Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2014., 11:35   #91
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Pa dobro, ako je insturmentom rađeno šta ti odmah nije rekao kakav je gore signal? Opet ništa ne znaš, mogu bit i neispravni lnb-i, a može bit da antena nije dobro uštimana. Za ta dva satelita nije potreban nikakav posebno bolji lnb jer ti sateliti imaju odličan signal. Ovo što si ti napisao je daleko ispod prosjeka.

Mjeri kakav je signal na anteni pa ako je dobar gore, idi prema dolje da vidiš gdje je gubitak.
LNBi su ispravni (sva 4), signal je nastiman na maximum sto se moglo (Strenght 70% quality 65%) za ta dva ali neki transponderi su puno losiji. Uredjaj za stelanje nije mogao gledati kodirane kanale pa se nije moglo tako provjerit a na ovima free radi ok.

Ti kanali koji su problematicni su na ta dva satelita pa zato mislimd a bi malo jaci singal quality pomogao da i oni rade stabilno. Druga dva satelita rade dobro, ocito je transponder slabiji za neke kanale pa se osjeti i na SNR/dB za doticne kanale.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 15:50   #92
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Nešto tu ne valja. Ili lnb ili majstor. Da si rekao da je slab signal na 16e pa onda ok, ali na 13e i 28e na toj anteni...nešto mi smrdi tu.
Evo od kolege
http://www.sat-plus.com/showthread.php?t=471466
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2014., 17:16   #93
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Nešto tu ne valja. Ili lnb ili majstor. Da si rekao da je slab signal na 16e pa onda ok, ali na 13e i 28e na toj anteni...nešto mi smrdi tu.
Evo od kolege
http://www.sat-plus.com/showthread.php?t=471466
Da, ali to su sve single LNBovu dok su moji Quattro uski da se mogu staviti na 3 stupnja razmaka sa original sinom/kopcama (ovo je neki DIY system) pa moguce da Quattro ima malo vise SNR.

BTW majstor je dobar, a narucio sam jedan novi LNB iz ovih novijih serija (Moji su ipak stariji od 7 godina trenutno) da vidim kako ce se to ponasati pa ako valja zamjenim sva 4 i mir .

P.S. Dobar link na temu, thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 15:53   #94
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Pitanje - planiram izbaciti MAXtv iz pretplate te ostaviti telefon i internet povećati na 10mbps. TV ću roknuti preko satelita čisto iz razloga da mogu pratiti HD kanale - primarno domaće - a to mi preko IPTV-a nije moguće zbog slabe parice. Još uvijek mi traje ugovor.

Čini mi se da HT tu preko MAXtv-a u satelitskoj verziji ima najbolju ponudu i jedini nudi karticu za CI utor na televizoru kaj mi je posebno bitno da ne moram non stop sve prebacivati na eksterni reciever.

Imate li možda kakvu drugu preporuku, jer mi se čini da niti VIP, niti Bnet niti EVO TV ne nude kanale poput Nove, Arenasporta i sličnih u HD rezi, a ponajmanje CI karticu.

Kartice koje nude strane kanale mi baš nisu previše praktične zbog nedostupnog hrvatskog jezika (zbog staraca). Ili se tu varam, odnosno da li postoji alternativa?

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: von Schultz. 04.02.2015. u 15:59.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 11:47   #95
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Imaš li sat tuner na tv-u, ako imaš onda ima smisla ci modul.
Dalje Nova ti nema u HD-u na satelitu (bilo je ali je više nema).
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 11:54   #96
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Pitanje - planiram izbaciti MAXtv iz pretplate te ostaviti telefon i internet povećati na 10mbps. TV ću roknuti preko satelita čisto iz razloga da mogu pratiti HD kanale - primarno domaće - a to mi preko IPTV-a nije moguće zbog slabe parice. Još uvijek mi traje ugovor.

