Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2021., 01:49   #1
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Iskon meshtar ne radi, može pomoć

Zdravo,


onaj mesh od iskona je radio loše pa sam resetirao sa čačkalicom sva tri uređaja i sada se neće uopće spojiti niti jedan. Niti na kabel niti bežično.

Kad spojim kabel iz routera u lan 1, a lan 2 u pc, imam internet. Ali ovo bežično povezivanje putem wps-a ne radi. Također ne odašilje/odašilju svoju wifi mrežu.



Reset - čačkalica 10ak sekundi, uključe se sve lampice i uređaj se resetira.


Prvi uređaj spojim na lan 1 i upalim, drugi uređaj stavim pokraj i upalim. Nakon nekog vremena (blinkaju lampice zeleno - povezivanje, "traže se")

neće se spojiti (blinkaju crvene lampice, greška da nije spojeno).



Ti uređaji bi trebali odašiljati svoju wifi mrežu (ispod na naljepnici piše ssid, pass i ostalo), ali to ne rade, nema te mreže.

Pretpostavljam da negdje griješim, ali ne znam gdje.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:26   #2
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Treba isključiti Wifi na ruteru odnosno ima tipka na samom mesh AP-u. Ali zašto ne pitati Iskon - to je plaćena usluga.
sajko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2021., 10:25   #3
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Probao sam isključiti wifi na routeru (iako tako ne piše u uputama).
Piše da se prvi uključi, uplai drugi i da se moraju povezati. Ako ne, pritisne se wps na oba i oni se povežu.
Nako što se povežu, isključiti wifi. Probao sam sa isključenim wifi i uključenim. Neće se povezati.
Iskon podrška se čeka oko 20minuta do javljanja, pa malo prespajanja pa kažu da će se netko povratno javiti za 10-15 minuta. Ali valjda ne znaju gledati na sat ili tako nešto.
Probat ću opet danas zvati.

P.S.
Na meshu ima samo tipka wps i reset.
__________________
Dazed and confused

Zadnje izmijenjeno od: driftwood. 25.06.2021. u 12:01.
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:37   #4
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
-->
Moja greška, tipka je na ruteru.
Evo uputa:

C) Ručno povezivanje uređaja

U slučaju da automatsko povezivanje uređaja nije bilo uspješno ili želite dodati novi uređaj satelit, potrebno je novi uređaj spojiti unutar 3 metra od baze, te pokrenuti ručno povezivanje.

Približite uređaj satelit bazi.

1.
Ako lampica 5 GHz na novom uređaju satelitu ne svijetli stabilno zeleno unutar pet minuta nakon spajanja uređaja, ponovite korak ručnog spajanja.

U slučaju poteškoća, nazovite nas na broj korisničke podrške 099 505 50 50

2.
Uključite uređaj satelit u struju, upalite ga sa stražnje strane i pričekajte 3 minute da se uređaj upali.

3.
Na uređaju bazi držite pritisnutu tipku s dvije strelice na 2 sek. Potom isto učinite na uređaju satelitu. Lampice 5 GHz i 2.4 GHz počet će treperiti i uređaji će se automatski povezati.

4.
Pričekajte 5 minuta. Ako lampice 5 GHz i 2.4 GHz svijetle stabilno zeleno, uređaji su povezani te uređaj satelit možete isključiti i premjestiti u prostoriju po svom izboru prema preporukama.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2021. u 18:03. Razlog: Malo preglednije
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 00:53   #5
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Jes' šipak. Sve to lijepo (krivo) piše u onoj knjižici.
Pretpostavljam da su ovo vrlo vrlo loši uređaji.

Nakon reseta, u prvi mesh (AP) nakon 5 do 7 minuta uključiti lan kabel. (ako se uključi prerano ili prekasno ništa od svega, znaš koliko mi je trebalo dok sam ovo naučio)
Nakon 5 do 7 minuta se uključi njegov wlan, spoji se sa mobitelom i preko aplikacije* upiši željeni ssid i password.
Čekaj još 5 do 7 minuta.
Kad lampice svijetle stabilno (zeleno), uključi drugi mesh.

