Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2021., 01:10   #841
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
I za UK engleski stavi 60Hz.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 10:21   #842
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
I za UK engleski stavi 60Hz.
A koja ti je zemlja postavljena na Amazon accountu? Ima li netko da mu je postavljena adresa u UK ili DE? Mislim da ću ga morat resetirat i otvorit novi DE account pa probat, ali problem je što će morat ponovo registirat EON app a to se navodno može samo jednom mjesečno, zato gnjavim tu.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2021., 10:51   #843
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Postavljena mi je Hrvatska i nisam primjetio da mi Kodi ne radi uredni refresh rate iako imam postavljen display na 1080p/50Hz u Kodi-u, a "Auto" u FS postavkama
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 11:39   #844
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Postavljena mi je Hrvatska i nisam primjetio da mi Kodi ne radi uredni refresh rate iako imam postavljen display na 1080p/50Hz u Kodi-u, a "Auto" u FS postavkama
Problem je sa "Auto" u FS postavkama koji automatski prebaci na 60Hz a ja bih htio da stavi na 50Hz kao što mi radi Mi Box S. Negdje sam naletio na hint da to ovisi o postavljenoj regiji, ali možda nije tako na Fire sticku.

Na taj način bih imao "i ovce i novce" jer bi EON radio na 50Hz kako i treba, a auto matching bi radio u Kodiju i ostalim app-ovima u kojima je podržan. Ovako moram ručno stavljat na 50Hz ako želim gledat EON pa vraćat na Auto ako želim gledat Kodi ili SmartTubeNext.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 14:07   #845
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Kako je vecina FS4k kod nas podesena za Njemacku probaj ponovno knfigurirat FS sa Njemackom kao regijom i jezikom, za pocetak. Iako ne vjerujem da ce to koristit, i da ce ostat 60Hz kao default za "Auto" pa nemas drugog izbora...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 14:18   #846
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Neki dan sam se malo poigrao sa iptv na fs...nisam baš oduševljen kvalitetom slike, a mislim da sam negdje usput ranije i pohvatao da mu je deinterlacing slaba strana.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 14:50   #847
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kako je vecina FS4k kod nas podesena za Njemacku probaj ponovno knfigurirat FS sa Njemackom kao regijom i jezikom, za pocetak. Iako ne vjerujem da ce to koristit, i da ce ostat 60Hz kao default za "Auto" pa nemas drugog izbora...
Evo resetirao sam ga i registrirao na novi account sa njemačkom adresom. Sad su mi reklame na njemačkom i daje mi one njihove streaming aplikacije, ali i dalje je 60Hz auto. Znači ništa od toga. Jedino probat još nešto iskemijat preko adb.

Sad kad sam već postao Švabo, je li mogu išta gledati sa tim njihovim appovima iz HR?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 15:02   #848
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Neki dan sam se malo poigrao sa iptv na fs...nisam baš oduševljen kvalitetom slike, a mislim da sam negdje usput ranije i pohvatao da mu je deinterlacing slaba strana.
Jesi li stavio display output na 50hz? Ne znam koliko fps-ova ide preko iptv ali recimo na EON-u je sve na 50 pa ako ti display radi na 60Hz onda je koma, pogotovo za sport.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 15:16   #849
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Imam uključeno po deafultu auto što mi baca 60p na laincheru, ali imam i uključenu opciju "match original frame rate" pa bi trebao bacati (slično kao na librelecu) originalni ovisno o sadržaju kojeg playa.

Probat ću baš i sa 50p ili 50i kad stignem pa ću napisati dojmove.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 16:37   #850
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Imam uključeno po deafultu auto što mi baca 60p na laincheru, ali imam i uključenu opciju "match original frame rate" pa bi trebao bacati (slično kao na librelecu) originalni ovisno o sadržaju kojeg playa.

Probat ću baš i sa 50p ili 50i kad stignem pa ću napisati dojmove.
Match original frame rate radi samo u nekim aplikacijama, na primjer u EON-u ne radi. U Prime video, Kodiju, SmarteTubeNext-u i Plexu radi, u ostalima teško.
Uključi developer options pa vidi koliko fps-ova ti daje iptv stream pa ćemo biti pametniji što dalje i kako.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2021., 19:50   #851
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Uključene su mi obe opcije pod developer settings. Kako sad vidjeti ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 20:03   #852
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Uključene su mi obe opcije pod developer settings. Kako sad vidjeti ?
Spominjana opcija (Developer Options) se nalazi u aplikaciji "Developer Tools Menu Shortcut for Fire TV" koju instaliras iz njihove trgovine.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 20:05   #853
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Aha, odoh skinuti. Hvala.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 22:26   #854
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ili držiš pritisnut select i down button 4 sekunde pa pustis i onda pritisnes menu button
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 10:01   #855
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Jel moguć root na FS 4k sa novim firmware-om

