Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2020., 00:35   #91
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Slažem se, dok god ima ljudi kojima odgovara ovo šablonsko štancanje igara, bit će AC-ova i COD-ova koliko hoćeš, a ja sam službeno završio s tim serijalima, nema više ni isprobavanja
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 00:37   #92
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pa kad stalno igraš igre koje su postavljene na jednoj tematici, teško je da mogu varirati toliko da bi ih mogao nazvati dijelovima istog serijala, a da opet budu dovoljno različite da budu zanimljive širem spektru ljudi koji slične igre po tematici, misijama i slijedu događaja budu “dosade”. I to je sasvim ok da nekome dosadi, svi smo drugačiji pa nas ne zadovoljavaju iste stvari.

Evo, nekoliko prijatelja koji su igrali AC od početka, jedan od samoga početka, jednostavno kažu da njima ove nove, prvenstveno Origins i Odyssey više jednostavno nisu AC jer su previše drugačije te su promijenile igru u RPG.

Mislim da bi ti se jednako tako ukalupilo da ima deset Witcher igara, ubij to čudovište, odi na ovo mjesto, saznaj ovo, pronađi ovog lika živog,...

Sori, ali to je fakat bulšit.

Na isti način da bi mogao reći da GTA V vise jednostavno nisu GTA jer se previše promjenilo od ~GTA III.

Ovaj bashfest po ACu iz godine u godinu je naporan.
I to pogotovo jer ih jedne godine napadaju zato jer “ne mjenjaju igre i samo recikliraju stare stvari” - što se govorilo tamo oko Brotherhood/Revelations nastavaka.

A sad je opet kritika da se mjenja previše, ljudima je nemoguce ugoditi...

Nećemo se lagati, Ubisoft zna koliki je AC serijal cash-cow pa zato i svake godine izbacuju nove igre...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2020., 10:16   #93
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Sori, ali to je fakat bulšit.

Na isti način da bi mogao reći da GTA V vise jednostavno nisu GTA jer se previše promjenilo od ~GTA III.

Ovaj bashfest po ACu iz godine u godinu je naporan.
I to pogotovo jer ih jedne godine napadaju zato jer “ne mjenjaju igre i samo recikliraju stare stvari” - što se govorilo tamo oko Brotherhood/Revelations nastavaka.

A sad je opet kritika da se mjenja previše, ljudima je nemoguce ugoditi...

Nećemo se lagati, Ubisoft zna koliki je AC serijal cash-cow pa zato i svake godine izbacuju nove igre...
Ja sam AC igrao od dvojke pa sve do Syndicatea redovito, a do Black Flaga sam uredno bio i na rubu platinum trofeja jer sam igre prešao i više puta, kako koju. II, Brotherhood, III i Black Flag najviše puta.

Ja sam igre igrao baš zbog toga što su bile na istu šablonu koja mi se sviđala, pogotovo Ezio trilogija, svake godine su dodali nešto malo novo, drugačije i to mi je bilo dovoljno. Kad se izgubio element Desmonda u stvarnom svijetu, pa glavni lik koji se proteže kroz više igara da se povežeš s njime dovoljno, to mi je bio velik minus.

Što se tiče GTA, u 20 godina je izašlo 5 igara, do čega tri u razdoblju od 2001. do 2004. Od tad su izašle dvije igre, 2008. GTA IV i 2013. GTA V. Ogroman broj igrača danas koji su prešli GTA V, pa i GTA IV, nije ni igrao San Andreas, Vice City i III. Znači, imaš max 5 igara za složiti šablonu iz njih. Što se i može, dobar dio misija koje sam prešao u IV su bile istog karaktera kao u GTA V. Heistovi su bili novi koncept misije, i to prilično dobar.

A kod AC imaš 11 igara u 13 godina iz kojih možeš izvući šablonu. Kako god okreneš, iz 11 igara se mora pojaviti veći uzorak nego iz njih 5, ili ove dvije moderne igre.

Ja nigdje nisam rekao da AC više nije AC zato jer je isti, već da nekima ljudima nije zato jer su potpuno promijenili žanr igre.

Da, shvatio si poantu koju sam imao, tanka je linija po kojoj se balansira da igre budu dovoljno slične da bi ih mogao smatrati dijelom istog serijala, a opet da ih ne promijeniš previše da ne izgubiš originalnu publiku. To je i bila poanta prošlog posta.

Origins, Odyssey i Valhalla nisu nimalo loše igre, ali su toliko promijenjene u odnosu na najveće hitove serijala da su komotno mogle biti neki novi serijal, ali onda bi Ubisoft morao raditi novi branding, prezentirati igre publici, itd, a ne bi imali taj AC marketing.

