Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2022., 10:33   #63691
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Kratka 2 pitanja. Isto auto, isti motor. Potrosnja goriva sa rucnim i automatskim mjenjacem za istu brzinu? Odnosno jel potrosnja veca ili manja sa automatskim mjenjacem? I jesu vece mogucnosti kvara samog mjenjaca kod automatskog?
Zahvaljujem
Čista gradska vožnja klasični automatik će trošit više od manualca, recimo da se oba štedljivo voze. Ja na automatiku recimo nemam set kvačila, ali najbitnije dvomaseni. Čega nema, ne može se pokvariti. Kvar samog mjenjača je moguć u oba slučaja, i naravno daleko skuplji je kod automatika. Redovna izmjena ulja i nema problema.

A ako za primjer uzmeš DSG, onda se svašta može pokvarit, jer je to realno ručni mjenjač s dvije spojke i "robotom". Od mahatronike, lamela, dvomasenog itd. i Da DSG je def. najštedljiviji u pogledu same potrošnje.


Prošli je bio benzinac automatik, sadašnji je dizel automatik. Rezime, briga me za potrošnju, nego gledam koji je funkcionalniji i bolji za tražene potrebe. Automatik gledam radi svega, a najmanje potrošnje. Svugdje osim grada je sigurno štedljiviji od manualca. Koliko je to puno ili malo, osobno, zanemarivo. Ali je činjenica da na 75kmh može biti u 2. ili u 6., ovisi o trenutnim potrebama. Bio bi i sadašnji (turbo)benzin, da nema trocilindarkog prdekala sumnjive kvalitete(PSA/ tj. Steallantis).
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 07.10.2022. u 10:39.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 10:51   #63692
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Link

S tim da tko god vozi obilaznicom u nekakvo ne gužvovito vrijeme tipa sad pod redovno nalijeće na bolide koji me doslovce na mojih 150km'h ostave kao da se vozim 40... nije tema Rimac nego koliko ima neodgovornih vozača koji uopće ne mogu pojmiti da je dovoljna najsitnija anomalija u asfaltu da se napravi musaka na cesti...

I čini mi se da unatrag već dosta vremena nisam vidio niti jednog presretača na cesti.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2022., 10:55   #63693
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Kad si dovoljno bogat zakon ne vrijedi za tebe. Kad ti obijest i goropadnost dopušta da takve snimke stavljaš javno na YT onda znaš da si prešao igricu i da si debelo iznad zakona.

Ovo je objesna vožnja i za ovo se imho treba u zatvor + oduzimanje vozila zbog šasne za ponavljanje prekršaja. Ovo je vrlo ozbiljan prekršaj s obzirom da nije prvi put.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 10:57   #63694
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Problem je što na sudu to ne prolazi jer se točna brzina ne može utvrditi pa piši kući propalo. Nedostaje kamera na obilaznici. A i presretača.

Ne mogu vjerovati da zazivam presretače
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 11:06   #63695
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
https://direktno.hr/domovina/sjecate...latiti-173455/

https://www.24sata.hr/news/video-div...u-kaznu-782679

Kao što rekoh netko je prešao igricu i za te zakon ne vrijedi. Budi siguran da i ubiju nekog nitko ne bi odgovarao niti proveo dana u zatvoru.

Ono kad znaš da si van zakona.


Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 07.10.2022. u 11:12.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 11:57   #63696
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,829
Netko je pitao za cjelogodisnje po ljeti. Moje odrade valjda 70% priobalnog proljeca/ljeta/jeseni.

Pula/Istra, gotovo nista snjeznih uvjeta, vecina km i putovanja odradjena u proljece/jesen vecinom po regiji (Slo, Bih, Lika i GK, Dalmacija...) Manji dio u ljeto. Zimi generalno manje vozim. Radim oko 10-12 t km godisnje. Od 2018. otkad imam ovaj auto nisam imao snjeznih uvjeta i poledice, ali sam imao zimskih lickih/slovenskih slinavih uvjeta na cestama. Nista posebno za naglasiti, meni je to sve pod normalno.

225/45 R17 XL na pezou 308
Rotacije nakon godinu dana prije zime.
Nisam tezak na gasu niti testiram granice gume (cak stovise, ne znam ni koje su).
Tlak provjeravam svaki mjesec, cak i cesce kad su smjene godisnjih doba.

