Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2015., 13:37   #14701
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
A novi dizeli ne idu na isto smrdljivo trovačko gorivo kao i stari?
Mislim wtf, i sam sam napisao da je ovo pce, al koliko nebuloza se ovdje piše, duša boli....
Te tihi dizeli, te novi dizeli su cvijeće za okoliš, te ne troše ništ a idu ko rakete.... Ma jbt pa svi moramo kupit neki 0.8 dizel sa dva i pol klipa i uživat u njihovih 300 konja i ecofriendly učinku za okoliš i činjenici da oni ne troše gorivo nego ga proizvode -.-
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 13:44   #14702
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Da ne pricamo o okretnom momentu kod dizelasa u odnosu na benzinca.
Ej nemoj brkat kruške i jabuke.
Običnih dizela nema, a turbo benzinaca je jako malo, tako da za pravu usporedbu treba uzet oba turbaka.
Naravno da dizel ima veći okretni moment al nije onda tolika razlika ako se ne uspoređuju kruške i jabuke.
A benzinac i dizel iste snage- tko pobjeđuje 0-100?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2015., 13:55   #14703
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Ne gledam od 0-100. Gledam ponasanje u voznji i potrosnju. Preticanje je lakse na turbo dizelu zbog momenta na niskim okretajima. Sve ostalo mi nije bitno. A danas uzeti dizel a ne uzet turbo dizel je grijeh
@Jopis
Kao i obicno lupetas. Govorim o svojim iskustvima. Ne tuđim
Kao s benzincem ne zagadjujes. A benzin ne smrdi uopce,mirise na ruze. Uostalom, smrad dizela me ne zanima dok ne smrdi iz auspuha i u kabini. A to nisam osjetio na novijim dizelima. A ono o 0.8 dva i pol kipa i slicno, jesi li u pubertetu?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:00   #14704
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ej nemoj brkat kruške i jabuke.
Običnih dizela nema, a turbo benzinaca je jako malo, tako da za pravu usporedbu treba uzet oba turbaka.
Naravno da dizel ima veći okretni moment al nije onda tolika razlika ako se ne uspoređuju kruške i jabuke.
A benzinac i dizel iste snage- tko pobjeđuje 0-100?
I 0-100, i krajnja brzina i trajnost i cijena održavanja, tj sve osim potrošnje je debelo na strani benzinca, no opet ponavljam, nekima je to teško shvatiti i prihvatiti, jer ljudi na pce vuku prikolice od 2 tone uz auto i voze stalno 5 ljudi od 150kg u autu pa im je moment iznimno bitan....
Inače, to se na atmosferskom motoru vrlo lako nadoknađuje sa prebacivanjem u nižu, gdje ćete opet kod istog auta iste snage dizel/benz, dobiti ISTE performanse (ne baš iste nego će i u tom slučaju benzinac ići bolje jer je lakše konstrukcije, tj manje mase, a manja masa znači manje opterećenje = bolje performanse), dakle di je taj moment u toj priči kad SNAGA, to vam je ono iskazano u kW, pokreće automobil, tj broj ks/kg je omjer koji je bitan.
Upravo zato ta gofna od troklipaca s 1 litrom obujma i snagom napirenom umjetnim putem (turbinom) nema trajnosti i nema adekvatne performanse za moderne automobile većih dimenzija i velike mase (opće poznato je da su noviji automobili sve teži u odnosu na aute 90ih i ranih 2000ih, u istoj klasi). Isti je razlog i zašto taj kilavi 1.6d nije adekvatan motor za s80 volvo, kad ne može pokretati ni s40 kako treba, a kamoli najvećeg brata, nema tu kubika, džabe mu turbina i umjetni moment iz te male turbinice, kad nema sirove snage
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:05   #14705
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Ta snaga o kojoj pricas se razvija na 5000 okretaja kod vecine benzinskih motora. Osim u slucaju velike snage pa osjetis i cim stisnes gas. Ali na toj konjazi dizel isto podere osim kod mrcina sa 250konja nadalje. Onda je benzinac neusporedivo jaci. Do 2000 kubika je meni puno drazi noviji dizel. Naravno da ne pricam o 3 cilindra i 1.0 motorima. 1.6 tdi je odlican motor ali ne za passat recimo. Mala potrosnja ali ne osjetis snagu. Ali a3 ili a4 2.0 tdi ipak osjetis
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:07   #14706
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne gledam od 0-100. Gledam ponasanje u voznji i potrosnju. Preticanje je lakse na turbo dizelu zbog momenta na niskim okretajima. Sve ostalo mi nije bitno. A danas uzeti dizel a ne uzet turbo dizel je grijeh
@Jopis
Kao i obicno lupetas. Govorim o svojim iskustvima. Ne tuđim
Kao s benzincem ne zagadjujes. A benzin ne smrdi uopce,mirise na ruze. Uostalom, smrad dizela me ne zanima dok ne smrdi iz auspuha i u kabini. A to nisam osjetio na novijim dizelima. A ono o 0.8 dva i pol kipa i slicno, jesi li u pubertetu?
Yea right, ja lupetam, koji sam 20+ godina u automobilima i oko automobila i živim maltene kod ćaće u radioni od rođenja, radim 13.5 godina kraj stp-a i vozim/o cca 500 auta godišnje na tehnički. Bitno da su relevantna mišljenja ekipe koja je vozila 2 auta u životu i iskustva pročitala na internetu i pogledala na jubitou. Kul story bro.
Da si čitao kak spada, pročitao bi kak spada - pričao sam o zagađenju, o kojem je već raspravljano prije par stranica, tj o famoznim particlesima koji izazivaju rak i ostala oboljenja, zbog čega se u civiliziranom svijetu pokušava na sve sile spriječiti emisija istih, koju gle čuda, proizvode dizelski motori -.-
Noviji motori fyi, imaju fap filter čestica, koji pri regeneraciji proizvodi toliku emisiju štetnih plinova i emisiju tih čestica da je to strašno, no o tome se naravno ne smije pričati, znaš, naftni lobi, ovo ono.... Zato ti 'ne osjetiš' smrad, ali pitao bih te da se voziš iza nekog dci-a, hdi-a, tdi-a sa fapom kad krene regeneracija
Ne, nisam u pubertetu al skrenem kad vidim isprazne spike ekipe kojoj je krajnji doseg ono što kaže ekipa iz top geara ili neki biser na jubitou....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:10   #14707
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
To su strucne stvari oko kojih se ne zamaram. Zamaram se sa svojim novcem i da dobijem najvise za to. Udobnost,koliko toliko snaga,potrosnja. Pogotovo na vecim autima srednje klase koji nemaju nijedan posten benzinski motor sa nema xy kvarova. Sve ostalo nije za pce nego neki strucni autoforum
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:11   #14708
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ta snaga o kojoj pricas se razvija na 5000 okretaja kod vecine benzinskih motora. Osim u slucaju velike snage pa osjetis i cim stisnes gas. Ali na toj konjazi dizel isto podere osim kod mrcina sa 250konja nadalje. Onda je benzinac neusporedivo jaci. Do 2000 kubika je meni puno drazi noviji dizel. Naravno da ne pricam o 3 cilindra i 1.0 motorima. 1.6 tdi je odlican motor ali ne za passat recimo. Mala potrosnja ali ne osjetis snagu. Ali a3 ili a4 2.0 tdi ipak osjetis
Ja ti ponavljam, jer vozim svake godine za većinu nepojmljiv broj RAZLIČITIH automobila - a ti dođi sa ISTIM autom sa benz motorom i dizel motorom ISTE snage pa ću ti vrlo rado objasniti i DOKAZATI da će benzinac PRIJE doći do 100, prije ubrzati 60-120 sa adekvatnim šaltanjem i da će imati VEĆU maksimalnu brzinu. Nisam jednom radi dobivanja oklade rovario po gradu da nabavim ekipi sa njihovim tdi-ima benz verzije istih auta... Razlike su male, dakako, ipak pričamo o autima ISTE snage, ali postoje (kako već rekoh, zbog manje mase i lakšeg razvrtavanja benza). Kako rekoh, samo je potrošnja na strani dizela.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:14   #14709
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To su strucne stvari oko kojih se ne zamaram. Zamaram se sa svojim novcem i da dobijem najvise za to. Udobnost,koliko toliko snaga,potrosnja. Pogotovo na vecim autima srednje klase koji nemaju nijedan posten benzinski motor sa nema xy kvarova. Sve ostalo nije za pce nego neki strucni autoforum
Molim te, prosvijetli me, koji to benz u srednjoj ili nedajbože višoj klasi, ima veći postotak kvarova od dizela u istom autu? Hvala.

