Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2020., 09:17   #1771
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
E da, početkom stoljeća se dogodio preporod što se tiče radnog prostora, odnosno mjesta na stolu

Slika nije iz tog doba, ali Philips 150p sa slike je (prvi LCD monitor kojeg sam kupio) i još uvijek ga imam, ispravan je i nema ni jedan mrtvi ili zaglavljeni pixel... nakon skoro 20 godina



Trekkie4 će prepoznati kejs
Macase KA-K80?

http://www.macase.com/macase/pc-atx.htm
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 09:21   #1772
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova

Točno > sjedi > pet


bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2020., 12:00   #1773
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Tenk od kućišta kojem su napajanja odlazila.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 14:44   #1774
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Prijavljujem jedan T40 (nije tenk, ali skoro ), iz 2002 ili '03 koji je još uvijek živ i jedini razlog što se i dalje ne može redovno koristiti je single-core proc kojeg moderni bloatware jednostavno zakolje.
1400x1050 ekran i dalje ima bolju sliku nego mnogi današnji.

Da dodam pitanje za link što je Frung gore dao ? Enlight kućišta su bila neki klon ili kćerkica-firma Macasea ? I AOpen je imao sličnih modela.
Enlight i danas postoji, ali nemaju na webu ništa o povijesti.

Zadnje izmijenjeno od: Max Rockatansky. 07.03.2020. u 15:10. Razlog: Ekološki ... da ne otvaram novi post :)
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 15:42   #1775
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
E da, početkom stoljeća se dogodio preporod što se tiče radnog prostora, odnosno mjesta na stolu

Slika nije iz tog doba, ali Philips 150p sa slike je (prvi LCD monitor kojeg sam kupio) i još uvijek ga imam, ispravan je i nema ni jedan mrtvi ili zaglavljeni pixel... nakon skoro 20 godina



Trekkie4 će prepoznati kejs


EDIT:

Već kad pišem i kad imam malo vremena iako nije neki baš retro laptop, malo sam upalio ThinkPad R50e (2005. godina) i vidi vraga još uvijek radi (mislio sam da nema OS-a na disku no zaboravio sam da prije dvije godine za probu stavio Lubuntu 18.04), a da ne bi ostalo samo na priči evo par pikčr





Vidim da su ga drugi već prepoznali, pa nema smisla da ponavljam

Taj tower me skoro slomio - doslovce! Uzeo sam ga samo zbog jednog Teac-ovog CD-RW pogona koji je bio unutra i vukao ga pješke iz Španskog na drugi kraj grada. I onda par mjeseci kasnije, sretnem se sa kolegom @Bertone, i (koliko me sjećanje služi) ja njemu pričam o Adisonu, a on meni spomene MaCase. I krene ga opisivati kako to izgleda, a tower mi je bio svega metar-dve udaljen od mene, dok sam mu odgovarao na poruku! Pogledam ga malo bolje, ali mi je bilo čudno - da budem iskren nisam mislio da je baš to taj. Slikam par slika i pošaljem mu ih na PP, kad ono ispostavi se da je to baš taj kojeg je želio... Mogu samo reći da mi je drago što su se stvari tako posložile, jer meni osobno MaCase ne znači puno, nisam baš fan takvog dizajna.

Ako ništa, ova priča barem pokazuje kako svi mi imamo svoj "Adison" ili "MaCase" koji nam puno znače
  Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 17:38   #1776
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Je, svako ima svog jednoroga
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 18:32   #1777
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Neka se nađe u temi, svaki komentar je suvišan
Vintage Computer Forum > http://www.vcfed.org/forum/forum.php
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 19:54   #1778
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Razmišljam o količini posla koju sam si nagomilao sa ovom Adison mašinom, i odlučio sam napraviti popis, da ništa ne propustim ... I već u samome startu došao do zaključka da sam na nešto potpuno zaboravio - modem! Vjerojatno zato što sam se fokusirao na onaj BTC CD ROM pogon, to mi je i nekako veći prioritet jer upada u oči.

Nego, originalno je bio Rockwell 56K V90 interni PCI modem, pa takvog i želim staviti natrag, ako netko slučajno ima traženi model neka mi se javi na PP, voljan sam mijenjati razno (ili platiti) po dogovoru
  Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 20:31   #1779
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 20:51   #1780
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Poslao poruku pa budemo vidjeli, hvala!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2020., 21:36   #1781
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nego, originalno je bio Rockwell 56K V90 interni PCI modem, pa takvog i želim staviti natrag, ako netko slučajno ima traženi model neka mi se javi na PP, voljan sam mijenjati razno (ili platiti) po dogovoru
Sacekaj malo da vidim sto imam od modema
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 21:48   #1782
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Sacekaj malo da vidim sto imam od modema
Nema problema, nije ništa hitno. Kolega @riceburner mi je također ponudio pomoć za BTC CD-ROM, stoga tek traje prikupljanje potrebnih dijelova

Nisam siguran da li je to baš taj model ili nije (iskreno, nije ni toliko bitno), ali to je izgledalo ovako:


Ili čak da je ISA izvedba...
  Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 22:03   #1783
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nema problema, nije ništa hitno. Kolega @riceburner mi je također ponudio pomoć za BTC CD-ROM, stoga tek traje prikupljanje potrebnih dijelova

Nisam siguran da li je to baš taj model ili nije (iskreno, nije ni toliko bitno), ali to je izgledalo ovako:
Točno taj PCI imam ali u viksi na moru. Imam ih i tu, nešto su oni 56k softmodemi tipa ovog



a za drugo budem pogledao sutra
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 22:21   #1784
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Točno taj PCI imam ali u viksi na moru. Imam ih i tu, nešto su oni 56k softmodemi tipa ovog



a za drugo budem pogledao sutra
Super, odlično Ovi noviji sa software izvedbom me ne zanimaju, mislim da nekoliko komada imam čak i po kutijama. Dakle, eventualno baš ako imaš ovaj Rockwell sa 3.5mm konektorima, takav je i bio originalni.

Ako ne, nije problem - budem se pokušao dogovoriti sa tipom na Njuškalu. Mislim da sam uspio pronaći modem, ali to još ostaje otvoreno.
  Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 00:35   #1785
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Upadam ko padobranac sa otkrićem od pred koji dan



tun3 je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 14:16   #1786
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Yamaha SCSI pržilice, na to sam slinio tamo u drugoj polovici 90-ih.

U Zagrebu ih je Zola prodavala i bile su skupe u 3pm, ako se dobro sjecam bile su u to vrijeme oko 3000 kn.
gmax je offline   Reply With Quote