Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2020., 15:53   #2041
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Nvidia je ograničena s dostupnošću gddr6x memorije i vjerojatno lošeg Samsungovog 8nm node-a, dok s druge strane AMD ima odličnu dostupnost zbog odličnog TSMC-ovog 7nm node-a, i starije gddr6 memorije, ali na tom node-u rade i konzole, Zen 2, Zen 3 pa pretpostavljam da neće biti toliko RDNA 2 kartica, no opet siguran sam bolje nego Ampere kartice. Konzole će se prodavati kao kiflice uz takav omjer performanse/cijena, a da ne pričam o Zen-u 3 kojeg će kupovati i Intel, Nvidia fanboysi uz AMD fanboyse, RDNA 2 ima popriličnu konkurenciju na tom node-u.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 16:03   #2042
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Br. rdna2 kartica na launchu ce biti puno veći od ampera, potražnja za tim karticama biti 3/4x veca jer rtx3080/3090 nema na vidiku pa ce se masa ekipe koja je htjela kupiti ampere prešaltati na kupovinu rdna2.

Za neke aib modele rx6900xt poput sapphire(toxic, nitro+ ili kako god se budu zvali) i se mogu ocekivati boost clockovi i do 2400~2500MHz
Nije još poznato dali će AiB partneri uopće dobiti 6900XT, odnosno zasad je priča da ostaje AMD exclusive.

Mada ja vjerujem da će AMD pustiti, samo par mjeseci nakon što ih se nakupi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2020., 16:03   #2043
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Druže, Zen3 procesori, RDNA2 čipovi za GPU i konzole su već debelim dijelom nakucani. Nije da će krenut štampat sutra

Demand će sigurno biti ogroman, ali će isto tako sigurno biti osjetno veće količine proizvoda nego nVidijinih u istom vremenskom prozoru od 15 dana od launcha.

Yield je odličan i bude za sve.

I za Zen2 je bila navala jebačka pred godinu i pol dana pa je nas poprilično u prvih par dana dobilo proc i to ovdje u Hrvatistanu, a da nebi ovi vani (3700X i 3900X su se brzo razgrabili). GPU PCBovi se nemilice štancaju kod AiB partnera jer za razliku od zelenih, imaju solidne zalihe čipova. Dok zeleni čak guraju i ispravne testne čipove u finalne GPU kartice, AMD ima fini zreli node za svoje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 16:21   #2044
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Druže, Zen3 procesori, RDNA2 čipovi za GPU i konzole su već debelim dijelom nakucani. Nije da će krenut štampat sutra

Demand će sigurno biti ogroman, ali će isto tako sigurno biti osjetno veće količine proizvoda nego nVidijinih u istom vremenskom prozoru od 15 dana od launcha.

Yield je odličan i bude za sve.

I za Zen2 je bila navala jebačka pred godinu i pol dana pa je nas poprilično u prvih par dana dobilo proc i to ovdje u Hrvatistanu, a da nebi ovi vani (3700X i 3900X su se brzo razgrabili). GPU PCBovi se nemilice štancaju kod AiB partnera jer za razliku od zelenih, imaju solidne zalihe čipova. Dok zeleni čak guraju i ispravne testne čipove u finalne GPU kartice, AMD ima fini zreli node za svoje.
Ovo sa Zen 2 je odličan primjer jer je u to vrijeme AMD dijelio node s Appleom i drugima i zapravo je imao vrlo mali dio kolača za sebe, no opet su se procesori mogli lako nabaviti (i sam sam si nabavio, i još dao preporuku nekim frendovima pa su si i oni kupili). Sada AMD ima praktički skoro sve od 7nm za sebe, yield je vrlo visok i svakako će dostupnost biti bolja od kriminalno loše Nvidijine ponude.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 16:37   #2045
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Sada AMD ima praktički skoro sve od 7nm za sebe, yield je vrlo visok i svakako će dostupnost biti bolja od kriminalno loše Nvidijine ponude.
Nema skoro sav, sad AMD ima tek negdje oko 21% 7nm node wafera u svom portfeljeu. Ovo dolje je što je pisao @chiakokhua na Twitteru kompilirano.