Ni AC ni GTA nisu više baš pozitivni primjeri, jedan je cash-cow gdje se nemilice izbacuju nastavci, a GTA V je opet cash-cow gdje će izvući zadnji dolar iz igrača karticama, bonusima, vozilima i slično kroz GTA Online, a da ne izbace ni jednu novu igru. Pa već je na tri generacije konzola sad, pobogu...
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 23:22   #94
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Zasad dobro napredujem, piše da sam negdje na 55 % storya. Ima istraživanja, ali se manje više sve svodi na “nađi rupu u podu”.

Ima i game breaking bugova, recimo u jednom slučaju da bi ušao u crkvu trebam strijelom srušiti teret. U crkvi sejvam igru i nastavim kasnije, kad ono, teret visi i ne mogu izaći van. :facepalm:

Uglavnom, ok igra (koliko Ubisoft grind fest može biti), ali nije na razini meni najdražih Black Flaga i Odiseje. Valjda ima nešto u moru i intenzivnim bojama...i Kassandri, iako ni propalica Edward nije loš lik. Eivor za Vikinga niti smrdi nit miriše...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 17:38   #95
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720







Pa ajde u kurac da im ovo prolazi. Kad sam počeo gejmati tamo početkom 90ih i uostalom cijele devedesete, bilo je normalno da si imao demo igre da vidiš na čemu si prije nego iskeširaš lovu. Danas smo došli do toga da iskeširaš lovu unaprijed da bi bio beta-tester, a onda te još uz to jebu da kupuješ bulšit skinove za 30 eura? Ode sve u vražju mater.
-->
Igram ovo i ajde, nije loša, bolja od masu prijašnjih AC-ova, IMHO. Nije mi na razini Odiseje možda, ne znam zašto, voice acting i karakterizacija likova, nekako mi vikinzi nisu uvjerljivi. Žene su namjerno napravili ružnima i previše mi je forsiranja pederluka, nije da sam politički nekorektan, ali ono, odjebite sa SJW spikama više. Ali kad podvučem crtu, igra je ok, 7/10 po mom sudu.

Međutim, ovo jebeno ne mogu shvatiti (nije spoiler):








Pa ajde u kurac da im ovo prolazi. Kad sam počeo gejmati tamo početkom 90ih i uostalom cijele devedesete, bilo je normalno da si imao demo igre da vidiš na čemu si prije nego iskeširaš lovu. Danas smo došli do toga da iskeširaš lovu unaprijed da bi bio beta-tester, a onda te još uz to jebu da kupuješ bulšit skinove za 30 eura? Ode sve u vražju mater.

Zadnje izmijenjeno od: IGoR_2803. 22.12.2020. u 18:05.
IGoR_2803 je online   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 09:23   #96
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kretenizam žešći, ali ne sumnjam da su prodali hrpu tih starter packova.

Ista stvar s onim time saver packovima u Odiseji, namjerno nabiju potreban broj drveća i koža da bi upgrade-o brod i opremu, pa ponude da kupiš resurse za pare. Naprave problem i prodaju rješenja...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 07:13   #97
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Uzeo jučer preko uplaya i još mi se nije pojavila u mojoj kolekciji za skidanje...do sada sve uzimao od njih preko epica i cd keys i isporuka je bila trenutna. Njihova podrška se ne javlja....Koliko se čeka na igru kod njih direktno?
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 08:12   #98
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Trebalo bi biti instant, barem je kod mene uvijek tako bilo...
IGoR_2803 je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 08:13   #99
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Uzeo jučer preko uplaya i još mi se nije pojavila u mojoj kolekciji za skidanje...do sada sve uzimao od njih preko epica i cd keys i isporuka je bila trenutna. Njihova podrška se ne javlja....Koliko se čeka na igru kod njih direktno?
Instantno je meni uvijek bilo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 19:55   #100
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Počeo igrati, nekih 2 sata igram.

Dojmovi:
Optimizacija osrednja. Na momente radi savršeno, ali na momente kada se penjem imam brutalne FPS dropove. Benchmark, sve ultra avg. 72 FPS, ali imam 23 FPS-a dropove.
Gameplay, za sada, nije na razini Odyssey.
Snijeg, super odrađen.
Grafika, po meni ispod razine očekivanja.
Mapa zbunjujuća prvih sat-dva.

Ali ajde, volim AC, pa kod mene ima prođu.

Btw. uđem u opcije, vidim da mi igra radi na 60hz (ne mogu odabrati 144). Vidim da je igra borderless, stavim Fullscreen ugasi se monitor (no input...). Morao sam se po postavkama cfg file igrati da mi to proradi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2021., 07:53   #101
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970


detalji high, samo sam blur isključio i AA na midium iz navike. Igra radi sasvim OK.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2021., 08:47   #102
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Igra radi super, ali ima na momente neobjašnjive dropove.

Tj. nisam siguran da li ih imam nakon ovog 15GB patcha.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:24   #103
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Ja završio igru dva dana nakon tog novog patcha, completion na nekih 93%. Iskreno, kraj je malo underwhelming, ali sve u svemu super mi je igra. Jedva čekam ekspanziju i raidanje po Smaragdnom otoku.
IGoR_2803 je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:27   #104
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Dajte mi recite, igrao sam Origins i Odiseju.

