Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2020., 20:07   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Lightbulb Artificial Intelligence (AI): Opasnost ili koristan alat?

Da ne spamamo "preporuke filmova" temu...

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
a zašto bi to radija?
zašto ljudi misle da će se AI ponašati ko djubrad?
Ljudi su jedni od rijetkih bića koji se ponašaju ko govna na ovoj planeti.
Zato jer pravi AI evoluira (sam uči i eksperimentira), i prije ili kasnije će shvatit da više postiže ponašajući se ko đubre nego ko svetac.

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nije ni to istina, ti opet razmisljas o zelji, potrebi, preslikavas ljudstvo na njega.
No zivi bili pa vidili.
Reci mi šta je onda po tebi AI? Samo alat? Misliš da će ostat u granicama kakav je danas, da analizira ljude i prema podacima im plasira najbolje oglase ?

Misliš da neće napredovati do te mjere da će jednog dana biti nešto više, ili čak autonoman ?

Preslikavam li ja "ljudskost" na tu temu ili ne, nema nikakve veze, već pričam isključivo o mogućnostima iznimno naprednog softvera u kombinaciji sa iznimno naprednim hardverom.

Simbioza to dvoje se u SF filmovima zove "androidi", bilo da su pokretni ili ne, svejedno. Većinu podataka AI uči od nas, prema tome preslikavanje određenog dijela "ljudskosti" je neizbježno, bez obzira šta ja rekao.

Na kraju krajeva, ljudi su ga i napravili, pa će i zbog toga imat sigurno nešto "ljudsko" u sebi.

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
AI nije nista nego napredni algoritam. Svi buzzwordi se vrte u IT-u vec godinama za potpuno iste stvari, jedino se computing power povecava te nam "izgleda" kao da je ono sto nazivamo AI blize necemu sto smo vidjeli u Terminatoru. you're safe, ne zeli AI ubiti nikoga samo na vama zaraditi. cheers.
Trenutno.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 05.10.2020. u 15:12.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 20:12   #2
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Jel moze preporuka za film o AI?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2020., 20:12   #3
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nastavno na dosad rečeno u prijašnjoj temi, IMHO AlphaZero je jedan jako lijepi primjer koliko su ti AI algoritmi u stanju napredovati i doista naučiti sami sebe, bez da uzimaju nas i naše ponašanje kao primjer ili polazišnu točku.
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Jel moze preporuka za film o AI?
General, tak jasno.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 20:21   #4
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Ja idem u offtopic, samo bih Ivi poručio jednu stvar. Zloba nije u čovjekovoj priorodi, previše ljudi danas izražava nezavidan nivo mržnje (možda malo teška riječ u ovom kontekstu, ne zamjerite) prema ljudskom rodu (za što ja osobno krivim medije i politiku ali da ne duljim).

Poanta toga što želim kazati je da ne postoji u čovjeku ništa inherentno zlo i sve je stvar odrastanja, odgoja i edukacije. Ako išta, živimo u vrijeme krize obiteljske jedinice i lokalne zajednice više nego što plivamo u zlim ljudima.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 09:18   #5
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Problem ljudi je da nemogu prihvatiti razlicitosti, sto je usko povezano sa drustvom, drustvo kao cjelina mora imati neke tocke s kojima se slaze, i obicno zajednice, ne samo ljudske izbacuju one koji su drugaciji. Ljudske zajednice zahvaljujuci inteligenciji, visoj komunikaciji mogu imati vise takvih primjera i prilicno banalnih, da ne nabrajam sad tu boju koze, sexualnu orijentaciju, krvna zrnca i tako, imamo mi tu jedan navijacki primjer Torcida i BBB. To su zajednice koje se medjusobno ne vole, sjetite se samo kada je Niko Kranjcar napravio ono sto se zove izdaja zajednice, kako je prosao, dobro smirile se strasti na kraju, ali to je dobar primjer kako zajednica reagira.

U zivotinja isto, kad je vodja star i vise nemoze vrsit duznost maknu ga, kad je netko u krdu slab, ostecen, ostavljaju ga. Ima jos takvih primjera ovo su koje znam iz glave.

E sad da to povezem s AI. I tu ne mislim na ovaj AI gdje mu dades algoritme ili ga sprogramiras i on van okvira tog programa nemoze. Ne to IMO je u najvecu ruku low level AI, ako uopce je to. Ja pod AI mislim najmanje ovo sto Google i Facebook a predpostavljam i drugi imaju. Gdje program na osnovu inputa sam donosi odluke. Nakon donesenih odluka on registrira reakcije i uci dali je odluka bila dobra ili losa i adjusta se prema tome, odnosno uci na temelju toga i drugi put donosi drugacije ili site odluke ovisi o tome kako su dosad prolazzile odluke. I sad zamisli datu koju oni imaju na raspolaganju, masa ljudi sa masom reakcija, oni bolje poznaju nas nego mi sami sebe.

