Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.06.2011., 12:47   #2791
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Da,mobitel je bolestan.
qHD reza,4",1Gb rama,DC proc,16Gb storage+microSD,720p snimanje,a preko upgradea u buducnosti i 1080p i najbitnije,baterija,Li-Po 1930 mAh.
Brutalno.
Tomek32 je offline  
Staro 17.06.2011., 12:52   #2792
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
da malo je sgs potukao senzaciju u svemu ....

po testovima baterija od senzacije je ocaj

web browsing iphone4 7,55h senzacija 3,55h ...
razmisljao sam o senzaciji al baterija mi je totalni turn off...
A na Samsungu čak 9 minuta više traje

Ista stvar kao i sa DHD, svi mu spominju bateriju a samo je potreban dobar kernel i traje ti baterija 3 dana bez problema
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 17.06.2011., 16:08   #2793
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
bootloader jos nije unlockan, jel ovi u htc-u nisi zavrsili s njim, ali kad zavrse, izaso bude ofishl update...

ja isto cekam da se taj dio rjesi, pa da se ekipa primi kuhanja...
a onda ce i testovi biti blizi zamzungu kome je to bitno..
Spirit je offline  
Staro 17.06.2011., 16:13   #2794
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Tomek32 Pregled postova
Da,mobitel je bolestan.
qHD reza,4",1Gb rama,DC proc,16Gb storage+microSD,720p snimanje,a preko upgradea u buducnosti i 1080p i najbitnije,baterija,Li-Po 1930 mAh.
Brutalno.
da, i jos je jeftiniji od ove dvojice i ima one dockove za kupit posebno. Neznam sam kako ga mogu usporedivati sa nexusom one ili iphone 4, trebali bi sa S2 i senzacijom.
Izet Fazlinovic je offline  
Staro 17.06.2011., 17:37   #2795
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Meni se cini samo da se bez veze nabrijavaju mhz bla bli blu umjesto da se napravi nekakav multimedijalni telefon koji je vrijedan spomena. Cak i Nokia N8 ima veci napredak u svemu osim u software-u od ovim dual mhz fps mgb telefona. Na N8 fotoaparat je bolesno dobar, ima mini hdmi utor (adapter dobijes u kutiji),snimanje 720 bez trzanja(kome treba vise?),ima USB host (cak i je i symbian uspio staviti usb host)(adapter dobijes u kutiji),ubodes stick u njega i automatski se otvara prozor u kojem biras (nesto kao autoplay na pc-ju ),prebacujes fajlove itd itd itd. Jedan prejeftini HUAWEI IDEOS U8150 ima odlican vanjski zvuk,za razliku od nekih brandova koji kostaju 500 eura a proizvodjaci nisu u stanju ugraditi jedan obican kvalitetan zvucnik pa da se zvono cuje kako treba a ne da krci kad ga pojacam a ako ga smanjim ne cujem kad mi zvoni u guzvi,osim kad stavim one iritirajuce visokotonske zvonjave kao sto je nekad bila BEE u nokiji 3310.

Sto se Atrix-a tice,cujem samo hvalospjeve o njemu i mozda ga uskoro dobijem na probu. Bas me zanima kakav je,da malo pobjegnem od "renomiranih" marki. Cujem i da je Arc odlican,i njega bih volio isprobati

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 17.06.2011. u 18:00.
spawn je offline  
Staro 18.06.2011., 06:44   #2796
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Motorola i SE možda rade odlične mobitele, ali softverska podrška im je kilava. SE je Experia seriju digao na 2.2 nekih 6 mjeseci nakon HTC-a i SAmsunga, a Deffy je tek nedavno dobio Froyo. Plus što ga nisi mogao instalirati OTA već si morao spojiti mob na komp, pa preko specijalnog softvera skinuti na mob,... Zašto jednostavno kad može i komplicirano?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.06.2011., 08:42   #2797
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Da ih je bar digao na verziju 2.2, oni su još uvijek na 2.1...
Fantač je offline  
Staro 18.06.2011., 14:16   #2798
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
al na x10 dolazi 2.3