Čini mi se da HT tu preko MAXtv-a u satelitskoj verziji ima najbolju ponudu i jedini nudi karticu za CI utor na televizoru kaj mi je posebno bitno da ne moram non stop sve prebacivati na eksterni reciever.

Imate li možda kakvu drugu preporuku, jer mi se čini da niti VIP, niti Bnet niti EVO TV ne nude kanale poput Nove, Arenasporta i sličnih u HD rezi, a ponajmanje CI karticu.

Kartice koje nude strane kanale mi baš nisu previše praktične zbog nedostupnog hrvatskog jezika (zbog staraca). Ili se tu varam, odnosno da li postoji alternativa?

Hvala.
Maxtv sat ti isto "troši" paricu zbog videoteke i ostalih gluposti tako da on otpada.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 12:59   #97
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
To su opcije koje se ne treba/mora koristit. Ako se koristi njihov SAT prijemnik, onda se na njega ne spaja ADSL kabel, a ako se koristi samo CI modul u nekom drugom uredjaju, onda tih opcija ni nema.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 14:42   #98
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Nisu te vidoteke i slično još proradile - na zadnjem sw dodali su snimanje na usb mislim.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 15:22   #99
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
E, a kolko sam pratio diskusije, (jer ga ne posjedujem) s tom opcijom se ne mogu snimati svi programi, nego samo "podobni".
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 15:23   #100
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To su opcije koje se ne treba/mora koristit. Ako se koristi njihov SAT prijemnik, onda se na njega ne spaja ADSL kabel, a ako se koristi samo CI modul u nekom drugom uredjaju, onda tih opcija ni nema.
Ok, ne treba se/ne mora koristiti. Ali da li aktiviraju na profilu od parice te stvari? To je pitanje. Ako da, onda uzalud sve.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2015., 17:51   #101
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Te opcije jos izgleda uopce nisu uvedene, a kad budu onda ce se sigurno aktivirati samo na zahtjev, jer se naravno dodatno placaju.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:51   #102
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Mislim da to jos nema a pitanje je oće li i kad biti.
Sat platforma je i pokrenuta radi situacija di je parica loša ili uopće nije moguć net.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:23   #103
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Daklen, ovo što ću sad napisati odnosi se samo i jedino na maxtv sa 16E kao vjerujem najzanimljiviji paket nama u Rvackoj. Jedn o iskustvo poštenju, uslugama i lažima u cs-u.

Prvi: delboy mu je nick, vrlo ljubazan kao i svi na početku, mislim da je test bio 2 dana, savršeno... Ljubazan, gotovo instantno odgovara na mail. Reko, mašala, naletih na dobrog. Platim mu ja pošteno što je tražio na razdoblje od 3 mjeseca i cca 3 tjedna sve super. I onda kreće polako kockanje i trzuckanje koje se svakim danom pojačava. Prvi mail - ništa. Drugi mail - ništa. Onda počinju priče kako moj reciver (Alma s2200) nije baš najbolji za cs, kune se u dreambox ko u Boga, da nije do njega, okrivljuje internet i tako u krug još tjedan dana. Padne mi mrak na oči, odem kod pajdaša i posudim njegov DM 8000 HD kojeg čuva ko oko u glavi i neda ženi niti da prašinu briše sa njega. Spojim i imam šta vidjeti - linija i "usluga" je zadnje dno dna, ne povuče ni pola ECM-a... Kad sam mu to nabio na nos, onda su počele priče da je Maxtv takav kakav je i da ako oću Full maxtv (za kojeg sam prvo i mislio da mi je prodao) da onda ima i druga, viša cijena. Kad sam mu rekao da mi da test te druge bolje linije i kolika je cijena, nije se više javljao. Toliko o tome. Prevarant, ja od njega više nebi kupio niti kutiju od šibica. I najgore što sam i pajdaša navukao kod ovoga ovdje, siroče uzeo reciver od njega i platio za godinu dana... Da si žile izrežeš...

