Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2021., 04:08   #781
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
Koji bi jeftin printer u boji preporucili, skener mi nije bitan.. printer bi se koristio bas rijetko, pa me zanima kakva je situacija sa bojom, jel se sasusi ili se da vadit pa na neki nacin skladistit?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2021., 19:07   #782
MasaKrisT
Premium
Moj komp
 
MasaKrisT's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 173
Pozdrav, trebam preporuku multifunkcionalnog printera (printer/scanner) do 150 eura koji garantirano radi i sa Macom. Korisnik nije zahtjevan, potrebno moći skenirati i printati note i dokumente za rad u nastavi. Unaprijed hvala.
MasaKrisT je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 11:32   #783
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I moj epson L5190 poceo kenjat. A isto ga nahvalio 😅

Uglavnom, magentu mi ne printa. Boje ima pun k.

Cistio sam glavu nekoliko puta, ali nije pomoglo. Ima tko ideju sta dalje?

...imam jamstvo, ali potreban mi je printer pa bi pokusao svasta prije nego ga posaljem na servis.


Btw, printa se stalno tako da se glave sigurno nisu osusile.
Update situacije.

Nakon sto sam odradio power cleaning i po tvornickoj preporuci ostavio printer 12h ugasen sada je opet poceo normalno printati.

Sada sam na preko 10 hiljada ispisa 😁
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 11:53   #784
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Samo info za korisnike HP all in one pisača. Ukoliko vam se blesira, tj. krene treperiti ekran plavo s kodom greške koji možete riješiti samo isključivanjem iz struje trebate napraviti sljedeće.

Ako možete, nadogradite firmware na zadnji.
Vratite pisač na tvorničke postavke (pogotovo mrežni dio).
Nakon toga trebao bi ponovno normalno raditi.

Mene je nekoliko mjeseci maltretirao, i nije prestalo dok nisam to napravio.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 13:17   #785
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Update situacije.

Nakon sto sam odradio power cleaning i po tvornickoj preporuci ostavio printer 12h ugasen sada je opet poceo normalno printati.

Sada sam na preko 10 hiljada ispisa 😁
Samo oprezno s tim power cleaningom.
Tako sam i ja na svojem Epson L365 nekoliko puta pa mi se popunio onaj life cycle odnosno ona spužva na dnu printera koja upija višak tinte. A to je već malo veća je*ada. Pa naruči spužve s Alija, pa šrafanje i zamjena. Pa neki SW fix da resetiraš taj life cycle...
BTW, u međuvremenu crkla glava pa sam se počastio s novim L3151 koji za sad tjera čisto OK.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 13:48   #786
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
imamo ovdje u firmi HP smart tank 530. dobiju se s njime po 1 bočica za boje i 2 bočice crne. svaka bočica po 135ml. printalo se s njime godinu dana i to dosta. nije se potrošilo ni 85% boja i počelo svako malo zezati kod printanja boja, izađe papir ima crvenog žutog crnog a ono što je trebalo plavo ništa.
i nekih 10 dana prije isteka garancije finito. više ništa nije printalo.
odnesemo ga na servis ovlašteni i zamijene ga za novi.
još mi čovjek u serisu kaže da su printeri danas napravljeni da zajebu kupca. traju koliko je garancija koliko god da printaš. sa novim još i dobili boje. imamo sad 2 bočice crne po 135ml, sumnjam da ćemo ih iskoristit prije nego crkne printer.
mierdadeltorro je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 17:32   #787
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Samo oprezno s tim power cleaningom.

Tako sam i ja na svojem Epson L365 nekoliko puta pa mi se popunio onaj life cycle odnosno ona spužva na dnu printera koja upija višak tinte. A to je već malo veća je*ada. Pa naruči spužve s Alija, pa šrafanje i zamjena. Pa neki SW fix da resetiraš taj life cycle...

BTW, u međuvremenu crkla glava pa sam se počastio s novim L3151 koji za sad tjera čisto OK.
Ovo je prvi put da sam to napravio, nadam se da opet dugo nece bit potrebe za time.

Hvala na savjetu, nisam ni znao da ta spuzva ima rok trajanja 😄
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 19:07   #788
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
nema rok trajanja, ima max količinu tinte koju može progutati.
ako ne radiš manual cleaninge, traje oko 25 k stranica.
ako printaš rijetko pa moraš često raditi head cleaning (ili još gore, power ink flushing), napuni se dosta brzo.
može oko 80-100 manual head cleaninga progutat, ili 3-4 power flushinga.

nije ista količina kod svih printera. L386 je mogao više progutati od L3151 i sličnih, jer je kadica manja.

