Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2009., 11:01   #1
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Kućište do 500 kn crno

gledo ovo

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.613.034

ako netko zna bolje za istu cjenu ili za nižu cjenu bolje,neka napiše,u obzir dolaze firme iz rijeke ali može i neki online web shop,ako će me doći jeftinije s poštarinom.

zaboravio reći da je napajanje dole,znači da je i ploča okrenuta prema dolje??je to bolje rješenje nego standardno ili nije???

gledajući slike ploča normalno stoji,nije okrenuta.


http://www.youtube.com/watch?v=UX_nXwX_EzU

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 06.05.2009. u 11:29.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 11:29   #2
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Ploča u tom kučištu ti je okrenuta prema gore kao i u ostalim standardnim kučištima. U globalu, to ti je i bolji položaj što se tiće hlađenja nego "obrnuti" položaj.
Pak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 11:42   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod tog Anteca, samo napajanje je dole, a ploča stoji prema gore kao i u 99% drugih kućišta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:12   #4
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Taj antec ti je nabolji izbor za te pare. Eventualno si pogledaj josSharkoon Rebel9 Economy Edition.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 23:47   #5
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Taj antec ti je nabolji izbor za te pare. Eventualno si pogledaj josSharkoon Rebel9 Economy Edition.
thermalteke m9 ima puno bolju unutrašnjost od tog antec-a a i ljepši je,ima kavez za diskove na kojem je 120mm vent koji uvlači zrak unutra te jedan ultra tihi vent otraga,za monztiranje diskova,optike i pci kartica netreba nikakav alat ..

borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 00:12   #6
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor borlic5 Pregled postova
thermalteke m9 ima puno bolju unutrašnjost od tog antec-a a i ljepši je,ima kavez za diskove na kojem je 120mm vent koji uvlači zrak unutra te jedan ultra tihi vent otraga,za monztiranje diskova,optike i pci kartica netreba nikakav alat ..

frend ima taj termaldrek pa da napravim osvrt...
ajmo krenut od vanjskog izgleda. m9 solidno izgleda, nije prenapadno.
unutrašnjost:tak-tak.nije baš prostrano.
ventilatori:definitivno preglasni, a nisu ni pouzdani jer se nakon godine dana jedan od njih prestao vrtit-ležaj se potrošio, sad ga frend masti svakih tjedan dana da bi se uopće zavrtio.
kavez:nemožeš ga izvuć bez da skidaš matičnu jer se vadi prema nutra.zapinje po komponentama matične.
tool-les montiranje optike je solidno riješeno, zapravo jedina stvar koja valja na cijelom kućištu, jer isti taj tool les sistem pci kartica je katastrofa-puca nakon par mjeseci korištenja, a ni ne drži kako spada.
prednji 3.5mm konektori-mora ga držat prema gore da bi ga realtek prepozno, inače uopće ne svira.
na kraju krajeva nemože ga više ni upalit jer je puko gumb za paljenje- ne vraća se više.
cijena:533 hrvatskih krznenih životinjica.
antec:499 hrvatskih krznenih životinjica.

ps @borlic5
jel ti imaš to kućište ili...?
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 10:30   #7
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
da imam .. već nekih 6mj i nikakvih problema nemam.. ništa ne puca.. ventovi su ultra tihi i ljepo izgleda ..

kad sam kupovo sam pogledo antec 300 ona unutrašnjost je na razini jednog codegena zato sam i kupio M9 sa kojim sam i više nego zadovoljan
borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 10:57   #8
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor borlic5 Pregled postova
da imam .. već nekih 6mj i nikakvih problema nemam.. ništa ne puca.. ventovi su ultra tihi i ljepo izgleda ..

kad sam kupovo sam pogledo antec 300 ona unutrašnjost je na razini jednog codegena zato sam i kupio M9 sa kojim sam i više nego zadovoljan
ok nema problema.samo sam reko kaj se frendu sve desilo.
@tvorac teme
ja bi na tvom mjestu uzo anteca.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 16:22   #9
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor borlic5 Pregled postova
da imam .. već nekih 6mj i nikakvih problema nemam.. ništa ne puca.. ventovi su ultra tihi i ljepo izgleda ..

kad sam kupovo sam pogledo antec 300 ona unutrašnjost je na razini jednog codegena zato sam i kupio M9 sa kojim sam i više nego zadovoljan
najgore mi je što ga u linksu(antec 300) nemaju moram ga prvo naručit pa onda vidjet kad ga dobiju,pojasni "riječi unutrašnjost ko codegen"??što bi to trebalo značit.

http://i39.tinypic.com/zthvkw.jpg

na slici sam napisoda je bitan razmak između vrha ploče i venta i da mi stane gtx 260.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:29   #10
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
najgore mi je što ga u linksu(antec 300) nemaju moram ga prvo naručit pa onda vidjet kad ga dobiju,pojasni "riječi unutrašnjost ko codegen"??što bi to trebalo značit.

http://i39.tinypic.com/zthvkw.jpg

na slici sam napisoda je bitan razmak između vrha ploče i venta i da mi stane gtx 260.
Stane 4870X2!

