Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2021., 00:29   #1
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
LCD kao stol?

kratki google search nije dao neke rezultate


volio bih čuti pros i cons te ideje kakav dizajn bi htjeli na svojem kuhinjskom stolu ovisno o vremenu (vremenskoj prognozi), ali i o vremenu u danu?

eye comfort ?

boje?

old grandma
ili new age san francisco mandale

all in one, vizualizator, ...

da ne govorimo o svim mogucnostima umjetne inteligencije...

zagrijavanje određenog mjesta gdje se ostavi šalica kave (indukcijska ploča,...)
ima sad nadogradnja ideje...

ovo je čisti brainstorming




u konačnici, jel ovak nešto izvedivo ili pucam iz prazne puške?


__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 02.06.2021. u 01:00.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 00:39   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2021., 00:58   #3
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova


https://www.youtube.com/watch?v=kFVOk1xG8aw

pa to je genijalno!
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 08:41   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ako budeš kad u avenue mallu, odi u addiko. (Prizemlje, lijevo od izlaza s podzemnog parkinga.) Tamo smo isporučili stol jedan. Možda ti padne kakva ideja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 18:43   #5
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako budeš kad u avenue mallu, odi u addiko. (Prizemlje, lijevo od izlaza s podzemnog parkinga.) Tamo smo isporučili stol jedan. Možda ti padne kakva ideja.

prvi put vidim ovakvu tehnologiju pa me zanima kakva je dostupnost u Hrvatskoj, gdje kupiti i koja je (očekivana) cijena takvog stroja za kućnu upotrebu?

Ima li naznake da bi moglo ući u širu upotrebu ?

Naručivanje kod veselog Meka u A.Mallu radi preko slične stvari, ali mi ne bi palo na pamet da se okretanjem dobiva interaktivni stol sa društvenim igrama, novinama, telkom, foto albumom, ambient lightom, prostorom za pisanje i crtanje, ...a hologramska komponenta je na korak do Blade Runnera 2049
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 20:29   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Širu upotrebu u kojem smislu?

Interaktivni displayi i pametne ploče su već godinama u upotrebi. Čak ćeš i u našim trgovinama naći dostupne modele i opremu.

Primjer: https://www.m-computers.hr/interakti...-monitori/185/

VIP je prije x godina imao u Gajevoj u izlogu takav proizvod s interaktivnim igrama.

Kod nas imaš i sad već velik broj sistem integratora i firmi koji će naručiti panele i ugraditi ih u zidove, stropove, toteme, pa i stolove, a onda i ponuditi softver za upravljanje.

Ako hoćeš ići i korak dalje i planiraš veće poslove, javiš se proizvođaču panela i skroje ti panel po želji pa ga ugrađuješ u štogod si zamislio.

Go2Digital je napokon prije par godina u HR pokrenuo korištenje toga u reklamne svrhe, ali dok to postane normalno kao što je u svijetu, mora proći još desetak godina.

Evo gotovih rješenja, među ostalim i stolovi (Displaylite)
https://www.avpartsmaster.co.uk/inte...-solutions-c89
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.06.2021. u 20:39.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 22:59   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
prvi put vidim ovakvu tehnologiju pa me zanima kakva je dostupnost u Hrvatskoj, gdje kupiti i koja je (očekivana) cijena takvog stroja za kućnu upotrebu?

Ima li naznake da bi moglo ući u širu upotrebu ?

Naručivanje kod veselog Meka u A.Mallu radi preko slične stvari, ali mi ne bi palo na pamet da se okretanjem dobiva interaktivni stol sa društvenim igrama, novinama, telkom, foto albumom, ambient lightom, prostorom za pisanje i crtanje, ...a hologramska komponenta je na korak do Blade Runnera 2049
Nema veze taj stol s totemima za naručivanje u meku. Druga tehnologija potpuno i totalno drugi razred financijski, ili bolje da napišem deseti

Dostupno je, može se naručiti. Za nekoliko dana dobiješ paletu i u crateu sve. Jedino je cijena telke paprena. S tim da to nazvati telkom je podcjenjivanje
S tim, da je "telka" tek pola posla, jer ona sama, bez softvera je samo telka.

Za kućnu uporabu, možda da vidiš neka DIY rješenja s nekim klasičnim touch screenom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 00:58   #8
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nema veze taj stol s totemima za naručivanje u meku. Druga tehnologija potpuno i totalno drugi razred financijski, ili bolje da napišem deseti
kužim da ima dosta layera a prema tome ovisi i cijena





Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dostupno je, može se naručiti. Za nekoliko dana dobiješ paletu i u crateu sve. Jedino je cijena telke paprena.
ovak paprena?



Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
S tim da to nazvati telkom je podcjenjivanje
S tim, da je "telka" tek pola posla, jer ona sama, bez softvera je samo telka..

Mozda cu ipak pricekati onu iz minority reporta





Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za kućnu uporabu, možda da vidiš neka DIY rješenja s nekim klasičnim touch screenom.
vjerujem da je ovdje puno posla, istražit ću svakako, osjećam se nadahnuto


ma definitivno treba otvoriti školu za DIY , privatnu srednju školu
treba saznati okvire koliko sati na koliko kakvih predmeta, svu dokumentaciju... ne izgleda teško uz dobar tim ljudi. kul. ja sam za.


školski sustav nam je osmišljen da se stvaraju činovnici. Od mojih poznatih većinu ništa ne zanima, nemaju nikakav hobi i nemam koga pitati osim tu vas nekoliko genijalaca
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 10:13   #9
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja sam jedno vrijeme gledao kako bi slozio takav stol bez ogromnih ulaganja, a na kraju kako god, dodjem na cifru od skoro 1-1.5k dolara ovisi kakav projektor bi uzeo.

