Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2015., 12:57   #361
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ako trebaš thermal padove, pravac http://www.frozencpu.com/cat/l1/g8/T...Interface.html

Od njih sam nekoliko puta naručivao, brzi su i kvalitetni. Moja preporuka su Fujipoly Ultra Extreme padovi, dvije klase bolji od ovih AC-ova (koji su, ruku na srce, neka kvalitetna srednja klasa).

Jedan pad je u blisteru?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 13:18   #362
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ne, ekipa sa FrozenCPUa ima dosta velike sheetove tih padova, pa ih režu (osim ako ne kupiš cijeli sheet). Uglavnom, piše ti veličina pada koju dobiješ, imaš raznih dimenzija (za memorijske čipove, za VRM...). Jedino ne zaboravi da i shipping nešto košta.

edit: i naravno, sve dođe propisno zapakirano i zaštićeno.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2015., 12:08   #363
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136







Average CPU Load temperature: 87.5
Ambient: 24.9

Delta: 62.6

After delid (Cool Laboratory Liquid Pro between Die and IHS):







Average CPU Load temperature: 69
Ambient: 24.6

Delta: 44.4

As you can see, With a "simple" thermal grease swap, the temperatures droped by an average of 18.2 C while using 1.312 volts.







https://youtu.be/WhvqhRlIf9U?t=1m55s

7.18 € http://coollaboratory.com/shop/produ...products_id/26

7.9 € https://www.caseking.de/coollaborato...-zuwa-026.html






Coollaboratory Liquid Ultra - novija pasta istog proizvođača


After the overwhelming success of the Liquid Pro, the new Coollaboratory Liquid Ultra was developed. Of course the Liquid Ultra is also made of 100% metal, but it has an absolute new usability and offers an outstanding performance. Due to the paste-like texture the application is now very easy.
Please notice that the Liquid Ultra is not suitable with the usage of aluminum surfaces.
The Coollaboratory Liquid Ultra is available in retail package which includes beside the Liquid Ultra, a printed manual, a brush and a cleaning set (with cleaning tissues and metal grinding pad).
















3770K @ 4.7GHz 1.224v (de-lidded)






3770K @ 5GHz 1.416v (de-lidded)




This time Liquid Pro was 1.71c cooler than Ultra.

If we use a +/- 2c margin of error there is nothing separating these two compounds. Liquid Ultra is better to work with. I wouldn't use the cotton tips that are supplied with Liquid Pro because I found more compound stayed on the cotton than on the IHS. Also there is the risk of cotton fibers sticking to the die or IHS which would impact temps. I used the brush that is supplied with Liquid Ultra which makes the application very easy.

Cleaning is another issue. Liquid Ultra simply wipes off but Liquid Pro often forms tiny balls which when accidentally smeared leaves quite a big mess. I had the stuff all over my fingers by the time I finished wiping it off.

If you are using one or the other than stick with it. There is nothing to gain by switching.






testing subject: Alienware M14x R1 Laptop

The specs:

i7-2760qm | 6 GB RAM| 750 GB HDD | 1.5GB GT555M |


-->
Top pasta za hlađenje

Coollaboratory Liquid Pro

Coollaboratory Liquid Pro is the first heat conducting medium, which is worthy of its name. It is the first heat conduction paste that consists of 100% liquid metal alloy.
It is liquid at room temperature (like mercury), but it is absolutly nontoxic and has a high moistening ability for several materials.
The Coollaboratory Liquid Pro is especially recommend for nickel-plated copper.






Coollaboratory Liquid Pro contain no non-metallic additives (like silicone, oxides etc.) at all. It also does not contain any solid particles.
Due to these properties, Coollaboratory Liquid Pro surpasses the best high performance heat conducting pastes by a multiple.



Temps with Delidded CPU !




Liquid Pro + delid = do 20C dolje






source: http://www.pcper.com/news/Processors...6700K-Delidded





4770K @ 4,3 GHz 1.312 V source : http://www.overclock.net/t/1397672/deliding-a-4770k-haswell-improving-temperatures-and-maximizing-overclockablity

Before delid:







Average CPU Load temperature: 87.5
Ambient: 24.9

Delta: 62.6

After delid (Cool Laboratory Liquid Pro between Die and IHS):







Average CPU Load temperature: 69
Ambient: 24.6

Delta: 44.4

As you can see, With a "simple" thermal grease swap, the temperatures droped by an average of 18.2 C while using 1.312 volts.