__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 18.06.2011., 14:25   #2799
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Prema službenim obavjestima već je trebao stići. Došao je samo 2.1.B.0.1 firmware update (koji još nije dostupan kod nas). Tako da me baš zanima hoće li i kada će stići.
Fantač je offline  
Staro 18.06.2011., 14:34   #2800
sony_ericsson
Premium
Moj komp
 
sony_ericsson's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 51
ma sony ericsson pravi dobre mobitele ali previse se ceka na nadogradnje softa... tako da im je to veliki minus.. a uz to i kad dodu sa velikim zakasnjenjem znaju biti dosta bugoviti..
sony_ericsson je offline  
Staro 18.06.2011., 14:49   #2801
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Uspoređivati single core sa dual coreom baš i nema smisla
Joooj, ti si prvi govorio da ce 2 jezgre radit skupa, pa ce podijelit posao I radit na 30% pa tim manje trosit struje.. Nas 30 ovamo je bilo glupo jedino si ti sve znao.
Druga stvar, zasto bi uzimao senzaciju pa gasio flash?? Pa zbog toga I uzimam android, inace bi uzeo Iphone. Treca stvar svi custom romovi su dosada poboljsavali vijek baterije, tako ce bit I s 2jezgrenim proces., dobit cemo 2-3 sata vise. Sto netko rece, jedna baterija u dzep, jedna u mob I imas za cijeli dan..
__________________
dean225 je offline  
Staro 18.06.2011., 16:32   #2802
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Motorola i SE možda rade odlične mobitele, ali softverska podrška im je kilava. SE je Experia seriju digao na 2.2 nekih 6 mjeseci nakon HTC-a i SAmsunga, a Deffy je tek nedavno dobio Froyo. Plus što ga nisi mogao instalirati OTA već si morao spojiti mob na komp, pa preko specijalnog softvera skinuti na mob,... Zašto jednostavno kad može i komplicirano?
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
al na x10 dolazi 2.3

X10 mi je dobar telefon ali ima veliku manu.Slusalica je preslaba i zvono također. Meni je najbitnije da je telefon hardwareski dobar. LAko ja modam sw,stavim neki custom i sta ja znam ali hardware mi mora biti dobar. Imam x10mini i overall mutimedijski hardware je bolji nego na vulgaris x10 kojeg sam imao oko tjedan dana. Idealan telefon:
Kuciste HTC (npr hd2 ili desire HD ),touch iphone 4, zvuk i zvono x10mini,ekran galaxy s2,camera - nokia n8, baterija - jos trazim hahaha. Mozda u buducnosti si sam sklopim jedan hahaha.
Ma postao sam cicija za mobove,previse ih je proslo kroz ruke pa sam sitnicav. Jest da nije dobro ali eto
spawn je offline  
Staro 18.06.2011., 17:33   #2803
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
@Bruno_Rv

Možda mi kroz par dana u ruke dođe jedan x10 mini pro - ima li koji dobar i stabilan rom na kojem sve radi? Može i link.
flajpan je offline  
Staro 18.06.2011., 17:46   #2804
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
XDA developers pa traži.
Mislima da ima čak i Cyanogen.
tech je offline  
Staro 18.06.2011., 18:52   #2805
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Joooj, ti si prvi govorio da ce 2 jezgre radit skupa, pa ce podijelit posao I radit na 30% pa tim manje trosit struje.. Nas 30 ovamo je bilo glupo jedino si ti sve znao.
Druga stvar, zasto bi uzimao senzaciju pa gasio flash?? Pa zbog toga I uzimam android, inace bi uzeo Iphone. Treca stvar svi custom romovi su dosada poboljsavali vijek baterije, tako ce bit I s 2jezgrenim proces., dobit cemo 2-3 sata vise. Sto netko rece, jedna baterija u dzep, jedna u mob I imas za cijeli dan..
1. Da. Ja sam rekao da će 2 downclockane jezgre trošiti manje od jedne na full clocku. Ne vidim da je itko ovdje to spominjao. Spominjalo se trošenje energije i trajanje baterije sa 2 jezgre na full clocku. Također, već smo prošli da nije to najveći potrošać u ovom slučaju. Dapače! Također, ja sam rekao da će 2 jezgre na full clocku trošiti manje energije nego 1 jezgra na full clocku ako će dotični dvojezgraš biti u manjem proizvodnom procesu od single corea. Tako da please. Ne izmišljaj gluposti.