nakon toga mora u servis.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 20:48   #789
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Ili se moze na svoju ruku odraditi zamjena sudeci po kolegi iznad?
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 20:54   #790
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ako nađeš adjustment za njega, svakako. ili ako ga platiš na ebayu.
za modele sa 4 broja nisam našao, za L365 je bilo krakiranih na netu
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 21:37   #791
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Samu spuzvu sam narucio s Alija za par dolara. To je bilo lako. I hack se nasao, samo je kod mene glava crkla, odnosno zastopale se mlaznice.
Prerijetko sam printao.
Dakle drugovi, derite te epsone, printajte sve zivo, jer cijena ispisa je bagatela.
Ja, u skeneru imam jedan sareni papir, pa ako ne printam tjedan dana nista, stisnem jedan color copy, cisto reda (i odrzavanja glave) radi. 😁
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 22:03   #792
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ako nađeš adjustment za njega, svakako. ili ako ga platiš na ebayu.
za modele sa 4 broja nisam našao, za L365 je bilo krakiranih na netu
Tako dakle. Onda se nema smisla zamarat time dok/ako ne dodje do te situacije.

Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Samu spuzvu sam narucio s Alija za par dolara. To je bilo lako. I hack se nasao, samo je kod mene glava crkla, odnosno zastopale se mlaznice.
Prerijetko sam printao.
Dakle drugovi, derite te epsone, printajte sve zivo, jer cijena ispisa je bagatela.
Ja, u skeneru imam jedan sareni papir, pa ako ne printam tjedan dana nista, stisnem jedan color copy, cisto reda (i odrzavanja glave) radi. 😁
Ja sam slozio svaki tjedan po 2 papira u boji da printa preko schedulea na nas-u.

To jedino sluzi svrsi dok sam na godisnjem jer se tad jedino ne printa 😁
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 14:17   #793
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Cek, a cijelo vrijeme ti je upaljeni? Meni se gasi nakon 15 min. Onda scheduler nema smisla.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 16:57   #794
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Cek, a cijelo vrijeme ti je upaljeni? Meni se gasi nakon 15 min. Onda scheduler nema smisla.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 17:01   #795
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Cek, a cijelo vrijeme ti je upaljeni? Meni se gasi nakon 15 min. Onda scheduler nema smisla.
Ode u sleep, ali ga print job probudi.

Ne gasi se skroz.

Bas ovako kako je kod kolege iznad slozeno.

Nema mi smisla da bude skroz ugasen 😉
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 20:51   #796
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
poz,

tamo negdje 2014te sam kupio canon 4in1 ne sjecam se sad koji model, mislim da je bio MF nesto, jako slicno ovome:



onda sam otiso van, i printer je ostao u hrvatskoj, i kao uzet cu ga sljedeci puta kad cu biti dolje, medjutim u hrvatskoj nisam bio vec 4 godine, i ne znam uopce kad cu ponovno

tako da trebam preporuku za printer/scaner/copy primarno za kopiranje, skeniranje i digitalnu pohranu te normalno za printanje dokumenata, i mrezno spajanje

s tim gore navedenim printerom sam bio full zadovoljan, nikakvih problema nisam imao

dal da uzmem to ili ima nesto jos bolje i kvalitetnije.

Zadnje izmijenjeno od: sYsT3m. 23.10.2021. u 20:56.
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 20:59   #797
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Nakon ovog mog iskustva s epsonom (inkjet) ja bih radije isao na color lasera jer jos uvijek nisam naletio na inkjeta koji je dobar u tome, a da ima koliko toliko pristupacne boje.

Imam iskustva sa HP8600, zbilja odlicno radi i nikad problema, ali boje su skupe za popizdit.

Na epsonu me najvise iritira to skeniranje i kopiranje koje je jako lose izvedeno (ADF non stop zapinje bez ikakvog valjanog razloga).
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 11:01   #798
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
S ADFom prilikom kopiranja nisam imao nikakve probleme. Uredno je uzimao listove cak i one koje su imali rupice ili manja ostecenja od klamerice.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 19:45   #799
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
Evo naso sam model koji sam imao. Nije bio Canon bio je Epson Stylus Office BX935FWD
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 10:08   #800
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Već godinama u firmi koristim Canon MF modele (kolor laser, ADF, duplex i LAN pod obavezno). Jedino što odlazi su gumice na rolerima kojih srećom ima. Doduše, zadnji put mi je serviser rekao da su mu to zadnje za taj model (MF 8540Cdn) tako da ću ih morati nabavljati na netu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2021., 00:38   #801
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
opet Epson L4150... kakva je to fora s 'packanjem' printa? morao sam jedno 10-ak puta uzastopno pokrenuti 'head cleaning' i isprintati patterne da bude sve kako treba, bez mrlja, obrisa, packanja? mislio sam da ću biti ipak malo više zadovoljniji s tim printerom, ovako isprintam 60-70-ak stranica i nakon toga ga doslovno moram "klati" s head cleaningom... mislim koje su to fore ono...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:22   #802
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Kakav je HP Smart tank 515 u odnusu na epson l3151?
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 16:30   #803
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Bok svima,
i ja sam došao do toga da tražim preporuku za multifunkcionalni printer
Znači, treba mi, redom:
  • laser
  • skener / kopirka (da ne moram ništa preko kompa raditi da bih nešto skopirao)
  • Wifi (više kompova u kući, pa da se svi mogu povezati s njim) i NFC
  • duplex
  • ADF
Zapravo, ovakvih kombinacija ima dosta, ali su uglavnom C/B - a ima li neki model da je i ispis u boji (laser), a da ne prelazi već u uredske (dimenzijama)?


