Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2010., 13:53   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Port forwarding za portove 80 i 443 na T-comovom Speedtouch ST780

Imam problem sa postavljanjem remote access-a na HP Data Vault Mediaserveru. Remote access će mi omogućiti da pristupim serveru sa udaljenog računala koristeći http ili https stranicu.

Ono što je potrebno napraviti da bi ovo funkcioniralo jest da se na routeru otvore portovi 80, 443 i 4125 prema IP adresi Mediaservera.

Ovo sam uspješno napravio prema tutorialima sa neta ( http://portforward.com/english/route...ome_Server.htm ) i sve štima u Setupu routera.

Međutim Mediaserver nikako da prođe testove pri uspostavljanju veze - padne na testu "Verifying that your remote web site is available from the internet".

Pokušao sam testirati jesu ili ovi portovi zaista otvoreni sa nekim toolom sa weba i kaže da su 80 i 443 "Used". Treći port 4125 kaže da je OPEN. Što ovo znači? Je li u tome problem?

Da li možda T-com router ima po defaultu zaključane ove portove tako da ih ne mogu koristiti? Zašto mi onda setup routera (forward ovih portova) prođe bez problema?

Malo sam Googlao još pa sam pronašao da neki savjetuju da se mora enablea-ti NAT Loopback na routeru preko telneta:

{Administrator}=>ip config natloopback=enabled

ali malo sam skeptičan ići nešto preko telneta mjenjati na routeru ako stvarno nije potrebno jer neznam kakve posljedice može imati.

Jel ima tko kakvih iskustava sa otvaranjem portova 80 i 443 na Tcom Speedtouchu? Jer ako je u tome problem postoji opcija da se na Mediaserveru promjene defaultni portovi za remote access iz 80 i 443 u neke druge ali to je malo kompliciranije pa bih radije izbjegao ako mogu koristiti defaultne portove 80 i 443 na Speedtouchu. Zapravo samo 443 će biti dovoljan, 80 je opcionalan.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 14:49   #2
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Taj Speedtouch je teže s*anje kad se radi o forwardu portova. Meni je remote access proradio tek kad sam se telnetirao i setupirao ga preko tekstualnog administratorskog sučelja, a i onda je, s vremena na vrijeme, iz čista mira gubio postavke pa sam gubio vrijeme i živce na ponovnu konfiguraciju (kanta u Bjelovaru, ja u Zagrebu pa ti objašnjavaj starom preko telefona). Prije njega sa Siemensom SE555 nikad problema, poslije njega Siemens SX763 koji je trenutno tamo isto radi bez problema. Prijateljski ti savjetujem da promijeniš ruter i uštediš i živce i vrijeme.
orson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2010., 15:00   #3
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Taj Speedtouch je teže s*anje kad se radi o forwardu portova. Meni je remote access proradio tek kad sam se telnetirao i setupirao ga preko tekstualnog administratorskog sučelja, a i onda je, s vremena na vrijeme, iz čista mira gubio postavke pa sam gubio vrijeme i živce na ponovnu konfiguraciju (kanta u Bjelovaru, ja u Zagrebu pa ti objašnjavaj starom preko telefona). Prije njega sa Siemensom SE555 nikad problema, poslije njega Siemens SX763 koji je trenutno tamo isto radi bez problema. Prijateljski ti savjetujem da promijeniš ruter i uštediš i živce i vrijeme.
Radije ga ne bi mijenjao jer ima jedan zgodan detalj na njemu - omogućava mi korištenje maksimalne brzine (12 Mbit) kada ne gledam maxTV HD kanale - inače je dobar dio ove brzine rezerviran za te max TV kanale.

A ionako sumnjam da ga mogu promijeniti bez novog ugovora s Tcomom što ne želim.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 16:58   #4
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Možeš ga promijeniti bez problema; svako malo se u oglasima nađe novi, nerabljeni SX763 (iz T-Comove ponude s firmverom na kojem su 2 porta rezervirana za IPTV) za 200-tinjak kn.

