Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2021., 13:03   #211
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Jeli neko ima/može naći, jer ja nisam uspio, isklopnu karakteristiku ETi OSP-10 limitatora? Ili bar u koju kategoriju on spada B C D K Z?

sad sam ga drza na 1.55x Ampera, a po kilovatima 1.39 puta(jer je voltaza pala na 209V), 20 minuta i nije iskocio.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.12.2021. u 13:27.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 17:41   #212
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ovdje > https://www.elvomat-trgovina.hr/prod...sp-10-25a.html
piše Karakteristika prekidanja D, Klasa selektivnosti 3.
Aktualni model je OSP-11 > https://www.eti.hr/proizvodi-i-uslug...imiter-16-k-10
njemu je Karakteristika prekidanja K.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 20:49   #213
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
On ti je na 209V moga izdržat 2kw cca. Kako su tromi,drža bi ti on i 16A neko vrime. Ja san na svoje oči mučija 32A i pa je na 61A.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 23:12   #214
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
25A je moj
Ovo je bila situacija, znaci 20 min sam ga drza na tom opterećenju, tio sam ja dok iskoci, al me omelo



Koliko ja mogu bit siguran u ove performanse? Mogu li bit siguran da uvijek mogu sa ovim dobiti ovaj rezultat, ili to nije bas konzistentno.

Svi grafovi su jako slabi u ovom 1-2 rasponu. Ugl na 2x opterećenja kazu da pada u sekundama, ali eksponencijalno raste vrijeme prema jedinici i skoro je nemoguće iscitati sta je na 1
3, 1.4 il 1.5. Oce li ikad nece li i sl.

dosad sam shellyima gasio kad pridje 6.3, ali par puta sam uvatio da je potrosnja dosegla 8 i nije iskočilo pa sam isa testirat granice
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 15:51   #215
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Dio moje drame sa strujom rijesen na zanimljiv način. Tražio od hepa da mi povećaju limitator sa 25 na 32A za prvu ruku, kad tamo ispada da ja imam vec zakupljeno trofazno 3x25A ili ti 17kW. Iz nekog razloga je to bilo reducirano(od strane hepa, pecatirano je bilo) na 1x25A

Došli iz hepa spojili svaki limitator na svoju šinu u ormariću, odspojili fazu koja je bila prije tu spojena izmedju šina, morao sam platiti limitatore 45 kuna i to je to.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 17:19   #216
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Imao si 17.25 a nisi ni znao.
Jesi dobio racun za limitatore?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 21:06   #217
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Bas tako, a tamo. e unnjih bilo zavedeno da je u mene 13kW ili ti 3x20A.

Nisam račun ali sam uplatio na njihov racun po nekoj ponudi, dokument od cca 15 stranica
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 12:14   #218
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Eeeeh kad bi sve to bilo tako jednostavno...

Dakle u ormaricu di je sat mi je to spojeno preko 1x limitator 40A i 2 osigurača po 25A

I ok iskocila mi fazadanas, svjestan sam tog potencijalnog problema, vec sam prije zvao svog električara da mi zamjeni ta dva osigurača isto sa limitatorima, jačima, da mi ne iskače u babinom stanu jer je tamo ormarić a nije mi zgodno ić doli stalno.

Kad ono zovem ja babu, kaze baba, sve ti je moj sinko dignuto u mene. Otiša do svog ormarića, kad ono iskopčan moj limitator o.O.

1. kako je moguće, ikad, da limitator od 25A iskoči prije osigurača od 25A, koji je prije iskakao kad bi ga krivo pogleda?
2. Limitator je neki SEZ L25, jel mozda on ne valja? apsolutno nikakvu specifikaciju ne mogu nac.
3. Sta sad radim opet zvat HEP da mijenjaju limitator? Mislim prošli limitator je bio samo 25A i struja nije bila podijeljena pa je iskakao, ali rijetko, sad je struja podijeljena a on iskočio na tipa 2 grijalice(1.2+1.6kw), komp, televiziju i napu.

Shelly 3EM mi jos nije spojen na sve faze(cekam elektricara) pa ne znam kolika je bila potrosnja u trenutku.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.02.2022. u 12:29.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 12:39   #219
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Točno znam kada ti je uletila ta varijanta sa jednom fazom / limitatorom,
svojevremeno su gurali te limitatore jer bi ti tek sa njima smanjili "angažiranu snagu" a sve kako bi manje plaćao ...
Poznato da svako par godina premišljaju / izmišljaju kako će te dodatno gulit + kW šta potrošiš.
Sad si se barem vratio na normalni trofazni priključak.