CC (DOT 4115) sam naslijedio od proslog vlasnika, zamijenjene nakon ~3 godine i ~45 t km. Zadnju godinu sam ih potrgao na makadamu, skoro svaki isli dan na more u p.m. po losim putevima. Pad performansi sam skuzio na ljeto/jesen 2019, cesce paljenje ESP-a kod meni vrlo poznatih dionica po gradu. Gume su bile mrtve na kisi, nije imalo smisla ulaziti u zimu s njima.

U 10.2019. uzeo CC+ (DOT 2119). Odmah sam skuzio razliku u drzanju (taj dan kad sam ih promjenio padala je kisa pa sam imao idealne uvjete). Auto sam sve manje vozio po makadamu, ali nisam ga mogao izbjegavati. Trajale su mi takodjer ravno 3 godine do ovog mjeseca. Vozilo se nesto manje zbog korone, sveukupno nesto ispod 30 t km, manje putovanja i to uglavnom samo Istra. Pocele su se raspadati na ljeto 2022 od makadama kada sam primjetio i pad performansi (isto kao i u slucaju CC).

Jucer stigle CC2 (DOT 09 i 3522) pa cemo vidjeti kroz koji dan kada ih montiram. Ne ocekujem neke drame.

Meni su se sve spomenute gume raspale na prednjoj osovini neovisno o rotacijama i brizi o tlakovima. Profila ima i dalje valjda 5+ mm. Ove godine cu uz izmjenu guma odraditi i izmjenu selena i gumenih stvari oko ovjesa, cisto da eliminiramo i te stvari. Ipak auto ima 14 godina.

Cujemo se na jesen 2025



Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad sam kupio auto imao je CC gume dot 4115 i tako sam ga vozio par godina. Na zimu 2019 kupio CC+ (dot je jedno 6-7mj star) i odmah sam skuzio malo vise tisine. Doduse stare gume sam bas poderao, pa je buka vjerojatno nastajala zbog ovoga:
https://imgur.com/a/zE7n8Xw

Bas prije par dana sam odvozio 600km autoputa na sada skoro 2 godine starim CC+ i jos uvijek nemam prigovora na buku pri mojih lezernih 110-120 km/h. Iznad toga puno vise cujem vjetar i motor nego gume (ujedno i najveci razlog zasto se rastezem do 150ak samo kod pretjecanja, a ne za putnu brzinu).

Auto definitivno nije kralj zvucne izolacije (P308 T7 i jos k tome roktavi traktor), a gume su 225/45 R17

Gumama sam jos uvijek zadovoljam, rotiram ih svake sezone i nisu (jos) poderane. Snijega vidjele nisu, a po kisi su sasvim dobre. Po kisi i ovako ne teram kola pa nisam neko mjerilo, ali ESP mi se jos nije palio (prije mi se palio kod vecine startova na mokrim uzbrdicama) dok sam ABS po kisi dozivio svega par puta i svaki put pri nekim glupo sporim brzinama. Krivim gradski asfalt i masnoce. Kao sto rekoh, ne ganjam se po kisi tako da ne znam gdje su gumama mokre granice.

Taman kad ove oku na kvasinu uzimam CC2 i prst u uho.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 14:19   #63697
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Hvala za info.
Sumnjam da se to podere na makadamu tako (ova slika gdje se vidi vanjski rub poderan, a vjerojatno je i unutarnji rub isti). Točno tako slično se meni počinje događat na zimskim gumama ako ih vozim dok je pretoplo. Doduše, ne počinje se baš full trgat, ali vidi se da je rub osjetno više oštećen. I viđao sam iste stvari na autima koji po ljeti voze zimske. I baš toga se bojim da se dogodi na prvoj ili drugoj ljetnoj sezoni na cjelogodišnjima.

Čak sad i razmišljam ako ne prodam sad zimski set felgi i guma, da nakon što potrošim zimske uzmem cjelogodišnje za "zimski" set
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 16:03   #63698
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Netko je pisao prije da su CC bazirane na smjesi za ljetnu gumu, a ostale cjelogodisnje na zimskoj. Ne razumijem se u to ali mozes guglati jer bi to isto moglo utjecati na trosenje po ljeti tj ljetnim temperaturama.