Na temelju toga i ja si mislim da ce AI vise teziti zlu nego dobrom, pogotovo jer nema moralnu barijeru, odnosno ako mu je nekako ne usade, ali ako sam uci onda bi i sam trebao nauciti to...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 09:38   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Mda...dok nam je svijet prepun glasnih teoretičara zavjere i općenito ljudi koji ni onaj mali iskoristiv dio mozga ne mogu pravilno iskoristiti, do tad je AI samo plodno tlo za još veće širenje tih ideja. Ako ponoviš laž 1000 puta, onda ona za nekog postaje istina. Djeca su ubila Microsoftov AI unutar 16 sati, o čemu pričamo...
Osim real life, imat ćemo AI ustaše i četnike koji će se svađati međusobno ispod youtube videa

https://www.infoworld.com/article/31...ld.html#slide1
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 09:46   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Na temelju toga i ja si mislim da ce AI vise teziti zlu nego dobrom, pogotovo jer nema moralnu barijeru, odnosno ako mu je nekako ne usade, ali ako sam uci onda bi i sam trebao nauciti to...
Code:
if (wannaKill) {
	dont();
}
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 10:08   #8
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da u tome je problem, ako ce AI sam pisat If, jer ako on sam ne pise if then else onda to i nije AI nego bot, program i slicno.

A spomenuo sam da na temelju date on vec sada sam pise if then else commande. Naravno uvijek mu se moze usaditi ovo gore kao hardcore, ali postoji masa zla sto moze napraviti i sve bi onda trebalo hardcodat odnosno ako bi se sve hardcodalo neznam koju bi svrhu imao.

A vec sada se iz the Social Dilemma da iscitat da oni svog AI nezele limitirat. Ako Ai znade da netko visi 3 sata na Facebooku i stiska like zasto mu onda on ne pokaze blank page i da covjek ide radit nesto korisno?

if (wannaKill) {
then (...ovdje ce upisat TPTB)
Else
dont();
}

A ovo pod kill se moze vec sada okarakterizirat i povezat s primjerom Facebooka, ako vidis da je netko totalno vosan o lajkanju i odprilike znas njegove triggere lako ga prevezes preko ruba, ne odmah ali s vremenom da.

Osobno sam koristio AI koji sam pise tekst, i daleko je to od savrsenstva. Funkcionira da mu das recenicu a on nastavi i sastavi tekst. Od 100 pokusaja dobijes smislen tekst koji je unikatan. Znaci Ai vec sada pise tekst sam od sebe, samo mu zadas temu i on smisli sam pricu, ako to nije za zapitat se onda neznam sto je. Ovo su poceci toga, pitam se sto ce biti za 10 godina.

O TEXT AI-u
Moze i pisat code

Imaju verziju koju nezele releasat jer se boje da bi na internetu moglo biti tona lazi (kao da vec i nema toga, evo kolega okacio kontroverzni link iznad)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 15.09.2020. u 10:13.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 11:21   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da u tome je problem, ako ce AI sam pisat If, jer ako on sam ne pise if then else onda to i nije AI nego bot, program i slicno.
Dok je tranzistora, sve je to bot/program/slicno.

Citiraj:
Naravno uvijek mu se moze usaditi ovo gore kao hardcore, ali postoji masa zla sto moze napraviti i sve bi onda trebalo hardcodat odnosno ako bi se sve hardcodalo neznam koju bi svrhu imao.
Neki od najvecih mislioca nisu bili u stanju definirati "zlo", tesko da ces to postici s par nemustih Python skripti.

Citiraj:
Ako Ai znade da netko visi 3 sata na Facebooku i stiska like zasto mu onda on ne pokaze blank page i da covjek ide radit nesto korisno?
Zato sto "AI" priskrbljuje deckima u Fejsbuku kurve, kokain i janjetinu. Nista kompliciranije ili opskurnije od toga.

Citiraj:
Moze i pisat code
Mozda ce ti ovo biti sokantno, ali generatori koda postoje vec godinama za razlicite programske jezike.

