Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2013., 13:30   #121
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Mozda da probas uzet t-com pa kad ti oni daju paricu fino raskines ugovor poslije mjesec dana.. nakon toga ce sigurno bit tehničkih mogucnosti jer si bio kod njih na maxadslu (ako se držimo nekakve logike) .
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 23:38   #122
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Internet bez ugovorne obveze

bok ljudi,

treba mi net na nekih 4-5 mjeseci u godini. tel prikljucak imam, ali je odjavljen. bitno mi je da je flat. brzina nije toliko bitna.

naletio sam na neki paket od ht-a bez obveze. 200kn jednokratno i onda svaki mjesec oko 160kn. to je flat sa 4mbps koliko se sjecam. jeli ima nesto bolje, povoljnije?
Bajdo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 11.12.2013., 00:03   #123
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,043
H1 99 kn ako si dostupan. flat+3mbps i tel linija
Uo na 2 godine.
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 10:06   #124
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
tražio sam i ja od Amisa 2u1 paket, pa mi je došao TComov vanjski provjeriti da li ima slobodnih parica. provjerio je da nema i dobio sam isto tako odbijenicu jer nema tehničkih mogućnosti.

zatražio sam tada MaxAdsl + telefon na godinu dana od TComa, te su mi nakon 10ak dana došli povući skroz novi kabel do kuće kako bih imao liniju tj. mogućnost. zasada sam još korisnik TComa, ali planiram poslije Nove godine se prebaciti na Amisa, buduci da cu tada imati ispunjene tehničke uvjete.
manki je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 11:04   #125
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Meni govore da nemam tehnickih mogucnosti vec godinu dana. Kazu da nema parice i da nema kabla mi do kuce. Tel kabel postoji koji je spojen na kucu ali tel je odjavljen.
Cak susjed od mene ima provucen telefon ali po njihovome ja nemam kabla.. (covijek nema svoj stup nega mi kuca glumi stup)
Nista onda cvikam kabel u kuci koji ide prema susjedu pa da vidimo dali postoji kabel ili ne
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 11:05   #126
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
H1 99 kn ako si dostupan. flat+3mbps i tel linija
Uo na 2 godine.
od tih 24 mjeseca, ja cu net koristit nekih 8 mjeseci. zato trazim nesto BEZ ugovorne obveze...
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 11:08   #127
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Sta nemas nikoga oko sebe da se dogovoris pa da ti shera net za neku lovu? Ja imam tako rijeseno dok ne dobijem kako spada liniju jer nemislim placati t comu 230kn za 4 mbita koje jedva mi mogu i isporuciti.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 11:52   #128
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
imam par mreza, ali signal je toliko slab da sumnjam da bi se uopce spojio... zar nije flat od hta 160kn?

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 12:50   #129
learon
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Bajdo Pregled postova
imam par mreza, ali signal je toliko slab da sumnjam da bi se uopce spojio... zar nije flat od hta 160kn?

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl
Je, ako već plaćaš pretplatu za telefon u iznosu 60-ak kn (znači ukupno oko 240kn). Ako pak želiš samo internet, bez telefona, tada ti je cijena 250 kn.
learon je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 12:53   #130
learon
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor manki Pregled postova
tražio sam i ja od Amisa 2u1 paket, pa mi je došao TComov vanjski provjeriti da li ima slobodnih parica. provjerio je da nema i dobio sam isto tako odbijenicu jer nema tehničkih mogućnosti.

zatražio sam tada MaxAdsl + telefon na godinu dana od TComa, te su mi nakon 10ak dana došli povući skroz novi kabel do kuće kako bih imao liniju tj. mogućnost. zasada sam još korisnik TComa, ali planiram poslije Nove godine se prebaciti na Amisa, buduci da cu tada imati ispunjene tehničke uvjete.
Koliko dugo si na T-comu? Može li se ugovor prijevremeno raskinuti bez prevelikog troška?
learon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2013., 13:08   #131
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
da 160kn je flat na 4 mbita ali zaboravio si da obavezno moras placati 73kn telefon htio ti telefon pa ne telefoniro ili ce ti oni isporuciti samo dsl ali ce ti naplatiti ko da imas i telefon. Znaci nemoze kod ht-a dsl bez telefona po toj cijeni jer ide gore cijena 73kn.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 13:18   #132
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
koji lopovi