xlr svaka cast za detaljan info
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 16:19   #63699
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
CC2 su više zimska smjesa i šara očito. CC i CC+ su više ljetna smjesa. To se i vidi po testovima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 16:41   #63700
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U 10.2019. uzeo CC+ (DOT 2119). Odmah sam skuzio razliku u drzanju (taj dan kad sam ih promjenio padala je kisa pa sam imao idealne uvjete). Auto sam sve manje vozio po makadamu, ali nisam ga mogao izbjegavati. Trajale su mi takodjer ravno 3 godine do ovog mjeseca. Vozilo se nesto manje zbog korone, sveukupno nesto ispod 30 t km, manje putovanja i to uglavnom samo Istra. Pocele su se raspadati na ljeto 2022 od makadama kada sam primjetio i pad performansi (isto kao i u slucaju CC).
Osjetio si na lošije? Jer CC+ su improveale durability, nauštrb kišnih performansi.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2022., 18:03   #63701
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Valjda na bolje obzirom da su mu prve CC bile devastirane od makadama
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 18:50   #63702
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,829
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Hvala za info.
Sumnjam da se to podere na makadamu tako (ova slika gdje se vidi vanjski rub poderan, a vjerojatno je i unutarnji rub isti). Točno tako slično se meni počinje događat na zimskim gumama ako ih vozim dok je pretoplo. Doduše, ne počinje se baš full trgat, ali vidi se da je rub osjetno više oštećen.
Tocno, unutarnji i vanjski rub jednako trpe, ali na vanjskom se dogadjaju ova ostecenja (barem na mom autu). Nisam spomenuo, svake godine kod rotacije radim i špur.

Iskreno, nekako sam ocekivao da bi mogle trajati bar malo duze (vremenski, ne kilometrazom). Jbga, to je cjelogodisnja, moras bitu spreman na taj kompromis i ne volim stediti na gumama.

Ps: i dalje furam lance zimi, jbga, zlu ne trebalo.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Osjetio si na lošije? Jer CC+ su improveale durability, nauštrb kišnih performansi.
Na bolje, jasno mislim, sve je bolje od onih raspadnutih.

Ne bih znao gdje im je granica za kisne uvjete, stvarno ne volim ganjati po kisi jer je guma nesto sira od svega sto sam dosad vozio i ne zelim testirati akvaplaning.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 19:19   #63703
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tocno, unutarnji i vanjski rub jednako trpe, ali na vanjskom se dogadjaju ova ostecenja (barem na mom autu). Nisam spomenuo, svake godine kod rotacije radim i špur.

Iskreno, nekako sam ocekivao da bi mogle trajati bar malo duze (vremenski, ne kilometrazom). Jbga, to je cjelogodisnja, moras bitu spreman na taj kompromis i ne volim stediti na gumama.

Ps: i dalje furam lance zimi, jbga, zlu ne trebalo.


Na bolje, jasno mislim, sve je bolje od onih raspadnutih.

Ne bih znao gdje im je granica za kisne uvjete, stvarno ne volim ganjati po kisi jer je guma nesto sira od svega sto sam dosad vozio i ne zelim testirati akvaplaning.
Mislio sam da ne uspoređujemo sa onim raspalima... to bi osjetio bolje valjda i da si Minervu stavio...

Nadao sam se da se nekako sjećaš kakve su one bile ko nove... ja sam imao na jednom autu CC i na jednom CC+ i imao sam subjektivni dojam da je CC+ lošiji po kiši, ali nisu isti auti, a i mišljenje mi je biased, placebo efekt, jer sam pročitao da bi trebale bit lošije.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 19:44   #63704
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,829
CC nisam probao kao nove. Kad sam kupio auto gume su mu vec bile ~2 god stare
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2022., 00:23   #63705
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Meni su evo stigle Michelin Alpin 6 , bazirao sam se na prošlogodišnjem testu. Vidjet ću kako će ova zima proći, ako ne zadovolje idu u prodaju i ponovno se vraćam Continental TS-u koje sam imao na prijašnjem Golfu i s gumama bio prezadovoljan .
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 11:23   #63706
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 11:41   #63707
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
mazda 2.2 dizel motor najgori motor ikada proizveden. ne bi od njih dizel uzeo nikada vise.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 12:10   #63708
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,115
Evo, nakon 1200km vožnje u jednom komadu i jučerašnji cijeli dan igranja s autom, mogu se javiti.

Prije svega, krenuo bi od iskustva s autokućom. Ovlaštena autokuća, servis, vulkanizacija, lakirnice i salon. Novo i rabljeno.

