Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2021., 16:08   #1201
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Samo da ne skeniraju nakon 30 dana
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 17:26   #1202
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Gle čuda, nije prošlo sat vremena, paket je skeniran i pokrenut refund. Malo sam spušio na poštarini jer su mi ponudili max 8,4€, a koštalo me 82 kn, al nema veze.

Btw, s obzirom da mi se pare vraćaju na amazon account, ako nekom treba nešt s amazona do 125€, možemo se dogovorit da ja platim, a vi meni proslijedite kune.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 11:13   #1203
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ekipa zanima me slijedeće - kakva je pocedura kupovanja sa 2-3 različita sellera i slanje na mailbox. dali mailbox čeka sve pošiljke pa šalje zajedno ili kako koja dođe (jer neće sve to na moj mailbox.de doć isti dan).
treba li na mailboxu odabratu specifičnu opciju za više paketa?

hvala
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 11:28   #1204
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Usluga kombiniranja više pošiljci u jedno se plaća dodatno.
Mailbox ne zanima koliko tebi pošiljaka dolazi. To si sam prati i kad ti dođu sve ih strpaj u jednu pošiljku. Ne znam koliko je one-time fee za to. Ja si plaćam godišnju pretplatu što me izađe pišljivih 13.50€.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 11:28   #1205
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Koliko se ja sjećam, tu opciju treba odabrati na mailboxu. Vidi malo temu o tome.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=302202
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 11:49   #1206
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
e to se traži
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 15:36   #1207
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Onako ukratko, platiš godišnji fee od 13,5€, naručiš koliko hoćeš paketa iz koliko hoćeš trgovina. Ne moraju stići odjednom, mailboxde besplatno skladišti do 60 dana (ne znam koliko naplaćuje nakon toga). Kad ti stigne sve što želiš, označiš pakete koje želiš objediniti (ili jednostavno objediniš sve). Nakon nekoliko sati, eventualno jedan radni dan, paketi su objedinjeni u jednu kutiju, platiš cifru koju vidiš i oni ti šalju. Meni uvijek stigne za 3 radna dana (GLS).
Osim godišnje naknade za objedinjavanje, plaćaš obradu svakog primljenog paketa (ovisno o veličini, uglavnom 2-3€), kutiju u koju se svi paketi stave (par €), te naravno poštarinu. Ja sam recimo zadnje imao nekih 6 paketa ukupne težine oko 6 kg. Sveukupni trošak 27-28€.

Poslano sa mog Pixel 4a koristeći Tapatalk
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 19:57   #1208
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da li netko zna pošiljka iz UKa sa amazona da li se ocarinjuje ili još uvijek prolazi ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 20:02   #1209
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
naručeno sa Špajoslkog amazona ali dolazi iz UK skladišta.

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 20:57   #1210
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja sam naručio dva ventilatora Corsair ML140 sad vidim piše cijena excl. VAT. I vidim stigli su na carinu danas i prvo je pisalo The delivery of your parcel has been rescheduled based on your shipment instructions for the carrier., a kasnije ažurirali u Customs clearance delay. znači mogli bi mi opalit carinu...
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 21:06   #1211
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Eh da, nisam navo ranije...slao sam na mailboxde, odnosno stavljeno kao adresa dostave. isporuka se jos ceka
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 22:46   #1212
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
To bi trebalo proc po meni, pogledaj mailbox temu ja ih bas pito

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 12:23   #1213
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Mladići trebam pomoć ...

Trebao bih vratitri paket amazonu, sad dobio sam od tamo ona 2 papira za isprintat ...

Pitanje je koji ide kamo, paket je dosta mali da stanu oba papira na "prvu" stranu kutije ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 10:52   #1214
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Mladići trebam pomoć ...

Trebao bih vratitri paket amazonu, sad dobio sam od tamo ona 2 papira za isprintat ...

Pitanje je koji ide kamo, paket je dosta mali da stanu oba papira na "prvu" stranu kutije ...

Papirić sa barkodom unutra, onaj drugi sa adresom na paket. Prije deset dana sam slao svoju Apex 7 tipkovnicu nazad u španjolski Amazon, mučilo me isto pitanje.