sta mislite jel ima neka druga opcija? ako uzmem najeftiniji flat izade me recimo 1200kn 12mj. a meni treba 4 mjeseca previse mi je to. treba mi nes jeftinije..
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 15:07   #133
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Reko si da ti je slab signal od susjeda... podrazumjevam da se mozes sa njima dogovoriti za net ili im copiti sifru pa surfas preko njih free PS: provjeri dali imaju flat
Uzmes dva routera. Na jednoga nakacis usmjerenu antenu(mozes malu yagicu ili vecu ako su dalje susjedi) Prvi router u client mode spojis (preporucujem airlive n power ili tp link TL-WA5110G).
Tp link mozes jos uvijek kupiti dok airlive mislim da ne vec duze vrijeme makar je cak mozda i jaci od tp linka. Tp link ti je oko 250kn pa i nije skup. Ako se spajas sa kablom i netreba ti wlan onda ti je dovoljan samo taj jedan router.. Ako oces wlan onda ti treba jos jedan router kojega spojis u acces point i prvi i drugi router se povezu utp kablom. Drugi router sluzi da salje dalje wlan signal.
PS: Imam takvu situaciju doma slozenu kod sebe pa ako trebas sta pitaj. Isto tako imaj na umu da ja uvijek sam imo problem da ako si spojen wlanom da ti se veza prepolovi. Znaci ako imas 4 mbita net racunaj max oko 2 mbita van na wlanu dok ako se spojis utp kablom onda imas max brzinu.

Mislim da ti je ovo najbolja jos i najeftinija opcija. Opremu svu kupis za recimo 500kn polovnu, das nekome 100kn mjesecno koliko koristis net... i opet te sve ispadne oko 900kn prve godine.. a kasnije po 400kn mjesecno.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 17:00   #134
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
problem sta tu oko mene izgleda nitko nema wifi... ja ima ap od airlivea i 10dbi antenu, ali jedva 15% mi je najjaca mreza.

meni treba jednostavbno neka tarifa bez ugovorne obveze. moze bit na bon, stick, bilo kako... samo da je flat. ima ht nesto, ali nejasno je na njihovoj stranici dali je to bez ili sa ugovornom obvezom.. to je mobilni net, dobije se kartica i za nekih 215kn flat, tj. flat je do 25gb onda smanjena brzina, ali to bi meni bio dovoljno.. samo nigdje ne pise dali je to sa ili bez obveze.. moram pitat kod njih. imaju i snizenu cijenu na 135 ili tako nesto za mlade od 28, tako da bi nasao nekog da mi to uzme... ali nekako sumnjam da je bez obveze to...
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 23:50   #135
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Pa čini mi se da je VIP imao neku "Noćnu tarifu", npr. 22h-6h je flat i max brzina, a prek dana kuda koji mili moji

Tak da el torrente upogoniš preko noći, a preko dana osnovni net tipa email, vijesti, pcekspert i to je to...

Nek me netko ispravi ako griješim :/
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:31   #136
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
00-08

ako ne uzimas uredaj, nema ug obveze (osim kod vip-a na 3 mjeseca)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 06:23   #137
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Pa čini mi se da je VIP imao neku "Noćnu tarifu", npr. 22h-6h je flat i max brzina, a prek dana kuda koji mili moji

Tak da el torrente upogoniš preko noći, a preko dana osnovni net tipa email, vijesti, pcekspert i to je to...

Nek me netko ispravi ako griješim :/
Zavisi koliko je po danu osnovni net, koliki paket se uzme ako od 17GB ili i 33GB sasvim dovoljno mjesečno za surf a noćna ionako ne ulazi u te GB.

Tako da nemoj toliko podcjenjivački mogu ja u 8 sati napraviti više nego mnogi za 24 sata tog flata ako trebam.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 13:16   #138
tj1
the one
Moj komp
 
tj1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 179
Citiraj:
Autor learon Pregled postova
Pozdrav svima,

pokušao sam dobiti uslugu od Iskona (internet) i od Amisa (internet+telefon) no oboje je T-Com odbio uz obrazloženje da "nema tehničkih mogućnosti".

