Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2023., 21:48   #68371
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
nije ih bilo.. za prednje imam DS Uno.. motul ili ATE type 200?
Ate ti ima 280st vreliste motul na 325st. Sve xavisi o tom za sto ti treba.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 21:55   #68372
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
bio bi onda dovoljani ATE, ali uzet ću Motul.. i ovo sam uzeo da vidim kako funkcionira, možda jednom odem do grobnika
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:00   #68373
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
bio bi onda dovoljani ATE, ali uzet ću Motul.. i ovo sam uzeo da vidim kako funkcionira, možda jednom odem do grobnika

Bio sam sad u 6 mjesecu prvi put, i sam cu reci fenomenalno iskustvo. Organizacijski sve bilo fenomenalno.
Ja ti koristim prednje diskove orginal sa ds1.11 i odostraga trw diskovi i plocice. Naravno motul 660. Gle nisam profi al sam vozio na svom limitu i bez brige 5 brzih krugova odvozis bez da kocnice popuste.

Ako ces biti u prilici definitivno odi neces pozalit
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:01   #68374
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
gdje si radio bedding in proces i koliko si puta kočio?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:06   #68375
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gdje si radio bedding in proces i koliko si puta kočio?
Nisam ti ih sam mjenjao. Odveo sam auto na servis pa su mi usput zamijenili.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:15   #68376
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
da, ali nakon stavljanja Feroda, po njihovoj preporuci trebalo bi se kočiti cca 20ak puta (ili čak i više) sa 100kmh na 30kmh s 50% kočnice da bi se mikro neravnine "namjestile" kako spada
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:16   #68377
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
da, ali nakon stavljanja Feroda, po njihovoj preporuci trebalo bi se kočiti cca 20ak puta (ili čak i više) sa 100kmh na 30kmh s 50% kočnice da bi se mikro neravnine "namjestile" kako spada
To ti mogu pitat kolegu u pon, pa ti javim. Ja iskreno neznam
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 22:37   #68378
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nazalost su i klasicni automobili postali kopliciraniji i kvarljivi. Eto gledam benzince 2013 na dalje ...VW grupacija odma otpada radi TSI motora, vecina proizvodaca imala slicne probleme (prosirivanje lanca + potrosnja ulja)...kupiti dobar rabljeni je teze nego nekad (osim ak naletis na odrzavan primjerak na kojem je SVE napravljeno kad se trebalo napravit). Od Opela svi kazu bjezi (Insignia mi se dopala recimo). Hebiga zivimo u cudnim vremenima. Probleme sa benzincima i direktnim ubrizgavanjem nakon mnogo km mislim da ne trebam spominjat. Ko da se autoindistrija zeli pogurat kupnju novih automobila bi neki rekli. Ili je posljedica zaposljavanja podobnih radi ispunjenja nekih blesavih kvota....
Ovo kao da sam ja pisao a radio sam u autoindustriji do jučer Dodao bi samo i čađenje usisnih ventila kod benzinskih direktaša kad naprave puno kilometara.
Od modernih auta sa starim provjerenim tehnologijama tu su Dacia Sandero/Jogger i Duster sa 1.0 turbakom od 90KS i 100KS u LPG verziji koji još uvijek nisu direktaši. Novi 1.0 sa 110KS je direktaš (1.3 sa otpiljenim cilindrom). Međutim Dacije bojim se više nisu pouzdane kao nekada. Počelo je u koroni. Hrđanje dijelova podvozja, multimedija, podizači prozora, pucanje bloka motora... a i fali originalnih dijelova, zastoji u isporuci dijelova...

Ne znam kakva je situacija s kosookima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 23:22   #68379
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nazalost su i klasicni automobili postali kopliciraniji i kvarljivi. Eto gledam benzince 2013 na dalje ...VW grupacija odma otpada radi TSI motora, vecina proizvodaca imala slicne probleme (prosirivanje lanca + potrosnja ulja)...kupiti dobar rabljeni je teze nego nekad (osim ak naletis na odrzavan primjerak na kojem je SVE napravljeno kad se trebalo napravit). Od Opela svi kazu bjezi (Insignia mi se dopala recimo)...
Mogu ti reći iskustvo sa novom Insignijom iz prve ruke.
Kupio ju prije 5 godina i doslovno sam godinu dana visio po servisu, izgorio sam na živce sa tim autom.
Došlo je do toga da sam im rekao da si ju uzmu i popravljaju koliko god hoće a da ja hoću novi auto jer nemam namjeru trošiti život, živce i vrijeme na to da visim po njihovim servisima, nakon duže natezanja su prihvatili.
(*uzeo identičan auto glede opreme/boje, samo sam promjenio motor sa diesela 170ks na benzinca 200ks)

Sa ovom novom ni najmanja sitnica nije bila, najzadovoljniji s njom uspoređujući sve aute koje sam vozio zadnjih 20 godina, pa ga ti znaj
Sjedi, toči i vozi. Nenormalno tih i udoban auto, sa puuuno mjesta.