Moja ideja je bila uzet ovako nesto:
https://www.amazon.com/Multi-Touch-P...07D1ZS95R?th=1

Slozit stakleni stol tih dimenzija, sa zadnje strane zaljepit onu frosted foliju (rear projecting film se to zove ako se ne varam), ispod stola projektor i NUC. Za ono sto sam ja ciljao (ujutro vidit vrijeme, shitpostat na twitteru uz cornflakes i scrollat po vijestima) bilo bi savrseno. Pa eto, mozda i u tom smjeru gledati. Ja sam racunao da mi je lakse zamjenit staklo na stolu ako zveknem kriglu/zdjelu cornflakes-a slucajno na stol i razbijem nesto, nego touch display od 50+ incha.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 23:19   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
@Velikus,

ne uzmi za zlo sto pisem u tvojoj temi, dapace, zelim ti da pronadjes svoj stol, ali jednostavno (civilizacijski) moram komentirati gnusanje od ideje da se prostorija prehrane/jela cini IT oltarom, ionako prevelike plave svjetlosti, koja Vise ni jednu prostoriju ne ostavlja bez svog pristustva.

Prije neki desetak godna, razne firme, korporativni segment, pa cak i neke skole za jezike, bile su fascinirane idejom brzom savladavanja teksta (transAV metode ucenja). Ubrzo je postao trend tecajeva i skola za brzo citanje, za sazimanje i obradu tehnike s kojom ce humanoid obraditi sto je moguce vise teksta u sto je moguce krace vremena. Jasno, u vremenu epidemijske povodljivost za svim trendovima koji dolaze preko bare ili HMRH otoka, sve je bilo medijski popraceno, te je svedeno na razinu komparativne prednosti, naspram "obicnog" citanja.

Nedugo nakon toga, dosli su i na ideju da se knjige pocinju tako citati, jer u igri brzine, jedino je bilo vazno, da se moze navesti sto vec broj procitanih knjiga. Kognicija, dozivljaj, iskustvo, sve je to bilo nevazno.

Na jednom takvome skupu, ogranizatori su pozvali nekolio domacih i stranih poznatijih pisaca (morao bih provjeriti imena) a medju njima je bio pisac Ivan Kusan.

Ogranizatori, pa i vidjeniji medju gostima, na trenutak su izgubili pojam razuma, cjelovitog promatranja, pa su vjerovali da ce pisci biti fascinirani, sto na predavanju sjede ljudi koji su ultrabrzo procitali barem pola njihovih knjiga.

A Kusan - sto su odmah usaglasili ostali pisci gosti, rekao je bez rezerve - Jadan je pisac, jos jadnija knjiga, koju ce ljudi tako citati. Jadam sam ja kao covjek, jadan sam kao pisac, ako ce moju knjigu citati roboti, koji nista ne mogu dozivjeti.

Tako i ja, ne mogu zatomiti uzas, te konstatirati, da je jadna kuhinja, jos jadniji obrok koji ce se jesti za takvim stolom. Nije dosta sto motoricki uzas razbacane koncentracije ekrana, na svakome koraku uzima paznju, remeti misaone procese, kad bi covjek trebao se odvojiti, promatrati oko sebe. Sad cak i aproprijacijske potrebe, kao preduvjet normalne probave, jos na mjestu na kojem bi barem trebao pokusati biti izdvojem, radi sebe, obitelji, pretvarati u dodatni oltar "informacija" i zabave.

Ne zamjerite, meni je to porazavajuce za covjeka.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2021., 01:26   #11
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Bez obzira što neće puno pomoći kolegi Velikus jako dobar post s kojim se slažem u potpunosti.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 03:25   #12
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 08:38   #13
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
@Visage:
Dr Starlink ili kako sam naučio ne brinuti i zavolio transhumanizam

a Kušan mi je bio jedan od dražih pisaca
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 10:07   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ja sam jedno vrijeme gledao kako bi slozio takav stol bez ogromnih ulaganja, a na kraju kako god, dodjem na cifru od skoro 1-1.5k dolara ovisi kakav projektor bi uzeo.

Moja ideja je bila uzet ovako nesto:
https://www.amazon.com/Multi-Touch-P...07D1ZS95R?th=1
Da, ovo je već u DIY dosegu.


Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
ovak paprena?

Tako nekako


https://www.multitaction.com/


Al kako sam već napisao, to nema smisla za po doma.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 16:22   #15
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
@Visage:
Dr Starlink ili kako sam naučio ne brinuti i zavolio transhumanizam

a Kušan mi je bio jedan od dražih pisaca

Da ne bi završio kao slavni transhumanist Ray Kurzweil koji nikako da dočeka tu svoju singularnost kojom obećava tehnološku besmrtnost, pa dotad pije koktel od stotinjak tableta suplemenata dnevno kako ne bi umro prije no što postane besmrtan

A dok dočekuje budućnost, osigurava si vrlo kapitalnu sadašnjost prodajući gladnima budućnost bez konteksta i povijesti, utopizam bez poznavanja i uvažavanja ljudskog faktora.

No da ne spamam s Vizažom topic, cijenio bih da pošalješ ako i kada nađeš neko rješenje. Vizualno moram reći da ne mogu zamisliti nešto tako, čak je i Star Trek cijenio odvajanje posla od užitka, trikordera od obične knjige i dopuštao oboje.
Radujem se vidjeti kako to funkcionira kod vas transhumanista
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 16:29   #16
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Još 2007

segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na