Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2004., 16:47   #1
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Problem sa mrezom (lan, wlan, bilo kakvom...)

Dakle, problem mi se javlja u mojoj WLAN mrezi, te takodjer i dok sa frendovima napravim neki LAN.

uglavnom, neznam tocne rijeci, al error izgleda nesto poput "you do not have permission to access the (ime kompjutera) please contact your system administrator" (a to sam kakti ja )

uglavnom...
1. ime workgroupa je isto
2. mogu pingati sa laptopa desktop racunalo, i sa desktopa laptop
3. zone alarm ugasim, iako nebi smio radit probleme, ali da ga za svaki slucaj eliminiramo.
4. pod my network places->workgroup vidim sa laptopa i laptop i desktop, te sa desktopa takodjer i laptop i desktop.

5. sa desktopa mogu kopati po share-anim fajlovima na laptopu, ali u suprotnom smjeru neide!
6. nisam stavljao nikakve sifre, zastite i slicne pizdarije na desktop

ima li ko ideju u cemu bi bio problem?
na svakom kompu share-am jednu particiju, tako da je valjda file sharing ukljucen.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2004., 19:10   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
ako je rjec o XP-u (nije bitno da li je native, SP1 ili SP2) obavezno pokreni i konfiguriraj mrezu na taj nacin... stavi i neki bezveze folder na share (napravi folder npr. sranje i u njega stavi neki glupi .txt file) samo da ostali mogu vidjeti da li im sharing radi od/do tebe

START->PROGRAMS->Accessories->Communications->Network Setup Wizard
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2004., 21:39   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,156
Ako slucajno imas advanced sharing iskljuci ili dodaj everyone pod security. Ja sam imao isti problem i to ga je rijesilo. Frend kada smo umrezavali isto tako no on je imao simple. Pokrenuo je networking wizard i sve ok.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2004., 14:29   #4
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
u hebote glupi windowsi !!!!

ucinio sam obje stvari koje ste naveli i sada radi. neznam koja je tocno pomogla

thanx, evo
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2004., 13:12   #5
nishoba
0/0
 
nishoba's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: cro
Postovi: 64
eh, imam ja slican problem
jedan komp vidi drugi ali mu nemoze pristupit , admin prava nes
drugi komp nemoze pristupit niti mrezi
na jednom kompu mogu sebe pingat, drugi ne
a na drugom kompu nemogu niti sebe niti drugi komp pingat
probao sam s svim wizardima, odredio rucno adrese, dao da shaream nes
uglavnom javi mi isto sto i u postu prije, samo sto se nemogu pingat niti nikako to rijesti
plz hlp ako netko nesto zna
nishoba je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2004., 15:07   #6
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
prvo rjesi problem "pinganja"
probaj sa drugim kablom ili mreznim karticama, postavi IP adrese u istom subnetu u nekom range-u 192.168.xxx.xxx
i kada ti ping bude radio onda nastavi dalje... provjeri da li ti je firewall ugasen potpuno
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2004., 16:13   #7
nishoba
0/0
 
nishoba's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: cro
Postovi: 64
probao sam s razlicitim kablima, mreznim karticama, adresama (jedan komp 192.168.0.1 drugi 192.168.0.2 itd.)
cak i s razlicitim kompovima i uvijek mi steka taj jedan komp, kod ostalih sve radi, ne znam u cemu je problem
firewall ugasen
nishoba je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2004., 17:01   #8
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
koji OS je u pitanju?
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2004., 01:23   #9
Koki_zg
Banned
 
Koki_zg's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Bok,
Ja imam isto slican problem...ovako narucio sam si od HT-a tj T-com-a WLAN kucni internet...i dobro...dosao lik zamjenio stari modem sa novim..i otiso...a ovaj drugi kompjuter kojeg sam htio spojit na taj router/modem nije ni pogledo niti postavi nikakve postavke...ja ga pitam zasto, on kaze:"Ne smijem po drugim racunalima dirat!"...i dobro da on meni upute i ja to namjestim tako da se moze s tog drugog na internet a da 1.komp nije upaljen (direktno se spaja na router - IP adresa 192.168.1.1. i tamo se konektiram)..sad bi ja htio kad vec i dolje imam taj USB WiFi LAN adapter da umrezim ta dva kompjutera da mogu i igrice igrat i da dijele printer na 1.kompu i da dijele datoteke..odem u NETWORK SETUP WIZARD i tamo sve namjestim isto kao i kad sam spajao pomocu kabela 2 kompa...odem na drugi komp i sve isto..namjestim koji komp ima direkt pristup internetu koji nema i ostalo...stavim isto ime za WORKGROUP...i kad odem na 1.kompu na MY NETWORK PLACES i razlistam ENTIRE NETWORK pa onda razlistam MICROSOFT WINDOWS NETWORK i tu mi pokazuje samo 1.komp..pokazuje da dijeli i printer i datoteke...odem na 2.komp i isto sve to razlistam i tu mi pokazuje i 1. i 2. komp, na 2.kompu isto pokazuje da dijeli i priter (taj printer je stari HP DESKJET 640C, a ovaj na 1.kompu je bolji i manje tinte trosi) i datoteke, a kad zelim uci na 1.komp mi javlja da NEMAM TE OVLASTI, DA SE JAVIM ADMINISTRATORU...sto bi moglo biti?-probao sam potpuno iskljuciti firewall (ali kad na 1.kompu iskljucim firewall iako imam SP2 ne javlja mi da je firewall iskljucen, tj kad odem u onaj SECURITY CENTER pise da je firewall ukljucen, a kad udem u WINDOWS FIREWALL SETTINGS pise da je iskljucen), iskljucio sam na 1.kompu i Firewall na NORTON INTERNET SECURITY-ju, probao sam i pomocu SET UP SMALL HOME OR OFFICE WIRELESS NETWORK WIZARD, al opet isto...

procito sam postove prije i nisu mi jasni neki pojmovi kao recimo PINGANJE, i gdje se nalaze postavke za SHARING (jel mozda kad kliknem desni klik na SHARED DOCUMENTS pa tamo?)

pozdrav i nadam se da ce mi netko pomoci....
Koki_zg je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2004., 01:44   #10
Koki_zg
Banned
 
Koki_zg's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Evo sad sam promjenio IP adrese..na 1.kompu sam stavio 192.168.0.1, a na 2. 192.168.0.2 i sad mi kad razlistam sve ono na 2.kompu pokazuje samo svoje datoteke i printer koji dijeli, a kad na 1.kompu to zelim razlistat javlja mi DA NEMAM OVLASTI I ONE GLUPOSTI....
Koki_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2004., 08:51   #11
nishoba
0/0
 
nishoba's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: cro
Postovi: 64
wiin xp sp1a
dx 9.0c
nishoba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na