Ova prva je vrlo vjerojatno bila neki kukolj koji se može dogoditi svima, ali moguće da im se događa češće nego drugima, no tu informaciju neznam
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 00:14   #68380
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Na ostalo cu drugi put, samo da ne zaboravim.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne samo da je plan da nemaju svi aute, nego je plan da se ljudi što manje kreću, pa shodno tome već su i pokrenuti pilot projekti "15-minute city", tko ne zna o čemu se radi neka gugla, najpoznatiji je u Oxfordu.
Ta ideja nije nova, te nije nastala u ovome stoljecu. Ona ima puno starije temelje. Tko ne gleda izvan medija, vjerojatno mu je promaklo, da su kao socijalni eksperiment, (do limita strpljenja ljudi u Kini) i kod nas postojali.

Dovoljno je pogledati dvije godine unazad.

U Kini, jos ove godine 3 i 0 minutni gradovi. Ljudi koji su se bacali kroz prozore, jer nisu imali sto jesti, koji po mjesec dana nisu smjeli izaci iz zgrada ili cak i vise od toga, te vise nisu mogli izdrzati pritisak. A ogranicenje poslusnih, mozes nastaviti gledati. Tu je i onaj najgori, mentalni grad zatvor, preuzimanja svih obrazaca ponasanja, kad covjek sam sebe zakljuca, bez da je uopce pogledao oko sebe.

I onda u najekstremnijem obliku pritiska nad populacijom, sve vise ljudi se vise nije bojalo posljedica, jer su osjecali da im nista drugo osim duha nije ostalo. Po prvi put poceli su odbijati poslusnost bez ikakvog dogovora, bez ogranizacije, spontano, kvart po kvart, dok nije kuliminiralo u masu. Vecina svijeta je mislila, da ce ih vlasti zgaziti, No, vlast se ipak prepala, te povukla mjere u roku dva tjedna, kad je vidjela, da se i najposlusnije kineske radilice, mogu pobuniti, te postati nevidjeno agresivne, te da se nece smiriti, zastrasivanjem.

Staljinova kovanica o korisnim budalama, malo gdje je primjenjljiva kao u "zelenoj tranziciji" i zavedenicima.


....
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.08.2023. u 00:21.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 00:25   #68381
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
gdje si radio bedding in proces i koliko si puta kočio?

Ja sam imao davno Ferodo DS2500 i bedding se radio na cesti
Jako dobre kočnice
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 01:17   #68382
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ovo kao da sam ja pisao a radio sam u autoindustriji do jučer

---

Ne znam kakva je situacija s kosookima.

Prije IT-a su mi strast bili auti (pa i zavrsio 4 godine tehnicke skole za zanimanje koje danas vise ni ne postoji a svodi se na onog lika sta provjerava aute na tehnickom) ...dok ne drkarim po serverima onda sam na autima I lmam fetis na japance iz 90-ih (a i nove al danas nije pouzdanost sve)....Kaj se japanaca tice....
Mazda 6 i CX-5 (u 3-jku ne stanem) ima skupo odrzavanje (cijene dijelova za 6-icu cesto skuplje nego za Mercedes C klasu, ima tu i tam buhe koje se javljaju s vremenom kao na primjer tresnja rucice manualnog mjenjaca , tanki lak)...od dizela bjezi, tu su usrali motku posteno. Benzinci su ok, auti su izuzetno udobni (najudobnija normalna sjedala po meni, a i nappa su fina)...opcenito da nije tak skupo odrzavanje uzeo bih 6-icu Skyactive G 165 i to je to.
Toyote - dizeli se nisu proslavili (BMW) , Benzinci 1.8 i 2.0 (atmosferci u Avensisu) su ok al znaju trosit ulja (ne ko VW). 1.2 Turbo nije najgori izbor al daleko je od neceg sto se isplati gledat s obzirom da je oprema na njima koma. Hibridi su odlicni cak i nakon 10 godina (AKO SE ODRZAVAO I PAZILO SE NA BATERIJU!!!!) ali naravno drze relativno dobro cijenu (Auris/Rav4) - Corolla 1.8 Hibryd se da za cca 20k vec nac. Problem je (bar za mene) da je CVT naporan u voznji , novi eCVT je popravio situaciju u kombinaciji sa odlicnim 2.0 benzincem al tu smo opet na cca 30k eura minimalno. Al da su auti fini - jesu...Corolla 2.0 Hibrid mi je u uzem izboru. Ono kaj nigdje ne daju na sva zvona je - tanak lim koji se lako udubi. Losi rezultati kod sudara. Plus ako ima Keyless - lako je auto ukrasti. Lexus - je klasa za sebe kako kvalitetom i udobnoscu tako i cjenovno...posto prije svega trazim karavan Lexus mi nazalost otpada iako sam NX 300H gledao.

