Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2021., 14:10   #1
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Dijeljenje mreže preko mobilnog hotspota

Zanima me sljedeće. Postoji li mogućnost dijeljenja wifi mreže preko Windowsa 10 s PCa u koji je uključen USB dongle za pristup internetu.
PC nema wifi sam po sebi.

Unaprijed hvala na odgovorima.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 14:54   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Malo si nespretno napisao pitanje, bez tehničkih detalja pa moram nagađati.

Ako misliš na ovo: LINK, onda ne mžeš ništa s time osim koristiti internetski pristup samo s računala koje ima uštekan taj USB modul.

Ako misliš na ovo: LINK, onda to čudo ni ne moraš prikapčati preko USB-a, ali trebaš svako računalo spojiti putem WiFija na taj uređaj.

Oba ova uređaja nemaju inače nikakve veze s dijeljenjem WiFija kao lokalne mreže, za to ti treba prvenstveno USB WiFi kartica, eventualno i WiFi access point ili router (u ovisnosti o trenutnoj konfiguraciji mreže) ukoliko trebaš spojiti više računala u mrežu.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 14.12.2021. u 15:21.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2021., 16:35   #3
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
možda sam krivo skužio, ali mislim da čovjek pita dali se može djelit wifi signal sa kompa dalje. Tipa ako je povezan ethernetom pc i onda preko usb wifi sticka se hotspota taj internet dalje (ovo me već par pomoraca pitalo )? To win 10 ima već ugrađeno i samo ti treba wifi usb stick i onda u settings-network and internet-mobile hotspot podesiš ssid i password. Ako nisi to mislio isprike na upadu
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 16:42   #4
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Malo si nespretno napisao pitanje, bez tehničkih detalja pa moram nagađati.

Ako misliš na ovo: LINK, onda ne mžeš ništa s time osim koristiti internetski pristup samo s računala koje ima uštekan taj USB modul.

Ako misliš na ovo: LINK, onda to čudo ni ne moraš prikapčati preko USB-a, ali trebaš svako računalo spojiti putem WiFija na taj uređaj.

Oba ova uređaja nemaju inače nikakve veze s dijeljenjem WiFija kao lokalne mreže, za to ti treba prvenstveno USB WiFi kartica, eventualno i WiFi access point ili router (u ovisnosti o trenutnoj konfiguraciji mreže) ukoliko trebaš spojiti više računala u mrežu.
A ja mislio da sam super objasnio.
Dakle, imam ovaj prvi uređaj u kojem je data kartica i on PCju omogućava pristup internetu.
E sad, ako bi htio tu vezu podijeliti, da spojim, recimo i laptop, mogu li to na neki način? Recimo, da u drugi usb ubacim wifi adapter, ili da spojim lan kabelom pc i laptop?
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 16:46   #5
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
taj dio sam ti ja odgovorio, treba ti usb wifi stick ili wifi pci kartica i odradis hotspot kao što sam gore naveo i onda se sa laptopom/mobom spajaš na taj hotspot, radi odlično
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 17:21   #6
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
taj dio sam ti ja odgovorio, treba ti usb wifi stick ili wifi pci kartica i odradis hotspot kao što sam gore naveo i onda se sa laptopom/mobom spajaš na taj hotspot, radi odlično
Eeee, to sam mislio. Pisali smo istovremeno, pa ti nisam vidio odgovor.
Zanimalo me samo hoće li radit ako PC "dobiva" net putem dongla.

Puno vam hvala obojici!
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 07:54   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Kupi na oglasniku router u koji ide SIM kartica (A1 HomeBox i sl.) i riješio si problem. Em ima više LAN utora, 'em ima wifi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 10:16   #8
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
možda sam krivo skužio, ali mislim da čovjek pita dali se može djelit wifi signal sa kompa dalje. Tipa ako je povezan ethernetom pc i onda preko usb wifi sticka se hotspota taj internet dalje (ovo me već par pomoraca pitalo )? To win 10 ima već ugrađeno i samo ti treba wifi usb stick i onda u settings-network and internet-mobile hotspot podesiš ssid i password. Ako nisi to mislio isprike na upadu
Dakle, sve sam napravio. Ali ima ALI.
Instalirao wi-fi adapter, postavio hotspot, koji je uredno vidljiv na mreži, međutim, kod spajanja zapinje na dodjeljivanju IP adrese.
Ima li negdje nešto da sam propustio?
Edit: Laptop mi se spoji, ali je bez interneta, a mobitel je taj koji zapinje u dodjeli IP adrese.
Edit 2: Riješeno, trebalo je u donglovim postavkama staviti da sheram preko virtual network adaptera, a ne preko wi-fija.
Ajmo dalje.
__________________
Potpisujem!

Zadnje izmijenjeno od: Rivi. 16.12.2021. u 10:23.
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na