Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2023., 20:27   #3841
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Valjda u deficitu? Čisto sumnjam da tebi fali kila.

Da da, lapsus. Deficit 😄


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 20:48   #3842
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da sam barem to znao prije nego sam ubio lijevo rame i dobro unazadio desno. Uglavnom, kombinacija premorenosti i ega im je presudila.
Sada ne idem trenirati ako nisam naspavan ili sam preumoran da bih se koncentrirao na pravilno izvodjenje vjezbi. Takodjer sada treniram sam u svom gymu tako da nemam oko sebe pametnjakovica i publike pa mogu i eksperimentirati i vidjeti sta me "radi".
Sto se hrane tice, ne slijedim slijepo neke sulude gramaze i ostale bajke. Trudim se unijeti dovoljno proteina i biti u kalorijskom suficitu, ali se barem jednom tjedno i nagradim necim. Sve pratim preko My Fitness Pal.
I sta da kazem? Sada sa 43 se osjecam jako dobro i izgledam bolje nego u zadnjih valjda 25 godina.
Sve je u glavi 😉

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
Lijepo napisano, iskustvo steknemo sa godinama.

Kvaliteta iznad kvantiteta
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 09:50   #3843
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Također preforsirao rame.
Svaki dan sam vježbao, 30-45 min, raznih vježbi za trbuh, prsa, ruke, čisto malo definicije
I to od veljače.
Prije toga nikad u životu.
Definitivno treba oporavak mišića, a ne svaki dan.


Nemam viška kila.
45g, 192cm, 85kg.
Probao sam one praške, totalna glupost.
Prehrana, malo tih vitamina, i to je to.

Tijelo je najbolji uteg za vježbanje.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 08:53   #3844
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja sam ubio donji dio leđa nepravilnim izvođenjem čučnja i dl, a to se više ne popravlja u životu. Malo mi je žao što sam kao i hrpa drugih išao bildati ego umjesto mišiće.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 09:07   #3845
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Egolift je problem, ja sam isto naucio na tezi nacin al sva sreca pa nije bilo nikakvih trajnih ozljeda. Sad pumpam samo za gust i psihicki mir i ravnotezu. I kako @guls ti kazes gledam pogodit misic.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 22:08   #3846
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ste možda naručivali gurtne na aliju

https://www.aliexpress.com/item/1005...HR%21178178935
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 10:59   #3847
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ste možda naručivali gurtne na aliju

https://www.aliexpress.com/item/1005...HR%21178178935

Jesus fuckin Christ, kakvo narucivanje s Alija, daj si ih napravi, trajat ce ti dulje od bilo kojih kupovnih
https://www.instagram.com/p/Cfq8xDODrZ9/

Moje su u 5. godini zivota https://www.instagram.com/reel/Cs9KpnJrQH-/
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 15:07   #3848
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
A to je u videu s yt sto mi znamo. Ostalih 364 dana u godini je ono sto se broji...

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
najgore je to sto kazu da je znao biti po par sati u teretani , kasnije je kao poceo izmisljati ove nove metode...
a ljudi se pecaju.
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 15:17   #3849
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ima koga da je izbacio kompletno prerađenu hranu? to bi značilo da se može jesti samo voće povrće i orašasti plodovi.