Radi se o ovoj auto kući. Kratko i jasno, moja ocjena je 10.5/10.
Kako je to izgledalo... U utorak u 8:00 smo mi došli na parking autokuće (mislili smo da rade od 8), i tamo se šetali po parkingu i tražili aute. Vani imaju nekih 150 auta (mene panika ulovila, jer moga nije bilo tamo). U 9:00 su otvorili, u 9:05 je došao čovjek do nas i predstavio se, rekao da smo se čuli itd.
Mene odveo (vlasnika vozila) u svoj ured, gdje smo prošli kroz dva dokumenta:
1. kako je auto izgledao kada su ga oni dobili natrag od korisnika (auto bio na lizing) - auto je imao jednu 1cm crticu na zadnjem pragu, koju su oni sanirali.
2. kako sada auto izgleda.
Nakon toga, ja sam rekao da zadovoljan viđenim, on je uzeo telefon i nazvao kolegu koji je auto dostavio na adresu (imaju parking od 1000+ auta na lokaciji 20km od lokacije gdje sam ja bio).
Auto došao opran, očišćen, poliran itd. i auto je bio u stanju boljem nego što sam ja očekivao, bez ijedne ogrebotine ili oštećenja, doslovno.
Nakon toga smo otišli na probnu (čovjek rekao da si uzmemo 30min vremena, da se vozimo, ostavio nas same i rekao kada se vratimo da dođem k njemu u ured). Vožnja prošla super, otišli gore i počeli raditi invoice i ugovor. Ja sam prebacio full svotu novaca putem e-poslovnice zabe i u 12:30 smo mi bili gotovi sa svime.

Termin za tablice i papire je bio tek u petak u 11:15, gdje smo se našli u petak, on je sve za mene obavio, ja sam platio tih 250EUR tablice plus osiguranje, doslovno lupio jedan potpis, rukovali se i u 12:00 smo bili već na autoputu za doma. Čovjek se svojim autom vratio na posao a mi svojim putem kući.

Na autu ne napravljen full servis, ulje u dsg-u promjenjeno, nove gume (Falken 19") i sve što na autu treba. I naravno, ovaj njihov TUF je odrađen.

Iskustva nakon nekih 1500km vožnje.
Meni je auto savršen, iskreno.
Uzeo sam s full opremom, nisam ni znao ustvari što sve ima.
Grijanje prednjih i zadnjih sjedala, trozonska klima, panoramski krov s otvaranjem, bi-xenon svjetla s automatskim paljenjem (rade savršeno, svijetle svugdje osim tamo gdje ne bi trebale, tipa ako je auto ispred tebe, svijetli sve oko njega, samo ne u njega), kuka, navigacija, canton mjuza, adaptivni tempomat, praćenje linija, čitanje znakova, prednja i zadnja kamera, prednji i zadnji senzori, memorija sjedala (sjedala + profil + retrovizori), praćenje mrtvog kuta, adaptivni ovjes, zatamnjenje srednjeg i bočnih retrovizora, pomicanje retrovizora u voznju u rikverc, ambi osvjetljenje, keyless otvarajne, automatski bunker (otvaranje i zatvaranje). itd.

Zanimljiva fora, dobio sam 4 ključa, 3 normalna i 4. koji služi samo za paljenje grijanja i odmrzavanje auta. Npr. snijeg, samo upališ to i auto se sam odmrzne.

Ova 3 ključa se mogu profilirati, žena i ja svaki uzeli jedan. Sada, ona ide negdje s autom, otključa s svojim ključem auto, sve se prilagodi (sjedala, retrovizori, ambi boje, radio stanice, profil na volanu i displayu, sve. Odlična stvar.

Materijali, sve mekani, nisam tvrdi jeftini materijal našao u autu.

Dobio još dodatak za mrežu na bunker za psa + dodatak za mokru odjeću i stvari koja se montira u bunker kao neka vreća.

Kao što rekoh, auto bez crtice, nema ijednog oštećenja, ogrebotine ili izlizanog dijela, auto ima još onaj miris novoga kao u salonu.
19" šlape i felge mu stoje savršeno, mislio sam preći na manje, ali odustao.
Iza Frankfurta, 237km/h sam ga dobio, mislim da bi išao još, ali nije bilo mjesta.
Launch control, nekih 7s do 100km/h.

Potrošnja u Eko, 5.9l u 1200km voženj autoputom.

Stari mi je cijeli put govorio, nemoj škodu, uzmi nešto kvalitetnije. U 30 min probne vožnje, ja vozio 15min, on vozio 15min, kad smo vratili auto, stari nije mogao k sebi doći. Kaže on, to je ipak viša klasa.