Honde su pouzdane ali su mi jednostavno ruzne i osim najnovijih modela previse su se oslanjale na touch u autu, Infotainment spor - nisu mi sjele. Mehanika s druge strane odlicna, za 1.5 Turbo mnogi ocjenjuju kao jedan od najboljih malih turbo motora. Nova Civic mi je recimo cist ok, samo kao vise su sportski nastrojene pa sjedis malo dublje i tvrde od konkurencije. S druge strane - za svoju klasu prostran i praktican auto (osim Octavije i njezinog bunkera)...CVT je malo ugodniji nego kod Toyote no nisam imao prilike nijednu novu Civic isporbat jer stizu na kapaljku i odma nestanu.
Mitsubishi benzinci i hibridi su OK ali s vremenom razvijaju bolesti tipa straznnja kamera ne radi uvijek, infotainment hebe....plus sve samo SUV pa ih ne gledam primarno iako mi je Mitsubishi Handler preko puta .
E sad Kia i Hyundai - kak koji model , odlicni su pogotovo ako malo bolju razinu opreme uzmes ali i vecinom kompliciraniji od gore navedenih pa je odrzavanje s vremenom skuplje (opet ne ko Mazda)...osobni dojam na modelima koji imaju preko 100k - mislim da te aute sa 200k bas i nebih uzimao, vecina koje sam vidio sa 100k nije bas najbolje izgledala (dal je do karaktera vozaca tu gore - mozda). Al za iste pare bih radije Hondu ili Toyotu.



Osobno jos vazem opciju rabljenog japanca ili Daimlera ili prek firme nekaj uzet (Kia/Ford/Volvo/Peugeot/Renault/VW/Audi) pa kesirat svaki mjesec lovu za nekaj kaj na kraju nebude moje....
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 11:33   #68383
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja sam imao davno Ferodo DS2500 i bedding se radio na cesti
Jako dobre kočnice
e pa to, krenit u 3 ujutro starom cestom prema zagrebu dok nema nikog i obavit to.. ipak treba dobar komad ceste za to
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:03   #68384
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Čemu? Ima parkinge trgovačkih centara koji će svako malo biti zatvoreni. Dušu dalo za divljanje. Nemoj se povoditi za onim budalašem koji je slupao Mečku na parkingu jednog dok je McDonalds bio otvoren. Nađi jednog gdje baš ništa ne radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:11   #68385
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
sa 100 na 30 na sat na parkingu? i to cca 10 puta? neće ići

edit: https://www.ferodo.com/blog/give-brakes-a-break.html

ispravak, s 80 na 30kmh.. ili s 50 na 0, ajd to bi prošlo na parkingu nekom većem
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:17   #68386
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
sa 100 na 30 na sat na parkingu? i to cca 10 puta? neće ići

edit: https://www.ferodo.com/blog/give-brakes-a-break.html

ispravak, s 80 na 30kmh.. ili s 50 na 0, ajd to bi prošlo na parkingu nekom većem

Pa to napraviš na cesti ispred kuće, o čemu mi pričamo, 2 sec posla
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:31   #68387
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Elder Pregled postova
Moram priznat da mi muka dode kad vidim da ljudi sparaju na gumama. I onda kad dode do sudara, auto nije htio stati.

Odlican ti je test autocesta i ekstremni uvjeti , kaj si zakljucio iz testa? Te kojom si brzinom vozio, kako se ponasaju prikom aquaplaninga. Aj malo razmisli prije nego bubnes jer ce te netko posluhnut i ubit se radi guma.
Ne osvrcem se na kolegu kojeg si citirao, nego opcenito: vaznije je kupit felge 18"+ nego solidne gume, da ne spominjem aftermarket infotainment od par stotina eu vs ok gume. Dalo bi se nabrajat.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:40   #68388
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
spomenio sam nedavno da sam uletio u rupe na autocesti i sjebao felge.. ugl riješeno u Čazmi, vulkanizer Kovačić, svaka preporuka.
prednja lijeva felga je pukla s unutarnje strane jedno 2cm na samom rubu.. zavareno je i promijenjene su obje prednje gume na Conti premium contact 7
John Creasy je offline   Reply With Quote