Nakon 5 do 7 minuta (obrati pozornost na vrijeme jer opet ništa od svega) pritisni tipke wps na oba uređaja da se konektiraju.
Nakon 5 do 7 minuta stvar radi.
Dodaj još jedan mesh (kao u mom slučaju), uključi ga, pričekaj 5 do 7 minuta, ponovi wps.
Stvar radi.
5GHz na meshu ne radi, odnosno novi laptop se spaja primarno na mrežu 5GHz, a ona ne radi. (na meshu je isti naziv za 2.4GHz i 5GHz) - pa samo promijeni 5GHz mrežu kažeš?**
I sad kreće lagana predigra koja vodi ka nježnom vođenje ljubavi sa meshtarom.

Hoćeš isključiti 5GHz na mesh AP (ovom koji se spaja na router jer njega jedino vidiš u poolu), spojiš se na nj, upišeš admin i pass, pronađeš pod wlan settings 5GHz i isključiš - save i nema interneta. Nigdje.
Ajmo sad ugasi glavni router, pričekaj 10 minuta da se spoji, pa ponovi radnju sa prvim meshom (jer se više ne želi automatski spojiti, pa ide reset 5-7 minuta čekanje...), pa kad se spoji na router, mesh ap izbaci svoju wlan mrežu na koju se možeš spojiti i ući u postavke da nešto sam postaviš i štagod napravio, nakon save, ode internet. Opet ništa ne radi.
Pa ugasi/upali glavni router, pričekaj 10ak minuta da se spoji, isprobaj još par kombinacija, uvijek ista priča i na kraju lijepo se pozdravi sa ljudima, ispričaj se na smetnji od par sati i doviđenja.

Ovo sam napisao nakon sati provedenih kod starijeg čovjeka koji ne razumije zašto mu na novom laptopu ne radi wifi (jer se spaja na 5GHz koji na meshu ne radi) te se odlučio reklamirati laptop (jbg, stariji čovjek zna bolje od mene "šta se ja tu miješam, valjda on zna" i "sve je radilo dok ja nisam došao" [osim wlana zbog čega me je i zvao i ponekad su se gosti žalili, ali sve je radilo ]). Da ne kažem da mi svako toliko dođe pa stisne wps "jer tako piše u uputama", pa gasi i pali router, pa pali i gasi meshove...

Uglavnom još nisam vidio ovakav mrežni uređaj (možda i jesam, ali nekad ranije, sigurno ne u neko novije vrijeme).
Ne možeš se na nj spojiti kabelom (nema mreže, nema dignut dhcp, ne znam koja mu je ip adresa).
(Njegov) wlan mu se upali tek nakon 5 do 7 minuta što radi i uštekaš kabel u njega. (Inače se ne pali njegov wlan, ako uštekaš ranije, ništa se ne događa. Ako uštekaš kasnije isto se ništa ne događa.)
Kad mu se upali wlan, možeš se spojit na nj i ima unutra klasnične postavke za tako jedan uređaj, ali nakon "save" ne radi više ništa. Niti se on ne spaja, niti se na njega ne možeš spojti, niti wlan od routera ne radi, niti se na lan od routera možeš spojti (probao i sa drugim kabelom, mislio da kabel ne valja). Uređaji koji su na wlanu (router) spojeni rade i dalje, novi se ne mogu više spojiti, niti da ručno upišeš ip adresu.

Ovo je prvi mrežni uređaj koji nisam uspio konfigurirati (jesam donekle, ali to ne brojim) i da nisam znao zašto je to tako. Da je neispravan bi razumio, ali nisu sva tri neispravna. Siguran sam da negdje griješim, ali ponavljam, to čekanje jednostavno ubija u pojam. Možda bih si i dao truda da nema tog čekanja.