I još fotke (nisam još nešto fotkao previše, došli tek u subotu oko 3:00 u noć kući):

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 09.10.2022. u 16:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 12:10   #63709
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@Psycho...Ne postoji proizvođač automobila s kojim su zadovoljni.

@Mommistake..genijalno! Još jednom čestitke!
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 14:52   #63710
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,089
@mmomistake Ali nije to to, nemaš tu kontrolu ak ti sam ne šaltaš brzine.

Sarcasam off sad, čestitke, meni osobno je automatic najveći preporod nakon klime xD

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 15:01   #63711
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Cestitke, neka te dugo i dobro sluzi.

@darky

I ja bi to tak rekao
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 16:18   #63712
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ma ovaj njihov 2.2D je fantazija da pokucam triput o aluminij. Tih, malo troši, a performanse su odlične i na malo i na puno okretaja, što se tiče i grijanja zimi se auto zagrije dosta brže nego sam i na drugim dizelima primijetio. 11/10 za mene.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 16:20   #63713
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,115
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
@mmomistake Ali nije to to, nemaš tu kontrolu ak ti sam ne šaltaš brzine.

Sarcasam off sad, čestitke, meni osobno je automatic najveći preporod nakon klime xD

Sent from my 2201116SG using Tapatalk


Ma da, automatik je stvarno preporod.

Već sam rekao, ako se auto pokaže kao pun pogodak, svakih 5 godina ću prodati i uzeti isti samo noviji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 16:42   #63714
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Škodličan je SuperB!

sad kod Hammdije na otključavanje cilindara :-)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 17:09   #63715
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,009
Nek te dugo sluzi. Top izgleda!
Karavanka ftw
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 18:48   #63716
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, nakon 1200km vožnje u jednom komadu i jučerašnji cijeli dan igranja s autom, mogu se javiti.

Prije svega, krenuo bi od iskustva s autokućom. Ovlaštena autokuća, servis, vulkanizacija, lakirnice i salon. Novo i rabljeno.

Radi se o ovoj auto kući. Kratko i jasno, moja ocjena je 10.5/10.
Kako je to izgledalo... U utorak u 8:00 smo mi došli na parking autokuće (mislili smo da rade od 8), i tamo se šetali po parkingu i tražili aute. Vani imaju nekih 150 auta (mene panika ulovila, jer moga nije bilo tamo). U 9:00 su otvorili, u 9:05 je došao čovjek do nas i predstavio se, rekao da smo se čuli itd.
Mene odveo (vlasnika vozila) u svoj ured, gdje smo prošli kroz dva dokumenta:
1. kako je auto izgledao kada su ga oni dobili natrag od korisnika (auto bio na lizing) - auto je imao jednu 1cm crticu na zadnjem pragu, koju su oni sanirali.
2. kako sada auto izgleda.
Nakon toga, ja sam rekao da zadovoljan viđenim, on je uzeo telefon i nazvao kolegu koji je auto dostavio na adresu (imaju parking od 1000+ auta na lokaciji 20km od lokacije gdje sam ja bio).
Auto došao opran, očišćen, poliran itd. i auto je bio u stanju boljem nego što sam ja očekivao, bez ijedne ogrebotine ili oštećenja, doslovno.
Nakon toga smo otišli na probnu (čovjek rekao da si uzmemo 30min vremena, da se vozimo, ostavio nas same i rekao kada se vratimo da dođem k njemu u ured). Vožnja prošla super, otišli gore i počeli raditi invoice i ugovor. Ja sam prebacio full svotu novaca putem e-poslovnice zabe i u 12:30 smo mi bili gotovi sa svime.

Termin za tablice i papire je bio tek u petak u 11:15, gdje smo se našli u petak, on je sve za mene obavio, ja sam platio tih 250EUR tablice plus osiguranje, doslovno lupio jedan potpis, rukovali se i u 12:00 smo bili već na autoputu za doma. Čovjek se svojim autom vratio na posao a mi svojim putem kući.

Na autu ne napravljen full servis, ulje u dsg-u promjenjeno, nove gume (Falken 19") i sve što na autu treba. I naravno, ovaj njihov TUF je odrađen.