Kako stoji situacija sa root-anjem novog 6.2.8.1 firmware-a otkako je onemogucen stari nacin?
Jel moguce nekako pristupit root-u preko ADB-a, jer bi mi pasalo da mogu izvuc pa promjenit i vratit "packages.xml"?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 22:25   #856
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
društvo - koristim KODI za stream filmova/serija sa PCja.
u zadnje vrijeme se događa da video stane i krene mali krug po sred ekrana kao da učitava/puni buffer videa. iako je riječ o malom mkv fileu.
zbog čega?
ništa ne uploadam ili na bilo koja način gušim mrežu po kući.
reset Sticka (unplugg iz struje) nije pomogao
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2021., 23:50   #857
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
99% da ti je Wi-Fi spor s rutera/ap-a na kojeg se firestick spaja. Komp je valjda na lan spojen. Ako je i komp na Wi-Fi, onda i s druge strane može Wi-Fi biti problem. Meni isto ponekad tako. Čisto testa radi, gurni mobitel blizu firesticka i pokreni speedtest. Ako je 5 ili manje, to je to. Idealno bi bilo 20 ili više mbit, pogotovo za fhd mkv ili 4k još više. Ako provjeriš bitrate videa, Wi-Fi brzina veća od bitrate je ok. 2x je ziher bez problema. Znači 8mbit bitrate video npr. Sa 8mbit Wi-Fi bude stekao povremeno, sa 16+ gotovo nemoguće da steka.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 07:16   #858
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
99% da ti je Wi-Fi spor s rutera/ap-a na kojeg se firestick spaja. Komp je valjda na lan spojen. Ako je i komp na Wi-Fi, onda i s druge strane može Wi-Fi biti problem. Meni isto ponekad tako. Čisto testa radi, gurni mobitel blizu firesticka i pokreni speedtest. Ako je 5 ili manje, to je to. Idealno bi bilo 20 ili više mbit, pogotovo za fhd mkv ili 4k još više. Ako provjeriš bitrate videa, Wi-Fi brzina veća od bitrate je ok. 2x je ziher bez problema. Znači 8mbit bitrate video npr. Sa 8mbit Wi-Fi bude stekao povremeno, sa 16+ gotovo nemoguće da steka.
ajd provjerim i to mada to nije bilo prije par dana..PC i ruter su sa žicom spojeni.

sa velilim fileovim cca 16GB gdje je bitrate više od 50 nikad ne radi kak treba.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 09:23   #859
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni je to radio s iptv videotekom. Prebacio ga na 5ghz i radi odlicno. Mozda je to.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 08:29   #860
Wahad
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Niš
Postovi: 5
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Probaj ovu i javi ako radi, da mogu ubaciti u FAQ.
https://drive.google.com/file/d/1wg_...ew?usp=sharing
ćao, nov sam ovde, ali samo da javim da ova verzija aplikacije ne radi kod mene.

konstantno dobijam "playback error occurred please try again (5.1)"

ako ima neka druga verzija za matore firetv, baci link, hvala još jednom

EDIT: Koliko sam laički mogao da zaključim nakon svega šta sam pročitao na netu, izgleda da je problem jer Amazon FireTV zvanično nije podržan. HBO Go je radio dok je bio registrovan na HBO sajtu prilikom aktivacije kao Sony Bravia TV. E sada, ne znam koliko je teško editovati APK da registruje FireTV kao neki drugi uređaj.

Zadnje izmijenjeno od: Wahad. 22.10.2021. u 11:21.
Wahad je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 22:54   #861
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
O kojem se tocno firesticku radi, jer postoji vise verzija "eu.hbogo.androidtv.production_5.14.245". Na FireStick 4k radi uredno zadnja sluzbena verzija koju mozes skinuti odavde.
I naravno, nije potrebno nista "editirati"...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 23:51   #862
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Wahad Pregled postova
EDIT: Koliko sam laički mogao da zaključim nakon svega šta sam pročitao na netu, izgleda da je problem jer Amazon FireTV zvanično nije podržan.
Nema veze što nije podržan, nije niti jedan podržan (ni tvoj stari ni ovi noviji), ali je do sada u pravilu radilo. Samo je za 2nd gen trebalo prepakirati APK da se može instalirati na Androidu 5.1, a to je verzija s linka.
Trebalo bi raditi, odnosno radilo je kad je izašla zadnja verzija HBO GO aplikacije (a kad je izašla ta sve prethodne su prestale raditi), ali nemam pri ruci ni jedan da probam.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 02:17   #863
Wahad
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Niš
Postovi: 5
Nije samo meni prestao raditi, bukvalno isti dan je neko postovao na Benchmark forumu isti problem, sa istim uređajom. Inače probao sam jedno 15 aplikacija koje su radile do sada. Samo ova poslednja koja je zakačena ovde poslednji put može da se autorizuje i actually se startuje, ali greška pri puštanju... na žalost....