Moj slučaj:

Na tipkovnici mi se pokvarilo jedno led svijetlo, prvo kontaktirao Steelseries, rekli su da je to za reklamaciju i ponudili su mi da je snimim kako je uništavam pa će mi oni poslati novu. Zahvalim se i kažem da ću ići preko Amazona. Kontaktiram Amazon (bio je utorak) preko chata da vidim kakva je procedura reklamacije, oni odmah ponude da će mi poslati novu a da im ja u međuvremenu pošaljem tu staru, do kraja chata već sam je imao pod stavkom u mojim narudžbama. Piše da stiže za tjedan dana, na moje opće iznenađenje već je isti tjedan u petak kod mene Najbrža reklamacija ikad.

HP nema nikakvo osiguranje pošiljke u slučaju gubitka paketa, kažu da samo vraćaju trošak poštarinu pa zbog toga staru tipkovnicu šaljem putem Eurosendera. Oni imaju osnovno osiguranje paketa do 200€, ispunim online obrazac i odmah sutra ujutro dođe mi GLS da pokupi paket. Cijena slanja je plaćana online (26€), kontaktirao Amazon za povrat i za dan dobio odgovor da će mi kompletna poštarina biti vraćena (vraćeno sljedeći dan). Rok da dođe stara kod njih je 30 dana ili će mi Amazon naplatiti novu.

Prođe neko vrijeme, zaboravim na ovo, pogledam jučer status paketa i piše da je paket u Španjolskoj ali:
Citiraj:
The parcel could not be delivered as the recipient refused acceptance.
Kontaktiram Amazon preko chata, oni istraže i napišu mi ovo:

Citiraj:
Okay in this case there has been a confusion from the carrier, since they processed the return as if it were a delivery and not a return.
Amazon support se ponudi da će GLS-u poslati mail i da će ih sutra (tj. danas) odmah kontaktirati i riješiti nesporazum. Danas ujutro vidim da se status paketa promijenio i da je ponovno na dostavi.

Prepostavljam da je GLS zajebao, siguran sam da sam ispunio točnu adresu, a i kao dodatno osiguranje imali su zalijepljeni shipping label od Amazona na paketu.

Sve u svemu plus za Amazon od brzine rješavanja reklamacije pa do rješavanja dostavnog problema. Jedini minus je što mi je Amazon rekao da za novu tipkovnicu imam 6 mjeseci garancije. Ne znam da li to ovisi od Amazona do Amazona, ali na njemačkom Amazon supportu su mi prije rekli da se u slučaju reklamacije dobije nova puna garancija. Ovo moram provjeriti opet sa .de supporom, možda se nešto promijenilo.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 11:00   #1215
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Također sam X puta slao stvari nazad u amazon, bilo de, fr itd...uvijek slao našom poštom za sada svaki puta stiglo bez problema i trošak poštarine uredno isplaćen nakon što se račun pošalje na impressum@amazon.de u ovom slučaju je bilo vraćanje u DE).

Samo što sam ja sve printano zaljepio vani na kutiju.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 16:33   #1216
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Pozdrav,
Molim za pomoć
Je li potreban neki pdv id broj za kupnje iz amerike?
Znam da me trazilo nesto prije par godina za knjige s amazona
Kako se to dobije?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 17:02   #1217
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kontaktiraš Poreznu koja ti da EORI broj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 18:16   #1218
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kontaktiraš Poreznu koja ti da EORI broj.
niti porezna ima veze s eori brojem niti fizickoj osobi treba eori broj.
tako da, uspio si 2 puta fulati u jednoj recenici.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 18:53   #1219
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Ako želiš odraditi carinjenje nečega, onda ti treba EORI, u suprotnom možeš platiti špediteru ili koja je već služba dovukla paket u HR da to odradi za tebe.

Morao sam otići do carinarnice na Jankomir, ispuniti i predati formular i nakon par dana mi je mailom došao EORI (u principu je to OIB s prefiksom HR ako se dobro sjećam).

Ako se ne varam, do 1000 eura vrijednosti ti ne treba, preko toga treba.