(zadnji za kojeg ja znam datira iz 90ih, i radilo se o mondeu 1.8 benz, vs 1.8td koji je bio kudikamo pouzdaniji motor i manje problematičan, al to su 'predpotopni auti )
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:16   #14710
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
jopis opet o ekologiji i političarima
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2015., 14:20   #14711
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
jopis opet o ekologiji i političarima
A šta ćeš kad sam takav
Uostalom, zar nisam lijepo kulturno priložio članak di se jasno vidi da je emisija particlesa 100 kod dizela a 0 kod benza? Jesam. Zar nije tako jasno da se svijet okreće oko nafte (khm khm, amerika, ratovi na bliskom istoku, itd.), pa je još jasnije da se neke alternative zagađivačima kao što su automobili na naftne derivate i ne smiju tako olako puštati van, kao ni informacije o tome koliko zapravo jedan automobil zagađuje okoliš i potpuno ispravan, a kamoli ovi 'strašno' održavani kakvi se voze kod nas
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:27   #14712
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Naletio sam na alfistima di ekipa sa V6 hvali čađare 2.4 da fino idu.Čak i bolje od V6.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:27   #14713
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Ponavljam,ja sam obican korisnik kao i vecina ljudi,nisam strucnjak. Zanima me sto rijeđi odlazak u servis osim za održavanje. Zanima me udobna vožnja i ne natjeravanje na 5000 okretaja. I zanima me potrošnja. Pošto ne živim na pustom otoku,nego u civiliziranom društvu,vidim raznorazne situacije i valjda imam i prijatelja poznanika i inih koji voze sve i svasta. Osim mojih iskustava i brdo prijatelja tehnickih savjetnika ,servisera u Peugeotu,VW,Hyiundai Kia i Fordu ,svaki me uvjerava da ne uzimam benzinca ako zelim klasu 120 -150 konja. Bilo to fokus,mondeo,nekakvi dzipovi od Kie i Hyundaija,Golf,Passat i sta ja znam. Govorim o autima od 2010 ovamo. Ako oni lazu,lazem ja
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:29   #14714
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jopis, nekim ljudima dizel paše zato kaj imaš osjećaj da "bez muke" razvija snagu na nižim okretajima. Kak ja od početka igrom slučaja vozim dizele, a sa benzincima imam tu i tamo susrete, za slab auto (ispod 2 litre, do 150 konja) bi uvijek uzeo dizelaša. Tak dugo se vozim u njima da mi razvrtavanje nekog manjeg benzinskog motora zvuči i djeluje kao mučenje (iako nije). Sve kaj si reko stoji. Nisam se puno igrao sa turbobenzincima, al jedva cekam...