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
O kojem se tocno firesticku radi, jer postoji vise verzija "eu.hbogo.androidtv.production_5.14.245". Na FireStick 4k radi uredno zadnja sluzbena verzija koju mozes skinuti odavde.
I naravno, nije potrebno nista "editirati"...
FireTV 2nd Gen, ona pločica što se stavlja ispred TV-a. Valjda iz 2015 ili 2016. Tek sam juče počeo sa njim da se igram, uzeo ga od duga najviše zbog HBO Go i jako mi je krivo što ne radi.

FireTV OS 5.2.7.4
FireTV Home Version
6242057.1

Inače probao sam ponovo da uninstall i install baš tu verziju koju sam probao i sinoć eu.hbogo.androidtv.production_5.14.245_minAPI19

Zadnje izmijenjeno od: Wahad. 23.10.2021. u 02:38.
Wahad je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 08:54   #864
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Wahad Pregled postova
Nije samo meni prestao raditi, bukvalno isti dan je neko postovao na Benchmark forumu isti problem, sa istim uređajom. Inače probao sam jedno 15 aplikacija koje su radile do sada. Samo ova poslednja koja je zakačena ovde poslednji put može da se autorizuje i actually se startuje, ali greška pri puštanju... na žalost....
Može biti da je problem s njihove strane. Jedno vrijeme (prije nekih godinu i pol) se sporadično javljao na svim uređajima, tu grešku sam dobivao i na tabletu i na Fire Sticku, prijavio supportu, oni mi odgovorili da počnem koristiti Googleov DNS

Ostani na toj zadnjoj verziji, probaj u drugo doba dana ili provjeri radi li ti na drugim uređajima (obavezno Android, player u browseru ima drugi backend pa zna raditi kad ostalo stane). Nisu izdali noviju verziju Android TV aplikacije, a mala je vjerojatnost da bi išli s namjerom blokirati uređaj.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 07:16   #865
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Ne kužim kako ste uspjeli upogoniti A1 Xplore TV na Fire TV-u? Jel imate zasebnu pretplatu za tu uslugu ili? Ja imam onaj Xplore TV koji dolazi uz moju fiksnu uslugu.

Ja imam od prije instaliran Xplore TV na firesticku, sa Amazon store(istog više nema), i kad upišem podatke kaže mi netočno ime lozinka, a nije netočno, na mobitelu i browseru radi bez problema. Kod prijave putem moj A1 na fire tv, ne mogu kliknuti prijava uopće.

Daj te malo više info.

Edit; jebote, ja se povezujem na post iz searcha iz 2019.

Svejedno, ako netko uspio upogoniti Xplore TV neka kaže.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 10:37   #866
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Da se nadovežem. Instalirao sam zadnji A1 Xplore TV sa mobitela, pomoću apps2fireSD, na svoj Fire Stick 4K. Uspio sam se ulogirati u app na Fire TV koristeći bluetooth miš.

App radi! Jedini problem je za navigaciju se mora koristiti miš, scrollati se ne može sa daljinskim. I cijeli UI je razvučen, očito je u app-u uključena neka opcija koja forsira scaling da bude za mobilne ekrane. Ali program kad se pokrene, funkcionira besprijekorno. Čak i UI se vidi da može raditi na TV jer pritiskom na svaku tipku, UI na sekundu bude pravilno scaliran i onda se razvuče.

Kad bi barem netko mogao malo editirati APK, vjerujem da je riješenje uključiti/isključiti neki flag u manifestu. Ja probavam već satima ali moje (ne)znanje u Android developmentu predstavlja veliki problem. :-D
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 12:19   #867
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Koju verziju imas? Jesi probao sa A1 TV za van ?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 12:49   #868
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Koju verziju imas? Jesi probao sa A1 TV za van ?
https://play.google.com/store/apps/d...droid.xploretv

TV za van sam prije probavao, nisam nikad uspio. Mislim da je to različita usluga od xplore Tv.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 16:11   #869
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Mozda te zeza jer si skinuo/instalirao verziju za mob - okomiti prikaz UI-a.
Probaj jos instalaciju sa ovom verzijom.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 17:13   #870
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mozda te zeza jer si skinuo/instalirao verziju za mob - okomiti prikaz UI-a.
Probaj jos instalaciju sa ovom verzijom.
Pa na Amazon storeu nema uopće a na mobitelu mi prikazuje samu tu. Jel ta stranica legit?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na