Eto, za fulanog nam Mastera

„Kompanije brze dostave podnose elektronsku deklaraciju neovisno o vrijednosti robe uvažavajući pri tome carinska i porezna oslobođenja. Elektronska deklaracija podnosi se u ime stranaka, te zbog toga u svim carinskim aktivnostima s robom koja se dostavlja preko ovih kompanija, osim uvoza nekomercijalnih pošiljaka zanemarive vrijednosti do 160kn, domaće pravne i fizičke osobe i pravne osobe iz drugih članica EU moraju imati dodijeljen EORI broj."
Kod poštanskih pošiljaka dostavljenih putem Hrvatske pošte d.d. ne treba se podnositi elektronska deklaracija za sve pošiljke do 1.000 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti.“
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 19:10   #1220
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
to je proslost, funkcija eori broja za fizicke osobe je ukinuta:

Citiraj:
Fizičke osobe s nastanom u Republici Hrvatskoj oslobođene su obveze posjedovanja EORI broja kada uvoze ili izvoze robu za svoje osobne potrebe.
https://carina.gov.hr/pristup-inform...kata-eori/2486
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 22:55   #1221
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ima li neki rok za slanje paketa s Amazona? Kupljeno prije tjedan dana baš od Amazona i Amazon također šalje. Prilikom kupovine je datum dostave bio danas, a oni još nisu ni poslali paket.

EDIT: Kontaktirao sam support pošto je hitno, nema deadlinea, ne znaju ni zašto nije poslano. Adresu mogu promijeniti tek kada pošalju, a to mi je bitno jer neću biti na istoj adresi kada stigne.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 30.06.2021. u 00:12.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 01:52   #1222
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa napravi cancel i opet naruci

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 10:52   #1223
lanoki
Premium
 
lanoki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zelina
Postovi: 57
Krajem 5 mjeseca narucio laptop na Amazon.de, preko mailboxde.
Laptop je imao lagani defekt, a s obzirom da je bio oko 1250 eura, odlucio ga sam ga vratiti.

Preko amazon weba generirao sam onaj refund/ return label. Slijedio upute, isprintao, stavio u kutiju, sve kako pise.

Preko Eurosender narucio pick up I dostavu do adrese. Poslali su DPD koji su uredno uzeli paket.

Po tracking 12.06 pokusali su dostaviti na adresu ali nisu uspjeli.
Kontaktiram Amazon support koji kaze zamoli dostavu da pokusaju ponovno.
Poslao na Eurosender support koji mi odgovara da kontaktiram support od DPD hrvatska jer oni nemaju nista s tim.

Kontaktirao DPD hrvatska koji odgovara da su zamolili njemacke kolege da pokusaju ponovno dostaviti paket.

Nakon skoro tjedan dana status posiljke se nije promjenio.

Tada sam slao mail direktno u DPD Njemacka koji mi odgovara da oni vise nemaju scan paketa u sustavu i ne znaju gdje se paket nalazi. Savjet, kontaktiraj Eurosender i probaj razrijesiti nestali paket.

Kontakirao sam sve ukljucene, Amazon, DPD Hr, Eurosender.
Zakljucak za sad, Eurosender ima "internu istragu", koja traje vec neko vrijeme.
Nakon nekoliko razgovora sa Amazon support koji uvijek tvrde nema problema napraviti cemo refund, samo posalji dokumente na ovaj email.
Uvijek dobijem odbijenicu od tog njihovog odjela za povrate iz razloga sto nisam slao DHL nego drugom kurirskom sluzbom iako sam im poslao sve dokumente koje su trazili.

Ovo sad vec traje par tjedana i vise nemam ideje kome se javiti.
Poslao i sluzbi za zastitu korisnika da vidim koje su mi opcije ali za sada nema odgovora.

Ima li netko kakvu ideju ili savjet?

Ako sam dobro skuzio neki su ovdje vracali pakete nasom postom i nije bilo nikakvih problema.

Sad sam u limbu gdje nemam uredaj, a ni novce.
lanoki je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:21   #1224
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ako je izgubljen paket onda će to morat Eurosender refundat, ne vidim drukčije.
Zato i postoji osiguranje.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:22   #1225
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Da al pitanje na kolko mu je paket osiguran, al moze po balkanski probat i od amazona nes iskamcit.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:25   #1226
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Kod Eurosendera ti je točno naznačeno do koliko je osigurano kada naručuješ, možeš i birati.
Pa to je valjda osnova da bude osigurano na vrijednost paketa, inače gubiš.

Može probat, ali ne vidim kako je to Amazonov problem.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:30   #1227
lanoki
Premium
 
lanoki's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zelina
Postovi: 57
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Da al pitanje na kolko mu je paket osiguran, al moze po balkanski probat i od amazona nes iskamcit.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Da, to sam I ja racunao, ali sam tek naknadno isao provjeriti na kolko je osigurano. Osiguranje je do 200 eura.

