Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2020., 09:21   #1081
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Meni je neke dorade i popravke došao jedan kinez sa duplim 2x600W=1200w pogonom.
Ovakav https://www.aliexpress.com/i/33033914456.html


Moram priznati da je ovo već opasan stroj , naročito sa twist ručkom gasa (prebacio sam ga kasnije na palac dodavanje ) jer ga je vrlo teško kontrolirati pošto su glavni oslonac ravnoteže ručke.


Čupa, vuče i nema uzbrdice sa mojih 100+ kg da se iti zamislio a kamoli zastao
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 09:50   #1082
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Meni je neke dorade i popravke došao jedan kinez sa duplim 2x600W=1200w pogonom.
Ovakav https://www.aliexpress.com/i/33033914456.html


Moram priznati da je ovo već opasan stroj , naročito sa twist ručkom gasa (prebacio sam ga kasnije na palac dodavanje ) jer ga je vrlo teško kontrolirati pošto su glavni oslonac ravnoteže ručke.


Čupa, vuče i nema uzbrdice sa mojih 100+ kg da se iti zamislio a kamoli zastao
Sam si ga slagao ili samo prerađivao?
strgani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2020., 10:09   #1083
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Popravljao/prerađivao ručicu gasa i instalacije te nabavljao/prepravljao punjač.


Neznam koliko se isplati sastavljat ovako nešto jer ako kupiš 2x motor, 2x kontroler , bateriju, i bez ostalih dijelova izaće skuplje nego da kupiš za 600 eura gotovi.


https://www.aliexpress.com/item/4001...34369813f25fbb
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 15:05   #1084
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Uzeo sam si truda pa sam procitao barem zadnjih nekoliko stranica a ukazala mi se odredjena potreba koju mislim da bih mogao rijesiti ovakvim prometalom.

Ako sam dobro razumio, uclanjenjem u HUVER ostvaruje se 15% popusta na placanje gotovinom u CityCoco trgovini. Predpostavljam da se to odnosi na istaknute cijene na web trgovini.

E sad, nakon puno gruntanja, imam dnevnu dionicu od ~5km sa sirokim plocnikom i biciklistickom stazom koja mi je klasicna dnevna ruta. Radi se o Vukovarskoj (od Savske do Radnicke) i do prije korone, nije mi bilo mrsko sjesti na tramvaj i odraditi ju, jer sam uvijek znao da cu doci u fiksno vrijeme. Naravno, s cestovnim motornim prometom nije tako, tramvajem mi se vise zbog epidemiologije ne vozi, pa mi se ovakvo prometalo cini idealno.

Izvukao sam si 4 potencijalna kandidata, s razlikom u cijeni od skoro 2.5k kn; jasno, volio bih proci sto jeftinije s obzirom na moje potrebe, a s druge strane, ako ce mi usteda od x kn prouzrociti zajebanciju s dijelovima i kvarovima - ne zelim si to u zivotu.

https://citycoco.hr/proizvod/city-cr...aterijom-10ah/
https://citycoco.hr/proizvod/neon-pr...h-lg-baterija/
https://citycoco.hr/proizvod/zero-8-...l-500w-13ah-2/
https://citycoco.hr/proizvod/kugoo-g...13ah-45kmh-10/

Nije mi problem sici s njega na semaforu a dionica ima relativno solidan asfalt. Jedina dvojba je oko izdrzljivosti i zamjenjivosti baterije, jer koliko vidim, svaki bez greske odradjuje moju rutu, cak i ako zastranim iz nekog razloga negdje.

Jedino sto me muci su te gume o kojima svi pisu pa sam se tu izgubio, s obzirom na mojih 110 kila seksipila (OK, ici ce na dole, svega mi, cim otvore đimiće - klasicno laganje, ali ajde...), pa me zanima je li za tu moju masu oportunije gledati ove skuplje koji imaju amortizere zbog duzeg vijeka trajanja i manjih problema oko probusenih guma?

TIA!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 16:28   #1085
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Uzeo sam si truda pa sam procitao barem zadnjih nekoliko stranica a ukazala mi se odredjena potreba koju mislim da bih mogao rijesiti ovakvim prometalom.

Ako sam dobro razumio, uclanjenjem u HUVER ostvaruje se 15% popusta na placanje gotovinom u CityCoco trgovini. Predpostavljam da se to odnosi na istaknute cijene na web trgovini.