S druge strane, ako stojim više od minute na mjestu u svojem dizlu, krene mi ulazit dim u kabinu i taj miris ne možeš drugačije opisati nego "kancerogen". Zato se uvijek krećem što brže.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:31   #14715
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
Jopis, što se ekologije tiče, dobrim dijelom si u pravu.
Ali - i benzinci imaju nanočestice i čađu u ispuhu. Istina manje, ali imaju, nisu ni oni svete krave. Na kraju krajeva, kroz koju godinu će svi morati imati filtar čestica...

Jest da je to manje, ali nisu ni oni čisti, pogotovo GDI motori koji proizvode dosta više čađe od atomsferaca. članaka o tome ima dosta, ne da mi se sad tražiti.

Uz sve tehno điđe miđe koje su na njima, dizeli danas zagađuju dosta manje od dizela prije 20 godina, to je činjenica. trenutak regeneracije je relativno kratak u odnosu na direktno izbacivanje nespaljenog smeće kroz auspuh (imaj na umu i to da su kod nas mnogi vozili na lož ulje, a neki još i danas). To je bilo puno gore u odnosu na spaljenu čađu u DPF-u.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:43   #14716
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pogotovo na vecim autima srednje klase koji nemaju nijedan posten benzinski motor sa nema xy kvarova.
Ovisi koje marke gledaš.
Uzmi hondu legend ( <3 ) i pogledaj koji motor ima. Pitaj Kresu dal vozi traktor ili auto?
To što su ljudi škrti davat više za gorivo a plate auto pol milje, milju to je drugi par rukava.
Recimo moj profesor sa faxa ima S8, unutra je 4.2 atm, eto zna kaj valja

Isto kao porš, nisu imali dizela dok ih tržište odnosno škrti ljudi nisu natjerali na to