https://youtu.be/WhvqhRlIf9U?t=1m55s

7.18 € http://coollaboratory.com/shop/produ...products_id/26

7.9 € https://www.caseking.de/coollaborato...-zuwa-026.html






Coollaboratory Liquid Ultra - novija pasta istog proizvođača


After the overwhelming success of the Liquid Pro, the new Coollaboratory Liquid Ultra was developed. Of course the Liquid Ultra is also made of 100% metal, but it has an absolute new usability and offers an outstanding performance. Due to the paste-like texture the application is now very easy.
Please notice that the Liquid Ultra is not suitable with the usage of aluminum surfaces.
The Coollaboratory Liquid Ultra is available in retail package which includes beside the Liquid Ultra, a printed manual, a brush and a cleaning set (with cleaning tissues and metal grinding pad).
















3770K @ 4.7GHz 1.224v (de-lidded)






3770K @ 5GHz 1.416v (de-lidded)




This time Liquid Pro was 1.71c cooler than Ultra.

If we use a +/- 2c margin of error there is nothing separating these two compounds. Liquid Ultra is better to work with. I wouldn't use the cotton tips that are supplied with Liquid Pro because I found more compound stayed on the cotton than on the IHS. Also there is the risk of cotton fibers sticking to the die or IHS which would impact temps. I used the brush that is supplied with Liquid Ultra which makes the application very easy.

Cleaning is another issue. Liquid Ultra simply wipes off but Liquid Pro often forms tiny balls which when accidentally smeared leaves quite a big mess. I had the stuff all over my fingers by the time I finished wiping it off.

If you are using one or the other than stick with it. There is nothing to gain by switching.






testing subject: Alienware M14x R1 Laptop

The specs:

i7-2760qm | 6 GB RAM| 750 GB HDD | 1.5GB GT555M |


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 21.08.2015. u 18:43.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 19:06   #364
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
^^
+1
Koristim je

Inace je CLP bolji od MX-4 ravno za 8C,probao licno na nekoliko socketa...
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 19:16   #365
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
I zaboravili ste jednu bitnu stvar, nakon nekog vremena se "zavari". Dakle skida se samo i iskljucivo smirglanjem Neka hvala, shin-etsu radi svoj posao kao zmaj
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 19:25   #366
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I zaboravili ste jednu bitnu stvar, nakon nekog vremena se "zavari". Dakle skida se samo i iskljucivo smirglanjem Neka hvala, shin-etsu radi svoj posao kao zmaj
Skinuo sam posle mesec dana sa sundjerom koji dolazi u pakovanju sa pastom,naravno treba malo vise ali se skine za 2-3min

Prethodno malo ugrejes CPU nekim testom i ide odlicno...

Ovo pisem za stavljanje izmedju baze culera i CPU-a,a za ispod IHS-a,ako vec skidam poklopac nema sta vise da je skidam ...dok god traje CPU

Zadnje izmijenjeno od: Cloker. 21.08.2015. u 19:30.
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:00   #367
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mjesec dana. Tko od nas mjenja pastu svakih mjesec dana ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:08   #368
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kupio sam onu veliku špricu Arctic Cooling Ceramique2 na ebayu za 80kn. Napuljkao sam tonu procova sa njom.
Pred mjesec dana sam nakon 3 godine skinuo VXa sa 2600K i pasta još nije bila tvrda ni skorena. Lagano sam ju skinuo sa papirnatim ručnikom.
Ponovno sam nju stavio i bog te veseli sljedeće 3 godine...

Ovo za mjenjanje svakih mjesec dana mi je uljepšalo dan, moram priznat
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:11   #369
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ac ceramique koristim već stvarno dugo i baš to... apsolutno joj ništa nemre zub vremena.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:20   #370
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tubice od 2g su bile u vemulju po 30kn. A ja sam uzeo krmaču od šprice za manje od 80kn. I to je već imam godinama i tek sam na pola šprice
A kad puljkam, ne štedim. Nasaftam tako da pokrije cijelu kapu a opet da ne curi sa strane.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2015., 23:51   #371
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Mjesec dana. Tko od nas mjenja pastu svakih mjesec dana ?
Zavisi ko kako,menjao sam da vidim da li moze da se skine,neko ni komp ne otvori po godinu i vise,ko sto rekoh zavisi ko sta radi i ceme se igra
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 00:21   #372
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I zaboravili ste jednu bitnu stvar, nakon nekog vremena se "zavari". Dakle skida se samo i iskljucivo smirglanjem
Citiraj:
Autor Cloker Pregled postova
Skinuo sam posle mesec dana sa sundjerom koji dolazi u pakovanju sa pastom,naravno treba malo vise ali se skine za 2-3min

Ovo pisem za stavljanje izmedju baze culera i CPU-a,a za ispod IHS-a,ako vec skidam poklopac nema sta vise da je skidam ...dok god traje CPU

Kao i clocker koji ju skinuo malo teze al ipak je, i ovom covi je isla pasta dolje ...


Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Meni se zaljepio nakon 6 mjeseci tako fino kuler za proc da sam skoro potrgo pinove prilikom izvlacenja.
Nisam nikad guglo jel to normlano za tu pastu ili sam mozda ja pehista.
Citiraj:
Autor Cloker Pregled postova
Prethodno malo ugrejes CPU nekim testom i ide odlicno...
U tom grmu lezi zec



Mislim da oni koji stave malo vise paste, da je ju lakse ociste jer se teze zapece , ne znam kako drukcije objasnit oprecne informcije ?!

Slobodno me ispravite ako sam u krivu (lose procitao, shvatio, napisao).




Sve sto govorite (sto navode sajtovi a i vi) o teskom skidanju paste vezano je za Liquid PRO koji ima narancasti poklopac sprice.


Cleaning is another issue. Liquid Ultra simply wipes off but Liquid Pro often forms tiny balls which when accidentally smeared leaves quite a big mess.
I had the stuff all over my fingers by the time I finished wiping it off.



Liquid ULTRA takodjer dolazi od istog proizvođača u sprici sa plavim poklopcom
- po performansama je bolja od Liquid PRO
- smjesa je vise nalik pasti
- lako se cisti





Liquid Ultra is rated at 38.4w/mk and Liquid Pro is rated at 32.6w/mk

Na papiru Liquid Ultra je 18% bolja




Znaci obje paste dolaze od istog proizvođača
- istih su ili slicnih performansi



Liquid PRO - " tekuce forme " , teze se cisti

Liquid ULTRA - "pasta like" , lako se cisti

Test : Liquid Ultra vs Liquid Pro
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 22.08.2015. u 01:05.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 01:03   #373
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa po ovom testu ako dobro vidim, pro je bolja od ultre za skoro 2 c ali se teze skida a na drugom testu je ultra bolja?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 01:11   #374
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
^^

Dobro vidis,ja ultra nisam koristio ali imam kolege koji jesu i svi su rekli da je pro bolja za 2-3C na maximalnom setovanju,odnosno sto se vise povecava clok pro postaje bolji...

Za skidanje jeste teza ali ne i nemoguca kao sto sam reko koristim je i skida se,e ispod IHS-a nisam skidao jer i zasto bi ako znamo da smanjenjem temperature produzavamo vek procesoru,upravo se zbog toga i radi delid,e sad ne rade to svi,ko kako voli nek izvoli ,svaki CPU koji dodje kod mene odmah je izgubio garanciju
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 01:20   #375
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Da, dobro vidis.

Definitivno rezultat nije konzistentan i logican.
No i za to bi trebalo postojati logicno obasnjenje .
Dal bi mogao ko dati svoje misljenje o tome ...


The case is very well cooled. There are a total of 9 case fans all intake. The H100 exhausts out the top.

I have a temp sensor measuring the room temperature. Attached to it is a sensor which is inside the case, next to the mainboard. There are 4 more temperature sensors attached to the fan controller at various points inside the case. The case temperature was recorded at the start, after 15 minutes, after 30 minutes, after 45 minutes and at the end of the testing. The average was then used


3770K @ 4.7GHz 1.224v (de-lidded)







3770K @ 5GHz 1.416v (de-lidded)
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 22.08.2015. u 01:31.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 01:30   #376
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Nema tu nikakve logike,sa povecanjem napona raste i temperatura i dolazi do boljeg sjedinjavanja paste i bolje provodljivosti tako da tecni metal dolazi do maximalnog izrazaja.
Inace nema tu stavljanja vise CLP,jer ako stavis vise ona ce izaci i eto problema...
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 12:59   #377
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Cloker Pregled postova
Inace nema tu stavljanja vise CLP,jer ako stavis vise ona ce izaci i eto problema...
Mislis vjerovatno na situaciju gdje CLP izadje izmedju die-a i ihs-a na Haswell / DC procevima, pa napravi kratki spoj po FIVR-u?

Zato se jednostavno prije nanosenja paste FIVR premaze prozirnim lakom za nokte, u 2 - 3 sloja, ostavi da se osusi i onda ides stavljat CLU / CLP, naravno ne naneses spahtlu materijala, pa ne bi trebalo bit problema.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 14:20   #378
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Nakon skidanja ihs-a, uklanjanja stare paste i stavljanja nove kvalitetnije; ihs ponovo lijepite ili ga samo pritisnete socketom i bazom hladnjaka?

