Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2020., 19:51   #3721
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
Planiram uzeti 27* monitor i u dilemi sam da li dat cca 1500 više na neki GSYNC ili ne.
Kartica će biti nvidia, neka u rasponu 2080 - 3070, ovisno o cijeni, a monitor se kupuje isključivo za igranje itd..

Čitam sve ove stranice o monitorima i nikako ne mogu odlučiti, a nisam baš ni preko rivjuova na jubitou dobio neki bolji dojam.
Pa eto, ako ima neka dobra duša koja je napravila taj switch da mi objasni da li je to zbilja vrijedno tih 1500 kn.

Konkretno, gledam ova dva modela (za mjesec i pol kada ću uzimati naravno da možda bude nešto drugačije, ali pretpostavka je da će omjer cijene biti identičan):

https://www.futura-it.hr/aoc-lcd-27-...m_medium=click
https://www.hgshop.hr/monitor-lg-27g...roizvod/253342

Thx

EDIT: Mislim da sam došao do općenitog odgovora čitajući ovo sve ranije na temi.
Ajmo reć da je dobro uložit u IPS + GSYNC ako ova dva modela uspoređujem (pogotovo sa nvidia karticom).
Bude li budžet dopuštao možda to i napravim.
Va jeftiniji, ips skuplji. Imam taj lg vec duze vrijeme i ja se ne zalim ali ima njih na forumu sa aoc monitor i ne zale se. Sva prica je u panelu i sta zelis.
Pogledaj recenzije po ytu i tak ces se lakse odluciti.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 12:30   #3722
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Bok ljudi,



Za koje pare se može nabaviti pristojan 1440p 144 Hz IPS monitor? Koji model je trenutno best buy? Za VA mi je opcija AOC Q27G2U.



Isplati li se platiti razliku između VA i IPS?
baropithecus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2020., 13:59   #3723
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor baropithecus Pregled postova
Bok ljudi,



Za koje pare se može nabaviti pristojan 1440p 144 Hz IPS monitor? Koji model je trenutno best buy? Za VA mi je opcija AOC Q27G2U.



Isplati li se platiti razliku između VA i IPS?
Imas identicno pitanje post ranije sto je meni ekipa odgovorila.

Uglavnom, ono sto sam ja proucio, usporedio bih to sa pitanjem "da li uloziti x kn u bolji GPU?".
Vise novca = bolje performance, tako je i ovdje, dodatnih cca 1000-1500 kn i imas bolji dozivljaj.
Nekome se isplati, nekome ne, ali u sustini ulozit u IPS+gsync ako ti nije bed dat dodatnih 1500 kn je svakako "isplativo".. I to naravno pod uvjetom da imas nvidia gpu.

Kod nas za cca 4000 kn imas dvije dobre opcije, lg 850b i neki acer predator (taj je cak 165hz), oba su za kes oko 4k kn.

https://www.futura-it.hr/mon-27-lg-2...m_medium=click
https://www.futura-it.hr/monitor-27-...m_medium=click

Realno sranje je da nemas previse alternative, mislim da najjeftiniji IPS, 1ms, 144hz, 2k rez ti je Nitro koji kosta cca 2800, a ofc nema gsync nit je kompatibilan s njime.

https://www.futura-it.hr/monitor-27-...67788/product/

Zadnje izmijenjeno od: ppm3. 06.09.2020. u 19:16.
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 15:16   #3724
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Realno sranje je da nemas previse alternative, mislim da najjeftiniji IPS, 1ms, 144hz, 2k rez ti je Nitro koji kosta cca 2800, a ofc nema gsync nit je kompatibilan s njime.
Sviđa mi se ovaj Acer, koliko vidim ima Freesync, koji bi Nvidia grafičke od 1000 serije nadalje trebale podržavat bez problema, tako da mi G-sync ni ne treba?
Nije mi opcija takav monitor uzimati bez *nekakve* sinkronizacije refresh rate-a, zapravo me više zanimalo kakva su općenito iskustva glede VA vs IPS panela u sličnoj kategoriji monitora.
baropithecus je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 15:30   #3725
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nije bitno dal imaš Nvidiu ili AMD više, osim ako baš kupuješ monitor sa fizičkim Gsync modulom (što je neisplativo).
Gledaj samo da je Gsync compatible i to je to. Kad god vidiš da negdje biše Gsync compatible to znači da je ustvari Freesync samo je monitor prošao test kod Nvidije i dobio naljepnicu da radi dobro i s njihovim karticama. Iako, u velikoj večini slučajeva, ako ne i svima, radit će sve ok ako i nema te naljepnice.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 13:11   #3726
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Iako, u velikoj večini slučajeva, ako ne i svima, radit će sve ok ako i nema te naljepnice.
E super, hvala, to me zanimalo! Prvo ću gledati da ubodem neku polovnu grafičku koja može ispljunuti toliko piksela 100 ili više puta u sekundi.
baropithecus je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 14:23   #3727
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699



Itko?
-->
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U fazi sam nabave novog monitora, zadnjih 7 god se druzim sa DELL U2412M (24“, 1920 x 1200 at 60 Hz, 16:10 i stvarno sam jako zadovoljan, vjerno sluzi sve ove godine.


Nastavio bi u tom istom tonu, pa bi isao na slično rjesenje u vidu DELL P2720D (27“, 2560x14401@60hz, 16:9) za nekih 2250 kn.
Monitor sliuzi za sve, multimedija, office, CAD, PS, sve oism igranja, sad me jedino muči jel ima sta bolje/vece za taj iznos (2400 kn) uvijet je jedino stko kvalitetnija IPS matrica. Sjecam se onih jeftinih monitora (Aoc/Benq) sa jako velikim diagonalama, mislim pristutni su oni i danas, ali kad vidim koliko je tu problema, lutrija sa panelima, nekako bi se postedio toga i odmah kupio monitor koji ce raditi kako treba.

Unaprijed puno hvala i LP