EDIT: Masa vas priča o modernim dizelima, a u kojem su oni postotku na našim cestama? I koliko njih ima upaljenu lampicu za motor?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:48   #14717
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ponavljam,ja sam obican korisnik kao i vecina ljudi,nisam strucnjak. Zanima me sto rijeđi odlazak u servis osim za održavanje. Zanima me udobna vožnja i ne natjeravanje na 5000 okretaja. I zanima me potrošnja. Pošto ne živim na pustom otoku,nego u civiliziranom društvu,vidim raznorazne situacije i valjda imam i prijatelja poznanika i inih koji voze sve i svasta. Osim mojih iskustava i brdo prijatelja tehnickih savjetnika ,servisera u Peugeotu,VW,Hyiundai Kia i Fordu ,svaki me uvjerava da ne uzimam benzinca ako zelim klasu 120 -150 konja. Bilo to fokus,mondeo,nekakvi dzipovi od Kie i Hyundaija,Golf,Passat i sta ja znam. Govorim o autima od 2010 ovamo. Ako oni lazu,lazem ja
Terenac sa 1.6L i 120ks je suicid, isto kao i mondeo, neki monovolumen ili bilo šta od 1400+kg. Ide to, al to nije to. Ista stvar je i sa 1.6 dizelom u takvom autu. Dakle, tak svejedno jel dizel ili benz kad će se to patit u vožnji. Nema tu obujma u oba slučaja da bi takva vozilica išla kak spada.
Opet, golf ili focus sa toliko ks, je sasvim dovoljno za 99% korisnika, tako da se tu ne slažem s tim stručnjacima. Benz ili dizel, rekoh već, potrošnja je na strani dizela, a troškovi održavanja, ekologija, performanse, itd., je na strani benza.
Kruške i jabuke. Stvar korisnika što preferira i koliko dugo misli imati auto.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jopis, nekim ljudima dizel paše zato kaj imaš osjećaj da "bez muke" razvija snagu na nižim okretajima. Kak ja od početka igrom slučaja vozim dizele, a sa benzincima imam tu i tamo susrete, za slab auto (ispod 2 litre, do 150 konja) bi uvijek uzeo dizelaša. Tak dugo se vozim u njima da mi razvrtavanje nekog manjeg benzinskog motora zvuči i djeluje kao mučenje (iako nije). Sve kaj si reko stoji. Nisam se puno igrao sa turbobenzincima, al jedva cekam...

S druge strane, ako stojim više od minute na mjestu u svojem dizlu, krene mi ulazit dim u kabinu i taj miris ne možeš drugačije opisati nego "kancerogen". Zato se uvijek krećem što brže.
Kad voziš to francusko čudo sa pol milje km pa ti dimi na sve rupe

Slažem se za ovu gore konstataciju, ekipa se peca na dizele i njihove 'performanse' upravo zbog tog osjećaja kog im daje moment, tj zbog turbine.
Ko nije probao vozit tdi-a ili td-a sa zablokiranom ili skinutom turbinom, taj ne zna šta je propustio Brz je ko fap kljunaš


Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Jopis, što se ekologije tiče, dobrim dijelom si u pravu.
Ali - i benzinci imaju nanočestice i čađu u ispuhu. Istina manje, ali imaju, nisu ni oni svete krave. Na kraju krajeva, kroz koju godinu će svi morati imati filtar čestica...

Jest da je to manje, ali nisu ni oni čisti, pogotovo GDI motori koji proizvode dosta više čađe od atomsferaca. članaka o tome ima dosta, ne da mi se sad tražiti.

Uz sve tehno điđe miđe koje su na njima, dizeli danas zagađuju dosta manje od dizela prije 20 godina, to je činjenica. trenutak regeneracije je relativno kratak u odnosu na direktno izbacivanje nespaljenog smeće kroz auspuh (imaj na umu i to da su kod nas mnogi vozili na lož ulje, a neki još i danas). To je bilo puno gore u odnosu na spaljenu čađu u DPF-u.
Vidiš kako si sam objasnio sve - gdi motori (princip ubrizgavanja goriva direktno, dakle kao i kod dizela) i turbobenzinci - kod njih je krenulo pojavljivanje čestica u ispuhu, da ne idem u daljnje dubioze objašnjavanja. No čađu nemaju jer je čađa nusprodukt sagorijevanja dizelskog goriva.