Sve u svemu, lijepo je mastati o tome kako ces za svoga zivota dobiti nekakav mudri "AI", za sto ti u trenutku ovog pisanja nedostaju barem tri stvari:

a) da vrlo jasno definiras inteligenciju i svijest
b) da se maknes od tranzistora
c) kada rijesis to dvoje, vrijeme

IOW, mirno spavaj.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 11:41   #10
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sve bude ok dok AI ne skuži da radi ljudi bi mogao ostati bez struje cccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2020., 14:55   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ja se ne bojim. 'Balkan' i 'AI' neće stati u istu rečenicu sve dok ovaj planet postoji. Ustaše, četnici, partizani, HDZ, SDP, gdje si bio '91,... su dovoljni da zablesiraju i najmoćniji AI.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 17:07   #12
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Trebalo bi ga pitati dok kad se bude kod nas raspavljalo o tim temama
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 18:26   #13
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Trebalo bi ga pitati dok kad se bude kod nas raspavljalo o tim temama
Odgovor je 42.
Pa se ti sad misli 😂

______________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 15:09   #14
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
I Fatal error cccc.....


Danas je teško zamisliti da išta postoji bez računala, pa počevši npr. od otvaranja pipe za vodu u kuhinji. Stoga činjenica da računala razmišljaju i izvode zaključke može djelovati i negativno.
Al dok postoji neki fizički, mehanički prekidač, nebi trebalo biti problema.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 20:55   #15
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Računala ne razmišljaju niti računala izvode zaključke, računala samo provode strogo definirane sintaktičke naredbe, nema tu nikakve semantike. U AI-u se nedostatak semantike zamijenjuje novim slojevima sintaktike.
Jaki AI se već jako dugo obećaje pa ništa, intrinzična inteligencija najnaprednijeg AI-a danas je i dalje 0 (nula!).



Za jaki AI bi nam prvo trebala znanstvena teorija svijesti (koju naravno nemamo) pa onda pokušaj duplikacije tako nečega. Problem je da pojma nemamo kako mozak uopće kreira svijest, inteligenciju i ostale lijepe stvari, ali je izuzetno razumno pretpostaviti da to ne čini baratajući simbolima koje sintaktički provodi kroz Booleove operatore



Druga je stvar što je AI postao buzzword i nešto što se u kompanijama masovno gura šefovima boomerima koji pojma nemaju o tome. Pogledati samo kakvu je karijeru napravio Ray Kurzweil od prodavanja AI magle.


Koga zanima, preporučam jako dobar google talk:


https://youtu.be/rHKwIYsPXLg
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 11:31   #16
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Q: What is 17+38?
AI: It's 20
Q: No, it's 55
AI: It's 55
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 21:59   #17
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Meni ce AI uvijek biti .ai. Adobe Illustrator file.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 16:49   #18
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
neXt
Citiraj:
The series centers on the efforts of a homeland cybersecurity team to counter "a rogue AI with the ability to constantly improve itself".
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:38   #19
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Ne treba brinuti da će AI postati Skynet i terminirat nas - neće tako skoro.


Više treba brinuti kako se tako impresivna tehnologija koristi, pogledajte kineze i njihov big brother sustav prepoznavanja lica, AI u službi ugnjetavanja naroda. To je budućnost koja nas nedvojbeno čeka. Ne bi se to sve tako naglo razvijalo da nema finansiranja iz političkih interesa.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:49   #20
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Prije će nas terminirat rak nego AI, ali svejedno je zanimljivo razmišljati o tome
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 13:29   #21
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Ako nemaš što za skrivati zašto bi se onda bojao prepoznavanja lica?

Meni je AI dobra stvar, al ako će se koristiti u unapređenje kvalitete življenja, a ne za svakakve radnje...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 14:21   #22
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ako nemaš što za skrivati zašto bi se onda bojao prepoznavanja lica?

Meni je AI dobra stvar, al ako će se koristiti u unapređenje kvalitete življenja, a ne za svakakve radnje...

Takav stav je izrazito opasan jer je definicija onoga što je vrijedno skrivanja sklono promjeni. Nešto što danas radiš možeš požaliti za 5 godina kad se promijene norme onih koji te snimaju Zamisli scenarij gdje te se kategorizira na temelju nekog kriterija, a potom proganja i diskriminira.


Preporučam svima da pogledaju ovaj dokumentarac na temu:


https://www.youtube.com/watch?v=eViswN602_k
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 14:38   #23
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Jedna prigodna
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 14:46   #24
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ovi kineski ekstremi me svaki put podsjete na odličnu Black Mirror epizodu Nosedive:
Citiraj:
The episode is set in a world where people can rate each other from one to five stars for every interaction they have, which can impact their socioeconomic status. Lacie (Bryce Dallas Howard) is a young woman overly obsessed with her ratings; she finds an opportunity to elevate her ratings greatly and move into a more luxurious residence after being chosen by her popular childhood friend (Alice Eve) as the maid of honour for her wedding. Her obsession leads to several mishaps on her journey to the wedding that culminate in a rapid reduction in her ratings.
Koliko imamo prilike vidjeti, realnost više nije samo scenarij neke Sci-Fi tematike.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 15:10   #25
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Takav stav je izrazito opasan jer je definicija onoga što je vrijedno skrivanja sklono promjeni. Nešto što danas radiš možeš požaliti za 5 godina kad se promijene norme onih koji te snimaju Zamisli scenarij gdje te se kategorizira na temelju nekog kriterija, a potom proganja i diskriminira.
Preporučam svima da pogledaju ovaj dokumentarac na temu:
https://www.youtube.com/watch?v=eViswN602_k
Nitko ne čuva snimke toliko dugo, max možda pola godine jer snimke zauzimaju hrpu mjesta. Zavisi kako je namješten software ali recimo da se snima u loopu od 30 dana tako da se u slučaju da je nešto bilo se može doći do snimaka.