E sad, nakon puno gruntanja, imam dnevnu dionicu od ~5km sa sirokim plocnikom i biciklistickom stazom koja mi je klasicna dnevna ruta. Radi se o Vukovarskoj (od Savske do Radnicke) i do prije korone, nije mi bilo mrsko sjesti na tramvaj i odraditi ju, jer sam uvijek znao da cu doci u fiksno vrijeme. Naravno, s cestovnim motornim prometom nije tako, tramvajem mi se vise zbog epidemiologije ne vozi, pa mi se ovakvo prometalo cini idealno.

Izvukao sam si 4 potencijalna kandidata, s razlikom u cijeni od skoro 2.5k kn; jasno, volio bih proci sto jeftinije s obzirom na moje potrebe, a s druge strane, ako ce mi usteda od x kn prouzrociti zajebanciju s dijelovima i kvarovima - ne zelim si to u zivotu.

https://citycoco.hr/proizvod/city-cr...aterijom-10ah/
https://citycoco.hr/proizvod/neon-pr...h-lg-baterija/
https://citycoco.hr/proizvod/zero-8-...l-500w-13ah-2/
https://citycoco.hr/proizvod/kugoo-g...13ah-45kmh-10/

Nije mi problem sici s njega na semaforu a dionica ima relativno solidan asfalt. Jedina dvojba je oko izdrzljivosti i zamjenjivosti baterije, jer koliko vidim, svaki bez greske odradjuje moju rutu, cak i ako zastranim iz nekog razloga negdje.

Jedino sto me muci su te gume o kojima svi pisu pa sam se tu izgubio, s obzirom na mojih 110 kila seksipila (OK, ici ce na dole, svega mi, cim otvore đimiće - klasicno laganje, ali ajde...), pa me zanima je li za tu moju masu oportunije gledati ove skuplje koji imaju amortizere zbog duzeg vijeka trajanja i manjih problema oko probusenih guma?

TIA!
Nemam baš čime pridonijeti romobil-wise, ali...

Istu dionicu sam redovito prolazio i nema šanse da je 5 km, prije 3. Having said that, hodaj, možda pomogne oko 110-ke, stići ćeš u uvijek isto vrijeme i tu turu iskoristi za audio knjige ili korisne podcaste.

Moje osobno iskustvo je da bi ziher umro a ne bi pročitao sve great american novele osim Moby Dicka koji je obavezna lektira u srednjoj, ne bi poslušao hrpu osobno i profesionalno korisnih stvari sa Freakonomics podcasta i sličnih.

Možda marginalno korisno, razmišljao sam o el. romobilu ali sam ostao na kombinaciji bicikla i hodanja, ipak su to bar nekakve aktivnosti koje tjeraju krv da bar malo više kola.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 16:42   #1086
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Istu dionicu sam redovito prolazio i nema šanse da je 5 km, prije 3. Having said that, hodaj, možda pomogne oko 110-ke, stići ćeš u uvijek isto vrijeme i tu turu iskoristi za audio knjige ili korisne podcaste.
Nasli smo se na pola puta - sad sam mjerio i nesto manje od 4km je.

Sto se tice setnje, apsolutno se slazem. No, obaveze mi predodredjuju odredjenu razinu mobilnosti i cinjenicu zelim stici u nekom brzem roku od A do B. Naravno, i dalje imam auto, ali kao sto rekoh, znanje da mogu doci za manje od 15min (mozda i daleko brze) s tim elektroprdilicom i onda se zaletiti do Centra bez trazenja parkinga i slicno mi je poprilicno primamljiva, moram reci.

To je bila motivacija. Jer onda radje zaista 2x30 min overheada u pjesacenju kompenziram odlaskom u teretanu. Gdje ponovno ne moram traziti parking, nego se doromobilam, odradim tamo sto trebam i palim dalje.

Ali, nacelno, sva tvoja misljenja stoje.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 10:37   #1087
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Hodanje je cool, ali svakog dana bi gubio previše vremena, a često se čovjeku negdje žuri. Uvijek možeš hodati kad je lijepo vrijeme i imaš cajta.

Ja se vozim na relaciji jarun - vukovarska. Kad imam vremena prošećem, kad se žurim taj dan onda je romobil u akciji.

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila. Bic mi je uvijek alternativa, ali je zajebancija unositi i iznositi iz stana, uvijek zid zaserem itd. Ovo parkiram u uredu, punim po potrebi itd. U uvijek ga možeš ubaciti u gepek kad roka baš kiša, a nabaviš prijevoz do doma.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 11:02   #1088
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Hodanje je cool, ali svakog dana bi gubio previše vremena, a često se čovjeku negdje žuri. Uvijek možeš hodati kad je lijepo vrijeme i imaš cajta.

Ja se vozim na relaciji jarun - vukovarska. Kad imam vremena prošećem, kad se žurim taj dan onda je romobil u akciji.