E sad, problem ti je (sam znaš da je prethodni "meštar" zasro stvar), treba rasporediti potrošače kako po fazama, tako po osiguračima.
Dio ćeš teško riješiti dok ne provučeš nove kabele gdje treba,
aludiram na onaj čuveni strujni krug sa xy utikača
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 13:25   #220
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A ovakva je situacija

1F(iskočila) - Rasvjeta, uticnice sobe desno sobe lijevo (skupa sa onih 33) 1f termo peci, kuhinja uticnice iznad, garaža (1 uticnica i jedan motor)
2F - Rasvjeta 2, klima, bojler, grijalica wc, pećnica, 1f termo peci, podno grijanje
3F - rasvjeta 3 i 4, Perilica posuđa, utičnice blagavaonica, perilica posuđa 2, 1f termo peci pećnica klima 2

Sve je to funkcioniralo samo na 25A uz Shellya koji je gasio bojlere i termo pec i podno kad bi zakrizilo, nema mi smisla da sad iskače, pogotovo da limitator iskoči prije osigurača, to znači da nešto ne valja od tog dvoje.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 14:43   #221
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Idi pa zbrajaj A potrošača, kako po fazi, tako i po osiguračima,
ne trebaš biti precizan u 0.1 A.
A i to je situacija kad baš sve radi u isto vrijeme.

I sam znaš da trebaš onih 33 razdijeliti na više osigurača a i faza.

Logično je da Limitator iskoči prije (unatoč tome šta sada imaš jačeg),
zbroji šta je tada radilo na njemu i vjerojatno ćeš biti blizu nazivne mu struje.

Pisali smo već negdje, ti limitatori su u principu "loši" osigurači i nije jednom bilo da ispada i na nižim strujama (kvaliteta, kalibracija).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 15:09   #222
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Kako pobogu ti mozes u svome stanu imati 3 sluzbena limitatora a spojen si doli u babe na jedan i dva neka osiguraca? Imas doma neku hebenu zavrzlamu a pola vjv nisi dobro objasnia niti shvatia. Imas li ti svoje brojilo a baba svoje ili ste na jednome satu?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 16:37   #223
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
U babe je glavna kutija, svaki kat ima svoje brojilo u toj ogromnoj kutiji, te kutije su sad po pravilu vanka, u nas je unutra jer se stavljalo valjda unutra prije.

Svaki kat tu ima svoje brojilo, iz tog brojila idu zice na osigurace. Iz tih osiguraca ide u svaki stan do razvodne kutije od stana. U mene su prije tu bila 3x25A osiguraca, od kojih je bio spojen samo jedan, koji je redovno iskako, pa sam zvao električara da ga zamjeni i stavio mi je limitator od 40A tu jer je u stanu limitator od 25A

U stanu je razvodna kutija sa 3 šine. Prije je na prvoj bio taj limitator od 25A, ostale šine su bile prespojene međusobno.

HEP je odspojio šine i stavio limitator od 25A na svaku šinu. A dole u babe ponovo spojio jos ta 2 stara osigurača od 25A. Ja sam mislio da oni iskaču, ali ne, iskočio je novi limitator od 25A.

Jesam li sada jasnije objasnio? Ako nisam samo slila. može riješiti probleme
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 08:11   #224
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ako je baba npr ispod tebe,u stanu ima brojilo,trebala bi imat i ona dolje neku svoju ploču s osiguračima za svoj stan? Ako je tako,limitatori su morali ić kod nje a ne kod tebe. Kod tebe jedino ako si ti prvi iza brojila a baba se napaja s tvoje ploče a iz oriče to još nisan skužia. Još uvik se nisan snaša u tom kaosu.
Nadalje,kako si ranije pisao,nemaš niti blizu simetrično opterećenje. Jedna faza je pretrpana a dvije ne. Sa strujnim kliještima bi trebalo ustanovit što i kako i rasteretiti i nikad više neće past. Limitatori su tromi osigurači. Ti drmneš preko 6kW za ga srušit i zapravo se ništa nenormalno nije desilo.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 09:25   #225
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Tako je, ona ima svoju malu kutiju sa svojim limitatorom, sa svojim brojilom u velikoj.

