Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2017., 09:16   #31
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Jaxx mi nikako nije sjeo, cijeli interface mi je grozan, onaj font uopće ne paše na crnu pozadinu zato slova i brojke je teško pročitati. Plus ia totalno nevažne coine za mene.

Mislim da je Ledger super opcija, imaj samo na umu kako je netko već rekao ovdje gore za limit do 4 coina po Ledgeru, to znači ako imaš više vrsta coina treba kupiti više ledgera.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 12:52   #32
Vanh3lsing
Premium
Moj komp
 
Vanh3lsing's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 65
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Jaxx mi nikako nije sjeo, cijeli interface mi je grozan, onaj font uopće ne paše na crnu pozadinu zato slova i brojke je teško pročitati. Plus ia totalno nevažne coine za mene.

Mislim da je Ledger super opcija, imaj samo na umu kako je netko već rekao ovdje gore za limit do 4 coina po Ledgeru, to znači ako imaš više vrsta coina treba kupiti više ledgera.
Ne treba kupovati više Ledgera. Jedostavno kad ti se popuni Ledger izbrišeš onaj wallet koji ti trenutno ne treba i instaliraš onaj koji ti treba.

Recimo imaš instalirana 4 walleta: BTC, LTC, ETH i XRP a želim recimo još Stelar ubaciti gore. Jednostavno obrišem npr ETH wallet i instaliram Stelar wallet i prebacim coine gore. Ako mi kasnije zatreba ETH samo obrišem ponovo neki drugi i instaliram ETH wallet.

Brisanjem walleta se ne brišu coini s njega!
Vanh3lsing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2017., 14:40   #33
Gladni
Registered User
 
Gladni's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 52
Kupio i ja ledger nano s, ali ne mogu nikako napravit recovery. Napravim acc izbrisem ga i idem da napravim recovery. Znaci upisem sve ove rijeci kako idu i nece da mi napravi recovery, pokusao sam dva puta sa dva razlicita acc. Kad napravim reset i provam ponovo napise mi invalid, pokuaso sam sa 12 i 18 rijeci. Nisam nista jos prebacivao na njega tako da ne znam ni sam.

Ako netko zna do cega bi moglo bit?
Gladni je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 14:45   #34
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Gladni Pregled postova
Kupio i ja ledger nano s, ali ne mogu nikako napravit recovery. Napravim acc izbrisem ga i idem da napravim recovery. Znaci upisem sve ove rijeci kako idu i nece da mi napravi recovery, pokusao sam dva puta sa dva razlicita acc. Kad napravim reset i provam ponovo napise mi invalid, pokuaso sam sa 12 i 18 rijeci. Nisam nista jos prebacivao na njega tako da ne znam ni sam.

Ako netko zna do cega bi moglo bit?
Znači, pokušavaš recovery ničega...možda je u tome problem, dijeljenje s nulom?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 15:06   #35
Gladni
Registered User
 
Gladni's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 52
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Znači, pokušavaš recovery ničega...možda je u tome problem, dijeljenje s nulom?
Nema to veze s tim nego s mojom lijenoscu Nudi mi recovery 12-18-24 rijeci ne znam zasto mi nudi tu opciju pa sam mislio da mogu upisat samo pola rijeci

Dakle treba sve rijeci upisat sto imas i to je to.
Gladni je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 15:40   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Vanh3lsing Pregled postova
Ne treba kupovati više Ledgera. Jedostavno kad ti se popuni Ledger izbrišeš onaj wallet koji ti trenutno ne treba i instaliraš onaj koji ti treba.

Recimo imaš instalirana 4 walleta: BTC, LTC, ETH i XRP a želim recimo još Stelar ubaciti gore. Jednostavno obrišem npr ETH wallet i instaliram Stelar wallet i prebacim coine gore. Ako mi kasnije zatreba ETH samo obrišem ponovo neki drugi i instaliram ETH wallet.