Citiraj:
TSMC's 7nm production capacity continues to rise. The industry expects monthly capacity to reach 110,000 wafers in 1H'2020. The top 5 customers by order proportion are: Apple, HiSilicon, Qualcomm, AMD, and Mediatek. Except for Mediatek, order share is split at roughly 20% each, depending on seasonality. Mediatek's share is around 13%.
Citiraj:
However, with 7nm capacity rising to 140,000 wpm in 2H'2020, and the largest customer Apple migrating to 5nm with the A14 processor, customer ranking by 7nm orders will be re-shuffled. In one fell swoop, AMD booked capacity for 30,000 wafers, accounting for 21% of total capacity. HiSilicon and Qualcomm's orders are similar, at 17-18%. Mediatek's share also rose to 14%.
Ovi mobilni će isto dobrim dijelom migrirati do polovice iduće godine na 5nm jer je u mobilnom bitan power usage pa će 7nm kapaciteta vjerojatno biti i više nego dovoljno za sve zainteresirane.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 02.11.2020. u 16:44.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 18:23   #2046
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ako dostupnost bude bolja nego kod zelenih, i driveri budu od početka kako treba, to onda znači win za amd. Osim ray tracinga i AMD vezije dlss-a koji svi toliko prozivaju, meni osobno nebitna stavka, no vidim da mnogi pucaju na to.
Samo neka mid range modeli budu koliko toliko blizu msrp cijeni, dobavljivi i stabilni što se tiče softvera to je to, lova će se polako slijevati. Baš me zanima odgovor nvidie na sve ovo.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 18:34   #2047
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
RDNA 2 - Govori se o "standardnom" broju kartica za normalan lanuch (tipa Polars ili Pascal). Bit će ih teže za kupiti jer je kraj godine, ljudi kupuju više a i oni koji su htjeli kupiti RTX 3000 sad se okreću crvenim jer RTX-ica jednostavno nema za kupiti.

Zen 3 - naštancali su već preko milijun komada, možda malo manja dostupnost nego kad je izlazio Zen 2.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 18:39   #2048
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
U tom slučaju ne preostaje ništa drugo, nego jedna prigodna...
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 19:30   #2049
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
RDNA 2 - Govori se o "standardnom" broju kartica za normalan lanuch (tipa Polars ili Pascal). Bit će ih teže za kupiti jer je kraj godine, ljudi kupuju više a i oni koji su htjeli kupiti RTX 3000 sad se okreću crvenim jer RTX-ica jednostavno nema za kupiti.

Zen 3 - naštancali su već preko milijun komada, možda malo manja dostupnost nego kad je izlazio Zen 2.
Govorim samo da je referentinih RDNA 1 kartica bilo za kupiti odmah nakon službenog launcha, dok se dugo čekalo za partner modele.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 20:48   #2050
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
AMD has an answer to DLSS, DirectML Super Resolution
Citiraj:
Microsoft confirmed that both of their next-generation consoles would support Machine learning for games with DirectML. Through their collaboration with AMD when creating their new consoles, AMD has a chance to replace DLSS with an alternative which will apply to gamers on both PC and Xbox, giving developers little reason to support DLSS over DirectML Super Resolution. DirectML isn't a Radeon-only technology, and its applications extend far beyond Super Resolution functions. Over the coming years, future PC and Xbox games will bring Machine Learning into games in several new and innovative ways, impacting all gamers with supported hardware. DirectML was revealed at the same time as DXR (DirectX Raytracing), and its image-enhancing capabilities have already been showcased at events like SIGGRAPH 2018. DirectML will create an open alternative to Nvidia's DLSS technology, allowing gamers outside of Nvidia's RTX ecosystem to benefit from Machine Learning.
Izvor: OC3D
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2020., 20:51   #2051
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Dobro to vec znamo, no ima li ikakve naznake kad bi to moglo izaci?
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 20:56   #2052
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ovaj mjesec, zajedno s novim konzolama, Zen 3 procesorima i RDNA 2 karticama. Poanta je da imaju open-source rješenje koje smo već u nekoliko navrata spominjali i koje će na kraju moći (is)koristiti većina.

Obzirom da su rekli da preostale detalje čuvaju za Zen 3 i RDNA 2 Architecture Day koji bi trebali biti netom prije 05.11. i 18.11., onda i možda razotkriju sve do kraja.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:01   #2053
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Nisam u clanku naletio na dio da izlazi ovaj mjesec, vec samo da ce konzole i kartice to podrzavati. Jedino se moze procitati puno "will", "could" i "has a chance" izjava.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:04   #2054
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Tebe stvarno svaki moj post jebe i to žešće, ako ovak skačeš na svaku.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:07   #2055
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Od kud ti to? Pa kazem samo kaj sam procitao, nema nista konkretnog, a da to dolazi na konzole i kartice se vec zna. Osobno bi mi konkretna informacija o izlasku njihove verzije puno znacila jer bi se onda lakse odlucio koju karticu kupiti, naravno dok beta testeri isprobaju drivere.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:07   #2056
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nema skoro sav, sad AMD ima tek negdje oko 21% 7nm node wafera u svom portfeljeu. Ovo dolje je što je pisao @chiakokhua na Twitteru kompilirano.