Drugi: nisam našao oglas na njuškalu, ali ovo je mail preko kojeg sam izvršio kontakt: cccameuro2012@live.com. Vidim da se taj mail uredno pojavljuje i u BiH na njihovom oglasniku pik.ba.

Test, 2 dana, savršeno... I budala nasjednem i platim 6 mjeseci... Mjesec i pol dana odlično i onda mrak... Kontaktiram, veli da radi update kartica i da će uskoro. I nije više nikako proradilo. Po 5-6 mailova bih mu poslao, jedva se udostojio odgovoriti. Na kraju se čupao na neke fore da je t com pustio nekakav update i da trebaju ponovo neznam-ti-ja-šta na karticama napravit što košta 1000 eura po kartici (možda dijamante stavit, neznam) i da svima maxtv tako radi i da neću naći nigdje bolje, bla, bla, bla... Nakon dva maila nije se više javljao, pa neću ni ja. Prevarant.

Sve ovo pišem zato da se ne nasučete jer sam probao ama baš SVE testove sa njuškala, svi identično loše rade i čini mi se da svi oni preprodaju i razmjenjuju jednu te istu liniju preko različitih servera. Sve je to hrpetina običnih lažova na njuškalu i samo hoće uzeti novce.

No, jučer sam dobio na test linju preko preporuke, ljudi koji se ne reklamiraju nigdje i mogu vam reći da maxtv RADI u cs-u bez ikakvih problema. Reciver je uključen već 24 sata, ima 99% ECM-a. Apsolutno bez ikakvih problema. Ovaj 1 % ključeva je izgubio u 3 ujutro kad je promjena IP-a svaka 24 sata.

Ne nasjedajte na sladunjave oglase lopova sa njuškala, ja sam tražio 4 mjeseca ovakvu liniju i jedva sam našao. Po meni, bolje ne imati cs uopće nego ga plaćati ovim lopovima
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:42   #104
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
javi se opet za mjesec dana
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:17   #105
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Zato je skuplja,ali sigurnija varijanta,uzeti na mjesec dana.Upravo testiram neku iptv liniju koju sam uzeo zbog sportklubova i pinkova.99% kanala je s one liste na trznici,a pinkovi ne da mu trzaju).Uglavnom,gotovo negledljivo..Bas cu kasnije sjesti za komp i usporediti linije..Mislim kako dila one sa trznice.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:22   #106
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Ovo što sam dobio na test je od čovjeka koji tu liniju koristi već 6 mjeseci
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:25   #107
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kako ti rade sad, a kako prije s losim linijama, 4 programa Arena HD?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:36   #108
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Arena je prije znala raditi dobro po 15-20 minuta, malo se pokocka ili zatrzne i nastavi dalje, a nekada je znala štekat jako, ovisi kako kada. Sportski kanali su još i najbolje radili od svih. AXN je radio najlošije, bio je negledljiv.

Sada radi bez problema, kao i SK, baš gledam tekmu na SK 1
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:40   #109
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Meni sve 4 HD Arene rade bezgresno, a sve ostalo od kako-tako do nikako

(Jesi procitao moju poruku na PM? Nije da mi se jako zuri, ali me ipak zanima)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:42   #110
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Jesam, poslao sam mu mail
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 17:55   #111
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
edit: delete plz

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 30.07.2015. u 00:12.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 09:42   #112
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Evo da malo dignem ovu temu iz mrtvih

Uglavnom, imam doma sje...nu paricu, 2,5+ km od centrale, dosadilo mi je mucenje sa IPTVom pa bi prebacio sveukupnu naciju na satelit.