*
može i preko browsera ako ne ulaziš u postavke nego samo taj wizard koji iskoči, ne radi ako ideš u advance postavke pa save


**
kada su meshovi isključeni na glavni router se laptop (kao i ostali uređaji) uredno spaja i na 2.4GHz i na 5GHz

Ako se netko susretne sa ovim uređajima i uspije ih konfigurirati ikako drugačije osim po tom wps defaultu neka mi javi, bio bih zahvalan.

P.S.
Iskon izgleda nema podršku za mesh, samo čekaš cca 20 minuta da se netko javi i kaže ti da će te netko nazvati, a to se ne dogodi, dva puta u dva dana tako.
__________________
Dazed and confused

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.06.2021. u 12:50.
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 12:51   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Dobro je da si prijavio "slučaj" i da znamo zaobilaziti to smetje u širokom luku
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 03:05   #7
pem7799
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 133
Je, Iskon je postao klonirani T-com, veliko sr..e u manjem pakiranju.
pem7799 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 16:30   #8
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor pem7799 Pregled postova
Je, Iskon je postao klonirani T-com, veliko sr..e u manjem pakiranju.
Kako to postao??? Iskon je T-com oduvijek, ipak su to sestrinske firme.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 17:07   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Baš i nije. Uvijek su bile neke sitne razlike između njih. Nažalost, u zadnje vrijeme je stvarno postao klon.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 18:24   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Koliko znam, nedavno je T-Com kompletno preuzeo Iskon. Iskonovi zaposlenici su ili dobili otpremnine ili su prebačeni pod T-Com.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2021., 16:56   #11
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Koji točno uređaj je u pitanju?
Iskon nudi 2 tipa uređaja za ovu uslugu ... Ja imam Airties već 4 godine i rade odlično

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 17:40   #12
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Da, taj airties.
Možeš napisati kako si to konfigurirao? Da li ti radi 5GHz?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 21:17   #13
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Sve radi bez problema, obje mreze
Ugasio sam WiFi na ruteru od iskona i kabelom povezao prvi cvor...ostalo je sve default


Ako imas problema zovi tehničku podršku pa neka te vode, to im je posao



Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: BoTiA. 28.06.2021. u 21:24.
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2021., 20:52   #14
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
LOL evo gledam malo Iskon Mesh i nađem totalnu glupost (slika), kao da je pisao "prevodioc" sa Wifi Range Extender u Wifi "Amplifier" .

Jačina (dBm) signala i kod R. Extendera je uvjek ISTA (100%) bez obzira na udaljenost i broj extendera ali se gubi brzina rada , samo kod Mesh uređaja je drugačiji softver pa može sam birati band 2,4 ili 5GHz i put veze do rutera (direktno ili preko drugog Mesh uređaja) prema boljim (bržim) rezultatima. Ima ih i sa tri banda pa 3,5GHz koriste za međusobnu vezu jer na tom bandu kućnih korisničkih uređaja je malo.



https://ibb.co/RPLzMyR
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mesh vs Range Extender.jpg‎
Views:	197
Size:	112.5 kB
ID:	24041  
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 01:25   #15
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Ja sam prije ovog Mesha imao range extender..i najviše me je zivciralo to kad mi se mobitel zakači na jedan uređaj sa slabim signalom i nikako da se prebaci na drugi koji je jači...sa meshom nema problema, jedna je mreža i stvar funkcionira odlično

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 15:00   #16
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ima li netko možda ovaj Meshtar XS sa Innbox M60 uređajima?
Valja li to išta?
Htio bih složiti da mi Wifi radi i u spavaćoj sobi gdje sad nema skoro nikakvog signala, pa mi ovo izgleda kao relativno jeftino rješenje za 19kn mjesečno dok sam još na Iskonu.
Nego jedino za taj Meshtar XS spominju nekakvu "naprednu" korisničku podršku za internet gdje oni nešto kako provjeravaju je li sve radi minimalno triput dnevno pa me zanima koja je tu kvaka? To je zato da mi uskrate admin account na M60 ili imam krivi predosjećaj?
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na