Koliko sam upoznat to znači da T-com nema više parica dostupnih za iznajmljivanje na toj centrali. No, može li (i smije li) onda T-com pružiti uslugu, jer, pretpostavljam, da me oni ne bi odbili sa obrazloženjem da nemaju tehničkih mogućnosti. Kako to provjeriti? Izgubio sam već skoro dva mjeseca čekajući da T-com odgovori prvo jednima pa drugima.

Radi se o Zagrebu, Špansko.

Je li netko imao sličnu situaciju? Nije vrag da sam osuđen na T-com i plaćanje nepotrebnog telefona kojeg ne mislim niti uštekati u zid.

Thx.
probaj VIP. kad nitko nije od t-coma dobiti pozitivne suglasnosti ili su ovi odugovlačili, VIP je riješio sve u roku 15 dana. i kod mene je u centrali t-com monopolističko govno, pa mi se cijena usluge povećava za 40kn...
MFPOS!
tj1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 17:14   #139
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
bas gledam ove vipove tarife, ali koliko vidim to je na 12 mj. ili 24mj...

http://www.vipnet.hr/internet/na-pretplatu/tarife

nocna je 50kn, ali meni treba net recimo 3-4 mjeseca max. jeli mogu ja uzet jedan od tih paketa, recimo ovaj od 9gb sto mi je dovoljno za sufanje i onda jos nocna za 50kn i skidam po noci... ali bez ugovora an godinu dve?
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 22:25   #140
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor Bajdo Pregled postova
bas gledam ove vipove tarife, ali koliko vidim to je na 12 mj. ili 24mj...

http://www.vipnet.hr/internet/na-pretplatu/tarife

nocna je 50kn, ali meni treba net recimo 3-4 mjeseca max. jeli mogu ja uzet jedan od tih paketa, recimo ovaj od 9gb sto mi je dovoljno za sufanje i onda jos nocna za 50kn i skidam po noci... ali bez ugovora an godinu dve?

Dva klika te je djelilo do ovoga:

"Uz tarife Dnevna Salsa i Samba nema obveznog ugovornog vezivanja.
Ugovorno vezivanje odnosi se samo ukoliko korisnik uz tarifu Samba odabere jednu od opcija (S, M, L, XL).
Ukoliko odaberete jednu od opcija i kupujete neki od podatkovnih uređaja za pristup internetu, možete odabrati ugovorno vezivanje od 12 ili 24 mjeseca."
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 22:37   #141
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Dva klika te je djelilo do ovoga:

"Uz tarife Dnevna Salsa i Samba nema obveznog ugovornog vezivanja.
Ugovorno vezivanje odnosi se samo ukoliko korisnik uz tarifu Samba odabere jednu od opcija (S, M, L, XL).
Ukoliko odaberete jednu od opcija i kupujete neki od podatkovnih uređaja za pristup internetu, možete odabrati ugovorno vezivanje od 12 ili 24 mjeseca."
ali samba je 2gb, zar ne? a koja je salsa??? 2 gb bi mi bilo premalo, jer to da samo mail i oko posla sta imam otislo bi mi u 15ak dana.. meni treba minimalno 4gb i to bi stvarno trebao pazit....

stick nemam. imam mobitel preko kojeg trenutno idem sa onom opciojom od bonbona...
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 23:03   #142
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pogresno si sve skuzio, a tu je kriv i VIP koji je to uzasno slozio.

Tarifa se zove Samba, koja kosta 70kn i dobijes 2GB prometa u njoj. Ako hoces vise prometa imas opcije: S (5 GB prometa, doplata 50 kn), M (9 GB prometa, doplata 80kn), L (17 GB prometa, doplata 110 kn) i XL (33 GB prometa, doplata 230 kn). I na to sve jos mozes dodati Nocnu opciju koja kosta dodatnih 49,80 kn i imas neogranicen promet i brzinu od 00-08 h.
Samo napomena za Opcije, recimo Opcija S ima ukupno 5 GB prometa, dakle nije 2 GB od Sambe + 5 GB od Opcije pa da dobijes 7 GB prometa, vec je 5 GB ukupno.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 23:25   #143
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
ma sam VIP je to užasno zakompliciral.
dok sam vidio te nove tarife, htio sam se prebaciti al mi ništa nije bilo jasno.

dok sam ih pital, rekli su mi da bi me neki ekvivalent staroj tarifi koštal 20kn više, tak da se nisam nit prebacival
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 08:22   #144
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Nije ništa zakomplicirao.