Iskustva nakon nekih 1500km vožnje.
Meni je auto savršen, iskreno.
Uzeo sam s full opremom, nisam ni znao ustvari što sve ima.
Grijanje prednjih i zadnjih sjedala, trozonska klima, panoramski krov s otvaranjem, bi-xenon svjetla s automatskim paljenjem (rade savršeno, svijetle svugdje osim tamo gdje ne bi trebale, tipa ako je auto ispred tebe, svijetli sve oko njega, samo ne u njega), kuka, navigacija, canton mjuza, adaptivni tempomat, praćenje linija, čitanje znakova, prednja i zadnja kamera, prednji i zadnji senzori, memorija sjedala (sjedala + profil + retrovizori), praćenje mrtvog kuta, adaptivni ovjes, zatamnjenje srednjeg i bočnih retrovizora, pomicanje retrovizora u voznju u rikverc, ambi osvjetljenje, keyless otvarajne, automatski bunker (otvaranje i zatvaranje). itd.

Zanimljiva fora, dobio sam 4 ključa, 3 normalna i 4. koji služi samo za paljenje grijanja i odmrzavanje auta. Npr. snijeg, samo upališ to i auto se sam odmrzne.

Ova 3 ključa se mogu profilirati, žena i ja svaki uzeli jedan. Sada, ona ide negdje s autom, otključa s svojim ključem auto, sve se prilagodi (sjedala, retrovizori, ambi boje, radio stanice, profil na volanu i displayu, sve. Odlična stvar.

Materijali, sve mekani, nisam tvrdi jeftini materijal našao u autu.

Dobio još dodatak za mrežu na bunker za psa + dodatak za mokru odjeću i stvari koja se montira u bunker kao neka vreća.

Kao što rekoh, auto bez crtice, nema ijednog oštećenja, ogrebotine ili izlizanog dijela, auto ima još onaj miris novoga kao u salonu.
19" šlape i felge mu stoje savršeno, mislio sam preći na manje, ali odustao.
Iza Frankfurta, 237km/h sam ga dobio, mislim da bi išao još, ali nije bilo mjesta.
Launch control, nekih 7s do 100km/h.

Potrošnja u Eko, 5.9l u 1200km voženj autoputom.

Stari mi je cijeli put govorio, nemoj škodu, uzmi nešto kvalitetnije. U 30 min probne vožnje, ja vozio 15min, on vozio 15min, kad smo vratili auto, stari nije mogao k sebi doći. Kaže on, to je ipak viša klasa.

I još fotke (nisam još nešto fotkao previše, došli tek u subotu oko 3:00 u noć kući):
Bomba, sretno s autom!

Ja sam ga pratio pola godine ali mi je ipak uletio passat cc 2012 za dosta manje para pa dok nema bebe se strpimo za skodu!

Meni definitivan favorit od svih karavana
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 19:20   #63717
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Čuj njega nemoj Škodu
Vozio sam dosta Feliciju, Octaviu 1/2/3 sad i 4.
Nijedna nije bila loša.

Samo gas. To je ipak top model u top opremi te marke.
Bolje nego neki početni modeli "kvalitetnijih" marki.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 19:56   #63718
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Škodličan je SuperB!

sad kod Hammdije na otključavanje cilindara :-)
Hahaahahahaha da ga dignemo na V6 3.0

Uglavimo logotip na kompu od audija i vozi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 22:09   #63719
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Lijepa vozilica, čestitke još jednom.
Meni puno lijepši od Passata, a jeftiniji. Stvarno puno opreme imaš, i izgleda super s ovim felgama.
Puno sretnih kilometara...
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2022., 22:33   #63720
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ma ovaj njihov 2.2D je fantazija da pokucam triput o aluminij. Tih, malo troši, a performanse su odlične i na malo i na puno okretaja, što se tiče i grijanja zimi se auto zagrije dosta brže nego sam i na drugim dizelima primijetio. 11/10 za mene.
pricekaj, proci cete

@Hamm clan Mazda Hrvatska od prije 5 godina, do sada nema tjedna kad jedan ne posta kako je usisna grana zastopana, turbina otisla, ventili otisli radi podloski ventila.
samo da se ode na Mazda Hrvatska i search "2.2" odustat ce bilo tko od takvog motora. a zbog Euro normi ih samo jos vise guse i samo ce krace trajati.
dizajn motora je kriv jednostavno, jer je samo pitanje vremena kad ce sve otici kvragu. prijatelj napravio 70k km, ciscenje usisne grane 7000kn. meni turbina na 110k km se razletila, 140k km ciscenje usisne grane..ma horor.
sta reci kad imas dvije firme u ZG koje zive od prodaje/ugradnje kompletnih polovnih motora 2.2 u aute jer se stari motori ne isplate popravljati. a taj sport kosta oko 3500EUR.

@Mommi
cestitke na autu, cisti pogodak vidi se. puno sretnih kilometara.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na