Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2008., 18:16   #1
skyroket
Registered User
 
skyroket's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 15
Iskon adsl problemi

Prvo da se ispričam ako sam postao na krivom mjestu.

Imam Iskon ADSL,njima plaćam promet koji je flat rate(i kojem još nisu smanjili brzinu VNMJ) a T-comu brzinu(2mbits).
Problem je u tome da mi veza zna puknuti 15 puta dnevno i postalo je frustrirajuće pogotovo kad igram TF2

Od opreme koristim Linksys WRTG54GS router i D-Link 380T adsl modem sve kupljeno u dućanu i nebrandirano.
Mreža mi služi za spajanje na internet jednog stolnog računala i 2 laptopa...
Na linksysu mi je instaliran DD-WRT custom firmware i na njemu je uključen DCHP server i sukladno tome su i postavke na kompu takve; automatske,modem mi je naravno podešen i radi u bridge modu.

Pokušavao sam svašta da dobijem stabilnu vezu na internet:

1.Oprema mi je 100% ispravna i funkcionalna osim po pitanju održavanja veze na internet :-)
2.Zvao sam u Iskon i oni su poslali tehničara da provjeri liniju itd...
Tu kvara nema!
3.Igrao sam se sa raznim postavkama routera(isključivanje DCHP-a, pa ručno postavljanje parametar u mreži,ručno ukucavanje DNS adresa u basic setupu routera,mjenjanja MTU size itd...)
Nema uspjeha!
4.Opet tako igranje s raznim postavkama modema(mjenjanje režima rada s ADSL2+ na ADSL2,uglavnom sve u njegovom izborniku)
Nema uspjeha!

Uglavno mene zanima da li netko ima sličnu opremu i koje postavke koristiti da bi bila stabilna veza ili da se javi bilo tko s bilo kakvom idejom da isprobam jer sam vec loood
Unaprijed hvala prijateli!
skyroket je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na