Zadnje izmijenjeno od: iggi. 22.08.2015. u 14:29.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 15:07   #379
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Nakon skidanja ihs-a, uklanjanja stare paste i stavljanja nove kvalitetnije; ihs ponovo lijepite ili ga samo pritisnete socketom i bazom hladnjaka?
Skineš s pločice i IHS-a svu onu crnu gumu i kod stavljanja u socket samo staviš prvo procesor, pa pastu na jezgru i onda ihs na procesor, paziš da je IHS u centru i paziš da ostane u centru kako ga stišćeš s mehanizmom.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:12   #380
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Mislis vjerovatno na situaciju gdje CLP izadje izmedju die-a i ihs-a na Haswell / DC procevima, pa napravi kratki spoj po FIVR-u?

Zato se jednostavno prije nanosenja paste FIVR premaze prozirnim lakom za nokte, u 2 - 3 sloja, ostavi da se osusi i onda ides stavljat CLU / CLP, naravno ne naneses spahtlu materijala, pa ne bi trebalo bit problema.
Ne mazem lakom niti icim,covek mora biti dileja da bi sipao da mu se razlije na sve strane
I obavezno odraditi i poliranje baze culera i poklopca IHS-a i tu isto staviti pastu i eto dole 20C,mom prijatelju sam skinuo 23C na 4770 al je stvarno bilo stavljeno zvake da si mogo zalepiti celu seriju , i paziti kod haswel-a da se ne otfikari neki kondezator jer ima mnogo plici ulaz nego Ivica Naravno ovo vazi ko to radi ziletom..
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:25   #381
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Postupak delidanja:
1. Uzmeš socket 15xx proc.
2. Pažljivo sa žiletom skineš IHS, počneš od kuteva i paziš da ne krhneš jezgru.
3. Očistiš crnu gumu sa IHSa i ono što Intel naziva termalnom pastom, a cijeli civilizirani svijet drekom.
4. Staviš poštenu pastu i sa 3M brtvilom za glave motora zakeljiš IHS natrag.
5. Ugradiš proc i upališ komp.
6.a. Imaš 20 stupnjeva niže temperature!
6.b. Shvatiš da si uništio proc, odneseš ga na reklamaciju ako imaš garanciju i praviš se grbav, shvatiš da ti kmetovski socketi nisu za tebe i uzmeš nešto što je zalemljeno za IHS tipa stari SB, s.2011 ili, ako si munjen u glavu, neki AMD (pusa Hawkeru).

Edit: Poanta posta je da mi nije jasno delidanje kao neki racionalni postupak. Ako imaš para za riskirati 2-3 tisuće kuna vrijedan proc, imaš i za kupiti zalemljeni HEDT.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 22.08.2015. u 16:36.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 16:54   #382
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Postupak delidanja:
1. Uzmeš socket 15xx proc.
2. Pažljivo sa žiletom skineš IHS, počneš od kuteva i paziš da ne krhneš jezgru.
3. Očistiš crnu gumu sa IHSa i ono što Intel naziva termalnom pastom, a cijeli civilizirani svijet drekom.
4. Staviš poštenu pastu i sa 3M brtvilom za glave motora zakeljiš IHS natrag.
5. Ugradiš proc i upališ komp.
6.a. Imaš 20 stupnjeva niže temperature!
6.b. Shvatiš da si uništio proc, odneseš ga na reklamaciju ako imaš garanciju i praviš se grbav, shvatiš da ti kmetovski socketi nisu za tebe i uzmeš nešto što je zalemljeno za IHS tipa stari SB, s.2011 ili, ako si munjen u glavu, neki AMD (pusa Hawkeru).

Edit: Poanta posta je da mi nije jasno delidanje kao neki racionalni postupak. Ako imaš para za riskirati 2-3 tisuće kuna vrijedan proc, imaš i za kupiti zalemljeni HEDT.
Ko radi delid ne misli na garanciju i ne radi to svako