Brisanjem walleta se ne brišu coini s njega!
Da, to sam pronašao dok sam čitao reviewove. Teoretski bi uplate trebale prolaziti na novčanike koje obrišeš i nakon ponovne instalacije biti vidljive na walletu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 16:14   #37
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, to sam pronašao dok sam čitao reviewove. Teoretski bi uplate trebale prolaziti na novčanike koje obrišeš i nakon ponovne instalacije biti vidljive na walletu.
A fakat su to glupo napravili... al ajde dobro većini je 4 walleta kao dosta...
Ja volim sve odmah vidjeti, ne da mi se ovo brisanje simo tamo...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 16:25   #38
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Čisto za info:

Na Leadger-u možeš imati instalirano max 4-5 walleta...

EDIT: nisam vidio da su drugi već napisali ovo...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 01:12   #39
zvjerko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, to sam pronašao dok sam čitao reviewove. Teoretski bi uplate trebale prolaziti na novčanike koje obrišeš i nakon ponovne instalacije biti vidljive na walletu.
i vise nego teoretski. On ne drzi novce gore, nego samo daje pristup walletu, adresi.

Jel probao netko s mobitelom i OTG? jel postoji neki app? ako sam dobro skuzio na kompu treba imati neki middleware.
zvjerko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 01:57   #40
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308

Zadnje izmijenjeno od: dfranc. 28.12.2017. u 02:08.
dfranc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2017., 02:01   #41
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dfranc Pregled postova
Dali netko zna kakvo je ovo čudo?Lp

https://www.ebay.de/itm/Secure-Hardw...gAAOSwIGJaQjBa
Vjerojatno običan 1GB USB stick, ali skup
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 02:11   #42
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Pogledaj malo i ostale iteme ovog selera,jeli to išta upotrebljivo?
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 11:36   #43
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ček... zbog 40 eura uštede ti bi riskirao svoje kriptovalute?

Iskusnija ekipa je skeptična prema ledgerima koji se dobiju na nagradnim igrama...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 11:43   #44
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Jel netko primjetio da je Ledger Nano S poskupio za nekih 30 eura, jel ima razlog zašto takvo poskupljenje?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 15:41   #45
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Vjerovatno omjer ponude i potražnje...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 15:45   #46
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Jel netko primjetio da je Ledger Nano S poskupio za nekih 30 eura, jel ima razlog zašto takvo poskupljenje?
ocito prati vrijednost kriptovaluta
Brut je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2018., 19:21   #47
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Samo da provjerim,
imam exodus instaliran i razmišljam da formatiram winse jer nisam jaako dugo i jer imam puno smeća koje ne koristim pa da imam frišku instalaciju.
Kad formatiram c: i reinstaliram winse, dok instaliram exodus samo odem na restore onaj 12 word phrase i to je to?

Kolko mi je pametno holdat na exodusu? Jer povremeno si stackam neku siću, pa mi se neda ni radit cold wallet da ne pušim na provizijama.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 12:54   #48
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Koja je prednost službenog walleta nekog coina a koja wallet koji nudi više coina?
Da li se onaj postotak u hodl-anja coina isto računa na bilo kojem walletu držim coine?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 13:04   #49
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Koja je prednost službenog walleta nekog coina a koja wallet koji nudi više coina?
Da li se onaj postotak u hodl-anja coina isto računa na bilo kojem walletu držim coine?
Službeni wallet ti nudi puno veću kontrolu. Multiwallet je jednostavniji za korištenje

Ne znam na koji postotak misliš...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 13:08   #50
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Mislim na to da neki coini isplaćuju 2, 3% kad držiš preko godine dana novce, sad ne znam jel to za bilo koji wallet ili kako već to ide...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 18:42   #51
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Mislim na to da neki coini isplaćuju 2, 3% kad držiš preko godine dana novce, sad ne znam jel to za bilo koji wallet ili kako već to ide...
Mislim da govoriš o proof of stake-u... proguglaj to malo.

to ide samo sa službenim wallet-om
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 23:04   #52
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Jedna stvar kod software walleta mi nije jasna. Zašto neki walleti skidaju kompletan blockchain na lokalni disk čime zauzmu 10 i više GB dok drugi ne?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 10:00   #53
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Kako funkcionira paper wallet? otvorim adresu i tamo šaljem coine, a gdje je to pohranjeno?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 10:08   #54
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Na blockchainu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 10:26   #55
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Stanje i info o tvom walletu je UVIJEK na blockchainu, walleti (papirnati, softverski, hardverski) su samo način kako spremaš ključ kojim "otključavaš" pristup svojim coinima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 11:42   #56
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
OK tako sam i mislio, ali bolje da pitam.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 14:50   #57
Begginner
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Poreč
Postovi: 1
API key?

