom plaćam po dućanima i do sada nisam imao odbijenih transakcija. Lakše mi je do mobitela nego kartice i ne moram ukucavati pin. A i veselje mi je kad kupujem kruh pa cifru od 9.90 platim mobitelom. Nemam zafrkanciju sa kovanicama. Meni dovoljno za bolje iskustvo od kartice.
Druga stvar gdje koristim Revolut su online plaćanja. Daju mi jednokratnu karticu, platim njom i ona prestaje raditi. Sigurnosni aspekt zadovoljen a plaćeno što treba.
Tako da je Revolut za ove potrebe odlična opcija. Moja preporuka.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:04   #1962
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
I meni je do sad Revolut bio super i nisam imao problema. Ali neki dan sam ga isao sloziti i starom, povukli smo 500kn s racuna od banke. Evo vec nekoliko dana transakcija nije provedena i tako stoji. Mozda nije do Revoluta nego banke, ali svejedno iritirajuce iskustvo
daki je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:06   #1963
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Sad ili Revolut ili KEKS Pay? Što mi je bolja opcija?
Pa zasto ne oboje?
Ionako je to sve besplatno, a uslugu svejedno dogovaras online, nije da moras negdje ici i gubiti vrijeme...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:15   #1964
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Kak ti kolega kaže, probaj obje opcije, ionako su besplatne.

Keks ti je zgodniji za lokalne (nacionalne) stvari. Plaćanje parkinga, nadoplata ENC-a, slanje love frendovima (meni više frendova koristi Keks od Revoluta).
S druge strane, na Revolutu imaš crypo ako te zanima, a i Vault opcije su fora.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:22   #1965
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225
jel treba nekom invite za revolut?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 16:19   #1966
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Vidim da se sve više ljudi žali na Revolut, a ja ga taman mislio otvoriti.
Naime, trebao bih još jednu karticu (Visa ili Mastercard) koju bih koristio kao sekundarnu. S tekućeg bih slao novac na nju i tu karticu koristio za online kupovinu (nekad ne kupujem preko PayPala), kupovinu po dućanima i tome slično tako da karticu od tekućeg niti ne bih nosio sa sobom. Podizanje gotovine u inozemstvu mi možda i nije toliki problem kad to također mogu raditi bez naknade na bankomatima Unicredit grupe.
Koristim nešto malo i KEKS Pay, ali nemam njihovu karticu.
Sad ili Revolut ili KEKS Pay? Što mi je bolja opcija?
Visa za KEKS također traži nešto kao m-token prilikom online kupovine?
ja sam isto slučajno vidio na redditu da se dosta ljudi žali.
makar, evo ti i kontra - koristim već par godina (3-4-5, nisam više ne znam )
nikad niti jednog problema. ljudi koji su preko mene došli na app (još prije koju godinu kad su nudili akciju - pozovi 5 ljudi, dobiješ metal membership), isto također nikad nikakvih problema.

gubio sam kartice, trgovao dionicama, trgovao sa cryptom, koristio i lounge pass - i do sad nijednog problema.

ajde, ide mi na jetru ovo sa group billsima jer smo ih uspjeli sjebat i više ne funkcionira kak spada

Ali to je sitnica na featureu kojeg su tek nedavno dodali tak da me to toliko i ne muči...

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pusti sta se ljudi zale (ili ih uzmi sa zrnom soli), ti su u manjini. To je kvaka interneta, lakse je nabasat na lose komentare jer oni kojima dobro rade i koriste ga nece nista ni pisati.
Ja koristim revolut za vecinu toga sta si napisao: placanje na internetu i po aplikacijama, kupovina u ducanu, inozemstvu.
+1.
Dobro je čak i došao, posebice dok sam posijao karticu, imao uključen location based security tako da nije prošlo kad je netko s njom pokušavao platiti

Citiraj:
Autor daki Pregled postova
I meni je do sad Revolut bio super i nisam imao problema. Ali neki dan sam ga isao sloziti i starom, povukli smo 500kn s racuna od banke. Evo vec nekoliko dana transakcija nije provedena i tako stoji. Mozda nije do Revoluta nego banke, ali svejedno iritirajuce iskustvo
budi siguran da ste napravili sve KYC provjere...
susjeda je htjela mami napraviti račun da pobere 250kn bonusa, top-upala 100kn, uzelo ih s računa, ali je balance stajao na 0 jedno 3-4 dana jer nisu završili KYC verifikaciju.

tek kad su to napravili, onda je i love sjela...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 16:24   #1967
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imate pravo. Zašto ne oboje kad je besplatno. Iako već sam htio napraviti Revolut preko mobitela prije nekoliko mjeseci, a onda me tražilo sken lica pa sam odustao.
Naručiti ću prvo Visa karticu za KEKS pa vidjet dalje.

