Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Blockchain: tehnologija, programiranje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2020., 11:03   #1
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
ETH STAKING

Evo ja budem prvi postavio pitanje buduci da je beacon chain ziv vec par dana.
Ima li pionira u stakingu tu i tehnickih iskustava za podijeliti?

Znam da nije tema za mining ni tradeing pa sam mislio da joj je mjesto tu ako sam u krivu isprike.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 22:02   #2
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Moraš imati 32 ETH-a za staking, ako nemaš onda se moraš spojiti na neki pool da dosegnete više od 32 ETH-a.
Svaki pool ima svoj % pa moraš sam vidjeti koji ti paše, odnosno koji izgleda "legit" da ne spušiš eth negdje u nepoznato...
Zato savjet svima ne budite gladni velikog feea % jer su tamo veći rizici nepoznatih pool-ova.

Ako imaš 32 ETH-a kao neki onda kreneš ovdje: https://launchpad.ethereum.org/
lit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2020., 22:12   #3
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Dobro, i jel ima tko tu da je to i konkretno napravio?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 22:40   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Iskreno, ne vidim neki smisao, osim ako si zagriženi eth2.0 die-hard fan i želiš pošto-poto pomoć mreži sa svojih 32eth (koji btw. danas vrijede $18.500) viška.

Osobno, mislim da je to previše novaca za staviti u eth2 node, koji će biti lockani cca. 2 godine (ne možeš ih withdrawat i ako hoćeš), a rewardi padaju svakodnevno.

Počelo je sa 20% godišnje, sada je već 13%. Šta više ljudi ukrca eth-a unutra, to će rewardsi samo još više pasti.

Već sada imaš staking platforme koje ti daju 7-8% godišnje bez da lockaš svoj eth, a nastave li ljudi krcat eth u eth2.0, te platforme bi lako mogle i prestići rewardse samog eth2.0 protokola.

Da ne spominjem kako je to sve još uvijek pre novo, puno potencijalnih bugova i mogućnosti da ti negdje "nestanu" etheri.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:58   #5
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Iskreno ne vidim smisao raditi zbog rewarda, doslovno sa 2 solidna tradea "zaradiš" etha koliko bi dobio sa stakeom u dvije+ godine.
Ajmo reći da imaš 10 ETHa, da je prosječno 7% reward godišnje, to je cca 1,5 ETH u dvije godine. U ovom bull marketu to doslovno možeš "zaraditi" sa par tradova bez problema, a takvih će prilika u naredne dvije godine biti više nego dovoljno.

Ja sam razmišljao stakeati na binanceu, ali tko na što će biti s zakonsom regulativom i burzom za dvije godine. Ako sam vrtiš node samo imaš još više rizika s potencijalnim slashovima.

Isto su dva faktora bitna za razumijeti ako se gleda isključivo vrijednost.

1.) Što se više stakea, manje je ETH-a u opticaju, potencijalo će cijena ići gore.
2.) U trenutku kad se odlockaju stakeani coinovi, moguće je da će preplaviti tržište u određenoj mjeri, tako da ako nisi stakeao možeš na vrijeme reagirati prije unlocka.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 10:46   #6
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Dobro, i jel ima tko tu da je to i konkretno napravio?
Evo upravo ja...
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Svaki pool ima svoj % pa moraš sam vidjeti koji ti paše, odnosno koji izgleda "legit" da ne spušiš eth negdje u nepoznato...
Nema poolova to su kiljenti i implementacije istog koda u drugim jezicima od razlicitih timova ideja je da se ne centralizira sve u jednom (kao sta je geth mislim sad 75%+ eth1 nodeova), govorim o nodeovima neznam skoro nsita o uslugama koje tek izbacuju exchandges.

Mislio sam vise na tehnicka pitanja oko razlicitih implementacija softwarea i sl. dosta je sve novo kao u ranim danima mininga....

@neo-st@srki
Nije bas tako jednostavno al nacelno ste u pravu ako je nekome 32 po nodeu puno (50% ili 100% ili sta ja znam crypto net wortha) naravno da je dosta objektivno glupa ideja, al to je ono pitanje osobnih financija i tolerancije na rizik vec.

A ovo drugo, dosta ljudi koji su duze u ovome denominira sve u ethu (kao sta 90% tradera "stacka sats") a 14% u ethu je ogromno pogotovo ako ga ionako samo "holdaju".
Nagrade padaju sta vise ljudi stakea ali su na bonding curveu (prima 900 validatora dnevno) tako da ako i bude i dalje ogroman depozit pritisak do 5% nece doci kroz 2-3g)
Usporedivati sta "mozes tradeat" sa yeldom od stakinga nema smisla kruske i jabuke kao usporedivat mining zaradu sa tradingom.
To slashanje je skoro nepostojeci rizik i neznam zasto svi trube o tome (valjda iz nerazumjevanja)

U svakom slucaju ja sam prosao 2 testneta na windowsima i vrtim za test jedan mainet validator na linuxu pa ako ko bude imao kakvih pitanja neka pita.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 11:54   #7
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Svaka čast 🙂

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 15:14   #8
Bradobradi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Visegrad, BiH
Postovi: 212
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Evo upravo ja...

Nema poolova to su kiljenti i implementacije istog koda u drugim jezicima od razlicitih timova ideja je da se ne centralizira sve u jednom (kao sta je geth mislim sad 75%+ eth1 nodeova), govorim o nodeovima neznam skoro nsita o uslugama koje tek izbacuju exchandges.

Mislio sam vise na tehnicka pitanja oko razlicitih implementacija softwarea i sl. dosta je sve novo kao u ranim danima mininga....

@neo-st@srki
Nije bas tako jednostavno al nacelno ste u pravu ako je nekome 32 po nodeu puno (50% ili 100% ili sta ja znam crypto net wortha) naravno da je dosta objektivno glupa ideja, al to je ono pitanje osobnih financija i tolerancije na rizik vec.

A ovo drugo, dosta ljudi koji su duze u ovome denominira sve u ethu (kao sta 90% tradera "stacka sats") a 14% u ethu je ogromno pogotovo ako ga ionako samo "holdaju".
Nagrade padaju sta vise ljudi stakea ali su na bonding curveu (prima 900 validatora dnevno) tako da ako i bude i dalje ogroman depozit pritisak do 5% nece doci kroz 2-3g)
Usporedivati sta "mozes tradeat" sa yeldom od stakinga nema smisla kruske i jabuke kao usporedivat mining zaradu sa tradingom.
To slashanje je skoro nepostojeci rizik i neznam zasto svi trube o tome (valjda iz nerazumjevanja)

U svakom slucaju ja sam prosao 2 testneta na windowsima i vrtim za test jedan mainet validator na linuxu pa ako ko bude imao kakvih pitanja neka pita.

Moze li jedan rezime poslije skoro godinu dana... iskustva.. zarada... i sl.?
Bradobradi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na