Ovi mobilni će isto dobrim dijelom migrirati do polovice iduće godine na 5nm jer je u mobilnom bitan power usage pa će 7nm kapaciteta vjerojatno biti i više nego dovoljno za sve zainteresirane.
To je stara racunica, u dva navrata sam tu nedavno pisao, amd kod tsmc-a ima min 43k wpm na 7nm...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:10   #2057
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tebe stvarno svaki moj post jebe i to žešće, ako ovak skačeš na svaku.
Ne smetaš ga ti, nego AMD. Kači se doslovno na svaku imalo pozitivnu vijest u kojoj se spominje AMD.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:10   #2058
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Osobno bi mi konkretna informacija o izlasku njihove verzije puno znacila jer bi se onda lakse odlucio koju karticu kupiti, naravno dok beta testeri isprobaju drivere.
Srčeko, da je tebi do Ampere kartica i da si gamer kakvim se preCtavljaš, već bi odavno imal RTX 3000 model, pa taman da ju otplaćuješ na mali milijun rata. Samo ne, lakše je ovak podjebavati i trovati sve moguće teme.

Nemoj se srditi, ali ne da se ni meni non-stop s takvim poput tebe ulaziti u rasprave za koje obojica znamo da ne vode apsolutno nikuda. Tak da, pozdrav. Sretno s kupnjom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:14   #2059
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Morao se više šiftati na grafe kad je intel popušio na cpu području, ali ok, to je tak, sjecam se kak je pred mjesec+ dana pisao o rdna2 pa je sada diskurs sa klasicnih perf. prebacen na dlss i rt.

Ovim tempom za god dana bude se o kvaliteti kože na jaknama pisalo :P

Nego mene više zanima cdna i kaj ce tu skombinirati
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 13:37   #2060
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
8gb je dovoljno, 10gb je dovoljno, 16gb je za bedake...amd uzima lovu svojim kupcima!(iako nemaju veze sa stancanjem vrama)

https://wccftech.com/godfalls-4k-ult...-says-dev/amp/
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 13:42   #2061
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
8gb je dovoljno, 10gb je dovoljno, 16gb je za bedake...amd uzima lovu svojim kupcima!(iako nemaju veze sa stancanjem vrama)



https://wccftech.com/godfalls-4k-ult...-says-dev/amp/
Tako je uvijek i bilo sa AMD grafama, napucavanje vram-a dok cip zaostaje po performansama. Nebitno, nadam se da ce u ovoj generaciji barem malo to ispratiti. Davno se za gtx 970 pricalo kako je 3,5 gb rama u startu nedovoljno, ta grafa i dan danas potegne igre u 1080p gdje igre vec pregaze i 6gb grafe.
2014 sam kupio rx 390 sa 8gb vram-a i mislio si vau igre ce koristiti to, zbog toga nisam ni bio isao na gtx 970, eto 2020. je godina igrama je i dalje dovoljno 8 gb rama na grafi, osim te nekolicine koja igra na 4k high refresh rate monitorima, oni ionako me gledaju mid range graficke.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 13:42   #2062
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
A dobro mora valjda postojati jedna igra za enormnu populaciju na 144hz 4k monitorima da se moze opravdati "moar vram". Nisu valjda badava suradivali sa devsima
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 13:56   #2063
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Volio bi ti da je jedan naslov za još jednu rundu branjenja kožnatog, ali na tvoju žalost ms flight sim, troy, doom(ok kod dooma nije tak strašno jer nije open world title pa nema naglašenog stutteringa), i sad godfall, znaci moar in near future.(ovo gore sve friški naslovi)

Ovo sa 144hz je totalni bullshit jer:
a) stvar nine toliko smanjenog avg framerate nego osjetnog stutteringa kod open world naslova kad se u vram loadaju nove teksture
b) da se i ovo sa stutteringom nekako zanemari baš me zanima koliko bi bio sretan da das 7/8t kn za top perf grafu namjenjeni za high refresh rate monitore i onda dropaš za 30% zato jer je tvoj heroj u kožnoj jaketi morao negdje uštedjeti kako bi pokušao cjenovno ostati iole normalan/konkurentan.

