Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2021., 18:22   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Bluetooth RX - TX uređaj

Gledam da si nabavim neki uređaj koji bi mi omogućio da:
1: s moba streamam muziku na HT receiver
2: s HT receivera slušam muziku na BT slušalice

HT receiver je sony s kraja 90ih i ne kanim ga mijenjati (ima hrpetinu analognih ulaza/izlaza + preamp za gramofon i iz financijskih razloga - on ostaje).

slušalice su nebitne u ovoj priči ali trenutno su to xiaomi mi airpods, u futuru će biti nešto drugo jer ovo neće trajati vječno.

koliko sam skužio taj aptX je bitan za nisku latenciju, a ne znam da li BT5.0 standard ujedno podržava i taj aptx, ili ne? to mi je kineski, ne pratim BT tehnologiju, nije mi nikad trebala.

e sad, da li uzeti nešto ovakvoga:



ili 2 komada ovoga, zbog praktičnosti (da oba rade istovremeno bez da moram preštekavati kabele).


ne kanim davati neznam kakvu lovu za to.

šta savjetujete?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bt1.PNG‎
Views:	466
Size:	370.6 kB
ID:	23319   Click image for larger version

Name:	bt2.PNG‎
Views:	462
Size:	363.0 kB
ID:	23320  
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 12:29   #2
filipusis5
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
pogledaj na sluzbenoj stranici podrsku u vezi codeca aptx LL, mislim da ga malo uredaja podrzava. da ga iskoristis mora ga podrzavati i mobitel i slusalice (ovisno sta koristis), ali ga nije lose imati za ubuduce, nabavis uredaj koji ga podrzava pa ces ga iskoristiti
filipusis5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2021., 12:43   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Vidi koliko ti je realno bitna niska latencija za slusanje mjuze. Meni je recimo skroz nebitna i nisam uopce gledao tu specifikaciju kod slaganja setupa.

Ako je fokus na glazbi, prvo vidi sto streamas - lossy ili lossless formate. Ako su lossy formati onda gledas bilo sta (aptx, sbc, sve ce biti dobro). Za iskoristiti potencijal lossless fajlova ipak bi trebao ici prema aptx hd ili ldac podrsci, a tu je manji izbor uredjaja i cijene rastu.

BT 5 ti ne mora biti uvjet, ne definira "boljitak" ili kvalitetu BT stream uredjaja (pogotovo ne u cjenovnom rangu <20 $). Imao sam tih streamera u autu, em sume, em pricaju kineski engleski (conecteee, periiin mod...)

Osobno sam gledao uzeti fiio bta30
https://www.fiio.com/bta30
Ali potreba za slusanjem preko bt mi je mala pored jednog chromecasta audio koji to puno bolje hendla (doduse samo u jednom smjeru).

Znam samo kad sam slusalice uzimao isao sam na neke s manjom latencijom zbog igri i koristenja u paru s kompom, tvom itd. Najvise zbog audio-video synca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 13:16   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ja sam uzeo Taotronicsov, i općenito od tog brenda uzimam slušalice i sl. opremu jer su mi se pokazali najbolji za uloženo

Imaju više modela, a ovaj je presudio jer ima optički in i out
https://www.taotronics.com/products/...th-transmitter

Vrati se korak unatrag pa pogledaj i ostale modele.

Logitech isto ima svoj adapter, ali isto nije jeftin. Uglavnom, koliko para, toliko muzike.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 19:30   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
čitajući po netu, sve je to isti drek, barem u nekoj nižoj klasi. koristi se taj jedan jeftini dac/adc čip i bt 5.0 čip kojeg kinezi štancaju za cent u milijunima komada.
obzirom da nisam audiofil i za te neke nijanse me nije briga, a slušat će se dobri stari MP3, onda ću uzet jedan od ovih jeftinijih boxića pa ako se pokaže da radi solidno, uzet još jednog (pa imat jednog za RX i drugog za TX).

danas sam i testirao slušalice koje imam, i osim šta se aptx ne spominje apsolutno nigdje, primjetan je delay kojeg ne mogu procijeniti koliki je, ali zvuk dosta kasni u odnosu na video, barem 0.1 sekundu.

tako da - bit će OK za stream muzike, šta mi je i primarno. eventualno stream zvuka s laptopa na HT za gledanje jubito-a, da ne moram spajati hdmi pa vuć zvuk iz telke natrag u HT.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 22:24   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
0,1s je super rezultat za latenciju. Tesko ces nize od toga preko sbc/aptx dobiti. Jedna tablica s latencijama:
https://www.rtings.com/headphones/te...vity/bluetooth

Za muziku ce i pola sekunde biti super, sve dok video nije ukljucen u cijelu pricu Streamanje jutuba ce sigurno imati a/v de-sync, makar minimalni.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na