A meni iskace prva fazi (par postova povise) ova koja u biti ima najmanje opterećenje

Za amper klista imam shellya ali mi nije jos montiran, cekam elektricara.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 13:28   #226
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Nemaš pojma jednim dijelom da izvineš pa mi ne znaš ni objasnit. Ajmo ispočetka.
Imaš li ti svoj službeni hepov sat a baba svoj ili si spojen na babu?
Kažeš baba ima 1 limitator a ti 3,tu te počinjem gubit.... Ne more baba imat 1 a ti 3 da ga hebeš ako ste na istom brojilu. Po ps-u bi prva ploča nakon brojila morala imat 3 limitatora pa onda sve ostalo. Daj radije sliku ako ne uspiješ objasnit do kraja setup.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 13:49   #227
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Pa ja sam skužio da je u babe glavna kutija di dolazi dovod sa stupa, u kojoj se grana po brojilima, ali sva su toj kutiji, iz kojih onda ide na osigurače, pa dalje prema stanovima u njihove lokalne razvodne kutije. Jedino mi malo čudno da su osigurači iza brojila pa onda tek limitatori u stanovima. Di se nalaze pancer osigurači koji trebaju bit prije brojila, isto u toj kutiji ili na tavanu il di je već doveden vod sa stupa?
Njega sad muči zašto mu je izletio novi limitator u stanu a ne ovaj osigurač kod babe u "glavnoj" kutiji, tik iza njegovog brojila. Moguće da je novi limitator podešen malo drugačije od starog i da na manjoj struji iskapča, to bi morao usporedit karakteristike osigurača i limitatora da skužiš koji bi prvi trebao izletit u kojem slučaju. Kod kratkog spoja je gotovo sigurno da će prvo izletit osigurač jer je puno brži od limitatora, i to onaj najbliži kratkom spoju ako su svi jednako brzi, makar je kod tebe čudan slučaj jer imaš osigurače pa još x metara kabela i tek onda limitator i valjda iza njega još 10-16A osigurača u lokalnoj kutiji...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 14:05   #228
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Pa ja sam skužio da je u babe glavna kutija di dolazi dovod sa stupa, u kojoj se grana po brojilima, ali sva su toj kutiji, iz kojih onda ide na osigurače, pa dalje prema stanovima u njihove lokalne razvodne kutije. Jedino mi malo čudno da su osigurači iza brojila pa onda tek limitatori u stanovima.
E točno takva je situacija.

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Di se nalaze pancer osigurači koji trebaju bit prije brojila, isto u toj kutiji ili na tavanu il di je već doveden vod sa stupa?
Nije sa stupa nego iz zemlje al vjerojatno je to sve isto. Pancer osigurači su vanka na stubištu, u odvojenoj zaključanoj kutiji.

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Njega sad muči zašto mu je izletio novi limitator u stanu a ne ovaj osigurač kod babe u "glavnoj" kutiji, tik iza njegovog brojila. Moguće da je novi limitator podešen malo drugačije od starog i da na manjoj struji iskapča, to bi morao usporedit karakteristike osigurača i limitatora da skužiš koji bi prvi trebao izletit u kojem slučaju. Kod kratkog spoja je gotovo sigurno da će prvo izletit osigurač jer je puno brži od limitatora, i to onaj najbliži kratkom spoju ako su svi jednako brzi, makar je kod tebe čudan slučaj jer imaš osigurače pa još x metara kabela i tek onda limitator i valjda iza njega još 10-16A osigurača u lokalnoj kutiji...
Tocno tako, zašto mi izleti novi limitator, a ne stari osigurač oba 25A. Kratki spoj nikad dosad nisam imao, nezz zašto bi se sad odjednom pojavio, i to samo jednom. A u slučaju KS bi opet neki od ovih "običnih" 16A osigurača trebao prvi izletiti ako se ne varam? Sve naopako u mene
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 14:10   #229
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja bi samo rekao da su ti sad ugradili ispravan limitator koji radi svoj posao - izbacuje kad struja pređe 25A. Osigurači su primarno za zaštitu od kratkog spoja i često znaju dosta dugo držat malo veću struju od nazivne, naravno što veća struja prije će odradit. Tako da je ovdje vjerojatno samo slučaj da limitator ima bržu karakteristiku prekostrujne zaštite što ne bih rekao da je loše ili krivo. Nisam električar već se samo slabo sjećam stvari s faksa
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 16:49   #230
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ajd slikaj limitatore i te osigurace u babe.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 09:42   #231
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
E malo kasnim sry:



OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 13:44   #232
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
I dalje se ne snalazim najbolje. Vidim da je brojilo trofazno i da je iznad njega jedan limitator i jos neki obicni automatski osiguraci. Na drugoj ploci vidim 3 limitatora i tu je ajmo rec sve kao ok al vjv nesimetrično. Ako dolje kod babe padaju neki osiguraci prema tebi onda limitatore treba staviti dolje ili spojiti direkt na brojilo izvod prema tebi. Koristite li ti i baba isto brojilo? Jel baba uopce tvoja? 😂

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 15:16   #233
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Zanemari babu za tehnički dio, baba je jedino problem ako padne osigurac u 2 ujutro, ja se mogu j**** do 7-8 il do kad se baba probudi. Zato je to problem.