Meni je 15GB stare tarife + noćna koštalo isto kao sada 17GB + noćna. (ustvari 70 lipa jeftinije, 236,71kn - 236,01kn)

Zašto ne bih po danu uzeo 2GB više za istu lovu?

Za po noći mi to ništa ne znači ali po danu gdje se broje GB mi znači.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2013., 12:09   #145
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Bajdo Pregled postova
od tih 24 mjeseca, ja cu net koristit nekih 8 mjeseci. zato trazim nesto BEZ ugovorne obveze...
u HT-u mozes stavit mirovanje na 6 mjeseci pa se raspitaj oko toga
smw je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 02:53   #146
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Molio bih pomoć.

Trenutno sam podstanar i dijelim internet koji mi je uključen u stanarinu.
Već mi je nebrojeno puta prekipilo i stol je pretrpio dosta teške udarce, a meni su narasli rogovi kada sam nabrojao 10-15 uređaja na jednom jedinom sirotom routeru koji svi zajedno koristimo.
Meni je blago rečeno dosta toga da vikendom nemam internet zbog prokletog zagušenja veze, a da navečer moram molit boga da je sve u redu; pa sam se odlučio raspitati malo oko uvođenja moga neta.

Još nisam razgovarao s vlasnikom stana, ali pod pretpostavkom da nema provučenih kablova za još jedan internet, koliko bi me taj sport ispao? Pretpostavljam da se mora štemati da bi se isti provukli, zanima me isto samo koliko? Nemam pojma ništa o tome tako da bi morao to nekoga platiti...

Nadalje, treba mi samo internet veza, ništa pretjerano, bio bi zadovoljan i sa 3MB/s, upload mi je manje bitan, flat je must have, naravno. Također bi volio stabilnu vezu, a ne neke neobjašnjive spike-ove i smetnje svako toliko (to spominjem jer smo svojedobno ja i neki moji poznati imali takvih smetnji kod Optime).
Televizija i telefon me uopće ne zanimaju, a ugovor sam voljan potpisati na najviše godinu dana. Čak ni router ne treba biti nikakav poseban, ionako se mislim spajati sa žicom.

S obzirom da bi morao platiti i to famozno priključivanje tj. spajanje od razvodne kutije do kuće x kn, koji biste mi ISP preporučili, a da me u konačnici ispadne najjeftinije odnosno da dobijem najbolji omjer uloženo-dobiveno?

Gledao sam malo ovu temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71426
ali na dnu piše da je zadnji put ažurirano 25.09.2011. u 12:47. pa ne znam da li to još uvijek vrijedi...


Unaprijed hvala!
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 11:53   #147
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
nisam sad siguran, ali mislim da jedino t-com nudi uvođenje linije sa mogučnošću biranja trajanja ugovorne obveze (0, 12, 24 mj.). Mene je Iskon oženio na dvije godine jer nismo imali liniju u kući, odnosno imali smo pred nekih 5 godina ali je bila ukinuta, tako da su sve žice bile provedene.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 13:11   #148
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
bnet, ako imaš dostupnost ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 13:26   #149
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako si samo podstanar neces moci uvesti novu liniju na svoje ime, sve ce morati ici na vlasnika kuce.

Mozda se tvoj problem moze rjesiti na drugi nacin.
Sada ste na T-Comu i na 20 Mbit? Koristite modem koji vam je dao T-Com?

Uvodjenje nove linije je skupo, 625 kn ako zelis bez ugovora i jos 100-njak kuna za uvodjenje maxadsl-a bez ugovora i jos oko 650 kn za router. Za te novce se moze kupiti odlican Wlan router koji spojite u postojeci, podesite QoS i svi sretni i zadovoljni, nema vise stekanja ili zamrzavanja.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 13:43   #150
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
a možda bi se moglo preko t-coma maxnet mini, ako je vec podstanar
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na