Štovani!
U veljači ove godine sam se malo odvažio i upustio u nešto o čemu nisam puno znao niti razumio kako bih zaradio koju kunu sa strane jer kao i kod svih nikad nema dosta kuna doma.

Pretraživao sam internet i naišao na https://original-mining.com/ = Cloud mining pool gdje sam uložio i nešto novca uplativši Server 3 (dva puta) i Server 2 (jednom). I od tada sam sve što su ti serveri izrudarili ulagao u druge Servere 2 tako da sam do 17.4.2018. skupio podosta servera koji rudare kriptovalute. Tog sam dana odlučio učiniti prvu isplatu.

Najprije mi nisu dali (mislim na https://original-mining.com/) da učinim veće isplate od 0.009 Bitcoina pa sam počeo sa manjim isplatama. Međutim nakon čini mi se 8 uspješnih isplata (iako ih ne mogu još tako okarakterizirati jer mi nije sjeo još niti jedan Bitcoin na moj Blockchain wallet, doduše pisalo je da će se isplata realizirati unutar 72 sata tako da trebam čekati još do ponedjeljka) koje su registrirane kod njih u transakcijama, u mom pokušaju 9 isplate neugodno sam iznenađen njihovom porukom Invalid API Key provided for this API version.

I eto izazova koje nadilazi moje skromno informatičko znanje (nisam nikakav programer već se bavim totalno drugom djelatnošću).
Zamolio bih Vas za pomoć! Može li se riješiti ta enigma sa tim API key-om? Što je potrebno učiniti da mi dozvole još isplata?

Pomozite ako možete?

Srdačan pozdrav!
Begginner je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 15:31   #58
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Begginner Pregled postova
Štovani!
U veljači ove godine sam se malo odvažio i upustio u nešto o čemu nisam puno znao niti razumio kako bih zaradio koju kunu sa strane jer kao i kod svih nikad nema dosta kuna doma.

Pretraživao sam internet i naišao na https://original-mining.com/ = Cloud mining pool gdje sam uložio i nešto novca uplativši Server 3 (dva puta) i Server 2 (jednom). I od tada sam sve što su ti serveri izrudarili ulagao u druge Servere 2 tako da sam do 17.4.2018. skupio podosta servera koji rudare kriptovalute. Tog sam dana odlučio učiniti prvu isplatu.

Najprije mi nisu dali (mislim na https://original-mining.com/) da učinim veće isplate od 0.009 Bitcoina pa sam počeo sa manjim isplatama. Međutim nakon čini mi se 8 uspješnih isplata (iako ih ne mogu još tako okarakterizirati jer mi nije sjeo još niti jedan Bitcoin na moj Blockchain wallet, doduše pisalo je da će se isplata realizirati unutar 72 sata tako da trebam čekati još do ponedjeljka) koje su registrirane kod njih u transakcijama, u mom pokušaju 9 isplate neugodno sam iznenađen njihovom porukom Invalid API Key provided for this API version.

I eto izazova koje nadilazi moje skromno informatičko znanje (nisam nikakav programer već se bavim totalno drugom djelatnošću).
Zamolio bih Vas za pomoć! Može li se riješiti ta enigma sa tim API key-om? Što je potrebno učiniti da mi dozvole još isplata?

Pomozite ako možete?

Srdačan pozdrav!
pazi ovamo: zamisli da ti imaš 10 vrlo skupih BTC ASIC minera...da li bi rudario za sebe, ili be rekao "wtf, vidi koliko ima jadnika koji sebi ne mogu priuštiti ove skupe minere, idem podijeliti pola svoje dobiti s njima po principu za svaki dolar koji mi daju, ja ću njima dati 2"

Kad odgovoriš sam sebi na to pitanje, shvatit ćeš i kad ćeš dobiti te coine
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 13:34   #59
nemo.
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2019
Lokacija: Germany
Postovi: 1
Koristim i freewallet
Prilično pouzdan novčanik. Uz to, postoje aplikacije na ios i android
nemo. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na