Zanemari i ovaj osigurac od 16A i tajmer to je od rasvjete stubista, dopalo na moje brojilo.

Dole kod brojila su ti automatski osiguraci koji su mi prije iskakali, tj jedan je iskaka jer je bilo monofazno. Pa mi je elektricar dosao staviti ovaj limitator od 40A umjesto tog automatskog osiguraca jer je u stanu limitator od 25A. Da mi ne iskace više.

Neki dan dolazi hep i uključuje mi 3 faznu struju, dodaje 2 limitatora, ostavlja starog kako je. Kod brojila ptva faza ostaje kako je a spoji preko ta dva stara osiguraca dva nova limitatora.

Tehnički problem : limitator oznacen 3f iskace prije nego automatski osigurac, jeli taj limitator neispravan?
Zašto to pitam, zato jer stari limitator od 25A,opterećen sa tom jednom i + 2 dodatne šine, nije iskočio osim ako nisam baš pretjera(upalio sve živo, 50+A na 10 minuta). Ovaj je dakle iskočio na 1/3 opterećenja, a automatski osigurač koji je iza njega nije iskočio, koji bi po svim zakonima karakteristika morao iskočiti puno ranije.

Ove automatske osigurače dole planiram zamjeniti sa limitatorima tipa 32A samo da mi nebi iskočilo, ali me iznenadilo što nije iskočio osigurač, nego limitator.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.02.2022. u 15:23.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 01:27   #234
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Istina,nije normalno da gore ispada limitator a dolje osigurač ne. Ti novi limitatori mi nisu sjeli i ne bi me čudilo da je neispravan. Preferiram svakako ETI OSP 10. Preporučam da,ukoliko si sam na brojilu bez babe i ikoga,dolje staviš 3x25A limitatore koje bi onda hep plombirao ta 3 komada te jedan osigurač od 10 ili 16A za stubište a u stan npr 3x20A limitatore. Postoji i varijanta ukoliko si samo ti spojen na brojilu da se taj tvoj kabel ubode direkt u brojilo i onda limitatori mogu ostat u stanu samo onda treba izmajmunirat kako napojit stubišnu rasvjetu. Staviš li dolje sam npr 32A prije limitatora od 25A u stanu,može se tretirat ko neovlaštena potrošnja tj krađa struje. Računaj limitatore,bez obzira na položaj (kod brojila ili u stanu) kao granicu između hepa i tebe. Tvoje je iza njih a njihovo prije i do njih uključujući i njih.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 08:07   #235
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Zašto ne bi bilo normalno? Treba pogledati karakteristiku jednog i drugog. Zašto je uopće dolje osigurač pa onda tek ide na limitator?

Evo neko ispitivanje tog limitatora:

https://exteh.hr/wp-content/uploads/...-E-2-52012.pdf
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 09:14   #236
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ako je ono gore uistinu limitator i ispravan je,ne bi smio pasti prije onog dolje slabijeg.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 11:40   #237
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,784
Rentani stan, imam B16 osigurač za veš mašinu, jedna utičnica. U dolasku je sušilica pa me zanima treba li tu šta kemijati i pojačavati, prelaziti na C osigurač? Pošto je jedna utičnica u pitanju, koliko je pametno koristiti spliter za dva uređaja?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 12:34   #238
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ne treba mijenjati / pojačavati osigurač, pogotovo ako neće raditi istovremeno.

Pokušaj naći kvalitetno napravljen "lupež",
vidi kako je napravljena utičnica tj. jeli čvrsto pihvača pin - ove utikača,
da su žice dobro pritegnute ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 12:59   #239
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Na b16 radi normalno sušilica, perilica i kuhalo odjednom. Tako da nemaš frke
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 13:09   #240
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Na b20 imam 33 utičnice, ves masina,frizider, televizija, odvlazivac, ovlazivac, napa, sterilizator, grijac bocica, komp, punjaci, nekad i usisavac. Nije jikad iskočilo

kad je bio b16 iskocio je jednom kad je radila perilica grijalica 2kw, usisavac, televizija frizider
OuttaControl je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na