A što se tiče brzine, ne vidim kakve to ima veze s ruterom. Brzina ovisi o propusnosti parice, a ona pak o kvaliteti parice i udaljenosti od centrale. Kad uključiš MaxTV, određeni bandwidth (od ukupnog mogućeg na tvojoj liniji) rezervira se za IPTV, a za surfanje što ostane. Kad je MaxTV isključen, cijeli bandwidth imaš za surfanje. Ruter je u toj priči nebitan!
orson je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 17:08   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Možeš ga promijeniti bez problema; svako malo se u oglasima nađe novi, nerabljeni SX763 (iz T-Comove ponude s firmverom na kojem su 2 porta rezervirana za IPTV) za 200-tinjak kn.

A što se tiče brzine, ne vidim kakve to ima veze s ruterom. Brzina ovisi o propusnosti parice, a ona pak o kvaliteti parice i udaljenosti od centrale. Kad uključiš MaxTV, određeni bandwidth (od ukupnog mogućeg na tvojoj liniji) rezervira se za IPTV, a za surfanje što ostane. Kad je MaxTV isključen, cijeli bandwidth imaš za surfanje. Ruter je u toj priči nebitan!

Bitan je jer su Tcomovi routeri programirani da brzinu za MaxTV ne daju na ADSL nego je uvijek drže rezerviranu za MaxTV gledao ti njega ili ne. Ovo kod mene je jednostavno sreća da sam dobio "otključani" router

Uostalom nebitno, siguran sam da se problem može riješiti bez mijenjanja routera. Pogotovo ga ne mislim kupovati preko oglasnika. Upravo sam skužio da mi Skype krade portove 80 i 443, idem to isključit da vidim je će pomoći...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 01:08   #6
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Ne tom routeru port 80 ce te uvijek zaustaviti na routerom welcom screenu, morat ces ipak uzeti naki drugi port!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 08:33   #7
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Izgleda da ste ipak u pravu... teško da ću s ovim routerom nešto postići

Sinoć sam pokušao na milion načina, uglavnom port 80 je UVIJEK zaključan, a port 443 ponekad bude otključan (prema Shields UP!), a onda odjednom iz čista mira, bez ikakve intervencije bude opet zaključan. uPnP isto radi prema random funkciji. Go figure... Odustao sam od njega, WHS nije niti u jednom slučaju uspio proći setup bez grešaka.

Probati ću za probu uzeti od brata ovog novog Siemensa kojeg je nedavno dobio od Tcoma pa da vidim jel mi odgovara. Ako se pokaže da i dalje mogu koristiti MaxTV HD brzinu za internet i radi mu port forwarding potražiti ću ga na oglasima.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 14:51   #8
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Taj router je podešen da sa neke t-com lokacije s vremena na vrijeme pokupi defaultne postavke...tako da što god ti radio, on se nakon nekog vremena vrati na početno stanje

To se može spriječiti instalacijom originalnog firmware-a, ali se gube MAXTV portovi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 21:16   #9
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Na novom modelu, TG782 se baš vidi da je to fail u hr firmwareu pošto postoji "HTTP web server" u listi za port forward, iz čega se da zaključiti da su originalni proizvođači to dobro izveli, a onda je t-com pokvario.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 21:37   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Na novom modelu, TG782 se baš vidi da je to fail u hr firmwareu pošto postoji "HTTP web server" u listi za port forward, iz čega se da zaključiti da su originalni proizvođači to dobro izveli, a onda je t-com pokvario.
Ista stvar postoji i na modelu 780
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2010., 02:00   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,597
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Taj router je podešen da sa neke t-com lokacije s vremena na vrijeme pokupi defaultne postavke...tako da što god ti radio, on se nakon nekog vremena vrati na početno stanje

To se može spriječiti instalacijom originalnog firmware-a, ali se gube MAXTV portovi
Ne nužno, ST780 je pročitana knjiga i može se podesit MaxTv sa "origigi" fw i to samo na jednom Lan - u da ostanu tri za Internet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 20:31   #12
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 991
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Taj router je podešen da sa neke t-com lokacije s vremena na vrijeme pokupi defaultne postavke...tako da što god ti radio, on se nakon nekog vremena vrati na početno stanje

To se može spriječiti instalacijom originalnog firmware-a, ali se gube MAXTV portovi
Samo mu ručno mapiraš jedan port na PVC 0/40 koji staviš u bridge mod i imaš i MaxTV.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na