nakon mjesec dana izgubio sam 10kg, ne pijem kavu više.. ne znam za glad jer je voće uvijek pri ruci, ili neki bademi ovo ono.. zasad skroz dobro, preporodio sam se
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 16:01   #3850
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
izbacio sam sve prerađeno, pogotovo šećer. Pojeo sam 1 kinder bueno komad u zadnjih 3+ mjeseca, osim toga ništa više, haha. Samo povrće, meso, orašasti i pomalo voća. keto+post radi čuda za mene. Oporavak je uglavnom manje od 1 dana, ma da ne treniram kao luđak. Ali dok sam bio puno mlađi trebalo mi je po 2-3 dana uz malo veći intenzitet.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 16:32   #3851
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja sam imao isto ogroman uspjeh sa keto prehranom (skoro 40 kila skinuo), i onda sam prestao i sada se vise nikako ne uspjevam natjerati da joj se vratim. Sve sto u zadnje vrijeme radim je da jedem uravnotezeno i treniram, ali mi se nekako cini da mi je keto + IF bio djelotvorniji. Jedino mi se ne svidja sto je toliko restriktivno i ne smijem bas nista od UH pojesti.
@John Creasy, doslovno jedes samo voce, povrce i orasaste? Meso nista? Nikakav izvor proteina?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 17:20   #3852
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
bonus pitanje, što su bjelančevine? i kako nastaju?
još jedno bonus pitanje, sve meso koje jedeš dolazi od biljoždera.. gdje ti biljožderi dobivaju bjelančevine ako jedu samo travu?

da, izbacio sam sve.. nešt me lupilo da se pokrenem.. prestao sam pušit cigare, izbacio meso i ostalo.. jedem dinje, lubenice, uzmem fini paradajz i pojedem ga kao jabuku.. i evo, nikad se bolje nisam osjećao

180/ cca 85-90kg sam imao uvijek.. ništa strašno, ali moglo se bolje.. sad sam na 76kg

"Prema svojoj građi bjelančevine su prirodne polimerne tvari koje nastaju međusobnim spajanjem velikog broja aminokiselina." - ako jedeš sastojke (voce povrce i orasasti plodovi), tijelo ti samo napravi bjelančevine, i to točno one po tvojoj mjeri a ne životinjskog porijekla koje gotove unosiš jedenjem mesa (kojekakve kvalitete)

nisam toliko išao da izbacim meso, jbg evo kod kolege se janje okreće danas.. nego bilo šta prerađeno, termički obrađeno, skuhano, uništeno tijekom tog procesa

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 05.08.2023. u 17:27.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 17:29   #3853
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Uf, to mi je malo previse ekstremno. Odmah sam se sjetio ove influencerice sto se vrti po portalima zadjih par tjedana: https://www.boredpanda.com/vegan-inf...mpaign=organic
Postujem, tebi odgovara ali ja ne bih toliko daleko eksperimentirao. Radije cu se opet baciti na ketoziranje i IF-anje, ali to nakon godisnjeg i ako budem uz taj rezim mogao trenirati.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 17:36   #3854
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
daleko je to od eksperimentiranja.. zapravo kad pogledam, evo ti meni reci što točno fulam ako ne jedem meso.. šta to ima u mesu da baš njega trebam jesti? i to prvo termički obrađeno naravno, jer inače bi se usro ko grlica

već si na početku zasrljao "a kako unosiš bjelnačevine"? meso nije jedini izvor, tijelo će samo pravit bjelančevine ako unosiš potrebne aminokiseline.. ono što ti unosiš su životinjske bjelančevine koje tijelo treba prvo razgradit da bi sastavilo aminokiseline koje tebi pašu.. zato kad se najedeš nejdljenog ručka, odeš spavat a ne budeš pun energije.. pojedeš breskvu i da vidiš.. baš su fine ove godine

a ova linkana veganka infulencerica ima gadnih životnih problema čim je inluencer, tako da ju ne uzimam kao relevantnu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2023., 17:47   #3855
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
već si na početku zasrljao "a kako unosiš bjelnačevine"?
Vidim da te novi nacin prehrane nije rjesio nervoze i agresivne komunikacije ako smijem primjetiti
U redu je, sve si u pravu. Samo sam pitao jer me zanimalo da li na neki nacin unosis proteine koje si zaboravio napisati.
Samo nastavi, nemam nista protiv
Linkana influencerica je umrla jer se hranila kako se hranila. Ali da bi to saznao mozda si trebao i procitati linkani clanak.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 07:48   #3856
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ne držim ja leđa nikome, a pogotovo ne ovom teletu od 100kg.