Sere. Da ti ja pojasnim! Unutrašnjost je po meni odlična. Sve na mjestu. Kakav kodeđen. Ili termalcrap. Rubovi u antec 300 su svi zaobljeni, kvalitetno psu je dolje. (ja imam tx 650 i vent prema dolje) imaš 2x 120 vent ulaz.
Jako veliki plus je periva zaštita od prašine! Čisti 99% prašine. Malo se uvuče ipak - ko i uvijek, ali sve u svemu odlično kućište.

Zamjerka je smještaj HDD - kad se stavi dolje vibrira! Ja sam kupio onaj sharkoon set za 50 kn i stavio hdd gore ispod dvd-a. Ubio sve vibracije. (računaj da kroz god-dve dolaze ssd od 2.5" koje lako staviš dolje tak da to i niije tak strašno)
Ventovi su ko i na svim kejsovima. Za zamjenu. 60kn košta 500rpm nije sflex nego onaj drugi. 3 takva i još 1 140mm od 500rpm i imaš nečujni propuh!

Dakle
+
lijep neupadljiv izgled
vrlo dobre temperature i smještaj
mjesto za kabele iza 3,5" hdd-a
kvalitetna izrada
mjesto za 2x120mm venta naprijed, 1x120 otraga i 1x140mm gore
mrežica za prašinu

-
glasni ventovi (al kolko vidim svkai je glasan)
nema suspenzije za HDD - vibracije! (al kak reko ak ćeš imat do 3 HDD možeš ih spičit gore u 5,25" prostor do ssd-a)
CIJENA!!! Da Cijena u Jebenoj RH! 500 faking kuna! vani je 50 eura! Uzmi ga u Austriji, NJemačkoj il Eu ak možeš.


Neko trpa šarkoon s ovim Antecom. Dajte nemojte biti smiješni! Ovo je za 3 klase iznad.
šokre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2009., 18:39   #11
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
http://forum.xcpus.com/general/12017...dget-case.html

Evo ti review. Gdje god sam čitao kvaliteta se ističe a takav i ja imam dojam. Ako hoćeš nečujno gledaj Antec SOLO. Ali moj se ne čuje vjeruj da ne lažem.

ja ne kužim kak se onom tipu M9 thermalcrap čini kvalitetniji!!??
S antecom dolazi hrpa onih šarafa za koje ne treba šarafcijger. Bolje mi je to x puta od ove plastike tool-less.

Anteca uzmi al nađi jeftinije.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:46   #12
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 18:46   #13
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
nemam di jeftinije nać,adm će me doći poštarina 50 kn pa ću preskočit 500kn,imam na e-bayu ili vani pa će carina opalit
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 00:56   #14
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Meni nis ne vibrira u 300 a imam hdd-ove upravo dole zbog fortona pnf-a koj ima kratke kablove u pm.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 08:51   #15
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
http://forum.xcpus.com/general/12017...dget-case.html

Evo ti review. Gdje god sam čitao kvaliteta se ističe a takav i ja imam dojam. Ako hoćeš nečujno gledaj Antec SOLO. Ali moj se ne čuje vjeruj da ne lažem.

ja ne kužim kak se onom tipu M9 thermalcrap čini kvalitetniji!!??
S antecom dolazi hrpa onih šarafa za koje ne treba šarafcijger. Bolje mi je to x puta od ove plastike tool-less.

Anteca uzmi al nađi jeftinije.
meni se čini a i čini se svim stranicama koje su testirale TT M9
http://www.overclockersclub.com/reviews/thermaltake_m9/

TT M9 jednostavno je bolje kućište,kvalitetnije,ima bolju unutrašnjost,bolje sređen kavez za diskove kojeg antec ni nema .. bolje i tiše ventilatore naravno ima mrežu protiv prašine također preko cjele maske uostalom pogledajte malo zadnju stranicu ovog linka kojeg sam stavio sve će vam bit jasno .. jer kad sam kupovo gledo sam antec-a 300 i M9 presudila je unutrašnjost i onaj ventilator na antecu koji je na vrhu kućišta kroz kojeg ide najviše prašine u kućište kad pc neradi

još jedna glupost na antecu 300 kad imaš puno pci kartica u računalu napajanje dole jedva diše ,pametnije bi bilo da su napravili rupu na dnau da napajanje uzima zrak iz vana kao npr zalmanova kućišta
borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 14:40   #16
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Ha cuj da imam puno pci kartica u kucistu nebi uzeo ni 300 ni m9 nego neko big kuciste. Sve ima svoje prednosti i mane. Po meni napajanje koje je gore u kucistu onemogucava stavljanje nekog velikog hladnjaka na cpu tak da je sve to relativno. Nekak mi tt ne uljeva povjerenje od onog sta sam vidil i sta ljudi pricaju sto se tice kvalitete al moram priznat ovaj mi m9 bolje vizualno izgleda od 300 al opet mislim da tu i staje predost koju po meni ima nad 300.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 14:56   #17
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Imao sam ovo kućište:

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTe...&Sifra=7740019

- uvjerljivo najviše prostora za najmanje para i dosta je funkcionalno
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2009., 15:05   #18
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
pozdrav
ne kuzim kakve vibracije na antecu? pa ja sam dobio gumene serafe bas protiv vibracija diskova, vibracije = 0

Kuciste je zakon, jedina zamjerka je vent smjesten između napajanja i diskova, pa se kablovi od napajanja jedva daju provuc gore, bar kod mene.

Ostalo sve je za 10!
ubik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na