Proces regeneracije traje min 15 min, uzmi da je to cca 40ak km vožnje autocestom pri brzini od 110-120kmh (regeneracija se pokreće samo pri konstantnoj vožnji i preko određene granice okretaja), pa ti sad vidi jel to relativno kratko i baš tako zanemarivo
Vožnja na ložu nije problem, problem je vožnja tih starih drlja koje su blago rečeno poluispravne.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:54   #14718
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ko nije probao vozit tdi-a ili td-a sa zablokiranom ili skinutom turbinom, taj ne zna šta je propustio Brz je ko fap kljunaš

Bogami, zaprljao mi se prosle g MAF filter, i op razvucem ga u 3 do 90 saltam 4 na 120 se gasi turbina, reko bokte sta je sad auto ko da sam sidro bacio . Sunce ti drago 40 km do kuce kao slogirana krava... Jedno 4-5 puta sam ga gasio da se resetira ecu, nemogu vjerovati da je to isti auto kad turbo stane. Onda je isao novi filter zraka i pranje MAFa i da vidis poslje kako opet vuce i dimi
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:57   #14719
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
Ja cijrlo vrijeme samo i zelim naglasit kako su novi dizeli puno zdraviji od tih starih drlja. Ako cemo do krsja cijepat dlaku zdravi nisu ni benzinci ni dizeli.

Kod mene regenerscija traje 5-7 min, od toga je mozda 10 sekundi izbacivanja spaljenog smeca, ostalo ode na postizanje visoke temperature.

Buljo, u odnosu na benzinca iste snage moj dizel trosi 1500 eura manje godisnje. Ako vec moram bacat lovu kroz auspuh, zelim je bacat sto manje.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:04   #14720
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ah, da, ljepote kad se ugasi turbina... prije dva mjeseca ista priča kod mene, razvučem na Slavonskoj u 3. do 80, da ću u 4. i po gasu kad se isključi turbina... kao da je ostao raditi jedan cilindar.

Nego, gledam novi Passat TDI koji izvlači 240 KS iz 2.0 motora... meni se čini da je to malo previše za tu kubikažu. Mišljenja?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:06   #14721
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Buljo, u odnosu na benzinca iste snage moj dizel trosi 1500 eura manje godisnje. Ako vec moram bacat lovu kroz auspuh, zelim je bacat sto manje.
Točno koja dva motora si usporedio pri tome? Nadam se da nisi kruške i jabuke...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:13   #14722
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
buljo,koliko km radiš godišnje?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:29   #14723
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ja cijrlo vrijeme samo i zelim naglasit kako su novi dizeli puno zdraviji od tih starih drlja. Ako cemo do krsja cijepat dlaku zdravi nisu ni benzinci ni dizeli.

Kod mene regenerscija traje 5-7 min, od toga je mozda 10 sekundi izbacivanja spaljenog smeca, ostalo ode na postizanje visoke temperature.

Buljo, u odnosu na benzinca iste snage moj dizel trosi 1500 eura manje godisnje. Ako vec moram bacat lovu kroz auspuh, zelim je bacat sto manje.
Nisu zdraviji nikako, samo su podobniji po okoliš
A benzinci su već 20+ godina na isključivo bezolovnom gorivu, dakle, opet su čišći po naše organizme No, opet, moram se složit s tobom, zdravi po nas, nisu ni jedni.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ah, da, ljepote kad se ugasi turbina... prije dva mjeseca ista priča kod mene, razvučem na Slavonskoj u 3. do 80, da ću u 4. i po gasu kad se isključi turbina... kao da je ostao raditi jedan cilindar.

Nego, gledam novi Passat TDI koji izvlači 240 KS iz 2.0 motora... meni se čini da je to malo previše za tu kubikažu. Mišljenja?
Nije li taj 240ks motor biturbo? Eto otkud ti toliko ks. Mišljenje je da ne bu predugo trajao, no opet, ako može ford hvalit na sva usta svoje mlince sa litrom i 100ks, može i ovo onda valjat sa 2L i 240ks. Vrijeme će pokazati.
Ja osobno bi uvijek išao na motor većeg obujma za toliku snagu - npr neki 3.0 sa 200+ks, nego na turboupuhani dvolitraš sa 240ks. My 5 cents.

Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
buljo,koliko km radiš godišnje?
Ja radim sad nešto manje nego prije, cca 35.000km, pa mi je opet kudikamo jeftinije vozit se u benzu nego u dizelu. Love za novi auto nemam, a rabljeni dizel me je skoro dotukao prije 2g sa troškovima održavanja tj nepredviđenim kvarovima. Trenutni benz sa 75ks mi troši zadnja 4 tanka 6-7L, troškovi održavanja su minimalni naspram gore navedenog dizela sa isto 75ks, koji je trošio 5.5-6.5L, ali se svaki mjesec kvario ko zadnje smeće i koji me je koštao više u popravcima (a pazi, plaćam samo dijelove obzirom da džabe popravljam kod ćaće u radioni), nego u gorivu za godinu dana -.-
Znam/vidim da nisi mene pitao, ali vidim u kom smjeru je išlo pitanje
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:30   #14724
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
U zadnjih godinu dana cca 7 sa svojim i tu negdje i službeni s tim da ja radim od doma pa ne trošim km na posao-kuća rutu.
Prije sam radio 20-25.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:41   #14725
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ovisi koje marke gledaš.

Recimo moj profesor sa faxa ima S8, unutra je 4.2 atm, eto zna kaj valja
Normalno! Nema do atmosferca osmocilindraša kad ga razvučeš na 6k rpm a putno računalo pokazuje 35 L. I šta sad, pa je posao auta da troši? Je.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:46   #14726
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Normalno! Nema do atmosferca osmocilindraša kad ga razvučeš na 6k rpm a putno računalo pokazuje 35 L. I šta sad, pa je posao auta da troši? Je.


E to to
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:58   #14727
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Točno koja dva motora si usporedio pri tome? Nadam se da nisi kruške i jabuke...
Ma kakve kruske i jabuke, focus 1.6tdci 109 ks vs 1.6 benzinac 100 ks. Isto godiste, vozio oba dva.

Meni je auto prije svega prijevozno stedstvo i ra,liku u lovi cu radije spizdit negdje drugdje
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:03   #14728
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Teško mi je za shvatiti da (iznad)prosječni vozač/potrošač koji radi 20-35 000km godišnje na svoj trošak ne razmišlja o razlici u gorivu i potrošnji. Na stranu ekologija, snaga, obujam etc.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:04   #14729
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ma kakve kruske i jabuke, focus 1.6tdci 109 ks vs 1.6 benzinac 100 ks. Isto godiste, vozio oba dva.

Meni je auto prije svega prijevozno stedstvo i ra,liku u lovi cu radije spizdit negdje drugdje
Baš sam zato napisao kruške i jabuke, jerbo turbo i non turbo auto nisu mjerodavni za usporedbu.

Ili oba turbo ili oba atm.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:32   #14730
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Teško mi je za shvatiti da (iznad)prosječni vozač/potrošač koji radi 20-35 000km godišnje na svoj trošak ne razmišlja o razlici u gorivu i potrošnji. Na stranu ekologija, snaga, obujam etc.
Gle, jedno je bit pametan kad imaš love za NOVI auto, a sasvim nešto drugo kupit rabljenog razvaljenog dizela sa 'milju' km i šarafit po njemu svaki tjedan ili u boljem slučaju mjesec. A i dao sam ti zorni primjer u razlici u potrošnji vozila slične mase i ISTE snage, dizel vs benz. Nema tu pozitivne matematike u korist dizela, sa pol litre, maksimalno litru (ali rijetko, tj uglavnom zimi na velikim minusima), razlike u potrošnji. Sam servis je skuplji za dizela (2L više ulja ide u motor kod dizela, 4 dizne vs 4 svjećice je neusporediva razlika u cijeni, filter nafte od 100kn i filter goriva od 25kn, itd. da ne nabrajam sad sve, ali razlika je vidna i očita) a kamoli kako rekoh kad krenu kvarovi, što je neminovno na rabljenom dizelskom vozilu upitne kilometraže i održavanja
To da pričamo o nekom 320i sa 170ks vs 320d sa 150ks, na 35.000km godišnje bi se lako našla pozitivna matematika u korist dizela ako bi gledali isključivo potrošnju (7 vs 10l avg, vozio oba dovoljno dugo), no opet troškovi održavanja su kudikamo nepovoljniji za dizela, ako ćemo gledat realan trošak korištenja automobila, što je po meni logično, a ne gledati ko slijepac samo potrošnju, pa opet dolazimo do toga da prednost dizela u čisto financijskom smislu i nije tako velika kako se implicira.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na