Što se povezivosti tiče, bilo bi dobro da ima Wifi ili NFC čak (imao sam neki Samsungov takav, prislonim mobitel na njega i printam) - ali i ako je samo LAN mreža, može i to. Poanta je da je vidljiv svim kompovima u kući.
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2022., 17:45   #804
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
nije baš totalno za temu, ali može mala pomoć? radi se o multifunkcionalnom epsonovom L4150... nema duplex, pa trebam ručno printati ponekad 2-sided manually...


https://www.youtube.com/watch?v=fQEAlq4OOfo


kada okrenem papir kako je prikazano na tutorialu (a obično printam da su dva papira na jednoj stranici, znači prednja i stražnja strana papira = ukupno četiri stranice dokumenta), desi mi se da imam normalno 1. i 2. stranicu, a onda su mi (kada okrenem list papira na kraćem robu/short edge), 3. i 4. stranica na istom papiru, ali "naglavačke", kao da ih printer sam svojom voljom okrene za pola kruga, tj. 180'... i tada mi print više nema smisla, jer mogu sve baciti u smeće isprintano, a desilo se i više puta zašto se to dešava i kako to izbjeći? ne kužim u čemu je kvaka obzirom da pratim taj tutorial?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 18:30   #805
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Pozdrav ekipa.
Je li ovaj Epson L serija, jos uvijek nekakav "bestbuy" za multifunkc. printer?
Hvala
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 00:37   #806
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Do sada sam koristio Epson L386. Brz, ekonomican, zadovoljavajuc za sve sto mi treba. Tu i tamo pokoji A4 u boji, ponekad neka slika u boji, pretezno dukumenti. Sve u svemu ne bih ga nikad mjenjao niti trazio nadomjestak, ali jedino sto mu zamjeram je da nakon "pauze u printanju" nakon cca 10 dana, ako zelim nesto otisnuti na papir, obavezno moram prije toga izgubit pola sata na provjeru mlaznica, ciscenje glave i poravnavanje glave. Tek nakon toga je spreman za vjerodostojan ispis.

Tu sam se xy puta razocarao u ink jet varijantu i nekako mi se cini da kod laserskih ne bi bilo tih problema. Jesam li u pravu? Dali bi rjesio taj problem kupovinom laserskog multifunkcionalnog pisaca u boji?
Naravno za neke razumne novce, do cca 2500-3000kn. Koliko bi bilo potrebno izdvajati za tonere?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 09:40   #807
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Hvala na odg.
A sto bi preporucio za neku laser varijantu onda?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 11:35   #808
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
i mene zanima, plus da ima A3 skener, ADF i A3 print koliko sam gledao na nabavi, najjeftiniji su skoro oko 12 000 kn
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 12:42   #809
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja kupujem isključivo Canone jer su mi se pokazali bolji od HP-a. Trenutno koristim prastari model MF8540Cdn (kolor laser, ADF, duplex, LAN). Punjenje tonera (Canon 718) nekih 400kn, a na Amazonu se nađu zamjenski za kikiriki. Gledao 4 crna tonera + 2 od svake boje (ima 3 boje) za 119€+dostava.

A3 modele je već malo teže naći i koštaju puno više. Baci oko na Xeroxe. Polovni izvana bi se mogli naći po dobrim cijenama. U bivšoj firmi su uvezli iz DE neku polovnu c/b profi mrcinu - povećanje, smanjenje, sortiranje, heftanje,... za neku smiješnu cifru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 19:11   #810
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
od a3 a da je cjenovno dostupan, hp aio officejet wide serija.

a3+ kolor print, a4 sken sa adf-om, mreža...

potrošna roba, 3 godine i crknu glave, ali ajde ne košta previše.

kupili smo poslovno hp aio mfp pagewide , na papiru mrcina od 10k kn, u stvarnosti plastikaner koji ako ga malo jače udreš počnu otpadati komadi s njega. jedini plus su ajde te extra capacity tinte, 10k stranica crna i 8k stranica kolor pa je dušu dao za poslovnu upotrebu jer ne treba svaki tjedan novu tintu.



ali na a3 kolor lasere i da su MFP sa a3 skenerom možete zaboravit. još samo a3 kolor printer, ajde, ali još da ima i a3 skener duboko ste već zagrebli u svijet fotokopirki, i se više isplati uzet najam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na