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila. Bic mi je uvijek alternativa, ali je zajebancija unositi i iznositi iz stana, uvijek zid zaserem itd. Ovo parkiram u uredu, punim po potrebi itd. U uvijek ga možeš ubaciti u gepek kad roka baš kiša, a nabaviš prijevoz do doma.

Ma e-romobil je općenito postao toliko koristan (dok ne kenja kiša i snijeg) da je to strašno. Da više ljudi prijeđe na njih, em bi im cijena još više pala (već ovako ima stvarno jeftinih osnovnih modela), em bi bilo manje automobilskog prometa, i samim time bi pješaci/biciklisti/romobilisti bili sigurniji..
Po meni trenutno najveći problem su vozačka kultura (svačija, i biciklista, i motornih vozila, pa i nas na e-romobilima), i nedostatak infrastrukture, tj rješenosti pravila po pitanju ovakvih vozila.
Meni je e-romobil bio spas na moru, ubacio sam ga u gepek, i vozio se s njim i po makadamu, i po šumi, i po asfaltu, ide praktički kamo god ide mali e-bike.

A po ZGu po ljetu da ne pričam. Em ti nije vruće, na svježem si zraku, štediš na gorivu/karti za ZET..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 14:37   #1089
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
#1 izgraditi infrastrukturu
#2 uvesti pravila / popraviti trenutna.
kada bi se to napravilo krenuo bi sustav sam od sebe. kultura bi ostala balkanska seljačka, ali sve ostalo bilo bi puuno drugačije. bolje naravno.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 00:27   #1090
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila.
Zero 8 bi bio downgrade a ne upgrade. 😉😎
Upgrade bi eventualno bilo nešto tipa Kugoo G2 Pro. Da ima prednju i straznju suspenziju i jači motor ili čak dual motor. G30 je vrhunski napravljen romobil u odnosu na većinu na tržištu i za oko 4700-5000kn je dobra cijena.
Rijetko koji romobil ispod 10000kn se može mjeriti s njim. A ove godine bi trebala doći izmjena zakona o sigurnosti u prometu koja bi mogla donesti i neka ograničenja sto se tiče max brzine i snage...a možda samo max brzine...nitko još ne zna detalje...ali uglavnom ja bih preporučio ostati na G30 dok ne bude poznato što će se smisliti naši vrli zakonodavci.

Pozz
Simbijus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2021., 13:30   #1091
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Zero 8 bi bio downgrade a ne upgrade. 😉😎
Upgrade bi eventualno bilo nešto tipa Kugoo G2 Pro. Da ima prednju i straznju suspenziju i jači motor ili čak dual motor. G30 je vrhunski napravljen romobil u odnosu na većinu na tržištu i za oko 4700-5000kn je dobra cijena.
Rijetko koji romobil ispod 10000kn se može mjeriti s njim. A ove godine bi trebala doći izmjena zakona o sigurnosti u prometu koja bi mogla donesti i neka ograničenja sto se tiče max brzine i snage...a možda samo max brzine...nitko još ne zna detalje...ali uglavnom ja bih preporučio ostati na G30 dok ne bude poznato što će se smisliti naši vrli zakonodavci. Pozz
Jel ovo tocna tezina, ili se u prevodu specifikacija pripitomila?

Kuga G2 Pro = 23 kg?

Ajde, to bi mogao zamisliti da uguravam u gepek ili bacim na siceve u autu, za razliku od 50+ modela. Samo svi seriozniji modeli imaju vinovu lozu od guvernala. Jasni su razlozi, ali jako blesavo za manji gepek, ili gepek pun stvari.

Kad sam u Gorici kupovao dijelove, probao top model (mislim da sam vec spomenuo u emailu) iz znatizelje sam pitao - postoji li model, koji je toliko malen, zapravo najmanji na trzistu, da se na njemu bubrezni kamenci razbiju koliko je neudoban, ali da ga mozes, doslovno u ruksak staviti.

Vele da postoji, samo se nisu sjetili naziva. Bili su na zadnjem sajmu u Kini te vidjeli taj model, moze se u ruksak staviti, baterija se kompletno odvaja za jos lakse nosenje. Foldable scooter, ali znas li tocan model? Jesu li ga tebi spominjali? Bas me zanimaju detalji.



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 12.01.2021. u 13:41.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 10:14   #1092
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Nakon ovoga bi se u HR mogao razviti novi trend - OC-anje romobila
https://www.facebook.com/CroatiaDash...5140905987012/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 20:09   #1093
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Treba mu oduzeti vozacku, sa ponovnim polaganjem od nule ili dozivotno, te oplesti takvu kaznu da ni njemu ni nikom ne padne vise na pamet tako nesto ikad.