E sad pošto blage veze nemam o satelitima, a neda mi se da mi t-com prodaje škart antene i opremu palo mi je na pamet da pitam ovdje. Ukratko - htio bih sa jednom antenom lovit Astru (19), Eutelsat (16) i Hotbird (13). Koliko kuzim treba mi postena antena, diseqc, tri lnba, mrvu kabela i konektora? Preporuka proizvodjaca i cijena svakako dobrodosla (dobavljivo u i oko Splita - daleko mi je Zagreb za satelitsku antenu)

Cilj je ići na best-buy soluciju (necu lovat ekstremne satelite nego ova tri što smrde iznad nas i što ih tekomići spominju na svojim stranicama radi talijanskih, njemačkih i regionalnih programa), pa spustite neki how-to-for-extreme-dummies shemu...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 10:22   #113
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Ta ti tri satelita nude u svojoj ponudi i Vipsat i max tv a mislim i drugi. Znači plačeš pakete za zaključane programe a FTA gledaš besplatno. Prednost toga je što ne moraš kupovati opremu jer je to njihovo. Ja sam na Vipsatu i oprema je sasvim ok. Na Vip satu ti je osnovni paket 78 kn i u startu imaš par mjeseci besplatno. Kod drugih je slično. Mislim da ti se to bolje isplati nego ulagati u svoju opremu jer bi se mogao razočarati u FTA programe koji se nude.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 10:40   #114
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
možda čovjek želi koristiti CS. a ne njihove usluge ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 10:53   #115
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ta tri satelita moš gledat i na kuhinjski tanjur, ali recimo tvMax su OK antene za malo para.Naravno bez CS-a se niti ne isplati gledati satelitsku, jer sve što vrijedi je zaključano.Cijena cijelog kompleta bi ti bila oko 600-800kn ovisno o reciveru koji uzmeš ali to je trajno i imaš godinama.Naravno sa CS-om ti je gotovo sve otključano.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 14:02   #116
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor QS Pregled postova
E sad pošto blage veze nemam o satelitima, a neda mi se da mi t-com prodaje škart antene i opremu palo mi je na pamet da pitam ovdje. Ukratko - htio bih sa jednom antenom lovit Astru (19), Eutelsat (16) i Hotbird (13). Koliko kuzim treba mi postena antena, diseqc, tri lnba, mrvu kabela i konektora? Preporuka proizvodjaca i cijena svakako dobrodosla (dobavljivo u i oko Splita - daleko mi je Zagreb za satelitsku antenu)

Cilj je ići na best-buy soluciju (necu lovat ekstremne satelite nego ova tri što smrde iznad nas i što ih tekomići spominju na svojim stranicama radi talijanskih, njemačkih i regionalnih programa), pa spustite neki how-to-for-extreme-dummies shemu...
Treba ti postena 80cm Gibertini antena ili bilokoja 105cm.
Treba ti posteni Inverto triple LNB (ili Inverto triple)
Treba ti HD sat prijemnik po izboru, nosac antene i malo kabla, te dosta strpljenja i dobre volje da sve to podesis
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 17:35   #117
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Ma hocu MaxTV sat jer žena visi po FOXovima i sranjima, a iptv mi je problematičan zbog sjebane parice. Videoteku i "dodatne sadržaje" nikad nisam ni koristio pa me boli klinac živo. Koliko sam skužio maxtv gura antene sa jednim lnbom koji napucaju na eutelsat 16* i to je to. Ja bi ganjao sva tri satelita radi FTA talijanskih/njemačkih/regionalnih kanala.

Ako bi eventualno išao na CS onda bi to bilo unutar kuće, ništa fensi. Jel se tako nešto uopće da složit sa maxtv prijemnikom?
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 10:22   #118
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Vip sat ima 3 LMB-a. Tako je mislim i sa Max sat a i Total tv.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 11:16   #119
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A onda samo promjeniš nosač LNB-a i gledaš sva tri satelita na njihovu antenu i to je to.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 21:40   #120
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
A onda se vjerojatno isplati uzet njihovu opremu...

Ajmo slijedeće pitanje - ima negdje neki tutorial da si složim cardsharing u lokalnoj mreži za 2 televizije (eventualno 3) sa MAXtvom naravno. Kopao sam po satelitskim forumima i guglu al nisam našao baš previše...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na