Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2021., 22:51   #1231
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Iskreno nikad nisam čuo za taj brend niti nemogu naći ikakvi kvalitetan review tako da bih se klonio takvih stvari.

Inače kad smo kod toga izgleda da bi se trebalo od MSovih izbjegavat u širokom luku.

https://ibb.co/5Bbjjt6


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Znači imam taj model romobila i imam preko 1200km po raznim terenima s njim i stvarno ga ne štedim i malo su rasklimani i volan i ručkice, ali da ti ovak pukne volan moraš ga životinjski mučit, ili mora bit vanserijska greška.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 14:51   #1232
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Prvi romobilski udes

Bas me hoce da pisem zadnja dva dana u temi, a danas je poseban razlog.

Potvrda da ne cini samo romobilisti prekrsaje. Vozim Zagrebackom, ha, valjda koji stotinjak metara nakon velikog ulaza Tokica, na istoj strani, na svakih stotinjak metara, ima jos poneki veliki ulaz gdje su smjestene firme i skladista.

Zena u sluzbenom vozilu (saznajem post udesa) stoji mirno na mjestu, nesto gleda, jel mobitel, ili slaze stvari, nisam mogao vidjeti, jer je sajba imala nesto odbljeska od sunca. Ulazim s manje od 10-tak pored nje, a ona, iz cista mira krece, bez da je pogledala ispred sebe. Suvozackom stranom kotaca presla preko romobila, da je nastavila, bez da gleda, zamalo mi je i noga otisla prema unutra. Srecom, brzo sam se izvukao i okrenuo na suprotnu stranu.

Vilica i blatobran - sve zaglavljeno na prednjem kotacu, nisam mogao ni pomaknuti, vjerojatno je motor jos radio i okretao dok je prelazila preko njega.

Sluzbeno vozilo, molim Vas da ne prijavljujemo, ja cu sve podmiriti.

A uzeo jutros romobi, da sve brze obavim i da se vratim nazad, a sad na drugom dijelu grada, ne mogu se pomaknuti. Zovem servis, da vidim ima li koga, uzimam Taxi i ostavljam ga. Danas ce, ako stignu, javiti kolika je steta i sto treba (ako) treba novo.

Bolje stvar nego covjek, samo, gnjavaza. U poretku svemira, neki smisao, sinhronicitet, ali nisam ga jos dokucio, jer sam izgubio nepotrebno vrijeme.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 10.08.2021., 21:35   #1233
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Znači imam taj model romobila i imam preko 1200km po raznim terenima s njim i stvarno ga ne štedim i malo su rasklimani i volan i ručkice, ali da ti ovak pukne volan moraš ga životinjski mučit, ili mora bit vanserijska greška.
Ako nisi znao taj MS je zapravo kopija Aerlanga H6 koji košta 700 eura.
A MS kao firmu neželim niti spominjat mislim da dobro znam kakvi su po napajanjima za PC.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 09:27   #1234
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ako nisi znao taj MS je zapravo kopija Aerlanga H6 koji košta 700 eura.
A MS kao firmu neželim niti spominjat mislim da dobro znam kakvi su po napajanjima za PC.
Nije kopija, nego je to rebrand.
https://www.youtube.com/watch?v=E36W...channel=Pirate

Bio je po 399 eura prije godinu dana, razmišljao sam da ga naručim.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 09:53   #1235
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Pa tak mi je svejedno šta je, ko je, čije je, dobra cijena, odličan romobil za te novce.
Kad istekne garancija budem napravio sjedalo za njega, možda ga još malo modificirao, ojačao tu dršku za stup volana...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2021., 11:46   #1236
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bas me hoce da pisem zadnja dva dana u temi, a danas je poseban razlog.

Potvrda da ne cini samo romobilisti prekrsaje. Vozim Zagrebackom, ha, valjda koji stotinjak metara nakon velikog ulaza Tokica, na istoj strani, na svakih stotinjak metara, ima jos poneki veliki ulaz gdje su smjestene firme i skladista.