Jucer sam bas isao provjeriti da li postoji uopce opcija veceg osiguranja na Eurosender obrascu jer se nisam sjecao da sam vidio.

Ako saljem nesto skuplje uvijek uzmem osiguranje posiljke ako postoji opcija, samo eto ovaj put nisam, previdio opciju.

Moja greska, samo gledam postoji li jos kakva opcija prije nego se pozdravim sa novcima

Bas mi odgovorili prije 5 minuta iz Eurosendera malo prije da istraga traje do 15 radnim dana i da ce urgirati kod DPD Hrvatska da se proba eskalirat situacija.
lanoki je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:36   #1228
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor lanoki Pregled postova
Krajem 5 mjeseca narucio laptop na Amazon.de, preko mailboxde.
Laptop je imao lagani defekt, a s obzirom da je bio oko 1250 eura, odlucio ga sam ga vratiti.

Preko amazon weba generirao sam onaj refund/ return label. Slijedio upute, isprintao, stavio u kutiju, sve kako pise.

Preko Eurosender narucio pick up I dostavu do adrese. Poslali su DPD koji su uredno uzeli paket.

Po tracking 12.06 pokusali su dostaviti na adresu ali nisu uspjeli.
Kontaktiram Amazon support koji kaze zamoli dostavu da pokusaju ponovno.
Poslao na Eurosender support koji mi odgovara da kontaktiram support od DPD hrvatska jer oni nemaju nista s tim.

Kontaktirao DPD hrvatska koji odgovara da su zamolili njemacke kolege da pokusaju ponovno dostaviti paket.

Nakon skoro tjedan dana status posiljke se nije promjenio.

Tada sam slao mail direktno u DPD Njemacka koji mi odgovara da oni vise nemaju scan paketa u sustavu i ne znaju gdje se paket nalazi. Savjet, kontaktiraj Eurosender i probaj razrijesiti nestali paket.

Kontakirao sam sve ukljucene, Amazon, DPD Hr, Eurosender.
Zakljucak za sad, Eurosender ima "internu istragu", koja traje vec neko vrijeme.
Nakon nekoliko razgovora sa Amazon support koji uvijek tvrde nema problema napraviti cemo refund, samo posalji dokumente na ovaj email.
Uvijek dobijem odbijenicu od tog njihovog odjela za povrate iz razloga sto nisam slao DHL nego drugom kurirskom sluzbom iako sam im poslao sve dokumente koje su trazili.

Ovo sad vec traje par tjedana i vise nemam ideje kome se javiti.
Poslao i sluzbi za zastitu korisnika da vidim koje su mi opcije ali za sada nema odgovora.

Ima li netko kakvu ideju ili savjet?

Ako sam dobro skuzio neki su ovdje vracali pakete nasom postom i nije bilo nikakvih problema.

Sad sam u limbu gdje nemam uredaj, a ni novce.
po ovome rekao bi da je netko preuzeo paket i tad valjda brišu pošiljku iz sustava
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:38   #1229
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Trebali bi nuditi i veće iznose, ja sam slao grafu u DE na RMA prije par mjeseci i mogao sam birati 200 po defaultu i 1k EUR-a, vidim da kao nude i 2k EUR-a.
1k je bio 13 EUR-a više a 2k 18 EUR-a.

Mislim da DPD daje 520 EUR-a osiguranje kao osnovno, tako da treba vidjeti jel se može preko njih dobit više i nešto od Amazona izvući.

@quazar912 nemogu oni to brisat odmah, ima rok u kojem se taj tracking broj ne reusea baš da imaš potvrdu da je dostavljeno.
Netko je u lancu zahebao i sad trebaju ustanovit da su izgubili i platiti
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 15:46   #1230
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Pa napravi cancel i opet naruci

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Ovo sam skoro napravio, ali u tom slučaju mi ne bi vratili lovu za shipping.

Prvi puta da sad naručujem direktno na adresu u HR i katastrofa iskustvo. Paket je poslan nakon dva tjedna čekanja, dva puta su mi skinuli novce s kartice, a sad se evo već tjedan dana kotrlja UPS-om na relaciji Poljska-Njemačka, trenutno stoji u Koelnu zbog "Severe Weather Delay", brate mili...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na