Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji mobilni OS koriste članovi PCE foruma (navedite koji uređaj)
Android 129 72.88%
BlackBerry OS 0 0%
Firefox OS 0 0%
iOS 23 12.99%
Sailfish OS (Jolla) 0 0%
Symbian (S40, S60, Anna, Belle…) 6 3.39%
Tizen 0 0%
Windows Phone (7.x, 8.x) 36 20.34%
Ostali (MeeGo, Palm, WebOS, Maemo, Windows Mobile…) 2 1.13%
Anketa s više izbora. Glasači: 177. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 22:23   #31
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Nije istina,ja imam Samsung klimu uzasna je. Cuje se na 100m i ne ladi dobro.

Koristim android. Ali da ios ima file management kao android ne bi rasmisljao puno.
spawn je offline  
Staro 16.10.2014., 22:57   #32
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Tema lockana, postovi pobrisani, kartoni podijeljeni.
A uskoro možda se pobrišu i sve teme vezane za mobitele, ako se ovakve stvari nastave + godišnji odmori sudionicima OS vs OS troll/spam-raspravama.

LP

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 16.10.2014. u 23:03.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2014., 23:15   #33
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Tema unlockana.

Samo mali heads up. Tema je što koristite, a ne što mrzite kod drugih korisnika.
I nastavite u tom pravcu "koristim to i to zato jer mi to i to tako treba" bez nemilih rasprava "moj os je bolji od tvoga jer je moj".

Svaki sljedeći troll flejm ala ovaj od neki dan neće sa sobom povući kartone, već godišnje odmore u trajanju od 15 dana minimalno.

Ugodnu danju raspravu vam želim.

I da dam svoj doprinos temi:

Koristim Android. Zašto? Zbog raširenosti i dostupnosti uređaja od uber smeća za ić u šumu sa njime do uređaja vrijednosti polovnog Punta iz 2004.
Koristio sam i iOS. Nemam zamjerke prema istom osim što je limitiran na MENI OSOBNO preskupe uređaje za svakodnevnu upotrebu obziroma na moju prirodu posla. Plus iTunes.
WP sam probao ovih dana. Sve ok, ali ne mogu sa njime zamjeniti jandru. Ne još.
Brko je offline  
Staro 18.10.2014., 23:53   #34
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,554
Po meni bi bilo najbolje otvoriti jedan svađaonica topic, di će svatko srat o svom OS-u i zašto je on najbolji

Anyway, ja sam na androidu jer mi najviše paše. Volim slobodu, mjenjanje launcehra, rootanje, flashanje romova, živciranje kad dobijem force close i sve što već uz android ide
tiki66 je offline  
Staro 19.10.2014., 14:54   #35
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,475
tako nešto sam i ja htio predložiti, tema koja će se zvati Android vs iOS ili rat mobilnih OS-eva, pa neka se ljudi razglabaju

ontopic. koristio oba, android i iOS i ipak prevagnulo na iOS, ne sviđa mi se politika da moram imati mobitel jači od stolnog računala da mi otvori imenik i nazove nekog u razumnom roku

iOS mi ima ljepše aplikacije, pa čak i one od googla su mi bolje na iOSu, ironično ali je tako (meni), dapače mogao bih imati oba sustava ali nemam potrebu za time, svaki ima svoje prednosti i mane. No recimo jedna od prednosti androida je što je otvoren i možeš ga custimizirati, pa kad sam imao nexusa skužio sam da mi se neda ništa prčkati i slagati i da želim mobitel out of the box, a to mi iOS uz ajfon najbolje pruža, meni osobno.
__________________
mamutarka je online  
Staro 19.10.2014., 16:51   #36
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
@tiki66
Za takve teme se prijavite na neke druge forume, slobodno
Brko je offline  
Staro 19.10.2014., 23:53   #37
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Kao hardcore BB korisnik do prije par mjeseci (maknuo se Torcha 9810 a prije imao Bold 9000 i Curve 8900 na koje sam presao sa Nokie 6120) presao sam na Android iii...

a) tipkovnica + savrseni push kod BB-a ne moze zamijeniti nitko i nista

ali

b) cinjenicu da mozes integrirati sijaset stvari u Android je jednostavno postao standardni nacin rada danas. Ovdje mi radi Skype i mogu se paralelno javiti na telefonski poziv, i sve to ide relativno solidno.