Zena u sluzbenom vozilu (saznajem post udesa) stoji mirno na mjestu, nesto gleda, jel mobitel, ili slaze stvari, nisam mogao vidjeti, jer je sajba imala nesto odbljeska od sunca. Ulazim s manje od 10-tak pored nje, a ona, iz cista mira krece, bez da je pogledala ispred sebe. Suvozackom stranom kotaca presla preko romobila, da je nastavila, bez da gleda, zamalo mi je i noga otisla prema unutra. Srecom, brzo sam se izvukao i okrenuo na suprotnu stranu.

Vilica i blatobran - sve zaglavljeno na prednjem kotacu, nisam mogao ni pomaknuti, vjerojatno je motor jos radio i okretao dok je prelazila preko njega.

Sluzbeno vozilo, molim Vas da ne prijavljujemo, ja cu sve podmiriti.

A uzeo jutros romobi, da sve brze obavim i da se vratim nazad, a sad na drugom dijelu grada, ne mogu se pomaknuti. Zovem servis, da vidim ima li koga, uzimam Taxi i ostavljam ga. Danas ce, ako stignu, javiti kolika je steta i sto treba (ako) treba novo.

Bolje stvar nego covjek, samo, gnjavaza. U poretku svemira, neki smisao, sinhronicitet, ali nisam ga jos dokucio, jer sam izgubio nepotrebno vrijeme.



...

mora da je karma, šteta romobila i auta.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 23:52   #1237
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Pozdrav ekipa.
Upgradeao se danas sa Ninebot ES4 na Tomini H08, te imam par pitanja 😁
Postoji li aplikacija na mobitelu, kao sto to ima Segway? Odn. kako pratiti stanje baterije i sl, fw upgrade..
Imam 184cm, te mi je volan tj. stup nizak malo. Postoji li mogucnost da se na neki nacin to podigne?
Takodjer, volio bih uzeti dodatna svjetla, pa vas molim za preporuku, opcenito sto obavezno uzet za ovakav romobil. Uletio mi je danas nenadano, pa ne znam puno o njemu, a ne mogu naci ni vise informacija na netu, user manual,....

Evo dvije slicice od danas prilikom preuzimanja na Pagu 😁


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 13:16   #1238
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Pozdrav ekipa. Upgradeao se danas sa Ninebot ES4 na Tomini H08, te imam par pitanja 😁 Postoji li aplikacija na mobitelu, kao sto to ima Segway? Odn. kako pratiti stanje baterije i sl, fw upgrade..
Ne znam kolika je baza dodataka za tvoj konkretan model, pa istrazi, postoji li ekvivalent projekt koji postoji za Xiaomi i zove se : Dashboard

Za one koji zele samostalnu soluciju bez potrebe za ikakvim spajanjem i mobitelima. Dashboard poveznica





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 15:58   #1239
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
jel ima šta od El. romobila do 2k kn da valja ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 21:29   #1240
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ima ko ideju di nabaviti adapter za punit gumu?
Pod 90st ne pase, pod 45 nisam uspio nigdje naci, ne ide niti sa gumenim adapterom iz Decathlona.

*************
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: tor. 07.09.2021. u 07:21.
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2021., 13:27   #1241
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
@jucca takav sličan imam namms e20 pa mogu normalno punit, natakni peikljucak gore i pomakni lijevo/desno dok ne primi, moze se ventil malo kretat bez problema


@devaa
Sumnjam..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 23:51   #1242
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
...

Prosli mjesec saznah za unikatne gume na trzistu, proizvedene u Italiji iz jedne jedine tvornice, deklarirane na trajnost od 10k kilometara.



Nazalost, cijena bi mogla odbiti ponekog vozaca romobila, jer ulazi vise u kategoriju auto pneumatika, no, kad sam provozao jedan krug na 365-ici vlasnika koji je vec montirao iste, malo je reci da sam odusevljen, te da vrijede svake lipe. Tko god moze standarno, ili prosirenjem 10" gume imati na svome romobilu, posebno ako nema amortizere, ove gume ce ga oduseviti.