2. Ja nisam spominjao gašenje flasha. Iako nemam niš protiv toga jer je dotični bespotreban na 99% stranica. Čak bi mi pasalo da neki mobilni browser dolazi sa opcijom da flash bude blokiran (ali da ne narušava izgleda stranice i raspored elemenata na njoj), a da ima opcija "exceptions" u koji bi stavio neke stvari kao youtube etc. gdje bi htio da dotični bude aktivan.
 
Staro 18.06.2011., 22:04   #2806
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
@Bruno_Rv

Možda mi kroz par dana u ruke dođe jedan x10 mini pro - ima li koji dobar i stabilan rom na kojem sve radi? Može i link.
Nisam imao pro. Imam obican mini i koristio sam par modanih romova ali imho ekran je premali za klasican launcher pa sam se vratio na stock jer mi je najbolje rijesen launcher za ono sto meni treba.

Najvise sam koristio minicm6 (froyo) i mini cm7 (GB 2.3.4.) i oba su radila dobro.
spawn je offline  
Staro 19.06.2011., 15:36   #2807
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Apropo potrošnje baterija na smartphonima, zbog prelaska na drugu mrežu sam prisiljen koristiti moj defy kao običan mob samo za poruke i pozive (+ nešto sitno fotkanja i wifija)....rezultat: mob napunjen u ponedjeljak....momentalno na 30% baterije
raliSHA je offline  
Staro 20.06.2011., 09:07   #2808
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Odlučio sam probati Oxygen rom na HTC Desire. Uglavnom nema sensa i ostalih grafičkih peripetija. Radi savršeno dobro i fluidno. Za par dana javim kak se baterija drži.

Samo usporedbe radi Oxygen ima 60mb, a ostatak standardnih ROM-ova koji imaju sense teže oko 300mb.
Hamm je offline  
Staro 20.06.2011., 09:10   #2809
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kako vi preživljavate bez Dialera nakon kaj se maknete sa Sensea. Meni je još jedino MIUI imao odlično out-of-the-box rješenje. Može neki info za app-ove kaj su dobra alternativa?
 
Staro 20.06.2011., 09:19   #2810
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,197
Instaliran MIUI Rom na Galaxy S-u. Ovo sranje jednostavno predobro izgleda! A sranje je JEDINO zbog baterije, koju nikako preko dana navući
I ne smeta mi
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.06.2011., 09:57   #2811
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kako vi preživljavate bez Dialera nakon kaj se maknete sa Sensea. Meni je još jedino MIUI imao odlično out-of-the-box rješenje. Može neki info za app-ove kaj su dobra alternativa?
Ja nisam nasao nikakvo rijesenje, al naviknes se na ovaj obicni dialer... Jos syncam slike sa fejsa sa syncmypix app... koji nije bas bajan.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online  
Staro 20.06.2011., 10:12   #2812
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Aha, mislio sam da samo meni nije pošlo za rukom naći alternativu. Mislim, koristim ja hrpu web browsanja, gmaila, GPS-a i ostalih kerefeka ali primarno (vidi vraga) koristim dotični mobitel kao telefon i taj dio mora besprijekorno odraditi. SMS još ajde, ima aplikacija (ili odlična MIUI integrirana), ali za pozive...
 