Bih li se vracao na BB? Pa, i ne bih, u konacnici. Da na Androidu push ne radi kako spada, ne radi (ili barem ne radi onako kako ocekujem da radi obzirom na BB iskustvo), ali za sve ostalo nema govora. Jos kad bi netko mudar izdao Android s finom BB-like tipkovnicom, kamo srece!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.10.2014., 06:26   #38
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
To sam se i ja dugo nadao, ali ništa od toga. Motorola je zadnji normalni telefon sa tipkalom izdala davno, i nikada nije došao u eu.
Mikeyy je offline  
Staro 20.10.2014., 09:12   #39
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kao hardcore BB korisnik do prije par mjeseci (maknuo se Torcha 9810 a prije imao Bold 9000 i Curve 8900 na koje sam presao sa Nokie 6120) presao sam na Android iii...

a) tipkovnica + savrseni push kod BB-a ne moze zamijeniti nitko i nista

ali

b) cinjenicu da mozes integrirati sijaset stvari u Android je jednostavno postao standardni nacin rada danas. Ovdje mi radi Skype i mogu se paralelno javiti na telefonski poziv, i sve to ide relativno solidno.

Bih li se vracao na BB? Pa, i ne bih, u konacnici. Da na Androidu push ne radi kako spada, ne radi (ili barem ne radi onako kako ocekujem da radi obzirom na BB iskustvo), ali za sve ostalo nema govora. Jos kad bi netko mudar izdao Android s finom BB-like tipkovnicom, kamo srece!
Za tebe je onda novi BB Passport. Podrzava Android aplikacije, a cak ne treba BIS usluga isto.
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
To sam se i ja dugo nadao, ali ništa od toga. Motorola je zadnji normalni telefon sa tipkalom izdala davno, i nikada nije došao u eu.
Moto Milestone? Dosao je u EU bio.
Juice je offline  
Staro 20.10.2014., 09:34   #40
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
To je mobitel star 4 ili 5 godina. Nakon njega su izašle još jedna ili dvije motorole sa tipkalom od kojih niti jedna nije došla u eu. Ali i od toga već ima barem 2-3 godine.

http://www.gsmarena.com/motorola_droid_4_xt894-4418.php
Mikeyy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2014., 09:48   #41
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kao hardcore BB korisnik do prije par mjeseci (maknuo se Torcha 9810 a prije imao Bold 9000 i Curve 8900 na koje sam presao sa Nokie 6120) presao sam na Android iii...

a) tipkovnica + savrseni push kod BB-a ne moze zamijeniti nitko i nista

ali

b) cinjenicu da mozes integrirati sijaset stvari u Android je jednostavno postao standardni nacin rada danas. Ovdje mi radi Skype i mogu se paralelno javiti na telefonski poziv, i sve to ide relativno solidno.

Bih li se vracao na BB? Pa, i ne bih, u konacnici. Da na Androidu push ne radi kako spada, ne radi (ili barem ne radi onako kako ocekujem da radi obzirom na BB iskustvo), ali za sve ostalo nema govora. Jos kad bi netko mudar izdao Android s finom BB-like tipkovnicom, kamo srece!
push sa čega?

mislim gmail radi ono momentalno isto kao i exchange tak da ne kužim kaj ti ne valja.
syss je offline  
Staro 20.10.2014., 10:01   #42
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Android, i ostajem na tome.
Inace imam i iPad sluzbeni i iOS mogu okarakterizirati kao dobar pouzdan i napravljen za totalne tudume.
dragunovx je offline  
Staro 20.10.2014., 10:21   #43
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
push sa čega?

mislim gmail radi ono momentalno isto kao i exchange tak da ne kužim kaj ti ne valja.
Ne radi kako treba od 2013. godine. Radi samo onima koji su imali iskonfigurirano prije i koji nisu mijejali fw. Meni došao gejfon sa servisa i nema više push .
Ima u google aplikaciji, ali ne više u standardnom mail klijentu. Radi samo ako imaš business google račun. Barem na iOSu je tako.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 20.10.2014., 11:00   #44
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kao hardcore BB korisnik do prije par mjeseci (maknuo se Torcha 9810 a prije imao Bold 9000 i Curve 8900 na koje sam presao sa Nokie 6120) presao sam na Android iii...

a) tipkovnica + savrseni push kod BB-a ne moze zamijeniti nitko i nista

ali

b) cinjenicu da mozes integrirati sijaset stvari u Android je jednostavno postao standardni nacin rada danas. Ovdje mi radi Skype i mogu se paralelno javiti na telefonski poziv, i sve to ide relativno solidno.