Najblize sto se moze pribliziti amortizaciji, bez fizicke amortizacije. Dovoljno je da pogledate slike i detalje, pa ce biti jasnije. Narucio neki dan, narucuje se drito iz tvornice, te se veselim da sto prije stignu.

1) PMT E-Fire Radial Tubeless Tyres

2) Monopattino Italia

_________________

Jos sam malo pretrazio o prekrasnom Bockaj romobilu, pa se tako jednom prilikom i prodavao na oglasniku :


Moneghette cafe racer 2.0, 2016 god.

Moneghette

Ali i dalje mi nije jasno, da nema nikakve kronologije, koncepta, izrade, ili bilo kakvih podataka o razvoju. Pa se pitam, tko je stvarno to radio, za koga i kada, jer spominje se od 2015.

...



*** deveta minuta (9:42) ***

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 22:55   #1243
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
I ja mislim upgradeat gume na svom Tominiju.
Isao bi na tubeless, trenutno su obicne gume sa buvelom (nemam pojma kako se to ispravno kaze
Zna li tko hoce li pasat, i da li sto jos od djelova trebam uzet. Ventile?
Inace romobil rebrand Kuugo G Booster 10" gume

https://imgur.com/gallery/fDRH4jm

Ovdje pise da idu 10"

https://www.google.com/amp/s/www.ele...-tubeless-tyre

A ovdje kažu da idu i 11" pa mi nije bas jasno 😁

https://baraholka.onliner.by/viewtopic.php?t=24177951

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 22:40   #1244
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Romobil znalci, koji bi onda bio best buy u segmentu vece nosivosti (mozda bi kcer koji put kratko provozao) u rangu 5000-6000-7000k. Radje 5 ali ako je best buy 7 ok. Kugo?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 23:28   #1245
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
U tim ciframa se ipak gleda vise stvari od puke tezine. Ako hoces tezinu gledaj Xiaomi. A za te novce, kad me ne bi smetalo nositi u jednoj ruci +25 kila, plus dodaci, plus u drugoj ruci hrpu stvari, te pentrati po gradu po zgradama na vise katova, na x lokacija, uzeo bih bez razmisljanja Vsett 8+.

Za novce koje spominjes pocetni Vsett 8 ti ulazi (6800kn) mislim da je 21 kg tezak. Nista na trzistu meni poznato, nema tako dugi hod amortizera kao kod 8-ice, nisam probao 10+, ona ima podesavanje, pa valjda moze isto tako imati.

Ali Vsett 8 dok stojis na mjestu, imas osjecaj (naspram drugima) kao da sjedis na zracnom ovjesu, 8 je Citroen s hidro ovjesom, zadivljujuce udoban. Toliko je udoban i poseban osjecaj, da ga niti na jednom drugome, cak ni 3x skupljem, nisam osjetio.

Jedino sto bih prvi napravio, skinuti sve dijelove, ofarbati kod auto lakirera, pa sve vratiti. Militarija boja u kojoj dolazi, nekoga ne smeta (vidi slike) a mene ubija u pojam. Odi u Romobiliju, ili ducan koji ga blizu tebe drzi. Navodim prvi, jer znam da je izlozen. Probaj pa vidi od svih modela, dal ista ima takvu udobnost po gradu. Za 8 je obavezna dodatna kupovina lampe, jer seksi Led stanga, mada izgleda super atraktivno, jako slabu funkciju u nocnoj voznji ima.



...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.09.2021. u 23:34. Razlog: zjev, zjev, padaju slova....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 20:45   #1246
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
U tim ciframa se ipak gleda vise stvari od puke tezine. Ako hoces tezinu gledaj Xiaomi. ...
Na koji Xiaomi si ciljao? Svi mi se cine dosta male nosivosti?

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
A za te novce, kad me ne bi smetalo nositi u jednoj ruci +25 kila, plus dodaci, plus u drugoj ruci hrpu stvari, te pentrati po gradu po zgradama na vise katova, na x lokacija, uzeo bih bez razmisljanja Vsett 8+.
...
Zahvaljujem, definitivno cu ga onda uzeti u obzir. Izgleda mean machine taj Vsett 8+.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 21:35   #1247
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104