Staro 20.06.2011., 10:25   #2813
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Tap na slušalicu, na call log i tu je 99% brojeva koje zovem. Ako nisu tu onda imam lijevo contacts i to je to. Mogu si i favorite složiti ak mi se da.

Uglavnom meni je rom super.
Hamm je offline  
Staro 20.06.2011., 10:45   #2814
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ma fali mi ona jednostavnost. Tap na slusalicu, kliknem 8486 (prepozna kao tito) i zove tebe :P
 
Staro 20.06.2011., 10:58   #2815
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
OT: LOL
@Hawk
Citiraj:
Last visit was: Fri Jun 26, 2009 8:46 am
Previše prtljam po mobitelu. Baterija mi je već na 68%.
Hamm je offline  
Staro 20.06.2011., 12:00   #2816
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Aha, mislio sam da samo meni nije pošlo za rukom naći alternativu. Mislim, koristim ja hrpu web browsanja, gmaila, GPS-a i ostalih kerefeka ali primarno (vidi vraga) koristim dotični mobitel kao telefon i taj dio mora besprijekorno odraditi. SMS još ajde, ima aplikacija (ili odlična MIUI integrirana), ali za pozive...
Ima nekoliko alternativa, ali najbolja je dialer one. Ima i speed dial, ima i T9 (kratko zvanje preko brojeva). Svi ostali ili fale speed dial ili t9.

Ja sam isprobavao sve vrste romova, te vanilla kao oxygen, gingervillan, CM7... i mogu reći da nema do Sense roma. Gdje god kreneš drugdje čeka te traženje zamjena koja rijetko kada dovoljno dobro odrade posao koji na Sense ide bez problema.

I na CM7 mi je zezao sa zvukom jedno vrijeme, kad se javiš tek nakon 2 sekunde me mogu čuti sugovornici, ostalo je uglavnom bio stabilan.
Mikeyy je offline  
Staro 20.06.2011., 12:02   #2817
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,197
UPDATE: Sredija sam MIUI rom. Undervolta sam procesor, tako da mislim da će sada baterija dulje trajati.
na 1 GHz je na -100mV
dok je na 100MHz na nevjerojatnih -250mV!!!
Ako sad ne povuče 2 dana, pa jebemu sve
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.06.2011., 14:12   #2818
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ma fali mi ona jednostavnost. Tap na slusalicu, kliknem 8486 (prepozna kao tito) i zove tebe :P
probaj s contapps...malo je šareno sučelja al radi
raliSHA je offline  
Staro 20.06.2011., 15:09   #2819
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kako vi preživljavate bez Dialera nakon kaj se maknete sa Sensea. Meni je još jedino MIUI imao odlično out-of-the-box rješenje. Može neki info za app-ove kaj su dobra alternativa?
Ma to mi i najviše smeta kod ne-sense romova (nonsense? )

Meni je Sense zakon zbog dialera i još par fora, trenutno vrtim Leedroid 3.07 i sve super šljaka - dosta je brži od default roma i baterija traje nešto dulje.

Proba sam CM7, ali mi to nije to. Iako ima masu opcija (sviđa mi se onaj uber jaki torch) i možeš customizirati javljanje na poziv što je dobro jer mi se često desi da mi u jednim kratkim hlačama kad me neko zove odbije poziv jer je odbijanje poziva slide prema gore (a iz nekog razloga materijal od gaća aktivira touch ), CM7 nema sense, a ovi dodatni dialeri mi nisu nešto i slabo radi sinkronizacija slika s FB-om.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 20.06.2011., 16:08   #2820
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Tap na slušalicu, na call log i tu je 99% brojeva koje zovem. Ako nisu tu onda imam lijevo contacts i to je to. Mogu si i favorite složiti ak mi se da.

Uglavnom meni je rom super.
isto tako zadovoljan romom, trenutno na oxygen 2.1.2...a ako i nema nekog na call log ili favoritima na desire samo odem na search(ono povećalo) upisem par slova imena i zovem..
frizbi je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na