Bih li se vracao na BB? Pa, i ne bih, u konacnici. Da na Androidu push ne radi kako spada, ne radi (ili barem ne radi onako kako ocekujem da radi obzirom na BB iskustvo), ali za sve ostalo nema govora. Jos kad bi netko mudar izdao Android s finom BB-like tipkovnicom, kamo srece!
Napamet pričam jer nisam imao u rukama, ali čitao sam neke vijesti o tome da noviji BB telefoni zapravo imaju podržanu potpunu Android emulaciju. Što bi značilo da teoretski možeš imati sve što želiš u jednom. BB specifične usluge + Android aplikacije koje trebaš. Sad u vijesti je bilo nešto da se vrti baš okljaštreni Android u pozadini, ali velim nisam tehničke detalje dovoljno proučio jer ne koristim mobitel za exchange mail pa mi BB nikad nije bio potreban. Baci oko u svakom slučaju.

Štura vijest koju sam čitao je ovdje: http://www.androidauthority.com/blac...ndroid-340468/
bg_4_l je offline  
Staro 20.10.2014., 11:15   #45
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Za tebe je onda novi BB Passport. Podrzava Android aplikacije, a cak ne treba BIS usluga isto.
Mogu si mislit koja je cijena...

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
push sa čega?

mislim gmail radi ono momentalno isto kao i exchange tak da ne kužim kaj ti ne valja.
Naravno da ne radi. Od 5 accountova kojih (Google Apps) imam na mobitelu, u prosjeku stigne 80% mailova kako bi trebalo stizati i kako mi je stizalo 4-5 godina na BB-u. Ostalih 20% jednostavno ne dodje, vidis ih u "All mail" ali notifikacije nema - a problem je poznat jer sam ga trazio po Internetima i jednostavno je tako kako je.

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
To sam se i ja dugo nadao, ali ništa od toga. Motorola je zadnji normalni telefon sa tipkalom izdala davno, i nikada nije došao u eu.
Ne kuzim cemu je to tako, touch screen i tipkovnica jednostavno nisu prirodni nacin kucanja, nema tu neke prevelike mudrosti... :\
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.10.2014., 11:41   #46
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa dobro kajaznam meni sve normala radi... mora da je do moćne xperije p
syss je offline  
Staro 20.10.2014., 11:54   #47
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mogu si mislit koja je cijena...
600 eura je cijena moba za sami uređaj. Ima ga na Amazonu
Juice je offline  
Staro 20.10.2014., 12:03   #48
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,774
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne kuzim cemu je to tako, touch screen i tipkovnica jednostavno nisu prirodni nacin kucanja, nema tu neke prevelike mudrosti... :\
Jer potrebe Average Joe-a nisu takve da treba neku dobru tipkovnicu.

U vrijeme svajpanja, lajkanja, hešteganja, snepanja i instagramanja tipkovnica više nije toliko... cool.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 20.10.2014., 12:06   #49
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Android 4.4.2 , btw zkj nema ankete u tapatalku?
__________________
exzzy je offline  
Staro 20.10.2014., 12:12   #50
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Android 4.4.2 , btw zkj nema ankete u tapatalku?
Tapatalk ne podržava.
Juice je offline  
Staro 20.10.2014., 14:59   #51
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne kuzim cemu je to tako, touch screen i tipkovnica jednostavno nisu prirodni nacin kucanja, nema tu neke prevelike mudrosti... :\
hmm. Fleksy, Swiftkey - f1 formule za blackberry.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 27.10.2014., 23:28   #52
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 110
Prvi smartphone pa android. Do sada razni simbyan.

Zapravo, imao sam SE X1, to cudo za mucenje je imalo windowse.
zicozg je offline  
Staro 27.10.2014., 23:34   #53
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 602
Ascend P1 ,4.4.4
duggi je offline  
Staro 07.11.2014., 00:02   #54
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Više od tri mjeseca sam na Windows phoneu. Nakon 3 godine, prešaltao sam se s Androida.

Svaki ima svojih prednosti i nedostataka. Google aplikacije ubijaju na toj platformi i (po meni) je to najveća prednost nad WP. OK, postoje i neke specifične aplikacije, prije svega mislim na net banking i tako to, što (kod nas) bas nije rašireno kao na Androidu.