Jedino zagriženi fanboy može na ovakav glup nacin(refresh rate+rezolucija koji su temelj za gejmere) opravdavati firmu u koju se kune.


Dobro klokan stevo i šegrt vele da je ova gen od svih najbliža granici lufta kod vrama, prije je bilo lufta za par godina, ovaj put su u startu na rubnom teritoriju.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:09   #2064
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Evo dosli smo i do "stutteringa", sjecam se dok se isti argument koristio za rx480 8gb, a znamo svi kako je to zavrsilo tj kako je gpu puno prije postao bottleneck nego vram.

Ne znam zasto bi spominjanje 144hzh 4k monitora bilo glupo kad je to jedini scenarij gdje ce se eventualno za 1-2 god dogoditi da ti zatreba vise od 8gb tj 10gb vram-a. No dobro, kad jednog lijepog dana nades kvalitetni izvor koji demonstrira stuttering cujemo se, za sada imamo samo australskog Stevu koji nije spomenuo niti "s" od spomenutoga u svojim testiranjima.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:10   #2065
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Tako je uvijek i bilo sa AMD grafama, napucavanje vram-a dok cip zaostaje po performansama. Nebitno, nadam se da ce u ovoj generaciji barem malo to ispratiti. Davno se za gtx 970 pricalo kako je 3,5 gb rama u startu nedovoljno, ta grafa i dan danas potegne igre u 1080p gdje igre vec pregaze i 6gb grafe.
2014 sam kupio rx 390 sa 8gb vram-a i mislio si vau igre ce koristiti to, zbog toga nisam ni bio isao na gtx 970, eto 2020. je godina igrama je i dalje dovoljno 8 gb rama na grafi, osim te nekolicine koja igra na 4k high refresh rate monitorima, oni ionako me gledaju mid range graficke.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Pa ta famozna gtx 970 je u najekstremnijim slučajevima zaostajala negdje i po 70-80% za R9 390 (ako se dobro sjećam neki wolfenstein), a ovo po tipa 30% je kao dobar dan često. Samo što to više nikog ne zanima, glavna priča se vodila dok je gpu imala par mjeseci.

Kažem, kao i za onu 1060 3gb - ok je to za nekoga tko zna što će točno igrati i koji će to frknuti unutar godine dana....
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:11   #2066
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nije stevo, ali je njegov šegrt.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:15   #2067
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tim (šegrt) ima čak većeg teoretskog znanja od Stevice, inače top recenzent za monitore i laptope (isto iz Techspota kao i Stevo)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:31   #2068
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Najjace kad se tak nadje netko na forumu koji brusi samo svoje, meni vjerojatno nece vjerovati pa sam zato spomenuo klokane, a probao sam ms flight sim sa i bez hbcc i razlika je osjetna i kod avg framerate i kod štucanja kad recimo se krenu iza brda ocrtavat texture grada, a hbcc je puno lošija opcija nego da se na grafu stavili više vrama, a uz to vega nije ni blizu dovoljno jaka grafa da bi bilo toliko utjecaja koliko ce imat/ima kod ampere-a.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:41   #2069
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ove RDNA2 kartice bi mogle fino dozrijevati kako vrijeme ide.
Samo da driveri iz prve budu dobri. Kasnije će se performanse povećavati. No živi bili pa vidjeli.

Meni osobno DLSS i RT nije pitanje života i smrti tako da kako god to ispalo, meni svejedno. Ali kad vidim da je sirove snage 50+% više nego kaj sad imam, to je bomba.

Samo da ispadne kak se svi nadamo: full stabilni driveri i poštene količine do Božića/Nove godine

I drago mi je da sam bio u krivu glede Big Navija. Nisam ni u snu mislio da su kadri napraviti ovako nešto. GG Baba.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 14:44   #2070
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ove RDNA2 kartice bi mogle fino dozrijevati kako vrijeme ide.
Samo da driveri iz prve budu dobri. Kasnije će se performanse povećavati. No živi bili pa vidjeli.

Meni osobno DLSS i RT nije pitanje života i smrti tako da kako god to ispalo, meni svejedno. Ali kad vidim da je sirove snage 50+% više nego kaj sad imam, to je bomba.

Samo da ispadne kak se svi nadamo: full stabilni driveri i poštene količine do Božića/Nove godine
Brko objasnio, onako kako bi i trebalo biti. Nije sve ni u sirovim performansama ali realno koliko igara podržava DLSS i Ray tracing, dok nije obavezno me ni ne zanima, ionako već neko vrijeme igram samo competitive.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na