Chill ljudi koji vam je vrag?

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
da, izbacio sam sve.. nešt me lupilo da se pokrenem.. prestao sam pušit cigare, izbacio meso i ostalo.. jedem dinje, lubenice, uzmem fini paradajz i pojedem ga kao jabuku.. i evo, nikad se bolje nisam osjećao
Svaka čast. Za ovo treba biti dosta jak u glavi. Nisam u stanju UH izbaciti kak spada, a kamoli meso koje obožavam.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 09:19   #3857
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Odlicna alternativa umjesto mesa su jaja i riba.
Kvalitetni ugljikohidrati bi trebali biti barem 50-60% od ukupnih dnevnih kalorija jer u sebi imaju škrob-glukozu koji je jako bitan za energiju te skladistenje glikogena u misicima.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 10:15   #3858
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne držim ja leđa nikome, a pogotovo ne ovom teletu od 100kg.

Chill ljudi koji vam je vrag?



Svaka čast. Za ovo treba biti dosta jak u glavi. Nisam u stanju UH izbaciti kak spada, a kamoli meso koje obožavam.
Da da, ne drzis ti ledja. Ti vise volis drzati malo ispod ledja, jel tako?
Meni u srijedu pocinje godisnji, a na godisnjem sam u HR i Hercegovini. Ne bi bilo bas pametno neke restrikcije uvoditi u tom vremenu i na tom podrucju, zar ne? Dakle, pokusati cu nesto opet, ali iza godisnjeg.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 10:51   #3859
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Odlicna alternativa umjesto mesa su jaja i riba.
Kvalitetni ugljikohidrati bi trebali biti barem 50-60% od ukupnih dnevnih kalorija jer u sebi imaju škrob-glukozu koji je jako bitan za energiju te skladistenje glikogena u misicima.

jaja i riba su više nadopuna mesu.
Odakle ti to o 60% UH? Masti imaju više energije. S toliko UH počet ćeš jako brzo stvarati masnoće nakon skladištenja glikogena.

Bolje je da su UH do 10% dnevnih kalorija jer se glukoza, a time i glikogen može dobiti razgradnjom masti i proteina. Mozak i srce preferiraju ketone.
Probao obje varijante, daleko mi je bolja niski UH.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 12:19   #3860
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da da, ne drzis ti ledja. Ti vise volis drzati malo ispod ledja, jel tako?
Al bez ruku.


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Meni u srijedu pocinje godisnji, a na godisnjem sam u HR i Hercegovini. Ne bi bilo bas pametno neke restrikcije uvoditi u tom vremenu i na tom podrucju, zar ne? Dakle, pokusati cu nesto opet, ali iza godisnjeg.
GO je pogrešno vrijeme za neke odluke kao dijete, prestajem piti, svaki dan trčim i tak to...



Go jedino plivanje, sklekovi i hodanje. Ostalo sve rad vilicom i gutanje puno previše gemišta.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 16:13   #3861
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ima koga da je izbacio kompletno prerađenu hranu? to bi značilo da se može jesti samo voće povrće i orašasti plodovi.

nakon mjesec dana izgubio sam 10kg, ne pijem kavu više.. ne znam za glad jer je voće uvijek pri ruci, ili neki bademi ovo ono.. zasad skroz dobro, preporodio sam se
Full support za ovo. Hranim se tako nekih 5-6 miseci. Izgubia 20kg, s tim da sam isao u gym do lita, al samo utezi, bez kardia, i tu i tamo bi jea blitvu+ribu, mozda jedan-dva puta tjedno.
Na kolicinama ne stedim, kad sam gladan jedem bilo sta pri ruci, orasaste ili voce/povrće.


Prije bia veliki fan mesa, cevapa, stejkova, ma sve. Sad se osjecam 100x poletnije, bolje spavam, bolje se*em, bolje je*em
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 17:31   #