Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2021., 15:13   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Question Plasticni odljevi zastitna kucista/maske -berba HR 2021.

Da, naslov je cudan, ali vjerujem da ce nakon dva reda biti jasnije o cemu pricam. Dakle, do prije koju godinu, postojao je izvjesni Vedran, njemu ste mogli donjeti sto god zelite, on bi uzeo mjeru, te napravio odljev od plastika ( u nedostatku preciziranja materijala) koji bi onda postao zastitno kuciste. Lijepo transparentno kuciste, na milimetar koje je sjedalo na ono sto se zeljeli da bude zastita. Kao da si poklopio tortu prozirnim zastitnim poklopcem, samo, skrojeno tocno po mjeri, tocno prateci oblik toga sto pokrivas.

Znaci, primjera radi, odneses vec TV, ves masinu, sto god zelis, on ti napravi lijepo transparentno kuciste kojima objekt/predmet poklopis.Taj materijal nazivom plastikom, ali on je mogao imati i elasticiteta, ili nekog addenduma plastici. Ali bila je skroz transparentna kao da gledas kroz staklo. Tko je htio, mogao je uciniti i gumacastijem, tipa kao higijenske presvlake za tastature i razno, ali kompaktno i stabilni pokrov je bio puno atraktivniji.

Covjek je izasao iz posla, masine prodane za desetu aktivnost u SLO. Pa se zapitah, tko to radi danas u ZG ili u HR?

Nesto mi je u magli, kao da se o tome prije desetak ili vise godina, pricalo u nekoj temi. Pisem bas sada, jer cu opet zaboraviti spomenuti, zelio sam to pitati vec tjednima, ali navecer vise nemam volje.

Ima li tko kakvih saznanja?

Hvala

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 23:48   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Konfuzan je opis. Vakum forming?
Jesi li gledao svojim očima proces izrade?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2021., 00:05   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Konfuzan je opis. Vakum forming?
Jesi li gledao svojim očima proces izrade?
Davno, nesto poput ovog.

Ali ustrojem, osjetno manje industrijski, prvi mi se cini neisplativ za pokretanje za ista ispod 100 komada. Samo sto si dobio transparentno ala pleksi izdanje.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 01:32   #4
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Da, to je vakuum forming. To nije problem praviti na komad. Kalup ti je sam predmet oko kojeg motas plasticnu foliju.

Proguglaj maker space Zagreb ili nesto tog tipa. Sigurno ima neko ko to radi u kucnom izadnju za manje predmete.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na