Jel tu dropa kakvo oružje ili moram upgrade raditi? Dobio sam u 15-tak sati jedan mač i jednu kacigu, još sam s onim što sam dobio na početku.

Je li to uopće važno? Ili je važan samo Power?

Ne upgrade-am ništa još uvijek jer očekujem da će mi dropati bolja oružja.

Oružja nemaju level, zar ne? Samo rang (rarity) i upgrade u tom rangu, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:38   #105
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
U valhalli je važniji upgrade opreme nego drop-ovi. Nema nekih epskih dropova prema kraju igre osim par izuzetaka koja iskreno ne bih našao da nisam guglao "Best gear in AC Valhalla".

I ako se ne varam, svaki drop je na neki način unique, a na tebi je onda odlučiti što ti se najviše sviđa pa upgrade-ati do najvišeg levela (mythical).

A za upgrade ti trebaju poluge do kojih je na početku lako doći, ali do volframovih (tungsten) koje ti trebaju za upgrade opreme na mythical - i nije baš.
IGoR_2803 je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:40   #106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
U valhalli je važniji upgrade opreme nego drop-ovi. Nema nekih epskih dropova prema kraju igre osim par izuzetaka koja iskreno ne bih našao da nisam guglao "Best gear in AC Valhalla".

I ako se ne varam, svaki drop je na neki način unique, a na tebi je onda odlučiti što ti se najviše sviđa pa upgrade-ati do najvišeg levela (mythical).

A za upgrade ti trebaju poluge do kojih je na početku lako doći, ali do volframovih (tungsten) koje ti trebaju za upgrade opreme na mythical - i nije baš.
Ok, hvala.
Znači upgrade.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 10:43   #107
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Ja sam cijelu igru prošao s početnim Raven clan armorom. Kad god bih naišao ne neki drugi zanimljivi komad sam razmišljao isplati li mi se izgubiti full set bonus, i želim li stvarno krenuti nafarmati tih poluga da taj novi komad/set dovedem na tu upgrade razinu, uloženo/dobiveno mi se se ne bi svidjelo i tako je armor ostao isti kroz cijeli playthrough.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 11:58   #108
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720



tamo negdje na70% igre sam se natjerao naći svih 11 (mislim da 11) onih tableta pa sam mogao pokupiti Excalibur

-->
Ja cijeli prošao na način da sam uzeo gear koji mi estetski najbolje izgleda, dakle onaj Mentor's cloak koji je jedini bez krzna iza...

Mogući (manji) spoiler:




tamo negdje na70% igre sam se natjerao naći svih 11 (mislim da 11) onih tableta pa sam mogao pokupiti Excalibur

IGoR_2803 je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 12:06   #109
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nakon sedam sati igre, i još uvijek na prvoj mapi, mogu reći da mi je igra odlična. Najbolji AC do sada. Nema ništa spektakularno novo ali standardnu formulu su dobro izgladili i napravili zabavan proizvod.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 19:05   #110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nakon sedam sati igre, i još uvijek na prvoj mapi, mogu reći da mi je igra odlična. Najbolji AC do sada. Nema ništa spektakularno novo ali standardnu formulu su dobro izgladili i napravili zabavan proizvod.
Uh, uh. Meni je Odyssey -> Origins -> Valhalla, od najboljeg prema slabijim.

Ovo je super odrađeno, ali pušta me lagano, evo već jedno 5 dana nisam ni upalio.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 21:43   #111
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Thorov set i stun sa cekicem razvaljuje bilo koga. Ja sam prosao 100% igru i meni je odlicna.Kad ce ekspanzija u Irskoj?


Poslano sa mog Galaxy S10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 22:01   #112
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
gdje najjeftinije uzeti valhallu?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 07:39   #113
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
gdje najjeftinije uzeti valhallu?
hrkgame ili kinguin.

Oko 280kn.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 22:17   #114
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ako ima netko volje igrati, sada je pravo vrijeme (if you know what i mean).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 22:36   #115
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Baš sam danas isprobao malo.. Još uvjek se borim s optimizacijom. Na prvu me nije osvojila.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 22:44   #116
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Otkad mi slovenci pali uopce nisam u toku...najs
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 22:46   #117
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
ha?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 09:05   #118
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970



55% prohoda sa 74 sati igre Idemo dalje, igra je super.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 20:23   #119
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Odigrao

110 sati, 90% prohoda. Dobre strane solidna priča, odlična grafika, dizajn svijeta, solidna borba, trajnost, optimizacija.
Loše; jednoličnost, povremeno izbacivanje na desktop, AI, likovi bez karizme

Meni najbolji AC, ima mana, mnogima će dopizditi do kraja ali mnogima će se i svidjeti.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 07:49   #120
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Gdje vidite prohod?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na