Poenta:Entuzijazam nema granica
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 17:30   #383
z☺ran
Registered User
Moj komp
 
z☺ran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
Pretprošle godine sam radio testove svih mogućih pasti na našem tržištu jer sam se zapalio.
Za to sam izgubio par mjeseci jer sam ponavljao testove zbog ambijentalne temp. Na kraju je najbolje ispala ipak MX4. Lako se nanosi i uklanja a rezultati su OK.
Mali savjet: Ploha na cooleru baze treba biti gruba (ponekad tvornički vidljivo u jednom smjeru ili kružno) jer pasta zna bježati ako su obadvije plohe preglatke kao staklo (curing).
I ne razmazivati već postavit malu kuglicu nasred CPU-a ili GPU-a pa kad zašarafite čvrsto do kraja, pasta se sama poširi gdje treba i koliko treba a višak malo pobjegne sa strane na rub što nije bitno.
Nije loša ni (Coollaboratory Liquid MetalPad) koja ima posebnu, specifičnu karakteristiku za upotrebu
Objašnjenje. Ona je u krutom stanju ali kad temperatura pređe iznad 65 stupnjeva transformira se u tekući metal i popuni sve mikro rupe i ogrebotine. Kad temperatura padne ispod 60 ili manje opet se transformira u kruti metal, zanimljivo i korisno.
Ima za kupiti manji za GPU ili veci za CPU. Treba biti oprezan prilikom montaže jer se lako trusi i raspada i bježi u stranu sa centra montaže.
HTML:
http://www.coollaboratory.com/shop/

""Oni bakreni listići nisu potrebni""

Zadnje izmijenjeno od: z☺ran. 23.08.2015. u 05:08.
z☺ran je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 17:47   #384
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
AC MX4 family pack, kad se potrosi kupin novu za ~20€ i miran.

Delid necu ni spominjat, bolje da mi vruc crkne i dobijem novog, nego da ladan crkne pa popusim 450€ cpu
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 00:47   #385
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
source: http://www.tomshardware.com/reviews/...k,3616-19.html

toplinka vodljvost pojedinih pasti [1] Thermal Conductivity



Bez delida



Why Do We Test Each Paste In Four Scenarios?

Depending on viscosity and composition, not all pastes are a good fit for every application, nor are they all well-suited for novices.
This warning also applies to replacing the heat sink on your GPU, and we'll discuss that separately below.

http://www.tomshardware.com/reviews/...er,3600-7.html
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 25.08.2015. u 01:49.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 10:03   #386
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
MX-4 je odlična, sve ostalo skuplje i hladnije koji stupanj je entuzijazam.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 17:34   #387
test00
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Vukovar
Postovi: 35
Na ps3 trebam promijeniti pastu ispod ihs-a cpu-a, mislim koristiti mx-4 ali imam i mx-2 doduše on je jako star nekih 8g. ali i dalje je u tubi i nije sasušeno, valja li to koristiti ? ili bolje da se držim mx-4 koji je novo kupljen.
A pitanje čime to učvrstiti i da li je uopće potrebno, malo drugačije je nego na cpu kod pc-a jer ga ne mogu kao cjelinu izvaditi i nanošenje hladnjaka je drugačije, neki kažu da mx-2 i mx-4 ispod ihs-a dovoljno učvrste i samo oprezno sastaviti sve nazad, neki kažu da ne može učvrstiti zbog svog oblika, a brojni koriste Arctic Alumina Thermal Adhesive ali to mi baš ne odgovara jer jako zaljepi, a htio bih da ako bude problema mogu to sve ponovno rastaviti, mislio sam neka silikonska ljepila koristiti jer i originalno tako nešto je stavljeno, ali samo koje i gdje kupiti ?
Ako netko ima koji dobar savjet što i kako učiniti, bio bih zahvalan.

Evo kako to izgleda kod ps3:




bi li FUJIK Silicone Thermal Glue odradio posao jer čitam ljudi koriste to ?

Zadnje izmijenjeno od: test00. 26.08.2015. u 20:50.
test00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 18:01   #388
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Ajd da se ponovim opet,ne znam kako je tomsharadware doso do ove tabele ali to se ne podudara sa mojim

Razlika izmedju CLP i MX-4 je 8C isti CPU isto hladjenje ista masina sve i ambijetalna temperatura samo paste razlicite i to radio u 5 seta da budem ubedjen 100%,toliko o CLP vs MX-4
Druga stvar,ispod IHS-a ne moze ni jedna pasta dugo da izdrzi osim tecnog metala,stavis MX-4 temperature u jeeee,prodje mesec dana kazes sta je ovo pocele da rastu,jedino si sa tecnim metalom siguran da ce temp.biti te,proverio takodje licno a ne sta je neko napisao na netu...
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 18:08   #389
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Čudno. Meni je MX4 skoro godinu dana na procu i ne primjećujem nikakve razlike u temperaturama.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 18:27   #390
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
^^
Procitaj kolega sta sam napisao...ne na CPU vec ispod IHS-a,kada se radi delid
Cloker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na