Ogroman plus za WP mi je fluidnost, čak mi je i jednostavniji, ne moram raditi restart da bi se mobitel ubrzao, jer uvijek radi isto. I onaj tko nije pri parama može za mali iznos dobiti odličan mobitel. I uz sve to ne moram brljaviti s rootanjem, ROM-ovima i sl. da bi ispravio nešto što tvornički ne valja. A tek onda znaju krenuti problemi...

Nedostatak mi je značajna potrošnja baterije i povremeni problemi s notifikacijama. Iako je problem nestao s par zadnjih updateova. Buđenje aplikacija nije na razini i moralo bi ići brže. Još bi volio da se notification center može štelati po svom ukusu, ali valjda bude i to

Inače, ne mogu, a da ne napišem kako mi je žao ljudi i balavurdije kad ih čujem vani i po kafićima kako psuju jer im mobitel šteka. Ugl. sve od reda jeftina kineska smeća ili neki slabašni Androidi koji grcaju zbog slabog hardvera. Ali jbg. ne kreću se svi po geekovskim forumima kao što je PCE da bi znali nešto više
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz

Zadnje izmijenjeno od: aski. 07.11.2014. u 00:08.
aski je offline  
Staro 07.11.2014., 09:18   #55
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,554
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Inače, ne mogu, a da ne napišem kako mi je žao ljudi i balavurdije kad ih čujem vani i po kafićima kako psuju jer im mobitel šteka. Ugl. sve od reda jeftina kineska smeća ili neki slabašni Androidi koji grcaju zbog slabog hardvera. Ali jbg. ne kreću se svi po geekovskim forumima kao što je PCE da bi znali nešto više
Da ne kažemo da su valjda za 80% tih štekanja krivi sami: puna interna memorija, 300 instaliranih aplikacija, kvalitetne aplikacije poput task killera i par cleanera i antivirusa
tiki66 je offline  
Staro 09.11.2014., 21:51   #56
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Koristim android ! Kolega sa posla ima S.G.4, i žali mi se da mu šteka. Pitam ga jeli napravija ažuriranje, a on mi kaže, da šta će mu to. Ima ga dvi godine, a žugat će i dalje, a štekat će i dalje, jer "zašto bi on to ažurira". Uglavnom- " nije žvaka za seljaka".
brisani je offline  
Staro 09.11.2014., 21:57   #57
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Najveći problem androida je da ga debil korisnik može ugušiti, zagušiti i usporiti.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 09.11.2014., 22:53   #58
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Koristim android ! Kolega sa posla ima S.G.4, i žali mi se da mu šteka. Pitam ga jeli napravija ažuriranje, a on mi kaže, da šta će mu to. Ima ga dvi godine, a žugat će i dalje, a štekat će i dalje, jer "zašto bi on to ažurira". Uglavnom- " nije žvaka za seljaka".
Ah, standardna rvacka priča. Bitno da je on kupio najskuplji mobitel u vrijeme kupovine da može reći da ima taj mobitel.
Ljudi pričaju da TW trza. Da, ali recimo ja sam svog na SGS3 doveo u stanje butter smootha

Svoj poredak za sada bi dao Android pa iOS pa WP, ono što sam koristio za svoje svrhe...
Brko je offline  
Staro 09.11.2014., 22:59   #59
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ah, standardna rvacka priča. Bitno da je on kupio najskuplji mobitel u vrijeme kupovine da može reći da ima taj mobitel.
Ljudi pričaju da TW trza. Da, ali recimo ja sam svog na SGS3 doveo u stanje butter smootha

Svoj poredak za sada bi dao Android pa iOS pa WP, ono što sam koristio za svoje svrhe...
Upravo to,situacija od danas frend sve sam instalirao recovery,flashao AOSP rom na Coolpada F1 koji je dosao sa onim shitty Coolife cajna ROM-om i frajer odmah gore neke battery savere,optimizere i sl.

Ja skoro sijede dobio u dvadesetim,rekao Xposed gore stavljaj i Greenify i dosta,kakvi battery saveri...

Windows Phone jednog dana mozda,a do tada stancati kineske flagshipove
blava je offline  
Staro 09.11.2014., 23:09   #60
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
i9070 CM11
vm@ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na