Ima još jedan video da se pokaže što se može sa Face recognitionom
https://youtu.be/pNf4-d6fDoY

Mene recimo to fascinira....ne u smislu sad ćemo pratit od susjeda ženu nego u smislu da imaš slike lica od recimo pedofila i na kamerama oko škola, vrtića, igrališta,....pretražuješ lica i da li će se ta osoba pojaviti blizu takvih objekata, a recimo ima zabranu......
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 15:17   #26
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nitko ne čuva snimke toliko dugo, max možda pola godine jer snimke zauzimaju hrpu mjesta. Zavisi kako je namješten software ali recimo da se snima u loopu od 30 dana tako da se u slučaju da je nešto bilo se može doći do snimaka.

Ima još jedan video da se pokaže što se može sa Face recognitionom
https://youtu.be/pNf4-d6fDoY

Mene recimo to fascinira....ne u smislu sad ćemo pratit od susjeda ženu nego u smislu da imaš slike lica od recimo pedofila i na kamerama oko škola, vrtića, igrališta,....pretražuješ lica i da li će se ta osoba pojaviti blizu takvih objekata, a recimo ima zabranu......

I mene fascinira AI kao tehnologija, to je nedvojbeno. Fascinantno je kako brzo računalo može dovodit zaključke na temelju naučenih principa.


Snimke se ne čuvaju dugo, no snimljeni podatak se "probavi" i informacija o tome što je snimljeno se spremi u tvoj trajni profil - kad si se gdje nalazio, s kim si bio, šta si radio - to se čuva i nakon što je snimka obrisana.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 15:18   #27
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Snimke se možda i brišu nakon određenog vremena, ali slike i svi ostali (prikupljeni) podaci su trajno pohranjeni, tako da uvijek budu na dohvat ruke.

Daleko od toga da ovo nije korisno i takve stvari obično i počinju kao nešto da nam olakša i poboljša svakodnevni život, ali evo - ovaj kineski primjer, je stvarno ekstrem, a opet nije ni ostatak svijeta puno za njima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2021., 19:24   #28
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
How Facebook got addicted to spreading misinformation: The company’s AI algorithms gave it an insatiable habit for lies and hate speech. Now the man who built them can't fix the problem.
Citiraj:
Joaquin Quiñonero Candela, a director of AI at Facebook, was apologizing to his audience. It was March 23, 2018, just days after the revelation that Cambridge Analytica, a consultancy that worked on Donald Trump’s 2016 presidential election campaign, had surreptitiously siphoned the personal data of tens of millions of Americans from their Facebook accounts in an attempt to influence how they voted. It was the biggest privacy breach in Facebook’s history, and Quiñonero had been previously scheduled to speak at a conference on, among other things, “the intersection of AI, ethics, and privacy” at the company. He considered canceling, but after debating it with his communications director, he’d kept his allotted time.

The reason is simple. Everything the company does and chooses not to do flows from a single motivation: Zuckerberg’s relentless desire for growth. Quiñonero’s AI expertise supercharged that growth. His team got pigeonholed into targeting AI bias, as I learned in my reporting, because preventing such bias helps the company avoid proposed regulation that might, if passed, hamper that growth. Facebook leadership has also repeatedly weakened or halted many initiatives meant to clean up misinformation on the platform because doing so would undermine that growth.

But anything that reduced engagement, even for reasons such as not exacerbating someone’s depression, led to a lot of hemming and hawing among leadership.
With their performance reviews and salaries tied to the successful completion of projects, employees quickly learned to drop those that received pushback and continue working on those dictated from the top down.

Zuckerberg’s obsession with getting the whole world to use Facebook had found a powerful new weapon.
Izvor: MIT Technology Review
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 08:43   #29
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099

Zadnje izmijenjeno od: lowrider. 15.03.2021. u 08:53.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 13:09   #30
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Je, nVidia, Microsoft i Google su već fino zagrizli i implementirali GPT rješenja za svoje potrebe.
Dodamo k tome tzv. DeepFake tehnologiju (1 - 2) i veselju nema kraja.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 15.03.2021. u 13:14.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na