Metalna kartica za Revolut je kao neka pretplata što se mjesečno plaća ili se može dodatno jednokratno platiti za tu metalnu karticu i koristiti ju kao da je obična, ali eto samo da je metalna?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 16:42   #1968
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Znači žena me iznenadila, odjednom na Revolutu -(minus)1700kuna. Kontaktirao support, kazu oni da je to delayed offline payment H&Mu, online narudžba btw, ima skoro misec dana.

Tražio ih izvod računa sa balanceom, brate mili koje nebuloze tu pišu, veze s mozgom to nema što su oni tu napisali a i datumi se ne poklapaju, a ti izračuni "balance" skače sa 500 na 5000 pa pada na -500 pa skače na prošlu brojku... ali sve u svemu posljednje stanje računa po njihovom "reportu" je -550 kuna, a na revolut accoutu je -1700 kuna????

Koji K se dešava tu?
Evo da se nadovežem na ovo, znači izvod računa je čudan jer ispisuje stanje kad je transakcija izvršena, što zna biti drugačiji datum od kad je transakcija napravljena, to je nazovimo "stvarno stanje" a u aplikaciji se prikazuje vjerojatno stanje, koje bi kao trebalo biti. A situacija se dodatno zakomplicirala sa ovim dolje 👇

Sad kako je ovde ispala drama.
Kupovina u H&M je izvrsena 10.7, i to je sve prošlo ok, i onda odjednom početkom 8m mjeseca , neko je u H&M reverta tu transakciju i sredstva su se vratila na Revolut račun(ali se to ne vidi u aplikaciji jer se označi transakcija iz 10.7 kao revertana) , i onda su u H&Mu ponovo procesirali tu transakciju u nekom "offline modu" sta ne skida pare sa racuna odmah, nego nekad kad to dođe online, a mi smo nesvjesno potrošili te novce, i kad je na naplatu dosao taj racun iz H&M otišao je balance u minus.

Sve u svemu, nije Revolut kriv nego H&M, jedino bi zbunjoza bila manja da je Revolut napisao kad se transakcija revertala da se revertala a ne samo oznacio onu misec dana staru. Customer support je promijenio 4 osobe dok nije dosao neko tko zna objasniti situaciju. Tako da je sve razjašnjenjo na kraju.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 17:19   #1969
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Evo da se nadovežem na ovo, znači izvod računa je čudan jer ispisuje stanje kad je transakcija izvršena, što zna biti drugačiji datum od kad je transakcija napravljena, to je nazovimo "stvarno stanje" a u aplikaciji se prikazuje vjerojatno stanje, koje bi kao trebalo biti. A situacija se dodatno zakomplicirala sa ovim dolje 👇

Sad kako je ovde ispala drama.
Kupovina u H&M je izvrsena 10.7, i to je sve prošlo ok, i onda odjednom početkom 8m mjeseca , neko je u H&M reverta tu transakciju i sredstva su se vratila na Revolut račun(ali se to ne vidi u aplikaciji jer se označi transakcija iz 10.7 kao revertana) , i onda su u H&Mu ponovo procesirali tu transakciju u nekom "offline modu" sta ne skida pare sa racuna odmah, nego nekad kad to dođe online, a mi smo nesvjesno potrošili te novce, i kad je na naplatu dosao taj racun iz H&M otišao je balance u minus.

Sve u svemu, nije Revolut kriv nego H&M, jedino bi zbunjoza bila manja da je Revolut napisao kad se transakcija revertala da se revertala a ne samo oznacio onu misec dana staru. Customer support je promijenio 4 osobe dok nije dosao neko tko zna objasniti situaciju. Tako da je sve razjašnjenjo na kraju.
da nije žena slučajno swipenula notifikaciju da je transakcija revertana?
znam da je meni znalo dolaziti (...has been reverted...)
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote